De keuze in het kort

Voor wie is de realme 16 Pro een goede keuze?

Kies de 16 Pro als je vooral berichten leest, navigeert en gewone foto’s maakt. Het relatief lage gewicht voor dit schermformaat en de lange Europese updatebelofte zijn nuttige voordelen. Voor onderwerpen ver weg heeft de Pro+ meer te bieden: de 200MP-hoofdcamera van de gewone Pro vervangt geen aparte zoomlens.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Een groot scherm zonder gebogen randen

Met 192 gram is de 16 Pro relatief licht voor een telefoon met een scherm van 6,78 inch. Hij is wel 77,6 mm breed. Een lager gewicht maakt hem dus niet automatisch gemakkelijk met één hand te bedienen. De behuizing en achterkant zijn grotendeels van kunststof; rond de camera’s zit metaal.

Het scherm is plat. Dat helpt als je geen beeld over de zijkanten wilt en een gewone vlakke schermbeschermer wilt gebruiken. De IP-classificaties beschrijven tests tegen stof en water. Ze maken van de telefoon geen onderwatercamera.

Een vloeiend scherm, zonder permanente klok

Het scherm kan tot 144 keer per seconde verversen. Dat maakt beweging vloeiend wanneer de app die snelheid gebruikt. De hoogste stand is geen garantie dat iedere app of game op 144 beelden per seconde werkt.

De functie voor een klok op het vergrendelde scherm is beperkt: in de Europese test verscheen de informatie tijdelijk. Wil je steeds de tijd kunnen aflezen terwijl de telefoon op tafel ligt, dan biedt hij niet dezelfde ervaring als een permanent always-on display.

Wat kun je met de 200MP-camera?

De hoofdcamera maakt gewone foto’s standaard met een lagere resolutie dan 200 megapixels. Door informatie uit meerdere beeldpunten te combineren, kan hij de zichtbare korreltjes in donkere delen van de foto beperken. De grote 200MP-stand is vooral bruikbaar bij voldoende licht en maakt grotere bestanden; hij maakt niet iedere foto beter.

De oorspronkelijke Europese tests waren positief over de hoofdcamera. De brede 8MP-camera helpt bij groepen of gebouwen, maar verloor in de Franse test bij weinig licht duidelijk detail. De 2×-stand gebruikt een uitsnede van de hoofdcamera. Voor regelmatig verder inzoomen is een toestel met een aparte telecamera geschikter.

Filmen en selfies

De hoofd- en selfiecamera kunnen in 4K met dertig beelden per seconde filmen. Dat geeft meer detail dan 1080p, maar niet de soepelere beweging van 4K met zestig beelden per seconde. Voor zestig beelden moet je bij deze telefoon naar 1080p terug.

De brede camera filmt maximaal in 1080p met dertig beelden per seconde. In de oorspronkelijke test bleef bij bewegen nog schokkerigheid zichtbaar. Voor veel wandelende vlogs is dat belangrijker dan alleen het woord 4K in de specificatielijst.

De Europese batterij is anders dan in sommige reviews

De Nederlandse/Europese 16 Pro heeft 6500 mAh batterijcapaciteit. De 7000 mAh die je in Indiase informatie ziet, hoort bij een andere uitvoering. Frandroid mat op het Europese toestel 22 uur en 13 minuten onafgebroken video via wifi, met het scherm op 60 Hz en een vaste helderheid van 250 nits. Dat is een maat voor de hoeveelheid licht van het scherm; de vaste instelling maakt herhaling van de test mogelijk.

Dat laat zien dat de telefoon bij die taak lang meegaat, maar je kunt er geen vaste twee dagen gebruik uit afleiden. Veel navigeren of gamen vraagt meer stroom dan een video afspelen. Een lichtere gebruiksdag kan juist veel rustmomenten bevatten.

Hoe snel laadt de Nederlandse uitvoering op?

Deze uitvoering ondersteunt maximaal 45 W, niet de 80 W uit de Indiase specificaties. Frandroid gebruikte een Samsung-lader van 45 W en mat 50% na een halfuur. Na 75 minuten stond de batterij op 97%.

Er zit geen netadapter in de Europese doos. Je kunt een geschikte USB-PD/PPS-lader gebruiken; PPS laat telefoon en adapter het vermogen op elkaar afstemmen. Met een eenvoudige oudere lader duurt opladen langer. Draadloos laden is niet mogelijk.

Snelheid en opslagruimte

De Dimensity 7300-Max is geschikt voor gewone apps, kaarten en sociale media. Hij heeft minder rekenkracht voor veeleisende games dan bijvoorbeeld de processor in de POCO X8 Pro. Het is dus vooral een telefoon voor dagelijks gebruik en fotograferen, niet voor de hoogste game-instellingen.

Beide opslagvarianten hebben 8 GB werkgeheugen. Je kiest 256 of 512 GB voor bestanden en apps. Een geheugenkaart past niet. Wie veel filmt, kan daarom beter vooraf meer opslag kiezen. Bestanden overzetten via de kabel gaat met USB 2.0.

Langere ondersteuning voor de Europese uitvoering

De Europese toezegging is vijf grote Android-upgrades vanaf Android 16 en zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in 2026. Daarmee loopt de ondersteuning tot ongeveer begin 2032; bij aankoop in oktober 2026 blijft nog ruim vijf jaar over.

De kortere termijn die bij de Indiase introductie werd genoemd, hoort niet bij dit Europese advies. Ook eSIM is regionaal: de Europese versie kan een digitale simkaart gebruiken. Dat is handig als je provider of een reisbundel zo’n digitaal profiel levert.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van realme 16 Prorealme 16 Pro
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte162,6 mm
Breedte77,6 mm
Dikte7,75 mm
Gewicht zonder hoes192 g
MateriaalKunststof frame en achterkant; metalen camerabehuizing
Bescherming tegen stof en waterIP66/IP68/IP69/IP69K
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,78 inch
SchermtechniekAMOLED (LTPS)
Resolutie1272 × 2772
Pixeldichtheid450 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik144 Hz
Always-on displayAlleen tijdelijk; geen permanente klokweergave
HDR-schermHDR10+
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)600 nits
Helderheid in buitenstand (fabrikant)1400 nits
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)6500 nits
Prestaties en opslag
ProcessorMediaTek Dimensity 7300-Max
Fysiek werkgeheugen8 GB
Opslagvarianten256 GB / 512 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNee
Camera
Hoofdcamera200 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,8
Sensorformaat hoofdcamera1/1,56 inch
Optische stabilisatie hoofdcameraJa
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera8 MP
Afzonderlijke telecameraNee
Selfiecamera50 MP
VideomogelijkhedenHoofd- en selfiecamera: 4K met 30 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit6500 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel45 W
Laadtijd en gebruikte lader50% na 30 minuten en 97% na 75 minuten (Frandroid, Samsung-lader van 45 W)
Draadloos opladenNee
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid / realme UI
Software bij introductieAndroid 16 / realme UI 7
SoftwareondersteuningVijf grote Android-upgrades vanaf Android 16; zes jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026 (tot ongeveer begin 2032)
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0
SimconfiguratieTwee nanosimkaarten of nanosim + eSIM
eSIMJa
NFCJa
Wifi6
Bluetooth5.4
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • realme 16 Pro+: Een aparte 3,5×-telecamera, sterkere processor en 80W-laden; iets zwaarder.
  • POCO X8 Pro: Meer rekenkracht voor games, maar geen eSIM of aparte zoomcamera.
  • Nothing Phone (4a): Een aparte 3,5×-camera voor inzoomen, tegenover een kleinere batterij.

Wat kost de realme 16 Pro?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 329,00
  • Belsimpelrealme 16 Pro 256 GB, 8 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle
    € 329,00
  • bol (Maxmovil)realme 16 Pro 256 GB, 8 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; uiterlijk 19 oktober 2026 geleverd
    € 364,91

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 346,96.

512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 373,00
  • Belsimpelrealme 16 Pro 512 GB, 8 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle
    € 373,00
  • bol (Digital Bay)realme 16 Pro 512 GB, 8 GB werkgeheugen, paarsGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; uiterlijk 21 oktober 2026 geleverd
    € 449,10

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 411,05.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

realme 16 Pro: onderzoek en specificaties

Fabrikantspecificaties en de hieronder aangehaalde onderdelen van oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale batterij-, sim- en updateverschillen apart gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.

Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

Specificaties en overige informatie

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 7 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.