Voor wie is de REDMI Note 15 Pro 4G een goede keuze?
De Note 15 Pro 4G is een mogelijkheid als je veel foto’s op een geheugenkaart wilt bewaren en geen snelle games of 4K-opnames nodig hebt. Bij een klein prijsverschil is de Note 15 Pro 5G de betere keuze voor meer snelheid en uitgebreidere video. Voor alleen berichten en lezen kan de eenvoudiger gewone Note 15 al voldoende zijn.
Sterke en zwakke punten
Een geheugenkaart past, maar kost je de tweede simplek
Je kunt kiezen uit 256 of 512 GB ingebouwde opslag. Anders dan bij veel duurdere telefoons past er een microSD-kaart bij, volgens Xiaomi tot 2 TB. Daarop kun je bijvoorbeeld foto’s, muziek en andere bestanden bewaren. Dat is handig wanneer je veel lokaal wilt meenemen zonder voor de grootste ingebouwde opslag te betalen.
De geheugenkaart gebruikt dezelfde plek als de tweede fysieke simkaart. Je kiest dus tussen twee telefoonnummers op simkaarten en één simkaart met extra opslag. eSIM wordt niet ondersteund. Een geheugenkaart maakt de processor bovendien niet sneller; extra bestandsruimte en rekensnelheid zijn verschillende zaken.
Goede gewone foto’s, beperkingen bij verder inzoomen
De 200 MP-hoofdcamera combineert bij normale foto’s informatie van meerdere beeldpunten. Je krijgt dus niet standaard een gigantisch 200 MP-bestand. Optische stabilisatie vangt kleine trillingen van je hand op. GSMArena vond de gewone daglichtfoto’s goed en ook de standaardcamera bij weinig licht bruikbaar.
Bij verder inzoomen neemt de kwaliteit af. Overdag kan een 2×-uitsnede nog goed werken, maar ’s avonds verloor die in de test duidelijk detail. Er is geen aparte telelens. Voor een grote groep of kamer gebruik je de 8 MP-brede camera. De test signaleerde daarnaast zachtere portretten en selfies; veel megapixels zijn dus geen garantie voor scherpere gezichten.
Voor filmen zijn er duidelijke grenzen
De hoofdcamera neemt maximaal Full HD op met zestig beelden per seconde. Dat kan beweging vloeiend vastleggen, maar biedt minder detail en uitsnijruimte dan 4K. De brede camera en selfiecamera blijven bij dertig beelden per seconde. 4K kun je op deze telefoon niet als opname-instelling kiezen.
In de test van GSMArena waren lopend gemaakte video’s soms onrustig en zocht de camera naar de juiste scherpstelling. Vanaf een vaste plek ging dat beter. Wie vaak wandelend filmt, heeft daarom meer aan een model met beter geteste videostabilisatie dan aan alleen het getal 200 MP.
Een groot scherm met afgeronde zijkanten
Het 6,77-inch scherm loopt aan de zijkanten rond af. Dat geeft de telefoon een andere vorm dan een volledig vlak scherm en maakt het belangrijk om een schermbeschermer voor precies dit model te kiezen. Met 76,29 mm breedte is hij iets smaller dan de 5G-uitvoering. Hij weegt 195 gram.
GSMArena mat 1350 nits bij automatische helderheid met een grotendeels wit beeld. Nits geven aan hoeveel licht het scherm uitstraalt; meer licht helpt om buiten tekst te blijven zien. HDR-weergave ontbreekt. Films kunnen wel in gewone HD-kwaliteit worden afgespeeld bij ondersteunde streamingdiensten. HDR gaat om het bereik van lichte en donkere tinten, niet om de vraag of een video scherp in HD wordt getoond.
Ook eenvoudige apps kunnen even op zich laten wachten
De Helio G200-Ultra is geen sterke reden om een eerdere goedkope telefoon te vervangen. GSMArena merkte tijdens de test vertraging bij gewone bediening en het openen van apps. Wie snel tussen veel apps wisselt of veeleisende games speelt, kan beter een krachtiger model kiezen.
De test werd begin 2026 uitgevoerd; bij publicatie in juli was er al nieuwere software. Updates kunnen de bediening veranderen, maar maken van deze processor geen andere chip. De 12 GB werkgeheugen van de 512 GB-versie lost die beperking ook niet automatisch op. Koop de grotere uitvoering voor de opslag die je nodig hebt, niet vanwege een verwachte verdubbeling van snelheid.
Een grote batterij, met relatief rustig laden
De batterij heeft 6500 mAh. Hoeveel gebruikstijd dat oplevert, hangt af van wat je doet. Bij veel navigeren blijft het scherm bijvoorbeeld aan en wordt voortdurend je locatie bepaald; dat vraagt meer stroom dan af en toe een bericht lezen.
GSMArena mat met een geschikte Xiaomi-lader 41% na dertig minuten en een volle batterij na tachtig minuten. Draadloos opladen kan niet en een stekkeradapter zit niet in de doos. Heb je vooral korte laadmomenten voor vertrek, dan is de gemeten hoeveelheid na een halfuur nuttiger dan alleen het maximum van 45 W.
Geen 5G, wel ondersteuning tot begin 2032
Deze uitvoering gebruikt 4G voor mobiel internet. Dat is geschikt voor berichten, kaarten en veel videodiensten, maar 5G kan niet achteraf worden toegevoegd. Ook eSIM ontbreekt. NFC voor contactloos betalen is wel aanwezig. De IP65-classificatie gaat over stof en waterstralen; de telefoon is daarmee niet getest als toestel om onder te dompelen.
Xiaomi belooft vier grote Android-upgrades vanaf Android 15, tot Android 19. De beveiligingsondersteuning loopt tot 15 januari 2032. Bij aankoop in oktober 2026 resteert ruim vijf jaar. Controleer bij de prijs dat er echt 4G staat: de Note 15 Pro 5G heeft een andere processor, andere cameramogelijkheden en een andere bescherming tegen water.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | REDMI Note 15 Pro 4G |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 163,22 mm |
| Breedte | 76,29 mm |
| Dikte | 7,96 mm |
| Gewicht zonder hoes | 195 g |
| Materiaal | Kunststof frame en achterkant; Gorilla Glass Victus 2 voorop |
| Bescherming tegen stof en water | IP65 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,77 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPS); tot 120 Hz; geen LTPO |
| Resolutie | 2392 × 1080 |
| Pixeldichtheid | 388 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Klokweergave aanwezig; een permanente stand is niet afzonderlijk bevestigd |
| HDR-scherm | Nee |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 600 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1500 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3200 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | MediaTek Helio G200-Ultra |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Ja |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,4 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee |
| Selfiecamera | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 1080p met 60 beelden per seconde; brede camera en selfiecamera: 1080p met 30; geen 4K |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 6500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 41% na 30 minuten; vol na 80 minuten (GSMArena, geschikte Xiaomi-lader) |
| Draadloos opladen | Nee |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie | Android 15 / HyperOS 2 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 15, tot Android 19. Beveiligingsupdates tot 15 januari 2032. |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen bedrade beelduitvoer |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, of één nanosimkaart en een microSD-kaart |
| eSIM | Nee |
| NFC | Ja |
| Wifi | 5 (2,4 en 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.3 |
| 5G | Nee |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- REDMI Note 15 Pro 5G: Meer snelheid, 5G, eSIM en 4K-video. Hij is groter en zwaarder en mist een geheugenkaartslot.
- REDMI Note 15: Lichter en vaak voordeliger voor eenvoudige taken. De camera mist optische stabilisatie en een brede lens.
- Samsung Galaxy A17 5G: Heeft 5G en zes beloofde Android-upgrades. Het scherm ververst minder vaak en het laden duurt met 25 W relatief lang.
Wat kost de REDMI Note 15 Pro 4G?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 296,00
- BelsimpelREDMI Note 15 Pro 4G 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 296,00
- bolVerkoop door TechFabrique.nlREDMI Note 15 Pro 4G 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 15 oktober 2026€ 346,65
- MediaMarktREDMI Note 15 Pro 4G 256 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 349,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 330,55.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 399,00
- BelsimpelREDMI Note 15 Pro 4G 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad€ 399,00
- bolVerkoop door Phoneclick.beREDMI Note 15 Pro 4G 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 19 oktober 2026€ 399,95
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 399,48.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van de REDMI Note 15 Pro 4G?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
REDMI Note 15 Pro 4G
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
REDMI Note 15 Pro 4G: onderzoek en specificaties
- Een geheugenkaart past, maar kost je de tweede simplek: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Xiaomi: technische vragen en antwoorden.
- Goede gewone foto’s, beperkingen bij verder inzoomen: Xiaomi: Nederlandse specificaties en GSMArena: foto- en videotest.
- Voor filmen zijn er duidelijke grenzen: Xiaomi: Nederlandse specificaties en GSMArena: foto- en videotest.
- Een groot scherm met afgeronde zijkanten: Xiaomi: Nederlandse specificaties en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Ook eenvoudige apps kunnen even op zich laten wachten: Xiaomi: Nederlandse specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- Een grote batterij, met relatief rustig laden: Xiaomi: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Geen 5G, wel ondersteuning tot begin 2032: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Xiaomi: technische vragen en antwoorden en Xiaomi: beloofde Android-versies en Xiaomi: einddatum beveiligingsupdates.
Nederlandse specificaties, oorspronkelijke reviews, technische FAQ en updatebeloften afzonderlijk onderzocht. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.



