De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de Max als je de telefoon op een magnetische lader wilt vastklikken. De 15R past beter als je met een kabel laden prima vindt en 512 GB opslag of veel batterijduur belangrijker is.

Motorola edge 70 Max

Voor magnetisch draadloos laden en een scherp LTPO-scherm.

    OnePlus 15R

    Voor meer werkgeheugen, eventueel 512 GB opslag en lange batterijduur.

      Allebei breed, met iets minder gewicht bij de OnePlus

      Beide telefoons zijn ongeveer 77 mm breed en hebben een scherm van ruim 6,8 inch. Voor kleine handen zijn ze dus allebei groot. De Max weegt 221 gram, de genoemde 15R-uitvoering 214 gram. Het verschil maakt van geen van beide een lichte telefoon.

      De Max heeft meer schermresolutie: 3168 bij 1440 beeldpunten tegenover 2800 bij 1272. Beide zijn scherp, maar de Motorola tekent heel kleine details nog fijner. Zijn LTPO-scherm kan bij weinig verandering ook verder terugschakelen in verversingssnelheid. Dat alleen voorspelt niet welke hele telefoon zuiniger is.

      Dezelfde chip, meer werkgeheugen bij OnePlus

      De Snapdragon 8 Gen 5 geeft beide veel rekenkracht. In de Max-test zakte de snelheid bij langdurige maximale belasting zodra het toestel warm werd. Een gedeelde chip betekent daarom niet dat iedere lange game op beide gelijk verloopt.

      De Nederlandse Max heeft 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag. De 15R heeft 12 GB werkgeheugen en kan met 256 of 512 GB opslag worden gekocht. Voor veel grote games en lokale video is die 512GB-keuze praktisch. Een geheugenkaart past in geen van beide.

      Geen van beide heeft een aparte zoomlens

      Beide hebben een gewone camera met optische stabilisatie en een brede camera van 8 MP. Een onderwerp op afstand dichtbij halen gebeurt zonder aparte telelens. Wie vaak fotografeert met veel zoom, kan beter ook de Edge 70 Pro of een model met telecamera vergelijken.

      De Max kan met zijn brede camera in 4K filmen; de 15R blijft daar op Full HD. De gewone 15R-camera biedt juist 4K met maximaal 120 beelden per seconde, tegenover zestig op de Max. Voor vertraagde bewegende opnames kan dat voordeel geven. De hoogste videostand zegt dus niet wat elke camera kan.

      Meer capaciteit en een langere gemengde test bij de 15R

      De 15R heeft 7400 mAh, de Max 7100 mAh. In GSMArena’s vaste combinatie van bellen, surfen, video en gamen haalde de 15R 21 uur en 36 minuten, tegenover 19 uur en 28 minuten voor de Max. Dat ondersteunt de batterijduur als voordeel van de OnePlus bij die combinatie van taken.

      Het zijn geen voorspellingen van je schermtijd. Veel navigeren met hoge helderheid kan anders uitpakken dan vooral lezen met pauzes. De test is nuttiger dan alleen mAh vergelijken, omdat hij ook het verbruik van de toestellen meeneemt.

      Alleen de Motorola kan draadloos laden

      De Max heeft ingebouwde magneten voor Qi2 en ondersteunt tot 25W-draadloos laden. De 15R kan alleen met een kabel laden. Als je thuis of in de auto graag een magnetische lader gebruikt, is dat een concreet verschil dat extra batterijcapaciteit niet vervangt.

      Met passende adapters mat GSMArena een volle 15R na 53 minuten en een volle Max in iets minder dan een uur. De opgegeven maxima zijn 80 en 90 W. De hogere wattwaarde van de Max maakt hem dus niet vanzelf eerder helemaal vol.

      De OnePlus heeft een duidelijkere einddatum

      OnePlus belooft vier nieuwe Android-versies en beveiligingsupdates tot 31 december 2031. Motorola bevestigt maximaal drie upgrades en vijf jaar beveiliging vanaf introductie, zonder eenduidige laatste Nederlandse maand. Bij lang gebruik geeft de expliciete OnePlus-datum meer duidelijkheid.

      Beide gebruiken USB 2.0 zonder directe beeldschermuitvoer. De 15R ondersteunt twee nanosimkaarten en geen eSIM. De Nederlandse Max-pagina noemt ook twee nanosimkaarten; eSIM is wel op een Europese reviewuitvoering gezien, maar niet eenduidig voor de Nederlandse variant bevestigd.

      Wissel voor laadgemak of opslag, niet alleen voor dezelfde chip

      Heb je al een van deze modellen, dan verandert een overstap weinig aan de soort apps die je kunt draaien. De belangrijkste redenen zijn magnetisch laden bij de Max of meer opslag en een langere batterijtestuitkomst bij de 15R. Bij aankoop hoort de gewenste opslaguitvoering daarom naast de prijs.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van Motorola edge 70 MaxMotorola edge 70 MaxGestileerde illustratie van OnePlus 15ROnePlus 15R
      Ontwerp
      UitvoeringNiet-vouwbaarNiet-vouwbaar
      Hoogte163 mm163,41 mm
      Breedte77 mm77,04 mm
      Dikte8,29 mm8,3 mm
      Gewicht zonder hoes221 g214 g
      MateriaalAluminium frame; Gorilla Glass 7i aan voor- en achterkantAluminium frame; glazen achterkant
      Bescherming tegen stof en waterIP68 / IP69IP66, IP68, IP69 en IP69K
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal6,82 inch6,83 inch
      SchermtechniekLTPO AMOLED; tot 144 Hz in geschikte games, doorgaans maximaal 120 HzAMOLED (60–120 Hz; tot 165 Hz in ondersteunde apps)
      Resolutie3168 × 14402800 × 1272
      Pixeldichtheid510 ppi450 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz120 Hz
      Always-on displayJaJa
      HDR-schermHDR10+Ja
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant1800 nits
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)7000 nitsNiet vermeld door de fabrikant
      Prestaties en opslag
      ProcessorQualcomm Snapdragon 8 Gen 5Snapdragon 8 Gen 5
      Fysiek werkgeheugen8 GB12 GB
      Opslagvarianten256 GB256 GB / 512 GB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNeeNee
      Camera
      Hoofdcamera50 MP50 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,8f/1,8
      Sensorformaat hoofdcameraSony LYT-710, 1/1,56 inch1/1,56 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera8 MP8 MP
      Afzonderlijke telecameraNeeNee
      Selfiecamera32 MP32 MP
      VideomogelijkhedenHoofdcamera: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; brede camera en voorcamera: 4K met 30 beelden per secondeHoofdcamera: 4K met 30, 60 of 120 beelden per seconde; brede camera: maximaal 1080p met 30; voorcamera: 4K met 30.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit7100 mAh7400 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel90 W80 W
      Laadtijd en gebruikte lader62% na 30 minuten; volledig in iets minder dan een uur met geschikte 90 W-lader (GSMArena-test)Van 1% naar 50% in circa 22 minuten met een 80W SUPERVOOC-adapter (OnePlus-test)
      Draadloos opladenJaNee
      Maximaal draadloos laadvermogen25 WNiet van toepassing
      Draadloze laadstandaardQi2; ingebouwde magneten, maximaal 25 WNiet van toepassing
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroidAndroid / OxygenOS
      Software bij introductieAndroid 16Android 16 / OxygenOS 16
      SoftwareondersteuningMotorola bevestigt maximaal drie Android-upgrades en maximaal vijf jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026. Oudere voetnoten noemen een kortere termijn; geen eenduidige laatste maand gepubliceerd.4 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 31 december 2031.
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoerUSB 2.0
      SimconfiguratieTwee nanosimkaarten; eSIM afhankelijk van uitvoeringTwee nanosimkaarten
      eSIMNiet vermeld door de fabrikantNee
      NFCJaJa
      Wifi7 (2,4 / 5 / 6 GHz)7
      Bluetooth6.06.0
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      Motorola edge 70 Max

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 619,00
      • BelsimpelMotorola edge 70 Max 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 619,00
      • CoolblueMotorola edge 70 Max 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
        € 649,00

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 634,00.

      OnePlus 15R

      256 GB opslag — vanaf € 719,00
      • BelsimpelOnePlus 15R 256 GB zwartGecontroleerd 8 oktober 2026Leverbaar bij controle
        € 719,00
      • bolVerkoop door Phoneclick.beOnePlus 15R 256 GB Mint BreezeGecontroleerd 8 oktober 2026Leverbaar bij controle
        € 739,95

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 729,48.

      512 GB opslag — vanaf € 884,00
      • BelsimpelOnePlus 15R 512 GB zwartGecontroleerd 8 oktober 2026Leverbaar bij controle
        € 884,00

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      Motorola edge 70 Max

      • Belsimpel: 8,3 / 10 bij 2 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      OnePlus 15R

      • Coolblue: 9 / 10 bij 12 beoordelingen. Gecontroleerd 8 oktober 2026.
      • bol: 4,3 / 5 bij 7 beoordelingen. Gecontroleerd 8 oktober 2026.
      • Belsimpel: 9,4 / 10 bij 103 beoordelingen. Gecontroleerd 8 oktober 2026.
      • MediaMarkt: 3,8 / 5 bij 5 beoordelingen. Gecontroleerd 8 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      Motorola edge 70 Max: onderzoek en specificaties

      Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      OnePlus 15R: onderzoek en specificaties

      Internationale GSMArena-camera- en prestatietests, Europese TechPulse-gebruikstest en Nederlandse specificaties.

      Geraadpleegd op 8 oktober 2026.

      Specificaties en overige informatie

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.