De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de Pro+ als je regelmatig onderwerpen verder weg fotografeert of met de voorste camera vloeiende 4K-video wilt opnemen. De gewone Pro is voldoende als je meestal op de normale camerastand fotografeert en minder wilt uitgeven. De 200 megapixels op beide hoofdcamera’s maken ze niet even veelzijdig.

realme 16 Pro

Voor een lager budget, plat scherm en laag gewicht. Geen aparte zoomlens en minder uitgebreide videostanden.

    realme 16 Pro+

    Voor echte 3,5×-zoom, meer rekenkracht en 4K-video met zestig beelden per seconde. Draadloos laden ontbreekt.

      De Pro+ heeft een lens die op de gewone Pro ontbreekt

      De gewone 16 Pro combineert een 200MP-hoofdcamera met een brede 8MP-camera. Bij inzoomen gebruikt hij een kleiner deel van de hoofdfoto. De Pro+ voegt een aparte 3,5×-telecamera met optische stabilisatie toe. Daarmee kun je een portret of een detail op afstand groter in beeld krijgen zonder zo sterk digitaal te moeten uitsnijden.

      Op beide is de brede 8MP-camera de eenvoudigere camera. De Pro+ kopen geeft dus vooral meer mogelijkheden op afstand; je krijgt niet ineens een veel betere brede camera. Ook hebben beide selfiecamera’s vaste scherpstelling. Houd bij selfies ongeveer dezelfde afstand aan als je een scherp gezicht wilt.

      Meer beelden per seconde op de Pro+

      De Pro+ filmt met de hoofd-, tele- en selfiecamera in 4K met zestig beelden per seconde. De gewone Pro haalt met hoofd- en selfiecamera 4K met dertig. Zestig beelden laten snelle beweging vloeiender zien, maar gebruiken ook meer opslagruimte.

      De brede camera blijft bij beide op 1080p met dertig beelden per seconde. In de oorspronkelijke Pro+-test waren bovendien trillingen zichtbaar bij lopen tijdens het filmen. De hogere videostand maakt een bewegende opname dus niet automatisch rustig.

      De Pro+ is iets smaller, de gewone Pro lichter

      De gewone Pro is 77,6 mm breed en weegt 192 gram. De Pro+ is 76,27 mm breed en weegt 198 gram. Het Plus-model heeft dus geen bredere behuizing. De schermmaten verschillen nauwelijks: 6,78 tegenover 6,8 inch.

      De gewone Pro heeft een plat scherm, terwijl de randen bij de Pro+ licht aflopen. Dat kan anders aanvoelen bij vegen vanaf de zijkant. Wie geen gebogen glas wil, heeft aan de gewone Pro een duidelijk alternatief. De klok op het vergrendelde scherm blijft bij geen van beide voortdurend zichtbaar in de onderzochte software.

      Let op de Europese batterij en het juiste laadvermogen

      De Europese 16 Pro heeft 6500 mAh en ondersteunt maximaal 45 W laden. De Pro+ heeft 7000 mAh en ondersteunt 80 W. Online kom je voor de gewone Pro ook 7000 mAh en 80 W tegen, maar die cijfers horen bij de Indiase uitvoering. Ze gelden niet voor het Nederlandse model dat we hier vergelijken.

      Een grotere batterij betekent niet automatisch een evenredig langere gebruiksduur. De processor en het scherm gebruiken ook stroom. In de aangehaalde Europese tests duurde volledig laden bij beide ongeveer 75 minuten, ondanks het hogere maximale vermogen van de Pro+. Het waren afzonderlijke metingen met verschillende laders, geen gezamenlijke vergelijking. Met een algemene PPS-lader duurde de Pro+ bij Smartzone bovendien 85 minuten.

      Draadloos laden ontbreekt op beide. Er zit ook geen netadapter in de Nederlandse verpakking. Reken een passende lader mee wanneer je de aanschafprijzen vergelijkt.

      Waar gaat het extra geld naartoe?

      Op 9 oktober 2026 kostte de gewone Pro met 512 GB opslag en 8 GB werkgeheugen € 373 bij Belsimpel. De Pro+ met 512 GB en 12 GB werkgeheugen kostte daar € 489. De meerprijs was € 116 en omvatte dus ook meer werkgeheugen. Bij bol stond de gouden Pro+ via Axis Tech voor € 459,99; de tabel vermeldt de verkoper en controledatum.

      De Snapdragon 7 Gen 4 in de Pro+ biedt meer rekenkracht dan de Dimensity 7300-Max in de gewone Pro. Dat helpt bij zwaardere games en bewerkingen. Voor berichten, websites en bankieren is de gewone Pro al geschikt. Beide beloven in Europa vijf grote Android-upgrades en zes jaar beveiliging vanaf introductie in 2026, ongeveer tot begin 2032. Voor een langere updatebelofte hoef je de Pro+ dus niet te kiezen.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van realme 16 Prorealme 16 ProGestileerde illustratie van realme 16 Pro+realme 16 Pro+
      Ontwerp
      UitvoeringNiet-vouwbaarNiet-vouwbaar
      Hoogte162,6 mm162,45 mm
      Breedte77,6 mm76,27 mm
      Dikte7,75 mm8,49 mm
      Gewicht zonder hoes192 g198 g
      MateriaalKunststof frame en achterkant; metalen camerabehuizingKunststof frame en achterkant; metalen camerabehuizing
      Bescherming tegen stof en waterIP66/IP68/IP69/IP69KIP66/IP68/IP69/IP69K
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal6,78 inch6,8 inch
      SchermtechniekAMOLED (LTPS)AMOLED (LTPS)
      Resolutie1272 × 27721280 × 2800
      Pixeldichtheid450 ppi453 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik144 Hz120 Hz
      Always-on displayAlleen tijdelijk; geen permanente klokweergaveAlleen tijdelijk; geen permanente klokweergave
      HDR-schermHDR10+HDR10+
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)600 nits600 nits
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)1400 nits1800 nits
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)6500 nits6500 nits
      Prestaties en opslag
      ProcessorMediaTek Dimensity 7300-MaxQualcomm Snapdragon 7 Gen 4
      Fysiek werkgeheugen8 GB8 / 12 GB
      Opslagvarianten256 GB / 512 GB256 GB / 512 GB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNeeNee
      Camera
      Hoofdcamera200 MP200 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,8f/1,8
      Sensorformaat hoofdcamera1/1,56 inch1/1,56 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera8 MP8 MP
      Afzonderlijke telecameraNeeJa
      Telecamera: resolutie en bereikNiet van toepassing50 MP; f/2,8; optische beeldstabilisatie
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)Niet van toepassing3,5 ×
      Selfiecamera50 MP50 MP
      VideomogelijkhedenHoofd- en selfiecamera: 4K met 30 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30Hoofd-, tele- en selfiecamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit6500 mAh7000 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel45 W80 W
      Laadtijd en gebruikte lader50% na 30 minuten en 97% na 75 minuten (Frandroid, Samsung-lader van 45 W)Vol na 75 minuten (Smartzone, SuperVOOC); 85 minuten met de geteste PPS-lader
      Draadloos opladenNeeNee
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroid / realme UIAndroid / realme UI
      Software bij introductieAndroid 16 / realme UI 7Android 16 / realme UI 7
      SoftwareondersteuningVijf grote Android-upgrades vanaf Android 16; zes jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026 (tot ongeveer begin 2032)Vijf grote Android-upgrades vanaf Android 16; zes jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026 (tot ongeveer begin 2032)
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0USB 2.0
      SimconfiguratieTwee nanosimkaarten of nanosim + eSIMTwee nanosimkaarten of nanosim + eSIM
      eSIMJaJa
      NFCJaJa
      Wifi66
      Bluetooth5.45.4
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      realme 16 Pro

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 329,00
      • Belsimpelrealme 16 Pro 256 GB, 8 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle
        € 329,00
      • bol (Maxmovil)realme 16 Pro 256 GB, 8 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; uiterlijk 19 oktober 2026 geleverd
        € 364,91

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 346,96.

      512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 373,00
      • Belsimpelrealme 16 Pro 512 GB, 8 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle
        € 373,00
      • bol (Digital Bay)realme 16 Pro 512 GB, 8 GB werkgeheugen, paarsGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; uiterlijk 21 oktober 2026 geleverd
        € 449,10

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 411,05.

      realme 16 Pro+

      512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 459,99
      • bol (Axis Tech)realme 16 Pro+ 512 GB, 12 GB werkgeheugen, goudGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle
        € 459,99
      • Belsimpelrealme 16 Pro+ 512 GB, 12 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle
        € 489,00

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 474,50.

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      realme 16 Pro: onderzoek en specificaties

      Fabrikantspecificaties en de hieronder aangehaalde onderdelen van oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale batterij-, sim- en updateverschillen apart gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.

      Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

      realme 16 Pro+: onderzoek en specificaties

      Fabrikantspecificaties en de hieronder aangehaalde onderdelen van oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale batterij-, sim- en updateverschillen apart gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.

      Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

      Specificaties en overige informatie

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 7 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.