De keuze in het kort

Voor wie is de POCO F9 Pro een goede keuze?

Kies de F9 Pro als je vooral foto’s en portretten maakt en het grotere formaat van de Ultra wilt vermijden. Je krijgt ook draadloos opladen en eSIM, waarmee je een mobiel nummer zonder plastic simkaart kunt gebruiken. De Ultra is vooral de meerprijs waard als je verder wilt inzoomen, brede opnamen in 4K wilt filmen of grote bestanden sneller wilt kopiëren.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Een smaller, lichter alternatief voor de Ultra

Het 6,59-inch scherm biedt veel ruimte voor tekst en foto’s. De telefoon is 75,25 mm breed en weegt 206 gram. Daarmee is hij smaller en 29 gram lichter dan de F9 Ultra. Dat helpt bij vasthouden en meenemen, maar voor kleine handen blijft bediening met één hand iets om uit te proberen.

Voorop zit plat Gorilla Glass 7i; de achterkant is van vezelversterkte kunststof. De aluminium rand is eveneens vlak. IP68 beschrijft bescherming onder vaste testvoorwaarden. POCO noemt maximaal dertig minuten in 1,5 meter stilstaand zoet water. Dat is geen garantie voor zwemmen, zeewater of een beschadigde telefoon.

Een snel scherm, met een aparte stand voor games

Bij gewone apps werkt het scherm tot 120 Hz: het kan dan 120 keer per seconde een nieuw beeld tonen. Dat is vooral zichtbaar tijdens bewegen en scrollen. De geadverteerde 185 Hz is voor ondersteunde games. Je krijgt die hogere snelheid dus niet voortdurend in alle apps.

De 10.000 nits op het specificatieblad gelden voor een heel klein deel van het scherm. Nits drukken uit hoeveel licht het scherm uitstraalt. Een fel detail in een video kan daardoor veel helderder zijn dan een hele witte webpagina. De F9 Pro heeft ook een permanente klokweergave op het vergrendelde scherm; in de oorspronkelijke Smartzone-test was daarvoor de instelling ‘altijd’ beschikbaar.

Een hoofdcamera en een zoomlens voor portretten

Naast de 200MP-hoofdcamera zit een aparte 2,5×-zoomcamera. Die geeft een kleiner deel van de omgeving groter weer, zonder dat je vlak op iemand hoeft te staan. Dat is bijvoorbeeld prettig voor een portret. Voor onderwerpen ver weg biedt de 5×-camera van de Ultra meer vergroting.

GSMArena was positief over de gewone foto’s en de 2,5×-foto’s bij goed licht. De telecamera kan ook vrij dichtbij scherpstellen, vanaf ongeveer 8,5 cm. Verder digitaal inzoomen is iets anders: de 5×-stand gebruikt een kleiner deel van de opname en verloor vooral bij weinig licht details.

De brede camera heeft duidelijke beperkingen

De brede camera is handig als een groep of kamer niet in beeld past met de gewone camera. Op de F9 Pro is dit een eenvoudige 8MP-camera met vaste scherpstelling. In de oorspronkelijke test was de kwaliteit binnenshuis en in het donker duidelijk zwakker dan die van de hoofdcamera.

Ook bij filmen merk je het verschil. De gewone en de zoomcamera kunnen 4K opnemen met zestig beelden per seconde. De brede camera blijft bij 1080p met dertig beelden per seconde, een lagere resolutie en minder vloeiende beweging. Voor jezelf filmen biedt de selfiecamera 4K met dertig beelden per seconde. Zijn scherpstelling is vast.

Hoe lang gaat de batterij mee?

De F9 Pro heeft een batterij van 6330 mAh. Voor een beeld van de batterijduur kijken we ook naar tests, omdat de capaciteit niet vertelt hoeveel stroom de telefoon verbruikt. GSMArena kwam op 19 uur en 6 minuten in een vaste combinatie van bellen, internetten, video en games.

Hoe vaak jij moet opladen, hangt af van je gebruik. Tijdens navigeren staan het scherm en de locatiebepaling lang aan. Dat vraagt meer stroom dan af en toe een bericht lezen. Ook een zware game belast de processor meer. De test helpt daarom vooral om telefoons binnen dezelfde testreeks te vergelijken; je kunt de uitkomst niet omrekenen naar een vast aantal dagen voor iedere gebruiker.

Snel laden, met of zonder kabel

In de laadtest van GSMArena stond de batterij na een halfuur op 72% en was hij na 43 minuten helemaal vol. De telefoon ondersteunt maximaal 100 W via de kabel. Naarmate de batterij voller raakt, neemt het laadvermogen af; honderd watt betekent dus geen vaste snelheid van leeg tot vol.

In de Nederlandse verpakking zit geen netadapter. Voor snel laden heb je een passende lader en kabel nodig. De telefoon ondersteunt USB-PD/PPS: een laadstandaard die ook bij geschikte laders van andere merken beschikbaar is. Draadloos laden kan tot 50 W met een geschikte Xiaomi-lader. Dat is prettig als je op je bureau wilt bijladen zonder steeds een stekker in de telefoon te steken.

De hoogste snelheid blijft niet voortdurend beschikbaar

De processor heet Snapdragon 8 Elite Gen 5 V Series. Het is een andere uitvoering dan die van de Ultra, met een minder krachtige grafische verwerking. Voor berichten, internetten en wisselen tussen apps zijn de verschillen minder belangrijk dan voor veeleisende games.

In de langdurige processortest van GSMArena zakte de snelheid geregeld terug en herstelde daarna weer. Een korte snelheidstest vertelt dus niet hoe snel de telefoon na lang belasten blijft. Kies hem niet alleen omdat de processornaam sterk op die van een duurder model lijkt.

Opslag, USB en resterende ondersteuning

Beide Nederlandse uitvoeringen hebben 12 GB werkgeheugen. Dat is het geheugen waarin actieve apps werken. Voor het bewaren van foto’s, video’s en apps kies je 256 of 512 GB opslag. Wie veel filmt en de opnamen op zijn telefoon bewaart, heeft baat bij 512 GB, want de opslagruimte kun je niet met een geheugenkaart uitbreiden. Grote bestanden via een kabel overzetten gaat met USB 2.0 minder snel dan op de Ultra.

De F9 Pro ondersteunt twee fysieke simkaarten, een simkaart met eSIM of twee eSIMs. Je kunt dus twee nummers op één telefoon gebruiken. Hij krijgt vier grote Android-upgrades vanaf Android 16. Xiaomi noemt 1 september 2032 als einde van de beveiligingsupdates. Bij aankoop in oktober 2026 ontvang je dus nog iets minder dan zes jaar deze updates, die onder meer kwetsbaarheden in de software verhelpen.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van POCO F9 ProPOCO F9 Pro
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte157,49 mm
Breedte75,25 mm
Dikte8,79 mm
Gewicht zonder hoes206 g
MateriaalAluminium frame en achterkant van vezelversterkte kunststof
Bescherming tegen stof en waterIP68
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,59 inch
SchermtechniekAMOLED (LTPS)
Resolutie1156 x 2510
Pixeldichtheid419 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz
Always-on displayJa
HDR-schermJa
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)850 nits
Helderheid in buitenstand (fabrikant)2200 nits
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)10000 nits
Prestaties en opslag
ProcessorQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 V Series
Fysiek werkgeheugen12 GB
Opslagvarianten256 GB / 512 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNee
Camera
Hoofdcamera200 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,68
Sensorformaat hoofdcamera1/1,56 inch
Optische stabilisatie hoofdcameraJa
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera8 MP
Afzonderlijke telecameraJa
Telecamera: resolutie en bereik50 MP; 2,5× optische vergroting; f/2,0; optische beeldstabilisatie
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)2,5 ×
Selfiecamera32 MP
VideomogelijkhedenHoofd- en telecamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30; selfiecamera: 4K met 30
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit6330 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel100 W
Laadtijd en gebruikte lader72% na 30 minuten; helemaal vol na 43 minuten (GSMArena, laadtest)
Draadloos opladenJa
Maximaal draadloos laadvermogen50 W
Draadloze laadstandaardXiaomi HyperCharge; 50 W met een geschikte Xiaomi-lader
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid / Xiaomi HyperOS
Software bij introductieAndroid 16 / HyperOS 3
SoftwareondersteuningVier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 1 september 2032
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0
SimconfiguratieTwee nanosims, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk
eSIMJa
NFCJa
Wifi7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz)
Bluetooth6.0
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • POCO F9 Ultra: Voor grotere zoomafstand, snelle USB en meer schermruimte. Hij is wel breder en 29 gram zwaarder.
  • HONOR 600 Pro: Lichter, met 512 GB opslag en een 3,5×-camera. Zijn brede camera kan ook in 4K filmen.
  • OnePlus 15R: Voor een groter scherm en meer batterijduur in dezelfde test van bellen, internetten, video en games. Hij mist eSIM, draadloos laden en een aparte zoomcamera.
  • POCO F8 Pro: De vorige generatie heeft hetzelfde formaat en veel snelheid. Je mist draadloos laden en 4K-selfievideo.

Wat kost de POCO F9 Pro?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

256 GB opslag — vanaf € 691,00
  • BelsimpelPOCO F9 Pro 256 GB witGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
    € 691,00
  • Xiaomi NederlandPOCO F9 Pro 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar
    € 739,90

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 715,45.

512 GB opslag — vanaf € 729,00
  • BelsimpelPOCO F9 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
    € 729,00
  • Xiaomi NederlandPOCO F9 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar
    € 799,90

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 764,45.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

POCO F9 Pro: onderzoek en specificaties

Nederlandse specificaties, oorspronkelijke scherm-, batterij-, laad-, camera- en prestatietests, officiële ondersteuning en Nederlandse winkelprijzen afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.

Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.