Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Ultra als je vaak onderwerpen op afstand fotografeert, brede opnamen in 4K wilt filmen of veel bestanden via een kabel overzet. De Pro past beter als je die extra’s weinig gebruikt en een minder grote telefoon wilt. Voor foto’s, portretten en draadloos opladen heb je de duurdere Ultra niet nodig.
POCO F9 Ultra
Voor een groot scherm, 5×-zoom en 4K-video met alle achtercamera’s. Ook handig als je vaak grote bestanden kopieert. De telefoon is breed en zwaar.
POCO F9 Pro
Voor foto’s en portretten in een kleinere, goedkopere telefoon. Ook de Pro kan draadloos opladen.
De Ultra is breder en 29 gram zwaarder
De Ultra is 77,94 mm breed en weegt 235 gram. De Pro is 75,25 mm breed en weegt 206 gram. Dat verschil voel je bij lang vasthouden en meenemen. De Pro is de kleinere keuze, maar met een scherm van 6,59 inch nog steeds geen kleine telefoon.
Het scherm van de Ultra wordt als 6,9 inch verkocht. Die extra ruimte is prettig voor grotere tekst, kaarten en video. Bij scrollen gebruiken gewone apps op beide maximaal 120 Hz. Alleen geschikte games kunnen de stand tot 185 Hz benutten. Die hoogste stand geeft de Ultra dus geen voordeel boven de Pro.
Verder inzoomen en breed filmen in hogere kwaliteit
Beide hebben een 200MP-hoofdcamera. De grootste verschillen zitten bij de andere lenzen: de Ultra heeft een aparte 5×-camera en de Pro een 2,5×-camera. Voor een gebouwdetail aan de overkant van een plein haalt de Ultra het onderwerp groter in beeld. Voor een portret op kortere afstand is 2,5× al bruikbaar.
De Pro-telecamera kan bovendien dichtbij scherpstellen, vanaf ongeveer 8,5 cm. De brede camera van de Ultra heeft vaste scherpstelling en vervangt dus geen camera voor heel kleine voorwerpen. Kijk bij close-ups naar welke lens dichtbij scherp kan stellen, niet alleen naar het aantal lenzen.
De Ultra filmt met alle drie de achtercamera’s in 4K met zestig beelden per seconde. Bij de Pro kan dat met de gewone en zoomcamera, maar niet met de brede camera: die blijft bij 1080p met dertig beelden per seconde. Dat is een concreet verschil als je vaak een kamer, groep of landschap filmt.
Meer capaciteit bij de Ultra, sneller vol bij de Pro
De Ultra heeft met 8050 mAh een grotere batterij dan de Pro met 6330 mAh. Hij heeft ook een groter scherm, dat stroom verbruikt. Meer capaciteit betekent daarom niet vanzelf dat je de Ultra minder vaak moet opladen. Daarvoor telt het verbruik van de hele telefoon mee, van de processor tot de mobiele verbinding.
In de laadtests van GSMArena kwam de Ultra na een halfuur op 61% en de Pro op 72%. De Ultra was na 54 minuten vol, de Pro na 43 minuten. De kleinere batterij van de Pro was in die tests dus eerder vol, hoewel beide maximaal 100 W via de kabel ondersteunen.
Beide kunnen tot 50 W draadloos laden met een geschikte Xiaomi-lader. Er zit geen netadapter in de Nederlandse doos. Houd dus rekening met een passende lader als je nog geen geschikte hebt.
De Pro heeft niet precies dezelfde processor
De Ultra gebruikt de Snapdragon 8 Elite Gen 5; de Pro de V Series-uitvoering daarvan. Vooral de grafische verwerking verschilt. Voor lang zwaar gamen is de koeling ook belangrijk: in de oorspronkelijke tests nam de snelheid bij langdurig belasten af. Geen van beide houdt onder iedere omstandigheid zijn hoogste prestatie vast.
De Ultra heeft USB 3.2 Gen 1 en kan beeld via een kabel naar een geschikt scherm sturen. De Pro gebruikt USB 2.0, dat trager is voor grote bestanden. Kijk je vaak zonder oortjes naar video, dan heeft de Ultra nog een extra: een aparte luidspreker achterop voor lage tonen.
Even lang updates, maar meer opslag mogelijk bij de Ultra
Op 9 oktober 2026 kostte de goedkoopste gecontroleerde 256GB-uitvoering van de Pro € 691 en die van de Ultra € 829, beide bij Belsimpel. Het verschil was € 138. Bij 512 GB waren de bedragen € 729 en € 899. Dat zijn losse nieuwe toestellen; de prijsvergelijking verderop toont ook Xiaomi Nederland en de controledatum.
Beide krijgen vier grote Android-upgrades vanaf Android 16 en beveiligingsupdates tot 1 september 2032. Ook eSIM zit op beide. Voor langer softwareonderhoud hoef je de Ultra dus niet te kiezen. De Ultra is wel beschikbaar met 1 TB opslag; de Pro gaat tot 512 GB. Geen van beide heeft een geheugenkaartslot.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | POCO F9 Ultra | POCO F9 Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 163,49 mm | 157,49 mm |
| Breedte | 77,94 mm | 75,25 mm |
| Dikte | 8,74 mm | 8,79 mm |
| Gewicht zonder hoes | 235 g | 206 g |
| Materiaal | Aluminium frame en achterkant van vezelversterkte kunststof | Aluminium frame en achterkant van vezelversterkte kunststof |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,9 inch | 6,59 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPS) | AMOLED (LTPS) |
| Resolutie | 1200 x 2608 | 1156 x 2510 |
| Pixeldichtheid | 416 ppi | 419 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 850 nits | 850 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 2200 nits | 2200 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 10000 nits | 10000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 V Series |
| Fysiek werkgeheugen | 12 / 16 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB / 1 TB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,68 | f/1,68 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 5× optische vergroting; f/3,0; optische beeldstabilisatie | 50 MP; 2,5× optische vergroting; f/2,0; optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 5 × | 2,5 × |
| Selfiecamera | 32 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd-, brede en telecamera: 4K met 60 beelden per seconde; hoofdcamera ook 8K met 30; selfiecamera: 4K met 30 | Hoofd- en telecamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30; selfiecamera: 4K met 30 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 8050 mAh | 6330 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 100 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 61% na 30 minuten; helemaal vol na 54 minuten (GSMArena, Xiaomi-lader van 100 W) | 72% na 30 minuten; helemaal vol na 43 minuten (GSMArena, laadtest) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 50 W | 50 W |
| Draadloze laadstandaard | Xiaomi HyperCharge; 50 W met een geschikte Xiaomi-lader | Xiaomi HyperCharge; 50 W met een geschikte Xiaomi-lader |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie | Android 16 / HyperOS 3 | Android 16 / HyperOS 3 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 1 september 2032 | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 1 september 2032 |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosims, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk | Twee nanosims, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) |
| Bluetooth | 6.0 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
POCO F9 Ultra
256 GB opslag — vanaf € 829,00
- BelsimpelPOCO F9 Ultra 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 829,00
- Xiaomi NederlandPOCO F9 Ultra 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 1.099,90
512 GB opslag — vanaf € 899,00
- BelsimpelPOCO F9 Ultra 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 899,00
- Xiaomi NederlandPOCO F9 Ultra 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 1.199,90
1 TB opslag — vanaf € 1.199,90
- Xiaomi NederlandPOCO F9 Ultra 1024 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 1.199,90
POCO F9 Pro
256 GB opslag — vanaf € 691,00
- BelsimpelPOCO F9 Pro 256 GB witGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 691,00
- Xiaomi NederlandPOCO F9 Pro 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 739,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 715,45.
512 GB opslag — vanaf € 729,00
- BelsimpelPOCO F9 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 729,00
- Xiaomi NederlandPOCO F9 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 799,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 764,45.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
POCO F9 Ultra: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm in een brede, zware telefoon: POCO en GSMArena.
- Wat betekenen 185 Hz en 10.000 nits?: POCO en GSMArena.
- De zoomcamera helpt bij onderwerpen op afstand: POCO en GSMArena.
- Kies de fotostand op wat je vastlegt: POCO en GSMArena.
- Hoe lang gaat de batterij mee bij internetten?: POCO en Notebookcheck.
- Laden met een passende adapter: POCO en GSMArena.
- Snelheid, geluid en bestanden overzetten: POCO en GSMArena en GSMArena.
- Opslag kiezen en updates: POCO en GSMArena en Xiaomi Security Center.
Nederlandse specificaties, oorspronkelijke scherm-, batterij-, laad-, camera- en prestatietests, officiële ondersteuning en Nederlandse winkelprijzen afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
POCO F9 Pro: onderzoek en specificaties
- Een smaller, lichter alternatief voor de Ultra: POCO en GSMArena en Smartzone.
- Een snel scherm, met een aparte stand voor games: POCO en GSMArena en Smartzone.
- Een hoofdcamera en een zoomlens voor portretten: POCO en GSMArena.
- De brede camera heeft duidelijke beperkingen: POCO en GSMArena.
- Hoe lang gaat de batterij mee?: POCO en GSMArena.
- Snel laden, met of zonder kabel: POCO en GSMArena.
- De hoogste snelheid blijft niet voortdurend beschikbaar: POCO en GSMArena.
- Opslag, USB en resterende ondersteuning: POCO en GSMArena en Xiaomi Security Center en Smartzone.
Nederlandse specificaties, oorspronkelijke scherm-, batterij-, laad-, camera- en prestatietests, officiële ondersteuning en Nederlandse winkelprijzen afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
POCO F9 Ultra
POCO F9 Pro