De keuze in het kort

Voor wie is de vivo X300 Pro een goede keuze?

Kies de X300 Pro vooral voor de hoofd- en zoomcamera, de automatisch scherpstellende selfiecamera en snel bijladen. Voor veel uren zonder stopcontact is de OPPO Find X9 Pro ook het vergelijken waard. Heb je al een X200 Pro, dan zijn de betere selfiecamera en langere ondersteuning duidelijkere redenen om te wisselen dan alleen het aantal megapixels.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Een grote telefoon met een flink camerablok

De X300 Pro heeft een vlak scherm van 6,78 inch en is 75,48 mm breed. Met 226 gram en een grote ronde camera achterop is hij geen lichte telefoon voor één hand. Het vlakke scherm maakt passend beschermglas eenvoudiger aan te brengen dan bij sterk gebogen randen, maar een hoes maakt het toestel nog wat breder.

Links zit een extra knop waaraan je een functie kunt toewijzen, zoals de camera openen. Dat is handig wanneer je snel iets wilt vastleggen. De vingerafdruklezer zit onder het scherm en gebruikt geluidsgolven om je vinger te herkennen. De matte glazen achterkant voelde in de oorspronkelijke review glad aan; een hoes kan meer grip geven.

De zoomcamera is nuttig voor meer dan verre gebouwen

De aparte telecamera heeft een 85 mm-lens. Ten opzichte van de gewone 24 mm-camera brengt hij een smaller deel van de omgeving in beeld: ongeveer 3,5× vergroting. Je kunt daarmee vanaf enige afstand een portret maken zonder iemand vlak voor het gezicht te hoeven fotograferen. De camera kan ook op ongeveer 14 centimeter scherpstellen, bijvoorbeeld voor een detail van een bloem.

In de oorspronkelijke test waren de gewone en telefoto’s overdag en in de avond gedetailleerd. De 200 megapixels van de telecamera geven ruimte om een kleiner deel van de opname te gebruiken. Dat blijft digitale verwerking: bij 7× en vooral 10× kunnen fijne structuren zachter of kunstmatiger worden. De hoogste zoomstand is dus niet automatisch de beste manier om een detail betrouwbaar vast te leggen.

Selfies zijn flexibeler, de brede camera blijft eenvoudiger

De 50 MP-voorcamera stelt automatisch scherp. Verander je de afstand tot je gezicht, dan kan de camera zich daaraan aanpassen. Dat is een bruikbare verbetering tegenover de vaste scherpstelling van de X200 Pro. De brede beeldhoek helpt om meer mensen op een selfie te krijgen. In donkerdere situaties zag de reviewer wel minder fijne details.

De brede achtercamera gebruik je voor een kamer, een groep of een landschap. Hij kan eveneens automatisch scherpstellen, maar is bij weinig licht minder sterk dan de hoofd- en telecamera. Het gelijke getal van 50 megapixel maakt die camera’s niet gelijkwaardig: de hoeveelheid licht die de sensor ontvangt en de verwerking verschillen.

Veel videostanden, met grenzen bij sterke vergroting

Alle camera’s kunnen 4K met zestig beelden per seconde opnemen. Met de hoofd- en telecamera kun je ook 120 beelden per seconde vastleggen, bijvoorbeeld om een beweging later vertraagd af te spelen. De hoofdcamera biedt daarnaast 8K. Zulke grote bestanden nemen meer opslag in; voor een filmpje dat je meteen deelt is gewone 4K vaak praktischer.

De elektronische stabilisatie maakte wandelbeelden in de oorspronkelijke test rustig. Bij 10× vergroting bleven bewegingen en verlies van detail duidelijker zichtbaar. In het donker werkte de telecamera relatief goed, terwijl brede video meer korrel liet zien. Meer videostanden betekenen dus niet dat elke lens bij iedere verlichting hetzelfde resultaat geeft.

Een helder scherm dat zijn tempo kan aanpassen

GSMArena mat automatisch 2.113 nits bij een grotendeels wit testbeeld. Nits geven aan hoeveel licht het scherm uitstraalt. Een hoge helderheid helpt om buiten een bericht te lezen, al blijven weerspiegelingen invloed houden. De fabrikantpiek van 4.500 nits geldt voor kleine lichte delen onder andere omstandigheden, niet voor een hele webpagina.

Het LTPO-scherm kan vaak verversen tijdens scrollen en terugschakelen wanneer het beeld stilstaat. Zo gebruikt het scherm niet voortdurend de snelste stand. Het maximum is 120 verversingen per seconde, maar niet iedere app gebruikt dat: de geteste Chrome-browser werkte bijvoorbeeld op 90 Hz. Je koopt daarmee een vloeiend scherm, geen garantie op 120 Hz in elke toepassing.

Snel bijladen, met een kleinere Europese batterij

De Nederlandse uitvoering heeft 5440 mAh. GSMArena testte ook deze kleinere Europese batterij en kwam op 11 uur en 29 minuten voortdurend websites openen via wifi. Dat zijn actieve testuren, geen gewone gebruiksdag met pauzes. Voor een lange dag filmen en navigeren moet je dus rekening houden met het hogere stroomverbruik van die taken.

Met een geschikte lader liet de telefoon na 29 minuten 100% zien, zowel met vivo’s 90 W-FlashCharge als met de apart geteste USB-PD-adapter. Daarna nam hij nog ongeveer dertien minuten lading op. De batterij was dus nog niet helemaal opgeladen op het moment dat het scherm 100% aangaf. Draadloos kan tot 40 W met een passende vivo-lader; de Europese doos bevat geen stekkeradapter.

Veel geheugen en ondersteuning tot 2032

De Europese uitvoering heeft 16 GB werkgeheugen en 512 GB opslag. Het werkgeheugen geeft actieve apps ruimte; de opslag bewaart je foto’s, video’s en downloads. Een geheugenkaart past niet. Via USB 3.2 kun je grote bestanden met een geschikte kabel sneller naar een computer overzetten dan via USB 2.0. Ook eSIM en NFC zijn aanwezig.

De Dimensity 9500 is krachtig, maar verloor in lange zware tests snelheid om warmte te beperken. Voor dagelijks appgebruik is dat een andere situatie dan langdurig gamen. vivo belooft vijf grote Android-upgrades vanaf Android 16 en beveiligingsupdates tot november 2032. Koop je in oktober 2026, dan resteert ongeveer zes jaar; de termijn begint niet opnieuw bij jouw aankoop.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van vivo X300 Provivo X300 Pro
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte161,98 mm
Breedte75,48 mm
Dikte7,99 mm
Gewicht zonder hoes226 g
MateriaalAluminium frame en glazen achterkant
Bescherming tegen stof en waterIP68 / IP69
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,78 inch
SchermtechniekLTPO AMOLED, 1–120 Hz
Resolutie2800 × 1260
Pixeldichtheid452 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz
Always-on displayKlokweergave aanwezig; de permanente stand is niet apart bevestigd voor de Europese software
HDR-schermHDR10+ en Dolby Vision
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)4500 nits
Prestaties en opslag
ProcessorDimensity 9500
Fysiek werkgeheugen16 GB
Opslagvarianten512 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNee
Camera
Hoofdcamera50 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,57
Sensorformaat hoofdcamera1/1,28 inch
Optische stabilisatie hoofdcameraJa
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera50 MP
Afzonderlijke telecameraJa
Telecamera: resolutie en bereik200 MP; 85 mm; f/2,67; optische stabilisatie
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)3,5 ×
Selfiecamera50 MP
VideomogelijkhedenAlle camera’s tot 4K/60; hoofdcamera tot 8K/30; hoofd- en telecamera tot 4K/120
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit5440 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel90 W
Laadtijd en gebruikte laderNa 29 minuten toont de telefoon 100%; de lading loopt daarna nog door (GSMArena, 5440 mAh-uitvoering)
Draadloos opladenJa
Maximaal draadloos laadvermogen40 W
Draadloze laadstandaardvivo Wireless FlashCharge; hoogste vermogen met een geschikte vivo-lader
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid / OriginOS
Software bij introductieAndroid 16 / OriginOS 6
SoftwareondersteuningVijf grote Android-upgrades vanaf Android 16 en zeven jaar beveiligingsupdates; vivo noemt november 2032 als ondersteuningstermijn.
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 3.2 Gen 1 (tot 5 Gbit/s)
SimconfiguratieTwee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk
eSIMJa
NFCJa
Wifi7 (2,4, 5 en 6 GHz)
Bluetooth6.0
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • vivo X300 Ultra: Heeft een andere 35 mm-hoofdcamera, een uitgebreidere brede camera en 1 TB opslag. Hij is groter, zwaarder en duurder.
  • OPPO Find X9 Pro: Heeft een veel grotere batterij en een sterke uitkomst in de oorspronkelijke accutest. Volledig opladen duurt langer.
  • Samsung Galaxy S25 Ultra: Voegt een ingebouwde pen, reflectiearm glas en aparte 3×- en 5×-camera’s toe.
  • Google Pixel 10 Pro XL: Heeft ingebouwde magneten voor laden en houders en een 5×-camera. Voor zware games is hij minder krachtig.

Wat kost de vivo X300 Pro?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 1.099,00
  • Belsimpelvivo X300 Pro 512 GB bruinGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd
    € 1.099,00
  • bolVerkoop door TechFabrique.nlvivo X300 Pro 512 GB bruinGecontroleerd 9 oktober 2026Levering uiterlijk 14 oktober 2026
    € 1.160,20

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 1.129,60.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Wat vinden gebruikers van de vivo X300 Pro?

Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

vivo X300 Pro

  • Belsimpel: 9,1 / 10 bij 52 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.

Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

vivo X300 Pro: onderzoek en specificaties

Europese uitvoering. Officiële specificaties, oorspronkelijke praktijktests en Nederlandse winkelprijzen onderzocht. De testomstandigheden staan bij de resultaten. Geen eigen fysieke toesteltest.

Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.