De keuze in het kort

Voor wie is de OPPO Reno16 Pro een goede keuze?

Kies de Reno16 Pro voor zijn combinatie van klein formaat, aparte zoomlens en uitgebreide video. Betaal niet alleen extra voor de 200 megapixels: dat getal bewijst geen betere foto’s in iedere situatie. Tegenover de Reno15 Pro zijn de verschillen klein; een goed werkend exemplaar vervangen levert weinig nieuwe cameramogelijkheden op.

Bij dagelijks gebruik

Sterke en zwakke punten

Een kleine telefoon van 185 gram

Het scherm meet 6,32 inch en de behuizing is 72,42 mm breed. Dat maakt de Reno16 Pro makkelijker met één hand te omvatten dan veel grote Pro-telefoons. De donkere uitvoering weegt 185 gram, de witte 188 gram. Hij is daarmee niet zo licht als een Galaxy S26, ondanks de vergelijkbare schermmaat.

De zijkant is van aluminium en de achterkant van glas. De witte uitvoering heeft een andere afwerking en is iets dikker. Onder het scherm zit een optische vingerafdruklezer. Die gebruikt licht om je vinger te herkennen en zo de telefoon te ontgrendelen.

Goede portretten vragen meer dan veel megapixels

De hoofdcamera gebruikt een 200MP-sensor, maar combineert normaal meerdere beeldpunten tot een kleinere foto. In de fototest van GSMArena leverde dat niet vanzelf een duidelijke winst in detail op tegenover de vorige generatie. Vooral bij weinig licht kon de 2×-stand details gladstrijken. Dat is een uitsnede van de gewone camera, geen aparte 2×-lens.

De 3,5×-telecamera is wel een aparte camera. Die is bruikbaar voor portretten vanaf wat meer afstand en voor details aan de overkant van een straat. De brede camera laat juist meer omgeving zien. GSMArena was positief over portretten met de telecamera en over selfies. Zowel de brede camera als de voorcamera stelt automatisch scherp. Voor heel kleine voorwerpen moet je rekening houden met de minimale scherpstelafstand van de telecamera, ongeveer 37 centimeter.

Veel keuze tijdens filmen

Je kunt met iedere camera in 4K opnemen met maximaal zestig beelden per seconde. Dat geldt dus ook voor de voorcamera en de brede camera. Wie zichzelf filmt en vervolgens de omgeving laat zien, hoeft niet vanwege die camerakeuze naar Full HD terug.

In de videotest van GSMArena waren details en stabilisatie goede punten, ook tijdens het lopen. Dat blijft een resultaat van die testomstandigheden; hard rennen of weinig licht stelt andere eisen. Lange 4K-opnames vullen de opslag sneller dan gewone foto’s. Je krijgt in Nederland 512 GB, maar kunt de ruimte niet met een geheugenkaart uitbreiden.

144 Hz geldt alleen voor bepaalde games

Bij normaal gebruik ververst het scherm maximaal 120 keer per seconde. OPPO noemt daarnaast 144 Hz, maar alleen voor games die die stand ondersteunen. Verwacht dus niet dat alle menu’s en apps op 144 Hz draaien. Het scherm gebruikt geen LTPO-techniek om bij stilstaand beeld tot heel lage snelheden terug te schakelen.

Notebookcheck mat ongeveer 1210 nits bij een volledig wit scherm. Nits geven aan hoeveel licht het scherm uitstraalt. Dat helpt om te beoordelen hoe goed een lichte pagina buiten zichtbaar blijft. Hogere waarden bij een klein helder deel van een film betekenen niet dat een volledige kaart of website evenveel licht geeft.

Een grote batterij voor dit formaat

De Nederlandse uitvoering heeft 6000 mAh capaciteit. Notebookcheck testte zo’n uitvoering en kon in zijn wifitest 23 uur en 15 minuten achtereen websites openen. Dat wijst op een lange gebruiksduur bij die taak. Het is geen voorspelling van 23 uur navigeren of gamen, waarbij andere onderdelen meer stroom gebruiken.

Bij buitenlandse reviews moet je op de uitvoering letten: er bestaat ook een Reno16 Pro met 6700 mAh. Die batterijtest geldt niet rechtstreeks voor het Nederlandse toestel. EFTM testte een Australische uitvoering met dezelfde 6000mAh-capaciteit en kwam met een 80W-SuperVOOC-lader in net geen uur op vol uit. In Nederland ontbreekt de stekkeradapter in de doos. Draadloos laden wordt niet ondersteund.

Sneller dan de gewone Reno16, met grenzen bij langdurig gamen

De Dimensity 8550 Super heeft meer rekenkracht dan de Snapdragon 7 Gen 4 van de gewone Reno16. Dat is vooral van belang voor zware games en bewerkingen. Tegenover de Dimensity 8450 van de Reno15 Pro is de stap veel kleiner. Voor berichten of websites is dat geen sterke reden om een goed werkende voorganger te vervangen.

Tijdens langdurige belasting verlaagde de Pro in de tests zijn snelheid om warmte te beperken. Wie vooral lang wil gamen, heeft daarom meer aan zulke duurtests dan aan één korte topscore. De Nederlandse versie heeft 12 GB werkgeheugen. Grote bestanden kopiëren blijft beperkt door USB 2.0; meer processorkracht maakt die aansluiting niet sneller.

Twee nummers en ondersteuning tot ongeveer 2032

Je kunt twee fysieke simkaarten gebruiken of een nanosim combineren met eSIM, een digitaal opgeslagen simkaart. NFC voor contactloos betalen, wifi 6 en stereo-luidsprekers zijn aanwezig. De USB-C-poort levert geen bedraad beeldsignaal naar een monitor. Wie een telefoon ook als eenvoudige computer aan een scherm wil gebruiken, heeft aan bijvoorbeeld Samsung DeX meer.

De Reno16 Pro begon met Android 16 en ColorOS 16. Voor de reeks wordt vijf jaar Android-updates en zes jaar beveiligingsupdates genoemd, gerekend vanaf de introductie in de zomer van 2026. De beveiligingsondersteuning loopt daarmee ongeveer tot de zomer van 2032. Bij aankoop in oktober 2026 blijft iets minder dan zes jaar over; de aankoopdatum start geen nieuwe termijn.

De specificaties

In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

Specificaties per toestel
EigenschapGestileerde illustratie van OPPO Reno16 ProOPPO Reno16 Pro
Ontwerp
UitvoeringNiet-vouwbaar
Hoogte151,21 mm
Breedte72,42 mm
Dikte8,2 mm
Gewicht zonder hoes185 g
MateriaalAluminium frame en glazen achterkant; Crystal Guard-schermglas
Bescherming tegen stof en waterIP66 / IP68 / IP69 / IP69K
Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatie
Scherm
Schermdiagonaal6,32 inch
SchermtechniekAMOLED; tot 120 Hz bij normaal gebruik; 144 Hz in ondersteunde games
Resolutie2640 × 1216
Pixeldichtheid460 ppi
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz
Always-on displayNiet vermeld door de fabrikant
HDR-schermHDR10+
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)600 nits
Helderheid in buitenstand (fabrikant)1800 nits
Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Piekhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikant
Prestaties en opslag
ProcessorMediaTek Dimensity 8550 Super
Fysiek werkgeheugen12 GB
Opslagvarianten512 GB
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNee
Camera
Hoofdcamera200 MP
Diafragma hoofdcameraf/1,8
Sensorformaat hoofdcameraSamsung ISOCELL HP5, 1/1,56 inch
Optische stabilisatie hoofdcameraJa
UltragroothoekcameraJa
Resolutie ultragroothoekcamera50 MP
Afzonderlijke telecameraJa
Telecamera: resolutie en bereik50 MP; 3,5×; f/2,8; optische stabilisatie
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)3,5 ×
Selfiecamera50 MP
VideomogelijkhedenAlle vier camera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; HDR-video mogelijk
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit6000 mAh
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel80 W
Laadtijd en gebruikte laderNet geen uur tot vol met 80W-SuperVOOC (EFTM, Australische uitvoering met dezelfde 6000mAh-capaciteit)
Draadloos opladenNee
Software en verbinding
BesturingssysteemAndroid / ColorOS
Software bij introductieAndroid 16 / ColorOS 16
SoftwareondersteuningVijf jaar Android-updates en zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in de zomer van 2026, dus ongeveer tot de zomer van 2032.
AansluitingUSB-C
USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen bedrade beelduitvoer
SimconfiguratieTwee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee actief
eSIMJa
NFCJa
Wifi6 (2,4 en 5 GHz)
Bluetooth5.4
5GJa

Wat betekenen deze specificaties?

Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

Ontwerp
Uitvoering
Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
Breedte (gesloten bij vouwbaar)
De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
Dikte (gesloten bij vouwbaar)
Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
Gewicht zonder hoes
Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
Materiaal
Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
Bescherming tegen stof en water
Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
Buitenscherm
Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
Schermtechniek
Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
Resolutie
Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
Pixeldichtheid
Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
Always-on display
De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
HDR-scherm
HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
Helderheid in buitenstand (fabrikant)
In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
Helderheid bij HDR (fabrikant)
De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
Piekhelderheid (fabrikant)
De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
Processor
De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
Fysiek werkgeheugen
Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
Opslagvarianten
De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
Hoofdcamera
De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
Diafragma hoofdcamera
Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
Sensorformaat hoofdcamera
De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
Optische stabilisatie hoofdcamera
Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
Ultragroothoekcamera
Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
Resolutie ultragroothoekcamera
Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
Afzonderlijke telecamera
Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
Telecamera: resolutie en bereik
Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
Selfiecamera
De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
Videomogelijkheden
4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
Batterijcapaciteit
De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
Laadtijd en gebruikte lader
Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
Draadloos opladen
Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
Maximaal draadloos laadvermogen
Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
Draadloze laadstandaard
Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
Besturingssysteem
Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
Software bij introductie
De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
Softwareondersteuning
Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
Aansluiting
De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
USB-gegevensoverdracht
De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
Simconfiguratie
Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
eSIM
Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
NFC
Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
Wifi
De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
Bluetooth
De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
5G
5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

Welke andere telefoons passen bij je wensen?

  • OPPO Reno16: Hetzelfde formaat, dezelfde opslag en dezelfde Nederlandse batterijcapaciteit. Minder krachtig voor zware games.
  • OPPO Reno15 Pro: Vrijwel hetzelfde formaat en dezelfde cameraopbouw, met een iets grotere Europese batterij. Een overstap levert weinig nieuwe camerafuncties op.
  • Samsung Galaxy S26: Lichter, met draadloos laden, snellere USB en Samsung DeX. Minder batterijcapaciteit en kortere 3×-zoom.
  • Xiaomi 17: Draadloos laden, snellere USB en meer rekenkracht. De aparte zoomlens vergroot minder sterk.

Wat kost de OPPO Reno16 Pro?

Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 885,00
  • Mobiel.nlOPPO Reno16 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
    € 885,00
  • CoolblueOPPO Reno16 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad
    € 899,00

Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 892,00.

Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

Wat vinden gebruikers van de OPPO Reno16 Pro?

Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

OPPO Reno16 Pro

  • Coolblue: 10 / 10 bij 1 beoordeling. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

Bronnen bij dit artikel

De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

OPPO Reno16 Pro: onderzoek en specificaties

Nederlandse specificaties en oorspronkelijke reviews afzonderlijk gelezen. Regionale batterij, geheugen, testvoorwaarden en tegenstrijdige reviewopgaven gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.

Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.