Voor wie is de Motorola Signature een goede keuze?
Kies de Signature voor fotograferen op verschillende afstanden, het relatief lage gewicht en de mogelijkheid om bestanden snel naar een computer te kopiëren. Hij heeft meer cameramogelijkheden dan de Edge 70 Max. Een grote batterij of de hoogste gamesnelheid is juist geen reden om specifiek voor de Signature te kiezen. Let ook op de updates: Motorola’s actuele beveiligingslijst noemt juni 2032, terwijl de algemene reclame zeven jaar noemt.
Sterke en zwakke punten
Een groot scherm zonder veel gewicht
Het scherm meet 6,8 inch en de behuizing is 76,4 mm breed. Je hebt daardoor veel ruimte voor kaarten, tekst en video, maar moet met één hand nog steeds ver reiken. Met 186 gram is de Signature wel relatief licht voor dat formaat. De achterkant heeft een textielachtige afwerking en het frame is van aluminium.
De schermranden zijn licht gebogen. Dat kan prettig aanvoelen bij vegen vanaf de zijkant, maar maakt de telefoon niet smaller. Android Planet vond de achterkant ondanks de structuur nog wat glad en raadde het meegeleverde hoesje aan. De vingerafdruklezer onder het scherm gebruikt geluidsgolven om je vinger te herkennen; beide gelezen reviews waren positief over de bediening ervan.
Een zoomlens die ook kleine onderwerpen aankan
De gewone camera is voor bijvoorbeeld een straatbeeld of iemand tegenover je. De brede camera neemt meer omgeving mee, zodat een groep in een kleine kamer eerder op de foto past. Met de aparte 3×-telecamera breng je een onderwerp vanaf dezelfde plek groter in beeld. Die lens kan ook vanaf ongeveer veertien centimeter scherpstellen. Zo kun je een bloem of klein voorwerp fotograferen zonder er met de telefoon bijna tegenaan te zitten.
De oorspronkelijke fototests waren positief over details en het omgaan met lichte en donkere delen in één foto. Android Planet zag soms wel sterke kleuren en extra nadruk op contrast. De brede camera verliest in het donker meer detail dan de gewone camera. Een hogere zoomstand, zoals 6× of 100×, is bovendien geen extra lens: de telefoon vergroot en bewerkt het beeld verder. Vooral bij heel ver inzoomen blijven minder echte details over.
Veel video-opties, met beperkingen bij de beeldkwaliteit
Alle vier de camera’s kunnen in 4K filmen met zestig beelden per seconde. Dat bewaart veel detail en kan beweging vloeiender laten zien dan dertig beelden per seconde. De voorcamera stelt automatisch scherp, waardoor hij zich kan aanpassen aan de afstand tot je gezicht. De gewone en de zoomcamera ondersteunen ook 8K, maar grotere videobestanden zijn niet automatisch betere opnames.
GSMArena vond de stabilisatie goed, maar was minder tevreden over de fijne details en het soms sterke contrast in video. Android Planet meldde op de software van zijn test in februari 2026 ook vertraging bij afdrukken en enkele cameracrashes. Dat is geen bewijs dat iedere huidige uitvoering dat probleem nog heeft. Het is wel een reden om de Signature niet zonder voorbehoud als de beste keuze voor veel filmen aan te wijzen.
Helder genoeg voor buiten, zonder je blind te staren op de piekwaarde
Het AMOLED-scherm kan donkere beeldpunten uitschakelen, waardoor zwart diep donker blijft. De LTPO-techniek verlaagt hoe vaak het beeld wordt ververst wanneer er weinig verandert. Tijdens scrollen kan het scherm juist vaker verversen om de beweging vloeiend te houden. De genoemde 165 Hz geldt voor geschikte games; gewone apps komen doorgaans tot 120 Hz.
Motorola noemt een piek van 6200 nits. Nits zijn een maat voor het licht dat een scherm uitstraalt. Zo’n piek is geen helderheid die een volledige webpagina voortdurend haalt. GSMArena mat ongeveer 1518 nits met automatische helderheid op een grotendeels wit scherm. Android Planet kon het scherm buiten goed lezen. Die bevindingen helpen meer bij je keuze dan het hoogste reclamegetal alleen.
Vlot in apps, minder geschikt voor langdurige zware belasting
De Snapdragon 8 Gen 5 biedt veel rekenkracht. Het is wel een andere chip dan de Snapdragon 8 Elite Gen 5 in bijvoorbeeld de OnePlus 15. Met 16 GB werkgeheugen is er veel ruimte om meerdere apps geopend te houden. De 512 GB opslag is ruim voor foto’s, downloads en apps, maar kan later niet met een geheugenkaart worden uitgebreid.
Bij langdurige zware belasting werd de Signature in de test warm en daalde de snelheid. Dat merk je eerder in een veeleisende game dan bij berichten sturen of een route opzoeken. De USB-C-poort is juist uitgebreid: USB 3.2 maakt snelle overdracht naar een geschikte computer mogelijk en ondersteunt een aangesloten beeldscherm. De kabel en het andere apparaat moeten dezelfde functies ondersteunen.
Snel bijladen met een passende adapter
De batterij heeft 5200 mAh capaciteit. Dat is de hoeveelheid elektrische lading die de batterij kan opslaan, geen voorspelling van het aantal gebruiksuren. Android Planet kwam bij zijn gebruik ruim een dag door, maar vond twee volle dagen voor zwaarder gebruik te optimistisch. Hoe vaak je moet laden hangt onder meer af van schermhelderheid, navigatie en games.
In de laadtest van GSMArena bereikte de Signature 51% na een kwartier en 88% na een halfuur. Volledig laden duurde 42 minuten met een krachtige USB-PD/PPS-adapter. Een stekkeradapter ontbreekt in de Nederlandse doos. Draadloos laden kan tot 50 W met een geschikte Motorola-lader; een willekeurige laadmat haalt dat vermogen niet. Magnetische accessoires klikken vast met een passend hoesje, want de magneten zitten niet in de telefoon zelf.
De gepubliceerde einddatum is juni 2032
De Signature verscheen met Android 16. Motorola kondigt zeven nieuwe Android-versies aan, wat uitkomt op Android 23. Voor beveiliging noemt de algemene reclame zeven jaar, maar de actuele modelpagina voor beveiligingsupdates vermeldt juni 2032. De wettelijke modelverklaring noemt diezelfde maand. We houden daarom die concrete einddatum aan.
Bij aankoop in oktober 2026 blijft daarmee ongeveer vijf jaar en acht maanden beveiligingsondersteuning over. De periode begint niet opnieuw bij aankoop. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden; nieuwe Android-versies kunnen functies veranderen. Voor wie lang met dezelfde telefoon wil doen is die resterende termijn relevanter dan alleen het oorspronkelijke aantal jaren.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | Motorola Signature |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,1 mm |
| Breedte | 76,4 mm |
| Dikte | 6,99 mm |
| Gewicht zonder hoes | 186 g |
| Materiaal | Aluminium frame; achterkant met textielachtige afwerking; Gorilla Glass Victus 2 voorop |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,8 inch |
| Schermtechniek | LTPO AMOLED; tot 165 Hz in geschikte games, doorgaans maximaal 120 Hz |
| Resolutie | 2780 × 1264 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ / Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 6200 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Fysiek werkgeheugen | 16 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,6 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-828, 1/1,28 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3×; f/2,4; optische stabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × |
| Selfiecamera | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Alle vier de camera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; hoofd- en telecamera ook 8K met 30 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 5200 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 90 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 51% na 15 minuten, 88% na 30 minuten; volledig in 42 minuten met 120 W-USB-PD/PPS-lader (GSMArena-test) |
| Draadloos opladen | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 50 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi; maximaal 50 W met geschikte Motorola-lader |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android |
| Software bij introductie | Android 16 |
| Softwareondersteuning | Zeven Android-upgrades aangekondigd. Motorola’s actuele beveiligingslijst noemt juni 2032; de algemene reclame noemt zeven jaar. |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2; tot 10 Gbit/s en beeldschermuitvoer |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja |
| NFC | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 / 5 / 6 GHz) |
| Bluetooth | 6.0 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- Motorola edge 70 Pro: Meer batterijcapaciteit en een 3,5×-zoomlens. Hij heeft minder langdurige ondersteuning en een tragere USB-aansluiting.
- Motorola edge 70 Max: Grotere batterij en ingebouwde magneten voor Qi2-laden. Hij is zwaarder en heeft geen aparte zoomcamera.
- Google Pixel 10 Pro: Kleiner scherm en een 5×-zoomcamera, met langer resterende beveiligingsondersteuning. Laden gaat langzamer.
- OnePlus 15: Meer rekenkracht en batterijcapaciteit. Hij is zwaarder en heeft een andere camera-afweging.
Wat kost de Motorola Signature?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 833,00
- BelsimpelMotorola Signature 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 833,00
- CoolblueMotorola Signature 512 GB groenGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 850,00
- bolVerkoop door DigitalBayMotorola Signature 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 850,14
- MediaMarktVerkoop door DigitalBay NLMotorola Signature 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Levering 19–22 oktober bij controle€ 967,90
Gemiddelde van deze 4 prijzen: € 875,26.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van de Motorola Signature?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola Signature
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola Signature: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm zonder veel gewicht: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en Android Planet: Signature getest.
- Een zoomlens die ook kleine onderwerpen aankan: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en Android Planet: Signature getest.
- Veel video-opties, met beperkingen bij de beeldkwaliteit: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en Android Planet: Signature getest.
- Helder genoeg voor buiten, zonder je blind te staren op de piekwaarde: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Android Planet: Signature getest.
- Vlot in apps, minder geschikt voor langdurige zware belasting: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en Android Planet: Signature getest.
- Snel bijladen met een passende adapter: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Android Planet: Signature getest.
- De gepubliceerde einddatum is juni 2032: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en Motorola: actuele beveiligingsperiode Signature en Motorola: wettelijke verklaring XT2603-2 en Motorola: aangekondigde updateperiode.
Nederlandse fabrikantgegevens en volledige oorspronkelijke reviews gelezen; regionale verschillen en tegenstrijdige updateopgaven apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.




