De keuze in het kort

Voor wie is de Motorola Moto G67 een goede keuze?

Kies de G67 als je een groot scherm, eSIM en uitbreidbare opslag wilt en vooral eenvoudige apps gebruikt. Voor snel wisselen tussen apps is de G77 met 8 GB werkgeheugen aantrekkelijker. Wil je ook een duidelijk krachtigere processor en 4K-video, kijk dan naar de G86. Neem de lange updatebelofte van een alternatief alleen als voordeel mee wanneer ook de snelheid aan je wensen voldoet.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Groot en licht, met bescherming tegen spatwater

De G67 heeft een vlak scherm en een kunststof achterkant met een leerachtige structuur. Hij weegt 182 gram en is 7,33 millimeter dik, buiten de camera-uitstulping. Daarmee is hij lichter dan de G86 Power, die 198 gram weegt. Klein is hij niet: de breedte van 77,37 millimeter bepaalt mede of je met je duim de overkant bereikt.

IP64 staat voor bescherming tegen stof en spatwater onder testvoorwaarden. Het is geen keurmerk om met de telefoon te zwemmen. Het scherm gebruikt Gorilla Glass 7i, maar kan bij een val nog steeds breken. Een hoesje en voorzichtig gebruik blijven daarom zinvol.

Het OLED-scherm is een belangrijk voordeel

Het scherm van 6,78 inch biedt veel ruimte voor tekst en video. OLED kan donkere beeldpunten uitschakelen, waardoor zwart niet grijzig hoeft op te lichten. De maximale verversingssnelheid van 120 Hz betekent dat het beeld tot 120 keer per seconde wordt vernieuwd. Dat helpt bij vloeiend scrollen, zolang de telefoon de benodigde beelden snel genoeg kan berekenen.

Notebookcheck mat op een volledig wit scherm gemiddeld ongeveer 1380 nits. Nits zeggen hoeveel licht het scherm geeft; dat helpt om een webpagina buiten te blijven zien. De 5000 nits uit de reclame zijn een piekwaarde, niet de helderheid van een gewone witte pagina. De hoge paneelresolutie wordt bovendien gebruikt voor beeld dat eerst op 1080p is getekend en vervolgens opgeschaald. Meer fysieke beeldpunten betekenen dus niet altijd meer oorspronkelijk detail.

Vier gigabyte werkgeheugen is een echte beperking

De Nederlandse 256GB-uitvoering heeft 4 GB werkgeheugen. Dat is de tijdelijke ruimte waarin actieve apps werken, niet de opslag voor je foto’s. In de oorspronkelijke tests kwamen wachttijden en haperingen voor. De Dimensity 6300-processor en het beperkte werkgeheugen maken dit model vooral geschikt voor eenvoudige taken. Veel zware apps tegelijk gebruiken of uitgebreid gamen past er minder goed bij.

Motorola adverteert ook met extra virtueel geheugen. Daarvoor gebruikt de telefoon een deel van de opslag. Dat werkt niet even snel als echt werkgeheugen en maakt van de G67 geen toestel met 12 GB fysiek RAM. Wil je tijdens het navigeren geregeld naar muziek, berichten en andere apps wisselen, dan is extra echt werkgeheugen nuttiger.

Voor gewone foto’s bij daglicht, minder voor zoom en video

De 50MP-hoofdcamera gebruikt een Sony LYT-600-sensor. Bij goed licht leverde hij in de gelezen tests bruikbare foto’s. Les Numériques zag bij weinig licht verlies van fijne details; Computer Bild beoordeelde zijn eigen donkere testscènes juist positiever. Dat verschil is geen reden om één algemeen oordeel ‘goed in het donker’ te geven. Belichting en onderwerp maken hier veel uit.

Optische stabilisatie ontbreekt volgens de gedetailleerde camera-opgave. Houd de telefoon bij weinig licht zo stil mogelijk. De brede 8MP-camera laat meer van een gebouw zien, maar de extra breedte gaat ten koste van detail. Een echte zoomcamera is er niet. Filmen kan tot 2K met dertig beelden per seconde, of met de hoofdcamera in Full HD met zestig. Computer Bild vond de videostabilisatie zwak; lopend filmen is dus geen sterk punt.

Ruim twintig uur websites openen in de batterijtest

De batterij van 5200 mAh hield het bij Notebookcheck 20 uur en 21 minuten vol in de vaste wifi-surftest. De tester opende daarbij steeds websites bij een vaste schermhelderheid. De G77 kwam in dezelfde testreeks op 20 uur en 2 minuten. Dat kleine verschil maakt batterijduur geen sterke reden om tussen deze twee te kiezen.

Je eigen dag bestaat niet uit voortdurend dezelfde websites openen. Bij navigeren zijn scherm en locatiebepaling lang actief, terwijl de telefoon bij af en toe een bericht juist veel tijd in rust doorbrengt. De test geeft vooral houvast om modellen onder vergelijkbare omstandigheden te beoordelen.

Een halfuur laden vult ongeveer de helft

De G67 kan bedraad tot 30 W laden. Computer Bild mat 24% na een kwartier, 50% na een halfuur en een volle batterij na 75 minuten. Notebookcheck had ongeveer negentig minuten nodig. Niet alle adapterdetails zijn vermeld, zodat deze tijden geen harde voorspelling zijn voor je eigen oplader.

De Nederlandse verpakking bevat geen stekkeradapter. Heb je nog een oudere lader, dan kan opladen langer duren dan in de test. Kijk bij een nieuwe lader naar ondersteuning voor de laadstand van deze telefoon, niet alleen naar het hoogste wattage op de verpakking. Draadloos laden kan de G67 niet.

Een geheugenkaart, eSIM en stereogeluid zijn aanwezig

De 256 GB opslag is uit te breiden met een microSD-kaart tot 2 TB. Daarop kun je bestanden zoals foto’s en muziek bewaren; apps kunnen volgens de handleiding niet naar de kaart. De kaart helpt dus bij een volle fotobibliotheek, maar lost een tekort aan ruimte voor apps of werkgeheugen niet op.

Naast een nanosimkaart ondersteunt de Europese uitvoering eSIM, zodat de geheugenkaart niet weg hoeft om twee nummers te gebruiken. NFC is aanwezig voor contactloos betalen. Voor oortjes kies je USB-C of Bluetooth; een ronde hoofdtelefoonaansluiting ontbreekt. Bij video zonder oortjes geven de twee luidsprekers stereogeluid. USB-C werkt op USB 2.0-snelheid en geeft geen beeld rechtstreeks door aan een monitor.

De update-informatie is niet overal hetzelfde

De G67 werd geleverd met Android 16. Motorola bevestigt Android 17 als volgende versie en noemt januari 2030 voor beveiligingsupdates op de Europese modelpagina. Bij aankoop in oktober 2026 is dat ongeveer drie jaar en drie maanden. Het totale aantal grote Android-upgrades wordt niet eenduidig vermeld: de gelezen publicaties noemen twee of drie. Daarom baseren we het langetermijnadvies niet op drie gegarandeerde upgrades.

In het Europese productblad staat daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie. Dat is een andere termijn, zonder vaste eindmaand, en betekent niet zeven Android-versies. Wie vooraf een duidelijke einddatum na 2030 wil zien, krijgt bij de Galaxy A17 of A18 meer houvast. De handleiding beschrijft wel een klok die kort verschijnt na aanraken of optillen; voortdurend zichtbaar blijven is niet bevestigd.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van Motorola Moto G67Motorola Moto G67
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte164,18 mm
Breedte77,37 mm
Dikte7,33 mm
Gewicht zonder hoes182 g
MateriaalKunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i
Bescherming tegen stof en waterIP64
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,78 inch
SchermtechniekVlak AMOLED-scherm, maximaal 120 Hz
Resolutie2772 × 1272
Pixeldichtheid450 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz
Always-on displayDe tijd en meldingen kunnen kort verschijnen na aantikken, bewegen of optillen. De handleiding bevestigt geen klok die voortdurend zichtbaar blijft.
HDR-schermNog niet vastgesteld
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)5000 nits
Prestaties en opslag
ProcessorMediaTek Dimensity 6300
Fysiek werkgeheugen4 GB
Opslagvarianten256 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartJa
Camera
Hoofdcamera50 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,8
Sensorformaat hoofdcameraCirca 1/2 inch; Sony LYT-600
Optische stabilisatie hoofdcameraNee
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera8 MP
Afzonderlijke telecameraNee
Selfiecamera32 MP
VideomogelijkhedenHoofd-, brede en selfiecamera: maximaal 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit5200 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel30 W
Laadtijd en gebruikte laderOngeveer 75 tot 90 minuten tot vol in de gelezen tests; de precieze adaptermodellen zijn niet vermeld.
Draadloos opladenNee
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid
Software bij introductieAndroid 16
SoftwareondersteuningAndroid 16 bij introductie; Motorola bevestigt Android 17 als volgende versie. De Europese modelpagina noemt januari 2030 voor beveiligingsupdates. Het EU-productblad noemt daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie. Het totale aantal grote Android-upgrades wordt niet eenduidig opgegeven.
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer
SimconfiguratieNanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart
eSIMJa
NFCJa
Wifi5 (2,4 / 5 GHz)
Bluetooth5.4
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • Motorola Moto G77: Meer werkgeheugen bij hetzelfde formaat en dezelfde batterijcapaciteit. Ook dit model heeft een eenvoudige processor.
  • Motorola Moto G86 5G: Meer rekenkracht, 8 GB werkgeheugen, smallere behuizing en 4K-video. Hogere prijs bij de controle.
  • Samsung Galaxy A17 5G: Optische camerastabilisatie en beveiligingsupdates tot augustus 2031. Geen eSIM en minder vloeiende schermverversing.
  • Samsung Galaxy A18 4G: Updates tot oktober 2032 en herkenbare Samsung-bediening. Alleen 4G, geen eSIM en beperkte snelheid.

Wat kost de Motorola Moto G67?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

256 GB opslag · 4 GB werkgeheugen — vanaf € 189,00
  • BelsimpelMotorola Moto G67 256 GB GroenGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
    € 189,00
  • MediaMarktMotorola Moto G67 256 GB NileGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
    € 199,00
  • bolVerkoop door WebDigitaalMotorola Moto G67 256 GB NileGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; dinsdag 13 oktober leverbaar bij controle
    € 219,00

Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 202,33.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Wat vinden gebruikers van de Motorola Moto G67?

Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

Motorola Moto G67

  • Belsimpel: 9,4 / 10 bij 4 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
  • MediaMarkt: 4,5 / 5 bij 2 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
  • bol: 3 / 5 bij 3 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

Motorola Moto G67: onderzoek en specificaties

Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleiding en drie oorspronkelijke praktijktests onderzocht. Geen eigen fysieke toesteltest.

Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.