Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Reno16 Pro als batterijcapaciteit, snel laden via een kabel en portretten belangrijk zijn. De Galaxy S26 past beter als je een lichte telefoon wilt, draadloos laadt of grote bestanden naar een computer kopieert. Ook de updatebelofte van Samsung loopt langer.
OPPO Reno16 Pro
Voor een grotere batterij, sneller laden via een kabel en de aparte 3,5×-camera.
Samsung Galaxy S26
Voor een lichter toestel, draadloos laden, snellere USB, DeX en langere ondersteuning.
De Samsung is kleiner en lichter
De Galaxy S26 is 71,7 mm breed, 7,2 mm dik en weegt 167 gram. De donkere Reno16 Pro is 72,42 mm breed, 8,2 mm dik en weegt 185 gram. De schermmaten liggen met 6,3 en 6,32 inch dicht bij elkaar. Je krijgt bij OPPO dus nauwelijks meer schermruimte voor het extra gewicht.
Het Samsung-scherm kan dankzij LTPO heel laag verversen wanneer het beeld nauwelijks verandert, en tot 120 keer per seconde bij beweging. De OPPO gebruikt bij normaal gebruik maximaal 120 Hz en biedt 144 Hz alleen in bepaalde games. Dat hogere getal is geen algemeen voordeel voor lezen of scrollen.
Zoom en video verschillen in mogelijkheden
De OPPO heeft een aparte 3,5×-telecamera met 50 megapixels. Samsung gebruikt een 3×-telecamera met 10 megapixels. De OPPO brengt een onderwerp vanaf dezelfde plek iets groter in beeld. Meer megapixels geven op zichzelf geen garantie voor betere portretten; lens, verwerking en licht blijven van belang.
Met beide kun je in 4K met zestig beelden per seconde filmen. Bij de OPPO geldt dat expliciet voor alle vier de camera’s. Samsung voegt 8K toe. Dat legt meer beeldpunten vast, maar vraagt meer opslag en is niet nodig om een gewone clip op een telefoonscherm terug te kijken. Beide voorcamera’s stellen automatisch scherp.
De OPPO heeft meer batterijruimte
De Nederlandse Reno16 Pro heeft 6000 mAh tegenover 4300 mAh in de S26. Dat is een duidelijk verschil in capaciteit. Hoeveel extra uren het oplevert, hangt af van verbruik; de processoren en schermen zijn verschillend. De wifi-test van Notebookcheck liet bij de Europese OPPO 23 uur en 15 minuten websites openen toe. Dat is geen gelijk uitgevoerde rechtstreekse vergelijking met de Samsung.
Via een geschikte kabel en lader ondersteunt OPPO 80 W, Samsung 25 W. EFTM laadde een 6000mAh-OPPO in net geen uur volledig op. Samsung heeft daarnaast 15W-draadloos laden. De OPPO kun je niet op een draadloos laadplateau opladen.
Samsung is uitgebreider aan een bureau
De S26 heeft USB 3.2 en kan via DeX een werkomgeving op een aangesloten scherm tonen. Dat is bruikbaar voor bijvoorbeeld tekstverwerking met een toetsenbord. De OPPO heeft USB 2.0 en geen bedrade beelduitvoer. Veel grote video’s naar een computer kopiëren gaat daardoor minder snel.
Beide Nederlandse modellen hebben 12 GB werkgeheugen. De OPPO heeft 512 GB opslag; Samsung biedt 256 en 512 GB. Een geheugenkaart past in geen van beide. Voor een eerlijke prijsvergelijking is dus vooral de Samsung met 512 GB de directe tegenhanger.
Samsung belooft langer ondersteuning
Samsung noemt zeven nieuwe Android-versies en beveiligingsupdates tot 28 februari 2033. Voor OPPO wordt vijf jaar Android-updates en zes jaar beveiliging vanaf de zomer van 2026 genoemd, ongeveer tot zomer 2032. Bij aankoop in oktober 2026 heeft Samsung daarmee een langere resterende beveiligingsperiode. Dat is vooral relevant als je de telefoon zo lang mogelijk wilt houden.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | OPPO Reno16 Pro | Samsung Galaxy S26 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 151,21 mm | 149,6 mm |
| Breedte | 72,42 mm | 71,7 mm |
| Dikte | 8,2 mm | 7,2 mm |
| Gewicht zonder hoes | 185 g | 167 g |
| Materiaal | Aluminium frame en glazen achterkant; Crystal Guard-schermglas | Aluminium frame; glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP66 / IP68 / IP69 / IP69K | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,32 inch | 6,3 inch |
| Schermtechniek | AMOLED; tot 120 Hz bij normaal gebruik; 144 Hz in ondersteunde games | Dynamic AMOLED 2X (1–120 Hz) |
| Resolutie | 2640 × 1216 | 2340 × 1080 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi | 409 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Niet vermeld door de fabrikant | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 600 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1800 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 2600 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 8550 Super | Exynos 2600 (Nederland / Europa) |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Samsung ISOCELL HP5, 1/1,56 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3,5×; f/2,8; optische stabilisatie | 10 MP; 3× optische vergroting; f/2,4 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3,5 × | 3 × |
| Selfiecamera | 50 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Alle vier camera’s: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; HDR-video mogelijk | 8K bij 24/30 fps; 4K bij 30/60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6000 mAh | 4300 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 25 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Net geen uur tot vol met 80W-SuperVOOC (EFTM, Australische uitvoering met dezelfde 6000mAh-capaciteit) | Tot 55% in circa 30 minuten met 25W-adapter (Samsung-test) |
| Draadloos opladen | Nee | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | Niet van toepassing | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Niet van toepassing | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / ColorOS | Android / One UI |
| Software bij introductie | Android 16 / ColorOS 16 | Android 16 One UI 8.5 |
| Softwareondersteuning | Vijf jaar Android-updates en zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in de zomer van 2026, dus ongeveer tot de zomer van 2032. | 7 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot en met 28 februari 2033. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen bedrade beelduitvoer | USB 3.2 (tot 5 Gbit/s); DisplayPort en bekabelde DeX |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee actief | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 (2,4 en 5 GHz) | 7 |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
OPPO Reno16 Pro
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 885,00
- Mobiel.nlOPPO Reno16 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 885,00
- CoolblueOPPO Reno16 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 899,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 892,00.
Samsung Galaxy S26
256 GB opslag — vanaf € 729,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S26 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 729,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S26 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 830,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 779,50.
512 GB opslag — vanaf € 799,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S26 512GB PaarsGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 799,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S26 512GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 937,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 868,00.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
OPPO Reno16 Pro
Samsung Galaxy S26
Wat viel op in de gelezen reacties?
We lazen de vijf reviewteksten die Mobiel.nl bij de onderzochte productpagina beschikbaar stelde. Een reactie kan meerdere onderwerpen noemen.
- Snelheid positief genoemd: 2 van 5 reacties.
- Camera positief genoemd: 1 van 5 reacties.
- Batterijduur positief genoemd: 1 van 5 reacties.
- Vooraf geïnstalleerde software als minpunt: 1 van 5 reacties.
- Minder stevig gevoel genoemd: 1 van 5 reacties.
De reactie over batterijduur is na twee dagen gebruik geschreven. De selectie is klein; de aantallen zijn geen percentages voor alle kopers en bewijzen geen gemeten prestaties.
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
OPPO Reno16 Pro: onderzoek en specificaties
- Een kleine telefoon van 185 gram: OPPO Nederland: specificaties en GSMArena: ontwerp en bediening.
- Goede portretten vragen meer dan veel megapixels: OPPO Nederland: specificaties en GSMArena: foto- en videotest.
- Veel keuze tijdens filmen: OPPO Nederland: specificaties en GSMArena: foto- en videotest.
- 144 Hz geldt alleen voor bepaalde games: OPPO Nederland: specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese Reno16 Pro getest.
- Een grote batterij voor dit formaat: OPPO Nederland: specificaties en Notebookcheck: Europese Reno16 Pro getest en EFTM: Reno16 Pro met 6000mAh-batterij getest.
- Sneller dan de gewone Reno16, met grenzen bij langdurig gamen: OPPO Nederland: specificaties en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese Reno16 Pro getest.
- Twee nummers en ondersteuning tot ongeveer 2032: OPPO Nederland: specificaties en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese Reno16 Pro getest en EFTM: Reno16 Pro met 6000mAh-batterij getest.
Nederlandse specificaties en oorspronkelijke reviews afzonderlijk gelezen. Regionale batterij, geheugen, testvoorwaarden en tegenstrijdige reviewopgaven gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Samsung Galaxy S26: onderzoek en specificaties
- Iets groter dan de S25, nog steeds relatief klein: Samsung: officiële productspecificaties.
- Een aparte camera om in te zoomen: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- De Nederlandse uitvoering heeft een Exynos-processor: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Een grotere batterij geeft hier niet langer internetgebruik: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Ruim een uur voor een volle batterij in de laadtest: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Opslag vanaf 256 GB en updates tot 2033: Samsung: officiële productspecificaties en Samsung: einddatum beveiligingsupdates Samsung Galaxy S26.
Voor accu, warmte en snelheid gebruiken we de Notebookcheck-test van de Europese Exynos 2600-uitvoering. De Amerikaanse Snapdragon-review wordt daarvoor niet samengevoegd.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Reno16 Pro
S26
