Welke van deze twee past bij jou?
Kies de G67 voor eenvoudige apps en een lager budget. De G77 geeft meer ruimte aan actieve apps en heeft een 108MP-hoofdcamera, maar biedt nauwelijks een andere scherm- of batterijervaring. Wie vooral een snellere telefoon zoekt, moet ook de krachtiger uitgeruste G86 vergelijken.
Motorola Moto G77
Voor meer werkgeheugen en de 108MP-hoofdcamera, zonder een grotere of zwaardere telefoon.
Motorola Moto G67
Voor eenvoudige apps en een lager budget, met hetzelfde grote OLED-scherm.
Meer werkgeheugen is het sterkste argument voor de G77
De G67 heeft 4 GB werkgeheugen, de G77 8 GB. Dit is de tijdelijke ruimte waarin apps werken. Wissel je vaak tussen bijvoorbeeld navigatie, muziek en berichten, dan is meer echt werkgeheugen nuttig. Voor alleen bellen en af en toe een bericht weegt dat verschil minder zwaar.
De processors liggen dichter bij elkaar: Dimensity 6300 in de G67 en Dimensity 6400 in de G77. Beide zijn eenvoudig en lieten in de oorspronkelijke tests vertragingen zien. Meer werkgeheugen maakt de G77 daarom geen snelle gametelefoon. Extra ‘RAM Boost’ uit de opslag vervangt evenmin fysiek werkgeheugen.
Hetzelfde grote scherm en vrijwel hetzelfde formaat
Beide telefoons zijn 77,37 millimeter breed en wegen 182 gram. Het scherm is vlak, 6,78 inch groot en gebruikt AMOLED voor diep zwart. Ook de resolutie en maximale verversingssnelheid van 120 Hz zijn gelijk. Voor een grotere letter of vloeiender scrollen hoef je dus niet automatisch de G77 te kopen.
De hoge paneelresolutie wordt bij beide gebruikt voor beeld dat eerst op 1080p wordt getekend en daarna opgeschaald. Dat levert niet in iedere app meer oorspronkelijk detail op. Gorilla Glass 7i beschermt het scherm; IP64 betekent stof- en spatwaterbescherming, geen geschiktheid om onder water te gebruiken.
108 megapixels vervangen geen zoomcamera
De G77 heeft een 108MP-hoofdcamera en de G67 een 50MP-camera. Bij goed licht maakten beide in de tests bruikbare foto’s. De G77 gebruikt bij 3× vergroting een uitsnede van zijn grote sensor. Expert Reviews zag daarbij kwaliteitsverlies. Het is dus geen vervanging voor een aparte telecamera.
Beide hebben daarnaast een brede 8MP-camera en een 32MP-selfiecamera. De brede camera past meer in beeld, maar laat minder fijne details zien. Bij weinig licht en beweging zijn de resultaten kwetsbaar. Alleen het aantal megapixels geeft geen reden om de G77 onder alle omstandigheden de betere camera te noemen.
Beide missen 4K-video
De drie camera’s kunnen maximaal 2K met dertig beelden per seconde opnemen. De hoofdcamera biedt ook Full HD met zestig beelden per seconde: minder detail, maar vloeiendere beweging. Voor filmen in 4K moet je bij een ander model zijn. De G86 biedt dat bijvoorbeeld wel. Ook de beperkte stabilisatie en snelheid verdienen aandacht wanneer je veel lopend of snel achter elkaar filmt.
Batterijduur geeft weinig reden om meer te betalen
Beide hebben 5200 mAh. In de wifi-surftest van Notebookcheck haalde de G67 20 uur en 21 minuten, de G77 20 uur en 2 minuten. De tester opende voortdurend websites op een vaste schermhelderheid. Dit kleine verschil maakt geen overtuigende winnaar voor je dagelijkse batterijduur.
Laden kan bij beide bedraad tot 30 W. De gelezen tests kwamen op ongeveer 75 tot 90 minuten tot vol, zonder alle adapterdetails te vermelden. Dat zijn geen gegarandeerde tijden met iedere lader. Geen van beide heeft draadloos laden of een stekkeradapter in de Nederlandse doos.
Extra opslag kan bij allebei
Beide ondersteunen een microSD-kaart tot 2 TB voor bestanden, naast een fysieke simkaart en eSIM. De G67 staat hier als 4/256GB-uitvoering; de G77 is onderzocht met 8/256 en 8/512 GB. Een geheugenkaart bewaart foto’s en muziek, maar geeft geen extra ruimte voor apps in het werkgeheugen.
Motorola noemt voor beide januari 2030 op de Europese beveiligingspagina. De G77 heeft een aangekondigde belofte van drie grote Android-upgrades; bij de G67 verschillen de opgaven over het totale aantal. De EU-productbladen noemen daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie. Dat is geen vaste eindmaand en geen aantal nieuwe Android-versies.
Van een werkende G67 naar een G77?
Een overstap geeft vooral meer werkgeheugen en een andere hoofdcamera. Schermformaat, gewicht, opslaguitbreiding en laden veranderen nauwelijks. Heb je vooral last van traagheid, vergelijk dan eerst een model met een duidelijk krachtigere processor. Voor een nieuwe aankoop is de G67 de budgetkeuze; betaal de meerprijs van de G77 vooral als het extra werkgeheugen je gebruik helpt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola Moto G77 | Motorola Moto G67 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 164,18 mm | 164,18 mm |
| Breedte | 77,37 mm | 77,37 mm |
| Dikte | 7,33 mm | 7,33 mm |
| Gewicht zonder hoes | 182 g | 182 g |
| Materiaal | Kunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i | Kunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i |
| Bescherming tegen stof en water | IP64 | IP64 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,78 inch | 6,78 inch |
| Schermtechniek | Vlak AMOLED-scherm, maximaal 120 Hz | Vlak AMOLED-scherm, maximaal 120 Hz |
| Resolutie | 2772 × 1272 | 2772 × 1272 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | De tijd en meldingen kunnen kort verschijnen na aantikken, bewegen of optillen. De handleiding bevestigt geen klok die voortdurend zichtbaar blijft. | De tijd en meldingen kunnen kort verschijnen na aantikken, bewegen of optillen. De handleiding bevestigt geen klok die voortdurend zichtbaar blijft. |
| HDR-scherm | HDR-weergave bevestigd in oorspronkelijke schermtests; niet elk formaat afzonderlijk bevestigd | Nog niet vastgesteld |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 5000 nits | 5000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 6400 | MediaTek Dimensity 6300 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 GB | 4 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Ja | Ja |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 108 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,67 inch | Circa 1/2 inch; Sony LYT-600 |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Nog niet vastgesteld | Nee |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 32 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd-, brede en selfiecamera: maximaal 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde. | Hoofd-, brede en selfiecamera: maximaal 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde. |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5200 mAh | 5200 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 30 W | 30 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Ongeveer 75 tot 90 minuten tot vol in de gelezen tests; de precieze adaptermodellen zijn niet vermeld. | Ongeveer 75 tot 90 minuten tot vol in de gelezen tests; de precieze adaptermodellen zijn niet vermeld. |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android |
| Software bij introductie | Android 16 | Android 16 |
| Softwareondersteuning | Drie grote Android-upgrades vanaf Android 16. De Europese modelpagina noemt januari 2030 voor beveiligingsupdates. Het EU-productblad noemt daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie, zonder vaste einddatum. | Android 16 bij introductie; Motorola bevestigt Android 17 als volgende versie. De Europese modelpagina noemt januari 2030 voor beveiligingsupdates. Het EU-productblad noemt daarnaast zeven jaar beschikbaarheid van updates vanaf de laatste marktintroductie. Het totale aantal grote Android-upgrades wordt niet eenduidig opgegeven. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart | Nanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 5 (2,4 / 5 GHz) | 5 (2,4 / 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola Moto G77
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 233,00
- BelsimpelMotorola Moto G77 256 GB BlauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 233,00
- MediaMarktMotorola Moto G77 256 GB Shaded SpruceGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 252,00
- bolVerkoop door Digital BayMotorola Moto G77 256 GB Black OliveGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 258,97
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 247,99.
Motorola Moto G67
256 GB opslag · 4 GB werkgeheugen — vanaf € 189,00
- BelsimpelMotorola Moto G67 256 GB GroenGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 189,00
- MediaMarktMotorola Moto G67 256 GB NileGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 199,00
- bolVerkoop door WebDigitaalMotorola Moto G67 256 GB NileGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; dinsdag 13 oktober leverbaar bij controle€ 219,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 202,33.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola Moto G77
Motorola Moto G67
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola Moto G77: onderzoek en specificaties
- Dun en relatief licht, maar niet klein: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Motorola: Moto G77-handleiding.
- Een groot, helder scherm voor lezen en video: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G77-praktijktest en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest.
- De processor vraagt soms geduld: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G77-praktijktest en Amateur Photographer: Moto G77-cameratest.
- De hoofdcamera is vooral overdag bruikbaar: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest en Amateur Photographer: Moto G77-cameratest.
- Filmen kan in 2K, met beperkingen bij beweging: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Amateur Photographer: Moto G77-cameratest.
- Een lange batterijtest, zonder uitzonderlijk snel laden: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G77-praktijktest en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest.
- Veel ruimte voor bestanden en twee telefoonnummers: Motorola Nederland: Moto G77-specificaties en voetnoten en Motorola Europa: Moto G77-specificaties en Motorola: Moto G77-handleiding.
- Updates: januari 2030 staat genoemd, met een aanvullende EU-opgave: Motorola: Moto G77-handleiding en Expert Reviews: Moto G77-praktijktest en Motorola Europa: beveiligingsupdates Moto G77 en EU-productregister: Moto G77 XT2621-4.
Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleiding en drie oorspronkelijke praktijktests onderzocht. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Motorola Moto G67: onderzoek en specificaties
- Groot en licht, met bescherming tegen spatwater: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Motorola: Moto G67-handleiding.
- Het OLED-scherm is een belangrijk voordeel: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G67-praktijktest.
- Vier gigabyte werkgeheugen is een echte beperking: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G67-praktijktest en Les Numériques: Moto G67-praktijktest.
- Voor gewone foto’s bij daglicht, minder voor zoom en video: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Les Numériques: Moto G67-praktijktest en Computer Bild: Moto G67-praktijktest en John Lewis: technische cameragegevens Moto G67.
- Ruim twintig uur websites openen in de batterijtest: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G67-praktijktest.
- Een halfuur laden vult ongeveer de helft: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Notebookcheck: Moto G67-praktijktest en Computer Bild: Moto G67-praktijktest.
- Een geheugenkaart, eSIM en stereogeluid zijn aanwezig: Motorola Nederland: Moto G67-specificaties en voetnoten en Motorola Europa: Moto G67-specificaties en Motorola: Moto G67-handleiding.
- De update-informatie is niet overal hetzelfde: Motorola: Moto G67-handleiding en Les Numériques: Moto G67-praktijktest en Computer Bild: Moto G67-praktijktest en Motorola Europa: beveiligingsupdates Moto G67 en EU-productregister: Moto G67 XT2621-2.
Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleiding en drie oorspronkelijke praktijktests onderzocht. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Moto G77
Moto G67

