Voor wie is de Samsung Galaxy Z Fold6 een goede keuze?
Kies de Fold6 vooral als je het grote binnenscherm én een geschikte S Pen wilt gebruiken. De Fold7 en Fold8 ondersteunen die pen niet. Vind je weinig gewicht en een dunne telefoon belangrijker, dan passen nieuwere Folds beter. Voor veel fotograferen op afstand en minder zorg om een vouwbaar scherm is een gewone Galaxy S Ultra een logischer keuze.
Sterke en zwakke punten
Een smalle telefoon die open veel werkruimte geeft
Gesloten is de Fold6 68,1 mm breed, 12,1 mm dik en 239 gram zwaar. Het smalle buitenscherm helpt om met je duim de overkant te bereiken, maar biedt minder ruimte voor een toetsenbord dan een brede telefoon. De dikte en het gewicht merk je juist wanneer hij in je zak zit.
Open kun je bijvoorbeeld een e-mail naast een document zetten. Je hoeft dan niet telkens heen en weer te wisselen om iets over te nemen. Niet iedere app gebruikt het grote scherm op dezelfde manier: sommige tonen meer informatie, andere maken dezelfde inhoud vooral groter. De vouw blijft in het midden voelbaar en onder een hoek zichtbaar.
Schrijven met een pen, zonder een penvak in de telefoon
Het binnenscherm ondersteunt een geschikte S Pen voor de Fold. Daarmee kun je notities schrijven of in een document aanwijzen waar iets moet veranderen. De pen is los verkrijgbaar en er zit geen opbergvak voor in de telefoon. Voor meenemen heb je dus een aparte plek of passende hoes nodig.
Het buitenscherm ondersteunt de pen niet. Gebruik ook geen willekeurige pen van een andere Galaxy: de flexibele binnenkant vraagt om een daarvoor geschikte punt. Samsung DeX is eveneens aanwezig. Met een passende monitor en verbinding kun je ondersteunde apps op een groter scherm in een bureaubladindeling openen.
Twee vloeiende schermen, met verschillende vormen
Binnen krijg je 2160 bij 1856 beeldpunten; buiten 2376 bij 968. Beide schermen kunnen tot 120 keer per seconde verversen, waardoor scrollen vloeiend oogt. Bij een stilstaand beeld kan de verversing omlaag om stroom te besparen. Het binnenste scherm is vooral breed genoeg voor documenten en meerdere vensters. Een brede film vult dat bijna vierkante vlak niet volledig.
GSMArena mat binnen automatisch 1.630 nits bij een grotendeels wit testbeeld. Nits geven aan hoeveel licht het scherm uitstraalt. Die helderheid helpt buiten om tekst te zien. De hogere fabrikantpiek van 2.600 nits geldt voor andere omstandigheden en betekent niet dat een hele witte webpagina voortdurend zo fel wordt.
Drie achtercamera’s, maar geen camera-uitrusting zoals bij een Ultra
De hoofdcamera van 50 megapixel maakte in de oorspronkelijke test gedetailleerde foto’s met natuurlijke kleuren. Daarnaast zijn er een brede camera voor meer omgeving en een aparte 3×-camera voor onderwerpen verder weg. De brede camera heeft vaste scherpstelling en is daardoor geen goede keuze voor een klein voorwerp vlak voor de lens.
De 3×-camera gaf in de test wisselende scherpte. De reviewer vermoedde dat dit aan het onderzochte exemplaar kon liggen. Dat is onvoldoende grond om alle Fold6-camera’s onscherp te noemen, maar ook geen basis voor een onvoorwaardelijke aanbeveling voor zoomfotografie. Bij weinig licht hielp de handmatige nachtstand om korrel en te felle lampen te verminderen.
Voor selfies kun je de achtercamera gebruiken
De kleine camera onder het binnenscherm valt minder op tijdens lezen, maar leverde zachte foto’s met zichtbare patronen op. Hij is vooral een praktische oplossing voor videobellen op het grote scherm. Voor gewone selfies heb je ook de 10MP-camera boven het buitenscherm.
De beste selfiefoto’s in de test kwamen van de achtercamera’s, met het buitenscherm als voorbeeld van het beeld. Je houdt dan wel een opengevouwen toestel vast. Achterop en met de buitenste voorcamera kan 4K-video met zestig beelden per seconde; de binnenste camera stopt bij Full HD. De videostabilisatie werkte goed, maar de detailweergave was minder sterk dan bij de beste gewone cameratelefoons.
Open werken kost meer stroom dan het buitenscherm gebruiken
De batterij heeft 4.400 mAh capaciteit. In GSMArena’s vaste mix van bellen, websites, video en games hield de Fold6 het 11 uur en 30 minuten vol met het binnenscherm. Met het buitenscherm was dat 13 uur en 1 minuut. Je keuze voor een scherm beïnvloedt dus ook hoe vaak je moet laden. Deze actieve testuren zijn geen normale dag met veel pauzes.
Met Samsungs 25W-adapter mat de reviewer 49% na een halfuur en 86 minuten tot vol. De laadmetingen wisselden; 86 minuten was het beste resultaat. Draadloos laden kan tot 15 W. Een stekkeradapter zit niet in de doos. De snelle Snapdragon-processor werkt prettig bij gewone apps, maar verloor tijdens langdurige zware tests een deel van zijn snelheid om warmte te beperken.
Nog updates tot juli 2031, met extra zorg voor het vouwscherm
Samsung noemt 31 juli 2031 als einde van de beveiligingsondersteuning. Bij aankoop in oktober 2026 blijft bijna vijf jaar over. De zeven beloofde grote Android-upgrades tellen vanaf Android 14 bij introductie, niet vanaf de dag waarop jij hem koopt.
De IP48-code beschrijft onder meer een waterproef in zoet water, maar betekent niet dat fijn stof en zand worden tegengehouden. Zorg dat er geen vuil tussen de schermhelften zit wanneer je sluit. Alle opslaguitvoeringen hebben 12 GB werkgeheugen; je kiest 256 GB, 512 GB of 1 TB opslag. Een geheugenkaart past niet, dus veel documenten en video’s vragen vooraf om voldoende ruimte.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | Samsung Galaxy Z Fold6 |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Fold |
| Hoogte (gesloten bij vouwbaar) | 153,5 mm |
| Breedte (gesloten bij vouwbaar) | 68,1 mm |
| Dikte (gesloten bij vouwbaar) | 12,1 mm |
| Gewicht zonder hoes | 239 g |
| Materiaal | Aluminium frame; Gorilla Glass Victus 2 buitenop; vouwbaar binnenscherm met kunststof toplaag |
| Bescherming tegen stof en water | IP48 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar) | 7,6 inch |
| Buitenscherm | 6,3 inch |
| Schermtechniek | Dynamic AMOLED 2X met LTPO, 1–120 Hz |
| Resolutie | 2160 × 1856 |
| Pixeldichtheid | 374 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Ja |
| HDR-scherm | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 2600 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,57 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 10 MP; 3× optische vergroting; f/2,4; optische stabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × |
| Selfiecamera | 10 MP |
| Videomogelijkheden | Achtercamera’s en buitenste voorcamera tot 4K/60; hoofdcamera tot 8K/30; binnenste camera tot 1080p/60 |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 4400 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 25 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 86 minuten tot vol en 49% na een halfuur met Samsung 25W-adapter (beste GSMArena-meting) |
| Draadloos opladen | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android / Samsung One UI |
| Software bij introductie | Android 14 / One UI 6.1.1 |
| Softwareondersteuning | Zeven grote Android-upgrades vanaf Android 14; beveiligingsupdates tot en met 31 juli 2031. |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1; Samsung DeX en beelduitvoer |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja |
| NFC | Ja |
| Wifi | 6E |
| Bluetooth | 5.3 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- Samsung Galaxy Z Fold7: Is dunner en lichter en heeft een groter scherm, maar ondersteunt geen S Pen.
- Samsung Galaxy Z Fold8: Is korter en lichter, maar ook veel breder. De aparte zoomcamera en penondersteuning ontbreken.
- Google Pixel 9 Pro Fold: Heeft een breder buitenscherm, een groter binnenscherm en een 5×-camera. Hij weegt meer en ondersteunt geen pen zoals de Fold6.
- Samsung Galaxy S24 Ultra: Heeft een ingebouwde S Pen en meer zoommogelijkheden, zonder vouwbaar binnenscherm.
Wat kost de Samsung Galaxy Z Fold6?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.459,95
- bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy Z Fold6 256 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Levering uiterlijk 21 oktober 2026€ 1.459,95
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.899,95
- bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy Z Fold6 512 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Levering uiterlijk 21 oktober 2026€ 1.899,95
1 TB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.149,00
- BelsimpelSamsung Galaxy Z Fold6 1024 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 1.149,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van de Samsung Galaxy Z Fold6?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy Z Fold6
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Samsung Galaxy Z Fold6: onderzoek en specificaties
- Een smalle telefoon die open veel werkruimte geeft: Samsung: Europese productspecificaties en einde beveiligingsondersteuning en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties.
- Schrijven met een pen, zonder een penvak in de telefoon: Samsung: Europese productspecificaties en einde beveiligingsondersteuning en Samsung Nederland: introductie en volledige specificaties en Samsung: Nederlandse handleiding SM-F956B / SM-F741B.
- Twee vloeiende schermen, met verschillende vormen: Samsung Nederland: introductie en volledige specificaties en GSMArena: scherm, batterij, laden en geluid.
- Drie achtercamera’s, maar geen camera-uitrusting zoals bij een Ultra: Samsung Nederland: introductie en volledige specificaties en GSMArena: oorspronkelijke foto- en videotest.
- Voor selfies kun je de achtercamera gebruiken: GSMArena: oorspronkelijke foto- en videotest.
- Open werken kost meer stroom dan het buitenscherm gebruiken: GSMArena: scherm, batterij, laden en geluid en GSMArena: software en prestaties.
- Nog updates tot juli 2031, met extra zorg voor het vouwscherm: Samsung: Europese productspecificaties en einde beveiligingsondersteuning en Samsung Nederland: introductie en volledige specificaties en Samsung: Nederlandse handleiding SM-F956B / SM-F741B.
Europese specificaties en Nederlandse introductie, handleiding, oorspronkelijke reviewhoofdstukken en actuele Nederlandse winkelvoorraad gelezen. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.




