De keuze in het kort

Voor wie is de Motorola edge 70 Max een goede keuze?

Kies de Edge 70 Max voor games, veel schermgebruik en het gemak van magnetisch laden. Voor foto’s op verschillende afstanden is de Edge 70 Pro logischer. De Signature is een lichter alternatief met uitgebreidere camera’s. Denk vooraf ook aan opslag: de Nederlandse Max heeft 256 GB en accepteert geen geheugenkaart.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Een groot en scherp scherm in een zware behuizing

Het scherm is 6,82 inch groot en telt 3168 bij 1440 beeldpunten. Daardoor is er veel ruimte voor tekst en worden kleine letters fijn getekend. LTPO kan de verversingssnelheid verlagen wanneer het beeld bijna niet verandert, zodat het scherm minder vaak opnieuw hoeft te worden aangestuurd. Bij scrollen kan het juist vaker verversen voor vloeiende beweging.

De telefoon weegt 221 gram en is 77 mm breed. Dat maakt hem minder prettig voor wie een lichte telefoon met één hand wil bedienen. Android Planet vond de glazen achterkant glad en gebruikte liever het meegeleverde hoesje. De vingerafdruklezer zit onderin het scherm; probeer bij een groot toestel of je duim daar ontspannen bij kan.

Magnetisch laden zonder een speciaal hoesje

In de telefoon zitten magneten die een geschikte Qi2-lader op de juiste plek houden. Daardoor hoef je geen magnetisch hoesje te kopen om zo’n lader te laten vastklikken. Draadloos laden kan tot 25 W met een geschikte combinatie van laadaccessoire en adapter. Heb je liever een kabel, dan ondersteunt de Max maximaal 90 W.

GSMArena mat 62% na een halfuur en een volledige lading in iets minder dan een uur. Die meting geldt voor de gebruikte passende adapter; een oude lader met weinig vermogen doet er langer over. Een stekkeradapter zit niet in de Nederlandse doos. De ingebouwde magneten zijn dus handig, maar de juiste lader blijft een afzonderlijke aankoop als je die nog niet hebt.

Een grote batterij helpt vooral bij veel schermgebruik

Met 7100 mAh kan de batterij veel elektrische lading opslaan. Of de telefoon daarmee langer meegaat dan een ander toestel hangt ook af van het scherm, de processor en de software. In GSMArena’s combinatie van bellen, surfen, video en gamen haalde de Max een Active Use Score van 19 uur en 28 minuten. Dat is een gewogen testuitkomst, geen belofte van zoveel uren schermgebruik.

Ook de Nederlandse review was positief over de batterijduur. De reviewer kwam bij zijn gebruik rond twee dagen uit. Wie lang navigeert met een helder scherm of zware games speelt, kan eerder moeten laden. Het nuttige advies is daarom dat de Max sterk gericht is op veel gebruik tussen laadbeurten, zonder aan iedereen hetzelfde aantal dagen te beloven.

Veel rekenkracht, maar geen snelle USB-poort

De Snapdragon 8 Gen 5 is dezelfde processor als in de Signature. Gewone apps en zware games hebben daarmee veel rekenkracht tot hun beschikking. Bij langdurige maximale belasting liet de prestatietest wel een daling zien zodra de telefoon warm werd. Een hoge korte testscore vertelt dus niet hoe snel een toestel na een halfuur zwaar gamen blijft.

De Nederlandse uitvoering heeft 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag. Dat is minder ruimte dan de Signature met 16 en 512 GB. Een geheugenkaart past niet. De USB-C-poort gebruikt bovendien USB 2.0: grote bestanden overzetten gaat relatief langzaam en een beeldscherm aansluiten met een USB-C-videokabel kan niet. Wifi 7 helpt alleen op de snelheden en banden die je router en netwerk ook ondersteunen.

De gewone camera is belangrijker dan de overige camera’s

Achterop zitten een gewone 50MP-camera en een brede 8MP-camera. Het kleine derde rondje is een lichtsensor, geen derde fotocamera. De gewone camera heeft optische stabilisatie om kleine handtrillingen op te vangen. Een aparte telecamera voor inzoomen ontbreekt. Bij vergroten tot 2× wordt een deel van het gewone beeld gebruikt; verder vergroten kost steeds meer detail.

De oorspronkelijke reviews waren duidelijk positiever over de gewone camera dan over de brede camera. Die brede lens kan een groep of gebouw helemaal in beeld krijgen, maar legt minder fijne details vast, vooral langs de randen en bij weinig licht. Als je regelmatig portretten op afstand of ingezoomde reisfoto’s maakt, zijn de Edge 70 Pro en Signature daarom logischere alternatieven.

De voorcamera stelt niet automatisch scherp

De 32MP-voorcamera heeft een vaste scherpstelafstand. Houd je de telefoon erg dichtbij of zet je hem ver weg op een tafel, dan kan hij de scherpte niet zoals de voorcamera van de Pro aanpassen. Voor gewone selfies is dat niet automatisch een probleem, maar voor wisselende opnameafstanden is automatische scherpstelling prettiger.

De gewone camera filmt in 4K met zestig beelden per seconde. De brede camera en voorcamera blijven in 4K op dertig. De test liet goede stabilisatie zien, maar de brede camera leverde in het donker duidelijk minder bruikbaar videobeeld. Film daar liever met de gewone camera als je niet per se een brede opname nodig hebt.

Motorola heeft de updatebelofte verduidelijkt

De Edge 70 Max verscheen met Android 16. Na tegenstrijdige informatie op zijn website bevestigde Motorola dat het toestel maximaal drie Android-upgrades en maximaal vijf jaar beveiligingsupdates krijgt. Bij drie upgrades zou hij uitkomen op Android 19. De fabrikant gebruikt daarbij zelf de woorden “maximaal”, en publiceert geen eenduidige laatste maand voor Nederland.

Oudere voetnoten en een wettelijke minimumverklaring noemen een kortere periode. Die zijn geen goede reden om de latere officiële verduidelijking te negeren. Reken de vijf jaar wel vanaf de introductie in 2026, niet vanaf je eigen aankoop. Voor wie een duidelijk vastgelegde lange eindtermijn wil, is het verstandig ook naar modellen met een concrete gepubliceerde einddatum te kijken.

Twee simkaarten, met een regionale kanttekening bij eSIM

De Nederlandse fabrikantpagina noemt ruimte voor twee nanosimkaarten. Daarmee kun je bijvoorbeeld een privé- en werknummer in dezelfde telefoon gebruiken. NFC voor betalen met een geschikte bankapp is aanwezig. Een 3,5mm-aansluiting voor een bedrade koptelefoon ontbreekt.

GSMArena kon ook eSIM gebruiken op zijn Europese reviewtoestel. De Nederlandse modelpagina bevestigt dat niet en Motorola’s handleiding maakt het afhankelijk van de uitvoering. Gebruik je uitsluitend eSIM, laat de verkoper dan vóór aankoop bevestigen dat precies de aangeboden Nederlandse uitvoering die functie heeft. We behandelen hem daarom niet als een zekere eSIM-keuze in de keuzehulp.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van Motorola edge 70 MaxMotorola edge 70 Max
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte163 mm
Breedte77 mm
Dikte8,29 mm
Gewicht zonder hoes221 g
MateriaalAluminium frame; Gorilla Glass 7i aan voor- en achterkant
Bescherming tegen stof en waterIP68 / IP69
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,82 inch
SchermtechniekLTPO AMOLED; tot 144 Hz in geschikte games, doorgaans maximaal 120 Hz
Resolutie3168 × 1440
Pixeldichtheid510 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz
Always-on displayJa
HDR-schermHDR10+
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)7000 nits
Prestaties en opslag
ProcessorQualcomm Snapdragon 8 Gen 5
Fysiek werkgeheugen8 GB
Opslagvarianten256 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNee
Camera
Hoofdcamera50 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,8
Sensorformaat hoofdcameraSony LYT-710, 1/1,56 inch
Optische stabilisatie hoofdcameraJa
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera8 MP
Afzonderlijke telecameraNee
Selfiecamera32 MP
VideomogelijkhedenHoofdcamera: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; brede camera en voorcamera: 4K met 30 beelden per seconde
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit7100 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel90 W
Laadtijd en gebruikte lader62% na 30 minuten; volledig in iets minder dan een uur met geschikte 90 W-lader (GSMArena-test)
Draadloos opladenJa
Maximaal draadloos laadvermogen25 W
Draadloze laadstandaardQi2; ingebouwde magneten, maximaal 25 W
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid
Software bij introductieAndroid 16
SoftwareondersteuningMotorola bevestigt maximaal drie Android-upgrades en maximaal vijf jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026. Oudere voetnoten noemen een kortere termijn; geen eenduidige laatste maand gepubliceerd.
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer
SimconfiguratieTwee nanosimkaarten; eSIM afhankelijk van uitvoering
eSIMNiet vermeld door de fabrikant
NFCJa
Wifi7 (2,4 / 5 / 6 GHz)
Bluetooth6.0
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • Motorola edge 70 Pro: Lichter en uitgebreidere camera’s, inclusief een aparte 3,5×-zoomlens. Minder rekenkracht en geen ingebouwde Qi2-magneten.
  • Motorola Signature: Lichter, uitgebreidere camera’s en meer geheugen. De batterij is kleiner en magnetisch laden vraagt een passend hoesje.
  • OnePlus 15R: Nog meer batterijcapaciteit en langer gepubliceerde beveiligingsondersteuning. Draadloos laden ontbreekt.
  • Motorola edge 70 plus: Lichter en een geheugenkaartslot voor bestanden. Minder rekenkracht, geen brede camera en geen draadloos laden.

Wat kost de Motorola edge 70 Max?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 619,00
  • BelsimpelMotorola edge 70 Max 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
    € 619,00
  • CoolblueMotorola edge 70 Max 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
    € 649,00

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 634,00.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Wat vinden gebruikers van de Motorola edge 70 Max?

Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

Motorola edge 70 Max

  • Belsimpel: 8,3 / 10 bij 2 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

Motorola edge 70 Max: onderzoek en specificaties

Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.

Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.