De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de Fold6 als je nog jaren beveiligingsupdates wilt, met een pen schrijft of draadloos laadt. De Open past vooral bij werken met meerdere apps en korte laadpauzes, maar heeft vanaf oktober 2026 nog ongeveer twee jaar beveiligingsondersteuning. Dat is een belangrijke beperking bij een dure nieuwe aankoop.

Samsung Galaxy Z Fold6

Past bij langer doorgebruiken, schrijven met een geschikte S Pen en draadloos laden. Via de kabel laadt hij langzamer.

    OnePlus Open

    Past bij meerdere apps in Open Canvas en snel bijladen. De korte resterende beveiligingsperiode beperkt de aantrekkelijkheid als nieuwe aankoop.

      De Open geeft meer ruimte op het buitenscherm

      De Fold6 heeft een smal buitenscherm van 6,3 inch. De Open meet buiten 6,31 inch, maar de vorm is breder. De bijna gelijke diagonaal verbergt daarmee een verschil bij typen en lezen. Binnen krijgt de Open 7,82 inch tegenover 7,6 inch op de Samsung.

      De groene Open weegt 245 gram en is gesloten 11,7 mm dik. De Fold6 weegt 239 gram en is 12,1 mm dik. De OnePlus is dus iets dunner, maar niet lichter in deze uitvoering. Andere Open-kleuren hebben iets andere maten en gewichten. Vergelijk bij een concrete aanbieding daarom dezelfde uitvoering.

      Drie vensters beheren of aantekeningen met een pen maken

      Met Open Canvas kun je op de OnePlus tot drie apps in een indeling zetten. Een venster mag deels buiten beeld vallen; je haalt het naar voren wanneer je het nodig hebt. Dat helpt bijvoorbeeld wanneer je een website, chat en document bij elkaar wilt houden zonder alle vensters piepklein te maken.

      De Fold6 ondersteunt ook meerdere apps naast elkaar en heeft daarnaast penondersteuning op het binnenscherm. Met een geschikte, losse S Pen kun je schrijven of tekenen. Samsung DeX laat ondersteunde apps op een passende monitor in een bureaubladindeling werken. Kies dus tussen de manier waarop je apps ordent en de extra invoermogelijkheden die je nodig hebt.

      Beide hebben een aparte 3×-camera

      Je krijgt op beide een hoofdcamera, een brede camera en een aparte camera voor 3× vergroting. Voor selfies kun je de achtercamera gebruiken met het buitenscherm als voorbeeld. De Fold6 heeft binnen een camera onder het scherm, maar die is door zijn zachte beeld vooral bruikbaar voor videobellen.

      De gelezen reviews verschillen in hun oordeel over de nachtbeelden van de Open. Tech Advisor zag meer korrel en donkere foto’s, terwijl GSMArena de uitkomsten gunstiger beoordeelde. Daarom maken we nachtkwaliteit hier niet tot een bewezen algemene winst voor OnePlus. De 3×-camera van de geteste Fold6 gaf bovendien soms onscherpte die mogelijk aan dat exemplaar lag.

      Een veel kortere laadpauze bij de OnePlus

      GSMArena kreeg de Open in 42 minuten vol en mat 80% na een halfuur. De reviewer gebruikte een 80W SUPERVOOC-adapter; de telefoon zelf ondersteunt maximaal 67 W. De Fold6 stond na een halfuur op 49% en was in de beste laadmeting na 86 minuten vol met Samsungs 25W-adapter.

      Als je geregeld kort kunt bijladen, is dat een duidelijk voordeel van de Open. Draadloos laden ontbreekt daar juist; de Fold6 kan het wel. De grotere 4.805mAh-batterij van de OnePlus tegenover 4.400 mAh bewijst op zichzelf geen langere gebruiksduur, omdat ook de schermen en processor stroom verbruiken.

      De Fold6 heeft de langere resterende ondersteuning

      Samsung noemt 31 juli 2031 als einddatum voor beveiligingsupdates. OnePlus noemt 1 oktober 2028 voor de Open. Vanaf oktober 2026 is dat bijna vijf jaar tegenover ongeveer twee jaar. Voor iemand die nu koopt om lang vooruit te kunnen, is dit een sterker verschil dan een kleine afwijking in gewicht of schermmaat.

      De Open heeft IPX4 voor spatwater, terwijl de Fold6 een waterproef voor onderdompeling heeft doorstaan onder zijn IP48-classificatie. Fijn stof blijft bij beide een aandachtspunt. Gebruik je al een Open die goed werkt, dan hoef je voor gewone apps niet meteen te vervangen. Een overstap naar de Fold6 levert vooral penbediening, draadloos laden en een langere updateperiode op.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van Samsung Galaxy Z Fold6Samsung Galaxy Z Fold6Gestileerde illustratie van OnePlus OpenOnePlus Open
      Ontwerp
      UitvoeringFoldFold
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)153,5 mm153,4 mm
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)68,1 mm73,3 mm
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)12,1 mm11,7 mm
      Gewicht zonder hoes239 g245 g
      MateriaalAluminium frame; Gorilla Glass Victus 2 buitenop; vouwbaar binnenscherm met kunststof toplaagAluminium frame; glazen achterkant (Emerald Dusk) of kunstleer (Voyager Black / Crimson Shadow)
      Bescherming tegen stof en waterIP48IPX4
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)7,6 inch7,82 inch
      Buitenscherm6,3 inch6,31 inch
      SchermtechniekDynamic AMOLED 2X met LTPO, 1–120 HzLTPO AMOLED (binnen 1–120 Hz; buiten 10–120 Hz)
      Resolutie2160 × 18562440 × 2268 (binnen); 2484 × 1116 (buiten)
      Pixeldichtheid374 ppi426 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz120 Hz
      Always-on displayJaJa
      HDR-schermJaJa
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant1400 nits
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)2600 nits2800 nits
      Prestaties en opslag
      ProcessorSnapdragon 8 Gen 3 for GalaxySnapdragon 8 Gen 2
      Fysiek werkgeheugen12 GB16 GB
      Opslagvarianten256 GB / 512 GB / 1 TB512 GB / 1 TB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNeeNee
      Camera
      Hoofdcamera50 MP48 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,8f/1,7
      Sensorformaat hoofdcamera1/1,57 inch1/1,43 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera12 MP48 MP
      Afzonderlijke telecameraJaJa
      Telecamera: resolutie en bereik10 MP; 3× optische vergroting; f/2,4; optische stabilisatie64 MP; 3× optische vergroting; f/2,6; optische beeldstabilisatie
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)3 ×3 ×
      Selfiecamera10 MP32 MP
      VideomogelijkhedenAchtercamera’s en buitenste voorcamera tot 4K/60; hoofdcamera tot 8K/30; binnenste camera tot 1080p/604K met 30 of 60 beelden per seconde achterop; Dolby Vision en frontcamera’s maximaal 4K met 30 beelden per seconde
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit4400 mAh4805 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel25 W67 W
      Laadtijd en gebruikte lader86 minuten tot vol en 49% na een halfuur met Samsung 25W-adapter (beste GSMArena-meting)Van 1% naar 100% in circa 42 minuten met 67W SUPERVOOC (OnePlus-test)
      Draadloos opladenJaNee
      Maximaal draadloos laadvermogen15 WNiet van toepassing
      Draadloze laadstandaardQi / Samsung Fast Wireless ChargingNiet van toepassing
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroid / Samsung One UIAndroid / OxygenOS
      Software bij introductieAndroid 14 / One UI 6.1.1Android 13 / OxygenOS 13.2 (oorspronkelijke uitvoering)
      SoftwareondersteuningZeven grote Android-upgrades vanaf Android 14; beveiligingsupdates tot en met 31 juli 2031.4 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 1 oktober 2028.
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 3.2 Gen 1; Samsung DeX en beelduitvoerUSB 3.1
      SimconfiguratieTwee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijkTwee nanosimkaarten of nanosim + eSIM
      eSIMJaJa
      NFCJaJa
      Wifi6E7 (2,4 en 5 GHz)
      Bluetooth5.35.3
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      Samsung Galaxy Z Fold6

      256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.459,95
      • bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy Z Fold6 256 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Levering uiterlijk 21 oktober 2026
        € 1.459,95
      512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.899,95
      • bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy Z Fold6 512 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Levering uiterlijk 21 oktober 2026
        € 1.899,95
      1 TB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.149,00
      • BelsimpelSamsung Galaxy Z Fold6 1024 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd
        € 1.149,00

      OnePlus Open

      Op 9 oktober 2026 was de OnePlus Open niet meer leverbaar bij Mobiel.nl. De gecontroleerde aanbieding bij MediaMarkt was refurbished. Daarom kunnen we hier geen prijs voor een nieuw toestel geven.

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      Samsung Galaxy Z Fold6

      • Belsimpel: 8,9 / 10 bij 225 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.
      • Mobiel.nl: 9,4 / 10 bij 54 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      Samsung Galaxy Z Fold6: onderzoek en specificaties

      Europese specificaties en Nederlandse introductie, handleiding, oorspronkelijke reviewhoofdstukken en actuele Nederlandse winkelvoorraad gelezen. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

      OnePlus Open: onderzoek en specificaties

      Nederlandse specificaties en varianten zijn gecontroleerd naast oorspronkelijke reviews van GSMArena, Tech Advisor en Android Authority. Hun uiteenlopende cameraoordelen blijven zichtbaar. Geen eigen fysieke toesteltest.

      Geraadpleegd op 8 oktober 2026.

      Specificaties en overige informatie

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.