Voor wie is de HONOR 400 een goede keuze?
Kies de HONOR 400 voor gewone dagelijkse apps, foto’s met de hoofdcamera en een lager gewicht dan veel grote middenklassers. Voor een aparte zoomcamera of 4K-video met zestig beelden per seconde heb je een ander model nodig. Kies de Europese uitvoering: die krijgt langer updates dan sommige buitenlandse varianten.
Sterke en zwakke punten
184 gram en een vlak scherm
Met een breedte van 74,6 mm en een gewicht van 184 gram is de HONOR 400 smaller en lichter dan de 400 Pro. Het scherm en de achterkant zijn vlak. Een vlak scherm maakt het eenvoudiger om een passende schermbeschermer aan te brengen. Met een scherm van 6,55 inch blijft dit wel een telefoon waarvoor je soms twee handen gebruikt.
Het frame is van kunststof en de voor- en achterkant zijn van glas. IP65 betekent dat de telefoon tegen stof en waterstralen is getest. Een test op onderdompeling hoort daar niet bij. Gebruik hem daarom niet als camera onder water.
Goed leesbaar buiten; de hoogste helderheid geldt niet voor het hele scherm
Het OLED-scherm kan zwarte beeldpunten uitschakelen en tot 120 keer per seconde verversen. Daardoor bewegen tekst en beelden tijdens scrollen vloeiend. De hoge resolutie helpt kleine letters scherp weer te geven.
GSMArena mat in de automatische stand 1.550 nits bij een grotendeels wit testbeeld. Nits geven aan hoeveel licht een scherm uitstraalt; een hogere helderheid helpt om buiten tekst te blijven zien. HONORs getal van 5.000 nits geldt alleen voor kleine felle delen van HDR-beeld, bijvoorbeeld een lichtbron in een film. Een hele webpagina wordt niet zo helder.
De hoofdcamera is de reden om naar de 400 te kijken
De gewone camera heeft optische stabilisatie: de lens beweegt mee om kleine trillingen van je hand te beperken. De 200 megapixels betekenen niet dat iedere foto als een enorm bestand wordt opgeslagen. Standaard combineert de telefoon beeldpunten tot een kleinere foto.
In de oorspronkelijke test leverde de hoofdcamera prettige kleuren en goede details, ook bij 2× inzoomen. Bij 4× werd het beeld zachter, vooral in het donker. Er is namelijk geen aparte telecamera: de telefoon gebruikt voor zoom een kleiner deel van dezelfde opname. Voor vakantiefoto’s en mensen dichtbij is dat een andere afweging dan voor een optreden op afstand.
Brede foto’s, close-ups en jezelf filmen
De brede 12MP-camera krijgt meer van een landschap of groep in beeld. Hij kan ook dichtbij scherpstellen, zodat je bijvoorbeeld een bloem van dichtbij kunt fotograferen. Zijn foto’s zijn minder gedetailleerd dan die van de hoofdcamera; bij weinig licht neemt dat verschil toe.
De 50MP-voorcamera heeft een vaste scherpstelafstand. In de test waren selfies goed, maar hij volgt een veranderende afstand niet met autofocus. Alle camera’s filmen maximaal in 4K met dertig beelden per seconde. Wil je snelle beweging met zestig beelden opnemen, dan moet je de resolutie verlagen of een ander toestel kiezen.
De Europese batterij en de tijd om op te laden
De hier besproken uitvoering heeft 5.300 mAh en laadt met maximaal 66 W. De buitenlandse versie met 6.000 mAh en 80 W is geen geschikte basis voor een Europese batterijvergelijking.
De Europese 400 kwam bij GSMArena op 12 uur en 29 minuten in een vaste combinatie van bellen, websites, video en games. Dat is geen aantal dagen tussen twee laadbeurten: jouw gebruik bepaalt hoeveel van die taken je doet. Ook met dezelfde capaciteit kan een zuiniger telefoon langer werken.
In GSMArena’s test van de Europese telefoon was de batterij in 41 minuten vol met een HONOR 66W-lader. Na een halfuur stond hij op 80%. De standaardverpakking bevat geen adapter. Draadloos laden kan niet; voor het hoogste laadvermogen heb je een passende SuperCharge-adapter en kabel nodig.
Genoeg voor gewone apps; geen uitgesproken gametelefoon
De Snapdragon 7 Gen 3 voert apps, games en camerabewerking uit. Voor berichten, websites en navigatie is de 400 een logische keuze. De oorspronkelijke prestatietest laat wel minder rekenkracht zien dan bij duurdere chips, zoals de Snapdragon 8 Gen 3 in de Pro. Speel je zware 3D-games op hoge instellingen, dan is dat verschil belangrijker dan bij een bankapp.
De Europese uitvoeringen hebben 8 GB werkgeheugen en 256 of 512 GB opslag. Werkgeheugen helpt actieve apps draaien; opslag is de ruimte voor je bestanden. Je kunt geen geheugenkaart toevoegen. eSIM is wel aanwezig, naast de mogelijkheid om twee nanosimkaarten te gebruiken.
Updates tot 2031 voor de Europese uitvoering
HONOR belooft in Europa zes jaar Android- en beveiligingsupdates vanaf de introductie in mei 2025. Dat brengt de beloofde periode tot 2031. Bij aankoop in oktober 2026 zijn daar ongeveer vierenhalf jaar van over. De periode begint dus niet opnieuw op de dag dat je hem koopt.
De actuele ondersteuningslijst deelt de 400 in bij toestellen met beveiligingsupdates per kwartaal. Je krijgt daarmee niet iedere maand een nieuwe patch. MagicOS geeft Android een eigen vormgeving en voegt onder meer functies voor fotobewerking toe. Sommige online AI-functies hebben aparte gebruikslimieten of voorwaarden; de updatebelofte maakt die niet automatisch zes jaar onbeperkt gratis.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | HONOR 400 |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 156,5 mm |
| Breedte | 74,6 mm |
| Dikte | 7,3 mm |
| Gewicht zonder hoes | 184 g |
| Materiaal | Kunststof frame; glazen voor- en achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP65 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,55 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (60, 90 of 120 Hz) |
| Resolutie | 2736 × 1264 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Niet vermeld door de fabrikant |
| HDR-scherm | HDR10 en HDR10+ |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 5000 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 5000 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | Snapdragon 7 Gen 3 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,9 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,4 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee |
| Selfiecamera | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Alle camera’s: maximaal 4K met 30 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 5300 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 66 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol in 41 minuten; 80% na een halfuur (GSMArena, Europese 5300mAh-versie, HONOR 66W-lader) |
| Draadloos opladen | Nee |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android / MagicOS |
| Software bij introductie | Android 15 / MagicOS 9 |
| Softwareondersteuning | Zes jaar Android- en beveiligingsupdates voor Europa vanaf de introductie in mei 2025; tot 2031. |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja |
| NFC | Ja |
| Wifi | 6 (2,4 en 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- HONOR 400 Pro: Voegt een aparte 3× zoomcamera, meer gamesnelheid en draadloos laden toe, maar is groter en 21 gram zwaarder.
- Nothing Phone (3a): Heeft een aparte 2× zoomcamera voor onderwerpen op enige afstand; de behuizing is wel groter.
- Google Pixel 9a: Kleiner scherm en langer beloofde ondersteuning, met een andere Android-interface.
Wat kost de HONOR 400?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 289,00
- bol (Super Tech)HONOR 400 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 289,00
- MediaMarkt (Maxmovil NL)HONOR 400 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Online op voorraad; bezorging 16–19 oktober 2026€ 441,68
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 365,34.
512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 325,00
- bol (Super Tech)HONOR 400 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 325,00
- BelsimpelHONOR 400 512 GB zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 329,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 327,00.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
HONOR 400: onderzoek en specificaties
- 184 gram en een vlak scherm: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: behuizing.
- Goed leesbaar buiten; de hoogste helderheid geldt niet voor het hele scherm: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: scherm, batterij en laadtest.
- De hoofdcamera is de reden om naar de 400 te kijken: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- Brede foto’s, close-ups en jezelf filmen: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- De Europese batterij en de tijd om op te laden: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laadtest.
- Genoeg voor gewone apps; geen uitgesproken gametelefoon: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- Updates tot 2031 voor de Europese uitvoering: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: software en prestaties en HONOR: Europese updatebelofte en HONOR: beveiligingsupdates per model.
Europese documentatie, actuele ondersteuning, oorspronkelijke reviewhoofdstukken en Nederlandse winkels onderzocht; geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.




