Welke van deze twee past bij jou?
Kies de G86 voor een smallere telefoon, eSIM en beter geluid uit de ingebouwde luidsprekers. De CMF Phone 2 Pro past beter als je regelmatig dichterbij wilt fotograferen zonder alleen digitaal te vergroten en de telefoon langer wilt houden.
Motorola Moto G86 5G
Voor een smallere behuizing, eSIM, stereogeluid en optische stabilisatie. Geen aparte zoomcamera en kortere concrete ondersteuning.
CMF Phone 2 Pro
Voor een aparte 2×-camera en langere ondersteuning. Breder, geen eSIM of optische stabilisatie en één luidspreker.
Stabilisatie of een aparte zoomcamera?
De G86 heeft een 50MP-hoofdcamera met optische stabilisatie. Die helpt kleine handtrillingen op te vangen wanneer je fotografeert. De CMF Phone 2 Pro mist deze stabilisatie, maar heeft naast zijn hoofdcamera een aparte 50MP-camera die twee keer vergroot. Dat geeft een andere uitsnede voor bijvoorbeeld een portret vanaf enige afstand.
De aparte CMF-camera betekent niet dat elke foto automatisch scherper is. Bij weinig licht of beweging blijft het ontbreken van stabilisatie relevant. Motorola heeft juist geen aparte zoomcamera: vergroten gebruikt een uitsnede. Beide hebben daarnaast een eenvoudige 8MP-brede camera waarvan je geen even sterke details als bij de hoofdcamera moet verwachten.
Even licht, maar Motorola is duidelijk smaller
Beide wegen 185 gram. De G86 is met 74,74 millimeter breedte smaller dan de 78 millimeter van CMF. De CMF heeft een iets groter scherm van 6,77 tegenover 6,67 inch. Voor één hand kan Motorola prettiger zijn, terwijl CMF wat meer leesruimte geeft.
De G86 heeft IP68 en IP69; CMF heeft IP54. CMF is daarmee beschermd tegen spatwater onder testvoorwaarden, maar heeft geen classificatie voor onderdompelen. Ook Motorola’s uitgebreidere bescherming maakt onderwatergebruik niet zonder risico.
Beide hebben OLED, alleen Motorola heeft stereogeluid
De vlakke OLED-schermen verversen tot 120 keer per seconde. Dat helpt om scrollen vloeiend te laten lijken. De G86 was in de oorspronkelijke test helder genoeg om buiten goed bruikbaar te blijven. Beide ondersteunen HDR-weergave bij geschikte video, al verschilt wat een specifieke app daadwerkelijk afspeelt.
CMF kan tijd en meldingen permanent tonen op het vergrendelde scherm. Bij Motorola is alleen kort oplichten bevestigd. Voor video zonder oortjes heeft Motorola dan weer een voordeel: twee luidsprekers in plaats van de ene mediaspeaker van CMF.
De naam Pro maakt CMF geen zware gametelefoon
De G86 gebruikt de Dimensity 7300, CMF de Dimensity 7300 Pro. Beide passen bij gewone apps en bescheiden games. Alleen de toevoeging Pro bewijst geen grote prestatiewinst. Voor langdurig zwaar gamen op hoge instellingen zijn krachtigere toestellen geschikter.
Motorola werd in een langdurige stresstest heet. Dat is relevant bij lange zware belasting, maar geen reden om te stellen dat berichten lezen altijd een hete telefoon oplevert. Kijk naast de chip ook naar voldoende fysiek werkgeheugen; virtuele uitbreiding via opslag is niet gelijkwaardig.
CMF hield het iets langer vol bij internetten
Notebookcheck mat 18 uur en 15 minuten websites openen via wifi bij CMF, tegenover 17 uur en 18 minuten bij Motorola. Dat verschil is veel kleiner dan het verschil met een G86 Power. Het geeft CMF een voordeel bij deze taak, geen garantie voor dezelfde verhouding tijdens gamen of navigeren.
Motorola heeft 5200 mAh en CMF 5000 mAh. Dat de kleinere batterij langer volhield, laat zien waarom capaciteit alleen onvoldoende is. Laden kan tot 30 en 33 W. GSMArena had met een geschikte 65W PD/QC-adapter 85 minuten nodig voor CMF; Motorola duurde bij Notebookcheck ongeveer twee uur zonder exact adaptermodel. Dit zijn verschillende tests, geen zuivere vergelijking van alleen laadvermogen.
Beide bewaren bestanden op een kaart, CMF krijgt langer updates
De G86 heeft hier 256 GB opslag. CMF bestaat met 128 of 256 GB. Beide ondersteunen een microSD-kaart voor bestanden. Bij CMF deelt die de plek met de tweede fysieke simkaart en ontbreekt eSIM. Motorola kan de geheugenkaart combineren met een fysieke simkaart en eSIM.
CMF belooft drie Android-upgrades vanaf Android 15 en zes jaar beveiliging vanaf de introductie in 2025. Motorola noemt twee upgrades en juni 2029. Het G86-productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid met een ander startpunt. Omdat daarbij geen concrete eindmaand staat, behandelen we dat niet als dezelfde toezegging als CMF.
Een wissel blijft een ruil van functies
Vanaf de G86 krijg je met CMF vooral een aparte zoomcamera en langere ondersteuning, maar verlies je eSIM, stereo en optische stabilisatie. Omgekeerd lever je de zoomcamera in. Werkt je huidige telefoon goed, dan is een wissel alleen logisch wanneer juist een van die functies je dagelijks ontbreekt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola Moto G86 5G | CMF Phone 2 Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 161,21 mm | 164 mm |
| Breedte | 74,74 mm | 78 mm |
| Dikte | 7,87 mm | 7,8 mm |
| Gewicht zonder hoes | 185 g | 185 g |
| Materiaal | Kunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i | Kunststof achterkant en frame |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 | IP54 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,67 inch | 6,77 inch |
| Schermtechniek | Vlak pOLED-scherm, maximaal 120 Hz | AMOLED |
| Resolutie | 2712 × 1220 | 1084 × 2392 |
| Pixeldichtheid | 446 ppi | 387 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | De klok en meldingen kunnen kort verschijnen wanneer je het vergrendelde scherm aantikt of de telefoon beweegt. Dat is geen bevestiging dat de klok voortdurend zichtbaar kan blijven. | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ | HDR10+ / HDR10 / HLG |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1300 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 4500 nits | 3000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 7300 | MediaTek Dimensity 7300 Pro 5G |
| Fysiek werkgeheugen | 8 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB | 128 GB / 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Ja | Ja |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,88 | f/1,88 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-600 | 1/1,57 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Nee |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | Niet van toepassing | 50 MP; 2× optische vergroting; f/1,85; geen optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | Niet van toepassing | 2 × |
| Selfiecamera | 32 MP | 16 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K met 30 of Full HD met 60 beelden per seconde. Brede en selfiecamera: 4K of Full HD met 30 beelden per seconde. | 4K met 30 beelden per seconde; 1080p met 30 of 60 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5200 mAh | 5000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 30 W | 33 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Ongeveer twee uur tot volledig vol in de Notebookcheck-test; het precieze adaptermodel is niet vermeld. | Van leeg naar 50% in circa 20 minuten; volledig laden in circa 1 uur met 33 W (Nothing-test) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android / Nothing OS |
| Software bij introductie | Android 15 | Android 15 / Nothing OS 3.2 |
| Softwareondersteuning | Twee Android-upgrades vanaf Android 15. Motorola noemt beveiligingsupdates tot juni 2029. Het EU-productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid van updates, met een ander startpunt. | 3 jaar Android-updates en 6 jaar beveiligingsupdates vanaf de eerste verkoopdatum. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart | Twee nanosimkaarten (tweede plaats ook voor microSD) |
| eSIM | Ja | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 (2,4 / 5 GHz) | 6 |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola Moto G86 5G
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 269,00
- BelsimpelMotorola Moto G86 5G 256 GB groenGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 269,00
- bolVerkoop door MyPhone B.V.Motorola Moto G86 5G 256 GB rozeGecontroleerd 11 oktober 2026Levering woensdag 14 oktober bij controle€ 279,95
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 274,48.
CMF Phone 2 Pro
Voor dit model staat nog geen winkelprijs in het overzicht.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola Moto G86 5G
CMF Phone 2 Pro
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola Moto G86 5G: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm dat minder breed in je hand ligt: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest en Tech Advisor: Moto G86 5G-praktijktest.
- Een helder OLED-scherm voor lezen en video: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Motorola: Moto G86 5G-handleiding en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest.
- Voldoende snelheid voor gewone apps, warmte bij lang zwaar gebruik: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest en Tech Advisor: Moto G86 5G-praktijktest.
- Een bruikbare hoofdcamera, met duidelijke grenzen bij zoom: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest en Tech Advisor: Moto G86 5G-praktijktest.
- Ook de brede en selfiecamera kunnen in 4K filmen: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Motorola: Moto G86 5G-handleiding en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest.
- Ruim zeventien uur internetten in de vaste batterijtest: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest.
- Een geheugenkaart en eSIM zijn aanwezig: Motorola Nederland: Moto G86 5G-specificaties en Motorola Europa: Moto G86 5G-ondersteuning en Motorola: Moto G86 5G-handleiding en Notebookcheck: Moto G86 5G-praktijktest en Tech Advisor: Moto G86 5G-praktijktest.
- De concrete updateperiode is korter dan bij veel alternatieven: Tech Advisor: Moto G86 5G-praktijktest en Motorola Europa: beveiligingsupdates Moto G86 5G en EU-productregister: Moto G86 5G XT2527-2.
Primaire Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleidingen en beide oorspronkelijke volledige praktijktests gelezen. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
CMF Phone 2 Pro: onderzoek en specificaties
- Een nuttige camera, zonder hulp tegen handbewegingen: Android Authority: CMF Phone 2 Pro en Nothing: productspecificaties.
- Meer ruimte voor foto’s met een geheugenkaart: Android Authority: CMF Phone 2 Pro en Nothing: productspecificaties.
- De achterkant kun je niet meer zelf verwisselen: Notebookcheck en TechRadar: CMF Phone 2 Pro praktijktest.
- Ruim achttien uur internetten in de batterijtest: Notebookcheck en Nothing: productspecificaties.
- Eenvoudiger geluid en bescherming tegen spatwater: Notebookcheck en Nothing: productspecificaties.
- Groot scherm, laag gewicht en updates vanaf 2025: Nothing: productspecificaties.
- De lader bepaalt mede hoe snel hij weer vol is: GSMArena: batterij en laden.
Europese Notebookcheck-test, oorspronkelijke reviews van Android Authority en TechRadar, plus Nothing/CMF-productspecificaties. Buitenlandse winkelprijzen en afwijkende regionale functies zijn niet als Nederlandse uitvoering overgenomen.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Moto G86 5G
CMF Phone 2 Pro

