Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Pro als je regelmatig inzoomt of jezelf filmt. Kies de Max als een grote batterij, games en magnetisch laden zwaarder wegen dan het extra gewicht en de eenvoudigere camera’s.
Motorola edge 70 Pro
Voor fotograferen, uitgebreide video en minder gewicht.
Motorola edge 70 Max
Voor zwaardere games, een groot scherp scherm en Qi2-laden.
De Pro is lichter en dunner
De Pro weegt 190 gram en is 75,6 mm breed. De Max is met 221 gram en 77 mm zwaarder en breder. De schermmaten verschillen nauwelijks: 6,78 en 6,82 inch. Je hoeft voor veel schermruimte dus niet automatisch de Max te kiezen.
De Pro heeft gebogen schermranden en meerdere soorten achterkant. De Max heeft een glazen achterkant en een aluminium frame. Voor grip is het materiaal belangrijker dan alleen de naam: de Nederlandse Max-review vond de achterkant glad.
De Pro biedt drie afstanden om te fotograferen
Beide hebben een gewone camera en een brede camera. De Pro voegt een aparte 3,5×-telecamera toe. Daarmee kun je bijvoorbeeld iemand aan de andere kant van een tafel of een detail aan een gebouw groter in beeld brengen. De Max moet daarvoor een deel van de gewone foto uitvergroten.
De Pro heeft bovendien een uitgebreidere brede camera. De 8MP-brede camera van de Max was in de reviews duidelijk zwakker bij fijne details en in het donker. Een hoge resolutie alleen bewijst geen goede foto, maar de gelezen camerabeoordelingen ondersteunen hier ook het voordeel van de Pro.
De Pro is flexibeler voor selfies en video
Alle vier de Pro-camera’s kunnen in 4K met zestig beelden per seconde filmen. Bij de Max halen de brede camera en de voorcamera in 4K maximaal dertig beelden. De Pro-voorcamera stelt automatisch scherp; die van de Max heeft een vaste scherpstelafstand.
Dat verschil helpt wanneer je de telefoon soms op armlengte houdt en soms op een tafel zet. Bij weinig licht blijven beide beperkt. Vooral de brede camera’s leveren dan zachter, minder gedetailleerd videobeeld.
De Max heeft meer rekenkracht voor zware apps
De Snapdragon 8 Gen 5 in de Max is krachtiger dan de Dimensity 8500 Extreme in de Pro. Dat is vooral nuttig voor veeleisende games. Gewone apps waren op de Pro al vlot in de gelezen reviews. Bij langdurige zware belasting kan de snelheid bij beide dalen.
De Max heeft een scherm met meer beeldpunten en LTPO. Die techniek kan bij weinig verandering de verversingssnelheid sterk terugbrengen. Hij kan ook een klok permanent tonen. De Pro toont de klok alleen tijdelijk en heeft geen LTPO. De opgegeven 144 Hz is bij beide vooral voor geschikte games, niet voor iedere app.
De Max heeft meer capaciteit en ingebouwde laadmagneten
De Max heeft 7100 mAh en de Pro 6500 mAh. Beide werden in oorspronkelijke reviews positief beoordeeld op batterijduur. Alleen het capaciteitsverschil vertelt niet hoeveel langer je de Max kunt gebruiken: ook helderheid, apps en processorverbruik tellen mee.
Beide ondersteunen 90W-laden. GSMArena mat na een halfuur 73% bij de Pro en 62% bij de Max. Draadloos kan de Pro tot 15 W, de Max tot 25 W via Qi2. Bij de Max zorgen ingebouwde magneten ervoor dat een passende lader vastklikt. Beide Nederlandse dozen missen een stekkeradapter.
Voor veel bestanden heeft de Pro meer keuze
De Nederlandse Pro is verkrijgbaar met 8/256 of 12/512 GB. De Max staat hier met 8/256 GB. De eerste waarde is werkgeheugen, de tweede opslagruimte. Een geheugenkaart past niet. Beide gebruiken de tragere USB 2.0-aansluiting zonder directe beeldschermuitvoer.
Voor de Pro noemt Motorola april 2031 als einde van de beveiligingsperiode. Voor de Max bevestigt het maximaal drie Android-upgrades en vijf jaar beveiliging vanaf de introductie, zonder eenduidige laatste maand. eSIM is op de Nederlandse Pro bevestigd; bij de Max hangt de bevestiging nog van de uitvoering af.
Max is geen algemene verbetering van Pro
Heb je een Pro en ben je tevreden over snelheid en batterij, dan is de Max geen vanzelfsprekende stap vooruit. Je verliest de zoomlens en krijgt meer gewicht. Bij een nieuwe aankoop helpt één vraag: ga je vaker de extra rekenkracht gebruiken, of de uitgebreidere camera’s?
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola edge 70 Pro | Motorola edge 70 Max |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,7 mm | 163 mm |
| Breedte | 75,6 mm | 77 mm |
| Dikte | 7,19 mm | 8,29 mm |
| Gewicht zonder hoes | 190 g | 221 g |
| Materiaal | Kunststof frame; achterkant met zijdeachtige afwerking, hout of acetaat; Gorilla Glass 7i voorop | Aluminium frame; Gorilla Glass 7i aan voor- en achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 | IP68 / IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,78 inch | 6,82 inch |
| Schermtechniek | AMOLED; 60 / 90 / 120 Hz, tot 144 Hz in geschikte games | LTPO AMOLED; tot 144 Hz in geschikte games, doorgaans maximaal 120 Hz |
| Resolutie | 2772 × 1272 | 3168 × 1440 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi | 510 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Nee; klok en meldingen verschijnen alleen tijdelijk na aanraken, optillen of een melding. | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ | HDR10+ |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Bronnen spreken elkaar tegen | 7000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 8500 Extreme | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-710, 1/1,56 inch | Sony LYT-710, 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Nee |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3,5×; f/2,8; optische stabilisatie | Niet van toepassing |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3,5 × | Niet van toepassing |
| Selfiecamera | 50 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Alle vier de camera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; HDR10+-video achterop tot 4K met 30 beelden per seconde | Hoofdcamera: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; brede camera en voorcamera: 4K met 30 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6500 mAh | 7100 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 90 W | 90 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 40% na 15 minuten, 73% na 30 minuten; volledig in 49 minuten met geschikte 90 W-lader (GSMArena-test) | 62% na 30 minuten; volledig in iets minder dan een uur met geschikte 90 W-lader (GSMArena-test) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 25 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi | Qi2; ingebouwde magneten, maximaal 25 W |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android |
| Software bij introductie | Android 16 | Android 16 |
| Softwareondersteuning | Drie nieuwe Android-versies vanaf Android 16, tot Android 19; beveiligingsupdates tot april 2031. | Motorola bevestigt maximaal drie Android-upgrades en maximaal vijf jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026. Oudere voetnoten noemen een kortere termijn; geen eenduidige laatste maand gepubliceerd. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM | Twee nanosimkaarten; eSIM afhankelijk van uitvoering |
| eSIM | Ja | Niet vermeld door de fabrikant |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E (2,4 / 5 / 6 GHz) | 7 (2,4 / 5 / 6 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola edge 70 Pro
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 475,00
- bolVerkoop door MaxBlMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 475,00
- BelsimpelMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 479,00
- Mobiel.nlMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 479,00
- MediaMarktMotorola edge 70 Pro 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 519,00
Gemiddelde van deze 4 prijzen: € 488,00.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 599,00
- BelsimpelMotorola edge 70 Pro 512 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 599,00
Motorola edge 70 Max
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 619,00
- BelsimpelMotorola edge 70 Max 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 619,00
- CoolblueMotorola edge 70 Max 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 649,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 634,00.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola edge 70 Pro
Motorola edge 70 Max
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola edge 70 Pro: onderzoek en specificaties
- Een dunne telefoon, met verschillende soorten achterkant: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Een bruikbare zoomlens voor mensen op wat grotere afstand: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Ook selfies kunnen in 4K met zestig beelden per seconde: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Veel licht voor buiten, maar geen voortdurend zichtbare klok: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest en Motorola: Europees productinformatieblad.
- Een intensieve dag in de Europese review: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest.
- Kies meteen de juiste hoeveelheid opslag: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en ChinaMobileMag: Europese Edge 70 Pro getest en Belsimpel: Nederlandse geheugenuitvoeringen.
- Beveiligingsupdates tot april 2031: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en Motorola: beveiligingsperiode Edge 70 Pro.
Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Motorola edge 70 Max: onderzoek en specificaties
- Een groot en scherp scherm in een zware behuizing: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: scherm, batterij en laden en Android Planet: Edge 70 Max getest.
- Magnetisch laden zonder een speciaal hoesje: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Een grote batterij helpt vooral bij veel schermgebruik: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Android Planet: Edge 70 Max getest.
- Veel rekenkracht, maar geen snelle USB-poort: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en Android Planet: Edge 70 Max getest.
- De gewone camera is belangrijker dan de overige camera’s: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en Android Planet: Edge 70 Max getest.
- De voorcamera stelt niet automatisch scherp: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest.
- Motorola heeft de updatebelofte verduidelijkt: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en Motorola: wettelijke verklaring XT2611-3 en Motorola: verklaring over updates aan GSMArena.
- Twee simkaarten, met een regionale kanttekening bij eSIM: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en Motorola: instructies voor de simkaart.
Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
edge 70 Pro
edge 70 Max
