De keuze in het kort

Voor wie is de Motorola Moto G86 5G een goede keuze?

Kies de G86 voor gewone apps, buiten lezen en foto’s zonder ver in te zoomen. Hij combineert een relatief smalle behuizing met een geheugenkaartslot en twee luidsprekers. Wie de telefoon nog vijf jaar wil gebruiken, krijgt bij verschillende Samsung- en Nothing-modellen een latere concrete beveiligingsdatum. Voor veel batterijduur biedt de G86 Power een duidelijk voordeel.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Een groot scherm dat minder breed in je hand ligt

De G86 is 74,74 millimeter breed en weegt 185 gram. Daarmee is hij smaller dan bijvoorbeeld de Galaxy A26 en de CMF Phone 2 Pro. Dat verkleint de afstand die je duim moet overbruggen. Het blijft met 6,67 inch een grote telefoon; de bovenkant bereiken lukt niet bij iedereen met één hand.

Het scherm is vlak en de kunststof achterkant heeft een leerachtige afwerking. De behuizing heeft IP68 en IP69 voor bescherming tegen stof en water onder testvoorwaarden. Die classificaties betekenen niet dat je zonder risico onder water kunt fotograferen of dat valschade uitgesloten is. De doos bevat wel een hoesje.

Een helder OLED-scherm voor lezen en video

OLED laat donkere beeldpunten uit, waardoor zwarte delen van een foto diep zwart kunnen blijven. Het scherm kan tot 120 keer per seconde verversen voor vloeiender scrollen. De resolutie van 2712 bij 1220 beeldpunten maakt kleine tekst scherp. HDR10+ kan bij geschikte video extra detail in lichte en donkere delen tonen; de videoapp en het abonnement moeten die weergave ook ondersteunen.

Notebookcheck mat gemiddeld ongeveer 1360 nits op een wit beeld en was positief over buiten lezen. Nits drukken uit hoeveel licht het scherm uitstraalt. De veel hogere piek van 4500 nits uit de reclame geldt niet voor een hele witte webpagina. De handleiding beschrijft een klok die na aanraken of bewegen even oplicht. Dat bewijst geen permanent ingeschakeld klokscherm.

Voldoende snelheid voor gewone apps, warmte bij lang zwaar gebruik

De Dimensity 7300 liet gewone apps in de reviews overwegend soepel werken. Hij is krachtiger dan de Dimensity 6400 in de G87. Daardoor is het hogere modelnummer geen reden om de G86 voor dagelijkse snelheid af te schrijven. Zware games op hoge instellingen vragen wel meer dan deze processor goed kan leveren.

Bij langdurige zware belasting mat Notebookcheck op een deel van de behuizing ruim 50 graden. Dat was een stresstest, geen temperatuur tijdens een kort bericht of telefoongesprek. Speel je lang een zware game, dan is die warmte wel een aandachtspunt. De telefoon heeft 8 GB fysiek werkgeheugen. Extra geheugen dat uit de opslag wordt geleend is niet even snel.

Een bruikbare hoofdcamera, met duidelijke grenzen bij zoom

De 50MP-hoofdcamera maakte in de oorspronkelijke tests bruikbare foto’s voor deze prijsklasse. De optische stabilisatie helpt tegen kleine bewegingen van je hand. Bij weinig licht bleef niet ieder detail behouden en heel donkere scènes waren een zwak punt. Stabilisatie kan bovendien een bewegend kind of huisdier niet stilzetten.

De brede 8MP-camera helpt als een kamer of gebouw niet op de gewone foto past. Hij kan ook dichtbij scherpstellen voor een klein voorwerp, al vraagt dat een vaste hand en voldoende licht. Fijne details zijn minder scherp dan op de hoofdcamera. Er is geen aparte zoomlens: bij digitaal vergroten worden uitsneden groter weergegeven, zonder hetzelfde detail als een echte telecamera.

Ook de brede en selfiecamera kunnen in 4K filmen

De hoofdcamera, brede camera en selfiecamera ondersteunen 4K met dertig beelden per seconde. Daarmee leg je meer detail vast dan met Full HD, wat vooral bij terugkijken op een groter scherm helpt. Voor vloeiendere beweging kan de hoofdcamera naar Full HD met zestig beelden per seconde. Detail en bewegingsweergave zijn dus twee verschillende keuzes.

De G87 heeft ondanks zijn nieuwere naam geen 4K-opname. Film je veel, dan is dat een voordeel van de G86. Zorg wel voor genoeg opslag: de 256 GB wordt gedeeld door apps, foto’s en video’s. Een microSD-kaart helpt om bestanden te bewaren, maar vervangt geen onbeperkte interne ruimte voor apps.

Ruim zeventien uur internetten in de vaste batterijtest

De batterij van 5200 mAh hield het bij Notebookcheck 17 uur en 18 minuten vol met voortdurend websites openen via wifi. Dat is langer dan de Galaxy A26 in dezelfde testreeks, maar veel korter dan de G86 Power. Het is geen toezegging van zeventien uur navigeren: locatiebepaling, mobiel internet en een fel scherm kunnen meer stroom vragen.

Bedraad laden kan tot 30 W. Notebookcheck had ongeveer twee uur nodig om volledig op te laden en vermeldde niet het precieze adaptermodel. Het maximale wattage alleen vertelt dus niet hoelang je eigen laadbeurt duurt. De Nederlandse doos heeft geen stekkeradapter en draadloos laden wordt niet ondersteund.

Een geheugenkaart en eSIM zijn aanwezig

De handleiding bevestigt een microSD-kaart tot 1 TB voor onder meer foto’s, muziek en video’s. Een tabel in een oorspronkelijke review vermeldt ten onrechte dat de kaart ontbreekt; de modelspecifieke handleiding is hierover duidelijk. De kaart vergroot de ruimte voor bestanden, niet het werkgeheugen en niet automatisch de ruimte voor alle apps.

Je kunt een fysieke simkaart met eSIM combineren en daarnaast de geheugenkaart gebruiken. NFC maakt contactloos betalen mogelijk via een geschikte betaalapp. Wifi 6 werkt op 2,4 en 5 GHz; dit model ondersteunt daarbij geen aparte 6GHz-band. De USB-C-poort gebruikt USB 2.0 en kan geen monitor rechtstreeks via een videokabel aansturen. Twee luidsprekers geven stereogeluid bij films en muziek.

De concrete updateperiode is korter dan bij veel alternatieven

De G86 begon met Android 15 en krijgt twee grote Android-upgrades. Motorola noemt juni 2029 als einde van de beveiligingsupdates op de Europese modelpagina. Bij aankoop in oktober 2026 resteert daarmee ongeveer twee jaar en acht maanden. Dat is een belangrijk nadeel als je een telefoon zoekt voor de komende vijf jaar.

Het Europese productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie. Daar staat geen concrete eindmaand bij. We kunnen die twee opgaven niet zonder meer tot één latere datum samenvoegen. De concrete modeldatum is daarom het uitgangspunt van het koopadvies, met de andere opgave erbij. Een toestel met een helder toegezegde einddatum in 2031 of 2032 geeft meer houvast voor lang gebruik.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van Motorola Moto G86 5GMotorola Moto G86 5G
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte161,21 mm
Breedte74,74 mm
Dikte7,87 mm
Gewicht zonder hoes185 g
MateriaalKunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i
Bescherming tegen stof en waterIP68 / IP69
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,67 inch
SchermtechniekVlak pOLED-scherm, maximaal 120 Hz
Resolutie2712 × 1220
Pixeldichtheid446 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz
Always-on displayDe klok en meldingen kunnen kort verschijnen wanneer je het vergrendelde scherm aantikt of de telefoon beweegt. Dat is geen bevestiging dat de klok voortdurend zichtbaar kan blijven.
HDR-schermHDR10+
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)4500 nits
Prestaties en opslag
ProcessorMediaTek Dimensity 7300
Fysiek werkgeheugen8 GB
Opslagvarianten256 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartJa
Camera
Hoofdcamera50 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,88
Sensorformaat hoofdcameraSony LYT-600
Optische stabilisatie hoofdcameraJa
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera8 MP
Afzonderlijke telecameraNee
Selfiecamera32 MP
VideomogelijkhedenHoofdcamera: 4K met 30 of Full HD met 60 beelden per seconde. Brede en selfiecamera: 4K of Full HD met 30 beelden per seconde.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit5200 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel30 W
Laadtijd en gebruikte laderOngeveer twee uur tot volledig vol in de Notebookcheck-test; het precieze adaptermodel is niet vermeld.
Draadloos opladenNee
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid
Software bij introductieAndroid 15
SoftwareondersteuningTwee Android-upgrades vanaf Android 15. Motorola noemt beveiligingsupdates tot juni 2029. Het EU-productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid van updates, met een ander startpunt.
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer
SimconfiguratieNanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart
eSIMJa
NFCJa
Wifi6 (2,4 / 5 GHz)
Bluetooth5.4
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • Motorola Moto G87: Groter scherm en een jaar latere concrete beveiligingsdatum. Minder krachtige processor en geen 4K-video.
  • Motorola Moto G86 Power 5G: Dezelfde soort bediening, maar een veel langere wifi-testduur. Dikker, 13 gram zwaarder en een langere volledige laadbeurt.
  • Samsung Galaxy A26 5G: Zes Android-upgrades en beveiligingsupdates tot maart 2031. Breder, zwaarder, geen eSIM en een kortere wifi-testduur.
  • CMF Phone 2 Pro: Aparte 2×-camera en langere beveiligingsondersteuning. Geen optische beeldstabilisatie of eSIM; slechts één luidspreker.
  • Motorola Moto G77: Groter scherm en langere wifi-testduur. Eenvoudigere processor en geen 4K-video.
  • Motorola Moto G67: Een lager bedrag en langere wifi-testduur. Minder rekenkracht, slechts 4 GB werkgeheugen en geen 4K-video.

Wat kost de Motorola Moto G86 5G?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 269,00
  • BelsimpelMotorola Moto G86 5G 256 GB groenGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
    € 269,00
  • bolVerkoop door MyPhone B.V.Motorola Moto G86 5G 256 GB rozeGecontroleerd 11 oktober 2026Levering woensdag 14 oktober bij controle
    € 279,95

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 274,48.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Wat vinden gebruikers van de Motorola Moto G86 5G?

Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

Motorola Moto G86 5G

  • Belsimpel: 9,2 / 10 bij 100 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
  • bol: 4,4 / 5 bij 20 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
  • MediaMarkt: 4,6 / 5 bij 42 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

Motorola Moto G86 5G: onderzoek en specificaties

Primaire Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleidingen en beide oorspronkelijke volledige praktijktests gelezen. Geen eigen fysieke test.

Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.