Voor wie is de Motorola Moto G77 een goede keuze?
Kies de G77 als je een betaalbare telefoon met 8 GB werkgeheugen, uitbreidbare opslag en eSIM wilt. Voor het scherm hoef je niet naar de duurdere G87: formaat en resolutie zijn gelijk. De oudere G86 heeft meer rekenkracht en kan in 4K filmen. Voor snel fotograferen of jarenlang intensief gebruik wegen die verschillen zwaarder dan de 108 megapixels van de G77.
Sterke en zwakke punten
Dun en relatief licht, maar niet klein
De G77 weegt 182 gram en is 7,33 millimeter dik, zonder de uitstekende camera mee te rekenen. Daardoor is hij relatief licht voor een telefoon met zo’n groot scherm. Met 77,37 millimeter breedte blijft typen met één hand wel lastig als je kleine handen hebt. De vlakke voorkant en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant geven hem een andere uitstraling dan een telefoon met glanzend glas.
De IP64-classificatie betekent bescherming tegen stof en spatwater onder testvoorwaarden. Een regenbui is iets anders dan onderdompelen: dit model is niet voor gebruik onder water ontworpen. Ook het beschermende Gorilla Glass 7i maakt het scherm niet onbreekbaar.
Een groot, helder scherm voor lezen en video
Het 6,78inch-AMOLED-scherm laat zwarte beeldpunten uit, zodat donkere delen van een foto echt donker blijven. Het ververst maximaal 120 keer per seconde. Dat kan scrollen vloeiender laten ogen, maar lost vertraging door de processor niet op. Voor tekst is de hoge fysieke resolutie van 2772 bij 1272 beeldpunten prettig. De telefoon maakt het beeld wel eerst op 1080p en vergroot dat met aparte schermhardware. Je krijgt daardoor niet in iedere app evenveel extra detail als het aantal beeldpunten suggereert.
Notebookcheck mat gemiddeld ongeveer 1526 nits op een volledig wit beeld met automatische helderheid. Nits geven aan hoeveel licht het scherm uitstraalt; een hoge waarde helpt om buiten te kunnen lezen. Expert Reviews kwam met een andere meting lager uit. Die uitkomsten zijn geen reden om de geadverteerde piek van 5000 nits als gewone schermhelderheid te gebruiken. Reflecties en direct zonlicht blijven bovendien van invloed.
De processor vraagt soms geduld
De Dimensity 6400 is voldoende voor berichten, bellen en eenvoudige websites. Hij behoort niet tot de krachtigste processors in deze prijsklasse. Amateur Photographer merkte bijvoorbeeld vertraging bij de fotogalerij en bij meerdere foto’s snel achter elkaar maken. Wil je een spel starten of snel tussen zware apps wisselen, dan biedt een G86 met Dimensity 7300 meer rekenkracht.
De G77 heeft 8 GB echt werkgeheugen. Dat bewaart tijdelijk de gegevens van actieve apps. Het is ruimer dan de 4 GB van de G67, maar maakt de processor zelf niet sneller. Motorola telt in sommige reclame ook extra geheugen uit de opslag mee. Dat geleende geheugen is niet hetzelfde als evenveel extra fysiek RAM.
De hoofdcamera is vooral overdag bruikbaar
De 108MP-hoofdcamera combineert normaal negen beeldpunten tot één en slaat zo foto’s van ongeveer 12 megapixels op. Je krijgt dus niet automatisch een enorm bestand bij iedere foto. In de oorspronkelijke cameratests waren foto’s bij goed licht het sterkste onderdeel. Bij schemering, beweging of donkere scènes verdwenen vaker fijne details. Het hoge aantal megapixels voorkomt dat niet.
De 3×-stand gebruikt een uitsnede van de hoofdcamera. Er is geen aparte telecamera die een onderwerp optisch dichterbij haalt. Expert Reviews zag bij deze vergroting kwaliteitsverlies, ondanks Motorola’s aanduiding ‘lossless’. De brede 8MP-camera is nuttig om meer van een kamer in beeld te krijgen, maar tekent minder scherp. Het kleine derde ronde onderdeel op de achterkant is een lichtsensor en maakt zelf geen foto’s.
Filmen kan in 2K, met beperkingen bij beweging
De hoofd-, brede en selfiecamera nemen maximaal 2K-video met dertig beelden per seconde op. Voor de hoofdcamera is ook Full HD met zestig beelden per seconde beschikbaar. Die stand legt minder detail vast, maar toont beweging vloeiender. Geen van beide standen is 4K. Wie regelmatig op een grote televisie terugkijkt, heeft bij de G86 meer opnamemogelijkheden.
Ook voor foto’s van bewegende onderwerpen is de snelheid belangrijk. Een scherp stilstaand gebouw bij daglicht zegt weinig over een spelend kind binnenshuis. De vertraging en wisselende resultaten uit de cameratest maken de G77 daarom geen eerste keuze voor wie juist die momenten betrouwbaar wil vastleggen.
Een lange batterijtest, zonder uitzonderlijk snel laden
Met zijn batterij van 5200 mAh hield de G77 het bij Notebookcheck 20 uur en 2 minuten vol bij voortdurend websites openen via wifi. Het scherm stond daarbij op een vaste helderheid. Dat is een gunstige uitkomst, maar geen voorspelling van twintig uur navigeren: locatiebepaling en een helder scherm kunnen veel meer stroom gebruiken.
Laden kan via een kabel tot 30 W. Expert Reviews had ongeveer 75 minuten nodig voor een volle batterij; Notebookcheck ongeveer negentig. De precieze adaptermodellen zijn niet genoemd. Zie die tijden daarom als resultaten van deze twee laadbeurten, niet als een gegarandeerde duur met iedere lader. De Nederlandse doos bevat geen stekkeradapter. Draadloos laden ontbreekt.
Veel ruimte voor bestanden en twee telefoonnummers
Nederlandse winkels bieden onder meer de uitvoering met 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag aan; Motorola Nederland vermeldt ook 512 GB. Een microSD-kaart tot 2 TB kan extra foto’s, muziek en video’s bewaren. Apps blijven de interne opslag gebruiken. Voor veel apps is een grotere interne uitvoering daarom nuttiger dan alleen een geheugenkaart.
Je kunt een fysieke simkaart, eSIM en geheugenkaart naast elkaar gebruiken. Een eSIM is een digitaal simprofiel van je provider. NFC maakt contactloos betalen via een geschikte bank- of betaalapp mogelijk. Voor oortjes gebruik je Bluetooth of USB-C: een ronde 3,5mm-aansluiting ontbreekt. De twee luidsprekers geven stereogeluid. Grote bestanden overzetten gaat via de relatief eenvoudige USB 2.0-verbinding.
Updates: januari 2030 staat genoemd, met een aanvullende EU-opgave
De G77 begon met Android 16 en krijgt volgens de aangekondigde ondersteuning drie grote Android-upgrades. De Europese modelpagina noemt januari 2030 voor beveiligingsupdates. Vanaf oktober 2026 is dat ongeveer drie jaar en drie maanden. Wie de telefoon vijf jaar wil gebruiken, krijgt bij sommige Samsung- en Nothing-modellen een duidelijk later genoemd eindmoment.
Het Europese productblad noemt daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste keer dat het model op de markt wordt gebracht. Dat heeft een ander startpunt en is geen toezegging van zeven nieuwe Android-versies. Omdat een vaste eindmaand daarbij ontbreekt, stellen we januari 2030 niet voor als het zekere einde van iedere updateverplichting. De handleiding bevestigt verder een klok die na aanraken of bewegen even verschijnt; een permanent zichtbare klok is daarmee niet bevestigd.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | Motorola Moto G77 |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 164,18 mm |
| Breedte | 77,37 mm |
| Dikte | 7,33 mm |
| Gewicht zonder hoes | 182 g |
| Materiaal | Kunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i |
| Bescherming tegen stof en water | IP64 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,78 inch |
| Schermtechniek | Vlak AMOLED-scherm, maximaal 120 Hz |
| Resolutie | 2772 × 1272 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | De tijd en meldingen kunnen kort verschijnen na aantikken, bewegen of optillen. De handleiding bevestigt geen klok die voortdurend zichtbaar blijft. |
| HDR-scherm | HDR-weergave bevestigd in oorspronkelijke schermtests; niet elk formaat afzonderlijk bevestigd |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 5000 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | MediaTek Dimensity 6400 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Ja |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 108 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,67 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Nog niet vastgesteld |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee |
| Selfiecamera | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd-, brede en selfiecamera: maximaal 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde. |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 5200 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 30 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Ongeveer 75 tot 90 minuten tot vol in de gelezen tests; de precieze adaptermodellen zijn niet vermeld. |
| Draadloos opladen | Nee |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android |
| Software bij introductie | Android 16 |
| Softwareondersteuning | Drie grote Android-upgrades vanaf Android 16. De Europese modelpagina noemt januari 2030 voor beveiligingsupdates. Het EU-productblad noemt daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie, zonder vaste einddatum. |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart |
| eSIM | Ja |
| NFC | Ja |
| Wifi | 5 (2,4 / 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- Motorola Moto G67: Hetzelfde schermformaat voor een lager bedrag bij de prijscontrole. Minder werkgeheugen en een andere hoofdcamera.
- Motorola Moto G86 5G: Krachtigere processor, smallere behuizing en 4K-video. Motorola noemt een eerdere beveiligingsdatum.
- Motorola Moto G87: Stevigere bescherming tegen water en een gestabiliseerde 200MP-hoofdcamera. Dezelfde eenvoudige processor.
- CMF Phone 2 Pro: Meer rekenkracht, een aparte 2×-camera en 4K-video. Geen eSIM en slechts één luidspreker.
Wat kost de Motorola Moto G77?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 233,00
- BelsimpelMotorola Moto G77 256 GB BlauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 233,00
- MediaMarktMotorola Moto G77 256 GB Shaded SpruceGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 252,00
- bolVerkoop door Digital BayMotorola Moto G77 256 GB Black OliveGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 258,97
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 247,99.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van de Motorola Moto G77?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola Moto G77
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola Moto G77: onderzoek en specificaties
- Dun en relatief licht, maar niet klein: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Motorola: Moto G77-handleiding.
- Een groot, helder scherm voor lezen en video: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G77-praktijktest en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest.
- De processor vraagt soms geduld: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G77-praktijktest en Amateur Photographer: Moto G77-cameratest.
- De hoofdcamera is vooral overdag bruikbaar: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest en Amateur Photographer: Moto G77-cameratest.
- Filmen kan in 2K, met beperkingen bij beweging: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Amateur Photographer: Moto G77-cameratest.
- Een lange batterijtest, zonder uitzonderlijk snel laden: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G77-praktijktest en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest.
- Veel ruimte voor bestanden en twee telefoonnummers: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Motorola Europa: Moto G77-specificaties en Motorola: Moto G77-handleiding.
- Updates: januari 2030 staat genoemd, met een aanvullende EU-opgave: Motorola: Moto G77-handleiding en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest en Motorola Europa: beveiligingsupdates Moto G77 en EU-productregister: Moto G77 XT2621-4.
Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleiding en drie oorspronkelijke praktijktests onderzocht. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.




