Welke van deze twee past bij jou?
Houd een goed werkende X200 Pro als je vooral met de achtercamera fotografeert. De X300 Pro is interessanter voor jezelf filmen op wisselende afstanden en voor wie de telefoon tot na 2030 wil blijven gebruiken.
vivo X300 Pro
Voor selfies en video op wisselende afstanden, een vlak scherm en ondersteuning tot november 2032.
vivo X200 Pro
Behouden als hij goed werkt en je vooral de hoofd- en zoomcamera gebruikt. Nieuwe voorraad was bij de gecontroleerde winkels beperkt.
Wat verandert er aan de camera’s?
Beide telefoons hebben een aparte telecamera van 200 megapixel met een 85mm-lens. Die brengt een persoon of detail vanaf enige afstand groter in beeld. De X300 Pro noemt ongeveer 3,5× vergroting en de X200 Pro ongeveer 3,7×. Dat kleine verschil komt vooral doordat hun gewone camera niet precies evenveel omgeving laat zien; de telelens reikt ongeveer even ver.
In de oorspronkelijke reviews leverden beide telecamera’s gedetailleerde foto’s bij daglicht en in de avond. Bij veel sterkere digitale vergroting wordt de verwerking nadrukkelijker en kunnen details zachter of kunstmatiger worden. Alleen het nieuwste model kiezen voor het hoogste zoomgetal geeft je dus geen betrouwbare garantie op betere foto’s.
De duidelijkste cameraverandering zit voorop
De X300 Pro heeft een selfiecamera die automatisch scherpstelt. Houd je de telefoon tijdens filmen verder van je af of juist dichterbij, dan kan hij zijn scherpstelling aanpassen. De X200 Pro gebruikt vaste scherpstelling. Voor videobellen vanaf een gewone armlengte hoeft dat geen probleem te zijn, maar je hebt minder vrijheid om de afstand te veranderen.
De brede achtercamera’s zijn bedoeld voor bijvoorbeeld een groep in een kamer. Ze stellen allebei automatisch scherp, maar presteren volgens de reviews bij weinig licht minder sterk dan de gewone en telecamera. De stap naar een X300 Pro maakt dus niet iedere camera even goed.
Vlakke randen of licht afgeronde randen
De X300 Pro heeft een vlak scherm; bij de X200 Pro lopen de randen licht rond af. Een vlak scherm maakt het doorgaans eenvoudiger om beschermglas passend aan te brengen. De X300 Pro is ook iets smaller, maar met ruim 75 mm breedte blijven beide grote telefoons. Het gewichtsverschil van twee gram verandert daar weinig aan.
Let op welke batterij wordt vergeleken
Voor het Nederlandse aanbod gebruiken we 5440 mAh bij de X300 Pro en 5200 mAh bij de X200 Pro. Veel buitenlandse X200 Pro-reviews testen 6000 mAh. Hun batterijduur hoort bij die grotere uitvoering en mag je niet aan het Nederlandse toestel toeschrijven.
De beschikbare tests van de kleinere Europese batterijen gebruiken verschillende taken en scherminstellingen. Daarmee kunnen we geen eerlijk percentage noemen waarmee de ene telefoon langer meegaat. Snel bijladen kunnen ze wel allebei. De X300 Pro toonde in de GSMArena-test na 29 minuten 100%, maar nam daarna nog lading op. De X200 Pro was in de CHIP-test na 49 minuten vol. Dat zijn geen gelijk gedefinieerde eindpunten voor een rechtstreekse snelheidsvergelijking.
Wanneer is vervangen zinvol?
De X300 Pro krijgt beveiligingsupdates tot november 2032. Voor de Europese X200 Pro loopt de beschreven ondersteuning ongeveer tot 2030. Als je hem al hebt, kun je dus nog jaren vooruit. Vervangen wordt vooral logisch wanneer je langere ondersteuning nodig hebt, de batterij versleten is of je de automatisch scherpstellende selfiecamera vaak zult gebruiken. Beide Europese uitvoeringen hebben 512 GB opslag zonder geheugenkaartslot.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | vivo X300 Pro | vivo X200 Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 161,98 mm | 162,36 mm |
| Breedte | 75,48 mm | 75,95 mm |
| Dikte | 7,99 mm | 8,49 mm |
| Gewicht zonder hoes | 226 g | 228 g |
| Materiaal | Aluminium frame en glazen achterkant | Aluminium frame en glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,78 inch | 6,78 inch |
| Schermtechniek | LTPO AMOLED, 1–120 Hz | LTPO AMOLED, 0,1–120 Hz |
| Resolutie | 2800 × 1260 | 2800 × 1260 |
| Pixeldichtheid | 452 ppi | 452 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Klokweergave aanwezig; de permanente stand is niet apart bevestigd voor de Europese software | Klokweergave aanwezig; de permanente stand is niet apart bevestigd voor de Europese software |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision | HDR10+ en Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 4500 nits | 4500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Dimensity 9500 | Dimensity 9400 |
| Fysiek werkgeheugen | 16 GB | 16 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB | 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,57 | f/1,57 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,28 inch | 1/1,28 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 200 MP; 85 mm; f/2,67; optische stabilisatie | 200 MP; 85 mm; f/2,67; optische stabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3,5 × | 3,7 × |
| Selfiecamera | 50 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Alle camera’s tot 4K/60; hoofdcamera tot 8K/30; hoofd- en telecamera tot 4K/120 | Alle camera’s tot 4K/60; hoofdcamera tot 8K/30; hogere beeldsnelheden alleen in ondersteunde standen |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5440 mAh | 5200 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 90 W | 90 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Na 29 minuten toont de telefoon 100%; de lading loopt daarna nog door (GSMArena, 5440 mAh-uitvoering) | 49 minuten tot vol en 82% na 30 minuten (CHIP, 5200 mAh-uitvoering) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 40 W | 30 W |
| Draadloze laadstandaard | vivo Wireless FlashCharge; hoogste vermogen met een geschikte vivo-lader | vivo Wireless FlashCharge; hoogste vermogen met een geschikte vivo-lader |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / OriginOS | Android / Funtouch OS of OriginOS |
| Software bij introductie | Android 16 / OriginOS 6 | Android 15 / Funtouch OS 15 |
| Softwareondersteuning | Vijf grote Android-upgrades vanaf Android 16 en zeven jaar beveiligingsupdates; vivo noemt november 2032 als ondersteuningstermijn. | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 15; vijf jaar beveiligingsupdates. Voor de Europese introductie in 2025 noemt CHIP ondersteuning tot 2030. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1 (tot 5 Gbit/s) | USB 3.2 Gen 1 (tot 5 Gbit/s) |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4, 5 en 6 GHz) | 7 (2,4, 5 en 6 GHz) |
| Bluetooth | 6.0 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
vivo X300 Pro
512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 1.099,00
- Belsimpelvivo X300 Pro 512 GB bruinGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 1.099,00
- bolVerkoop door TechFabrique.nlvivo X300 Pro 512 GB bruinGecontroleerd 9 oktober 2026Levering uiterlijk 14 oktober 2026€ 1.160,20
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 1.129,60.
vivo X200 Pro
Op 11 oktober 2026 was de X200 Pro 16/512 GB bij Belsimpel niet meer leverbaar. Ook de op 9 oktober gecontroleerde bol-uitvoeringen waren niet beschikbaar. Daarom staat hier voor deze winkels geen prijs van een nieuw, bestelbaar toestel. De vergelijking blijft bruikbaar als je al een X200 Pro hebt.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
vivo X300 Pro
vivo X200 Pro
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
vivo X300 Pro: onderzoek en specificaties
- Een grote telefoon met een flink camerablok: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: ontwerp en bediening.
- De zoomcamera is nuttig voor meer dan verre gebouwen: vivo: camera’s en productinformatie en GSMArena: foto- en videotest.
- Selfies zijn flexibeler, de brede camera blijft eenvoudiger: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: foto- en videotest.
- Veel videostanden, met grenzen bij sterke vergroting: GSMArena: foto- en videotest.
- Een helder scherm dat zijn tempo kan aanpassen: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Snel bijladen, met een kleinere Europese batterij: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Veel geheugen en ondersteuning tot 2032: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: software en prestaties en vivo: beveiligingsondersteuning.
Europese uitvoering. Officiële specificaties, oorspronkelijke praktijktests en Nederlandse winkelprijzen onderzocht. De testomstandigheden staan bij de resultaten. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
vivo X200 Pro: onderzoek en specificaties
- De aparte zoomcamera is het belangrijkste sterke punt: vivo: camera’s en productinformatie en GSMArena: foto- en videotest en GSMArena: cameraresultaten van de internationale uitvoering.
- De brede camera en selfiecamera hebben andere grenzen: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: foto- en videotest en GSMArena: cameraresultaten van de internationale uitvoering.
- Ruimte voor foto’s, maar geen kleine telefoon: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Batterijduur van de 5200 mAh-uitvoering: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en CHIP: oorspronkelijke test van de 5200 mAh-uitvoering en Belsimpel: Nederlandse 16/512GB-uitvoering met 5200 mAh.
- Snel bijladen met de juiste adapter: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en CHIP: oorspronkelijke test van de 5200 mAh-uitvoering.
- Veel rekenkracht en ruimte, met grenzen bij lange games: vivo: Europese specificaties en regionale uitvoeringen en GSMArena: software en prestaties en CHIP: oorspronkelijke test van de 5200 mAh-uitvoering.
- Resterende updates en de afweging bij een overstap: GSMArena: software en prestaties en vivo: beveiligingsondersteuning en CHIP: oorspronkelijke test van de 5200 mAh-uitvoering.
Deze pagina gebruikt de 5200mAh-uitvoering die Belsimpel in Nederland vermeldt. Voor de batterij gebruiken we de oorspronkelijke CHIP-test van die uitvoering; camerabevindingen komen uit de afzonderlijke internationale test van GSMArena. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
vivo X300 Pro
vivo X200 Pro
