Voor wie is de realme GT 8 Pro een goede keuze?
Kies de GT 8 Pro voor zware apps, veel schermruimte en foto’s op verschillende afstanden. De aparte 3×-camera maakt hem veelzijdiger dan een telefoon die alleen digitaal inzoomt. Voor wandelend filmen is hij minder overtuigend: in de oorspronkelijke videotest bleef een lichte trilling zichtbaar. Gebruik het hoge aantal megapixels dus niet als enige maatstaf voor de camera.
Sterke en zwakke punten
Een grote telefoon met een verwisselbare cameracover
De witte uitvoering weegt 218 gram en is 76,87 mm breed. Blauw is vier gram lichter, maar neemt evenveel ruimte in je hand in. Het scherm is plat. De aluminium rand en verhoogde camerabehuizing bepalen samen hoe de telefoon aanvoelt; met een hoes wordt het geheel nog wat dikker.
Je kunt de cover rond de camera’s vervangen door een andere vorm. Daarmee verander je het uiterlijk, niet de lenzen of de foto’s. De witte achterkant is van vezelversterkte kunststof. Blauw heeft een zachtere, leerachtige kunststof afwerking.
Een scherp beeld, met een piekhelderheid die uitleg vraagt
Op het 6,79-inch scherm staan veel kleine beeldpunten dicht bij elkaar. Daardoor kunnen tekst en foto’s zeer fijn worden weergegeven. De hoogste verversingssnelheid van 144 Hz is vooral beschikbaar in bepaalde games; gewone apps gebruiken lagere standen.
Nits geven aan hoeveel licht een scherm uitstraalt. De geadverteerde 7000 nits beschrijven een uiterste helderheid, niet hoe fel een hele webpagina voortdurend blijft. Notebookcheck bereikte zo’n waarde alleen in een teststand voor ontwikkelaars. Bij normaal gebruik en langdurig fel licht waren de metingen lager. Voor buiten lezen zijn ook spiegelingen van belang; het hoogste getal op de doos vertelt dus niet het hele verhaal.
De zoomcamera is een belangrijk voordeel
De 200MP-telecamera vergroot het onderwerp optisch ongeveer drie keer. Dat helpt bij portretten en onderwerpen waar je niet dichterbij kunt komen. Verder inzoomen gebruikt ook uitsneden en beeldbewerking. De 12×-knop betekent dus niet dat er een 12×-lens in de telefoon zit.
GSMArena was positief over de hoofd- en telecamera, ook bij weinig licht. Notebookcheck zag juist beperkingen in detail en belichting. De tests geven daarmee geen aanleiding om hem voor iedere situatie de beste cameratelefoon te noemen. De brede camera heeft daarnaast een vaste scherpstelling: onderwerpen vlak voor de lens kunnen onscherp worden.
Filmen: 4K is meestal nuttiger dan het hoogste getal
De hoofd- en telecamera kunnen in 8K filmen of 4K met maximaal 120 beelden per seconde opnemen. Die hoge standen maken grote bestanden en zijn vooral nuttig als je achteraf wilt uitsnijden of vertragen. Voor gewone filmpjes is 4K met dertig of zestig beelden per seconde vaak praktischer.
In de oorspronkelijke videotest was 4K duidelijk overtuigender dan 8K. Bij lopen bleef de hoofdcamera licht trillen, ook met extra stabilisatie. Wie vaak vlogs maakt tijdens het wandelen, moet daarom meer meewegen dan de maximale videoresolutie.
Lange batterijduur in de gemengde test
De batterij heeft een capaciteit van 7000 mAh. GSMArena kwam op 20 uur en 24 minuten in zijn vaste mix van bellen, internetten, video en games. Dat is een gunstige uitkomst voor die combinatie, maar geen voorspelling van het aantal dagen dat jij zonder lader kunt. Navigeren met een fel scherm vraagt bijvoorbeeld meer stroom dan af en toe een bericht lezen.
Met een geschikte 120W-lader bereikte de telefoon in die test na veertig minuten 100%. De geteste USB-PD/PPS-lader had 53 minuten nodig. Dat is een algemenere laadtechniek waarbij adapter en telefoon samen het vermogen afstemmen. Je hoeft dus niet per se een nieuwe adapter te kopen, maar de snelste tijd geldt niet voor iedere USB-C-lader. Draadloos laden kan met maximaal 50 W via een geschikte AirVOOC-lader.
Veel rekenkracht, maar warmte bij langdurig zwaar werk
De Snapdragon 8 Elite Gen 5 behoort tot de snelste processors van zijn generatie. Dat merk je vooral bij veeleisende games, zware beeldbewerking en andere taken die veel berekeningen vragen. Voor berichten of een webpagina heb je niet al die rekenkracht nodig.
Tijdens langdurige stresstests verminderde de snelheid en werd de telefoon warm. Dat is een andere belasting dan gewoon appgebruik, maar het laat wel zien dat een korte topscore geen vaste snelheid voor een hele gamesessie belooft.
Opslag en verbindingen
De gewone Nederlandse uitvoeringen combineren 256 GB opslag met 12 GB werkgeheugen, of 512 GB opslag met 16 GB werkgeheugen. Opslag gebruik je voor bestanden; werkgeheugen houdt actieve apps beschikbaar. Een geheugenkaart past niet, dus kies vooraf voldoende ruimte als je veel filmt.
De USB-C-poort ondersteunt alleen USB 2.0. Grote videobestanden overzetten naar een computer duurt daardoor langer dan via een moderne USB 3-poort. De Europese telefoon ondersteunt wel eSIM, waarmee je een mobiele aansluiting digitaal activeert. Wi-Fi 7 werkt hier zonder de 6GHz-band.
Wat is toegezegd over updates?
Bij de Nederlandse introductie in december 2025 werden vier grote Android-upgrades en vijf jaar beveiligingsupdates genoemd. Dat brengt de beveiligingsondersteuning tot ongeveer eind 2030. Bij aankoop in oktober 2026 resteert dus ongeveer vier jaar.
Een Europese review noemt een ruimere Android-toezegging, maar die hebben we niet voor Nederland bevestigd. Ons advies rekent daarom met de Nederlandse introductieafspraak. Een grote Android-upgrade voegt een nieuwe systeemversie toe; beveiligingsupdates dichten fouten en kwetsbaarheden.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | realme GT 8 Pro |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 161,8 mm |
| Breedte | 76,87 mm |
| Dikte | 8,2 mm |
| Gewicht zonder hoes | 218 g |
| Materiaal | Aluminium frame; witte achterkant van vezelversterkte kunststof, blauw van leerachtige kunststof |
| Bescherming tegen stof en water | IP68/IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,79 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPS) |
| Resolutie | 1440 × 3136 |
| Pixeldichtheid | 508 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Ja |
| HDR-scherm | HDR10, HDR10+ en Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 1000 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 2000 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 7000 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Fysiek werkgeheugen | 12 / 16 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 200 MP; f/2,6; optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × |
| Selfiecamera | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd- en telecamera: 8K met 30 of 4K met 120 beelden per seconde; brede en selfiecamera: 4K met 60 |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 7000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 120 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol na 40 minuten (GSMArena, 120W-lader); 53 minuten met de geteste USB-PD/PPS-lader |
| Draadloos opladen | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 50 W |
| Draadloze laadstandaard | 50 W met een geschikte AirVOOC-lader |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android / realme UI |
| Software bij introductie | Android 16 / realme UI 7 |
| Softwareondersteuning | Bij Nederlandse introductie: vier grote Android-upgrades vanaf Android 16 en vijf jaar beveiligingsupdates (ongeveer tot eind 2030) |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja |
| NFC | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) |
| Bluetooth | 6.0 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- realme GT 7: Een oudere realme met een grote batterij en een 2×-zoomcamera. Draadloos laden ontbreekt.
- OnePlus 15: Een andere grote Android-telefoon met snelle processor, een aparte zoomcamera en draadloos opladen.
- POCO F9 Ultra: De 5×-telecamera haalt onderwerpen verder weg groter in beeld; de telefoon is ook zwaarder.
Wat kost de realme GT 8 Pro?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 709,00
- Belsimpelrealme GT 8 Pro 256 GB, 12 GB werkgeheugen, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 709,00
- MediaMarkt (Maxmovil NL)realme GT 8 Pro 256 GB, 12 GB werkgeheugen, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad bij verkoper; bezorging 16–19 oktober 2026€ 875,49
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 792,25.
512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 799,00
- Belsimpelrealme GT 8 Pro 512 GB, 16 GB werkgeheugen, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 799,00
- Mobiel.nlrealme GT 8 Pro 512 GB, 16 GB werkgeheugen, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad bij controle€ 799,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 799,00.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
realme GT 8 Pro: onderzoek en specificaties
- Een grote telefoon met een verwisselbare cameracover: realme: specificaties en GSMArena en Android Planet: oorspronkelijke review.
- Een scherp beeld, met een piekhelderheid die uitleg vraagt: realme: specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke review en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- De zoomcamera is een belangrijk voordeel: realme: specificaties en GSMArena: camera’s en Notebookcheck: oorspronkelijke review.
- Filmen: 4K is meestal nuttiger dan het hoogste getal: realme: specificaties en GSMArena: camera’s.
- Lange batterijduur in de gemengde test: realme: specificaties en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Veel rekenkracht, maar warmte bij langdurig zwaar werk: GSMArena: software en snelheid en Notebookcheck: oorspronkelijke review.
- Opslag en verbindingen: realme: specificaties en GSMArena en Notebookcheck: oorspronkelijke review.
- Wat is toegezegd over updates?: Android Planet: oorspronkelijke review en Notebookcheck: oorspronkelijke review.
Fabrikantspecificaties en de hieronder aangehaalde onderdelen van oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale batterij-, sim- en updateverschillen apart gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 7 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.



