Voor wie is de POCO X7 Pro een goede keuze?
De X7 Pro past bij iemand die snelheid belangrijker vindt dan inzoomen of selfies. Koop hem alleen als de prijs duidelijk gunstig is tegenover de F7 en X8 Pro met dezelfde opslag. De huidige winkelprijzen geven weinig reden om juist deze oudere generatie nieuw te kiezen. Heb je hem al, dan kun je hem blijven gebruiken zolang batterij, apps en de ondersteuning tot januari 2029 bij je passen.
Sterke en zwakke punten
Minder breed dan de F7, met een kunststof behuizing
De X7 Pro is 75,24 mm breed. Dat maakt hem smaller dan de F7, maar het blijft een flinke telefoon met een scherm van 6,67 inch. De zwarte en groene uitvoeringen wegen 195 gram. De gele versie met kunstleer weegt 198 gram en is iets dikker. Een kleurkeuze verandert hier dus ook het materiaal.
Het scherm en de zijkanten zijn vlak. Het frame is van kunststof en voorop zit Gorilla Glass 7i. De Nederlandse uitvoering heeft IP68-bescherming: getest tegen stof en onderdompeling onder vaste omstandigheden. Buitenlandse vermeldingen van IP69 gelden niet automatisch voor dit model.
Een scherp scherm voor lezen en video
De resolutie van 2712 × 1220 beschrijft uit hoeveel beeldpunten het scherm bestaat. Op dit formaat levert dat fijne letters en randen op. Het AMOLED-paneel kan zwarte pixels uitschakelen en ondersteunt HDR10+ en Dolby Vision. Bij een geschikte film kunnen heldere en donkere delen daardoor met meer verschil worden weergegeven.
GSMArena mat 1.265 nits bij automatische helderheid en een grotendeels wit beeld. Nits zijn een maat voor hoeveel licht het scherm geeft. De fabrikantpiek van 3.200 nits geldt onder andere omstandigheden en is dus geen vaste helderheid voor een hele website. De klok op het vergrendelscherm gaat na tien seconden uit; permanent de tijd tonen kan in de onderzochte software niet.
Ook na langer gamen blijft veel snelheid over
De Dimensity 8400-Ultra is het sterkste argument voor de X7 Pro. In de oorspronkelijke snelheidstests kon hij veel zwaardere taken aan dan gewone berichten en websites. Tijdens langdurige stresstests hield hij 73% van zijn hoogste processorsnelheid en 77% van zijn hoogste grafische prestaties vast. Hij werd daarbij warm, maar volgens de reviewer niet heet.
Zo’n herhaalde test is zwaarder dan veel dagelijks gebruik. Hij laat vooral zien hoe een telefoon reageert wanneer de belasting lang hoog blijft. Voor wie al een X7 Pro heeft, is er daarom weinig reden om alleen voor vlottere gewone apps naar de X8 Pro over te stappen.
De gewone camera is sterker dan de selfiecamera
De hoofdcamera heeft optische beeldstabilisatie en maakte in de oorspronkelijke test goede gewone foto’s, ook bij weinig licht. Bij lastige lichtcontrasten zagen sommige opnamen er wat bleek uit. De 2×-stand gebruikt dezelfde camera; er zit geen afzonderlijke zoomlens achter die knop.
De brede camera is nuttig voor een groep of landschap, maar toont minder detail en levert in het donker minder scherpe foto’s op. Bij selfies zag GSMArena eveneens weinig fijne details en niet altijd de gewenste scherpstelling op het gezicht. Als foto’s van jezelf of vaak inzoomen je belangrijkste wens zijn, is dit geen vanzelfsprekende keuze.
De hoofdcamera filmt in 4K, de andere camera’s niet
De hoofdcamera kan 4K opnemen met zestig beelden per seconde. Dat levert meer detail op dan 1080p en laat bewegingen vloeiend zien. De brede camera en voorcamera blijven beide bij 1080p met dertig beelden per seconde. Dat is voldoende voor een eenvoudig filmpje, maar beperkt als je uitgebreid wilt monteren of jezelf in hoge kwaliteit wilt filmen.
De oorspronkelijke GSMArena-test was positief over de stabilisatie van video. Die helpt kleine schokken tijdens bewegen op te vangen. Het is geen vervanging voor rustig vasthouden, en bij digitaal inzoomen krijg je minder detail dan bij de gewone beeldhoek.
De batterijduur hangt ook af van de taak
De Europese uitvoering heeft 6.000 mAh capaciteit, niet de 6.550 mAh van het Indiase model. In GSMArena’s vaste combinatie van bellen, internetten, video en games haalde hij 12 uur en 43 minuten. Dat is een andere maat dan hoeveel dagen je tussen twee laadbeurten zit. Als je scherm vaak uit is, verbruik je minder dan tijdens voortdurend gamen.
Met de passende 90W-lader en snelle laadstand was de batterij na 44 minuten vol en na een halfuur op 83%. Een lader zit niet in de Nederlandse standaarddoos. Draadloos laden ontbreekt, dus ook naast het bed heb je een kabel nodig.
Controleer opslag én werkgeheugen bij een aanbieding
Er zijn uitvoeringen met 8 of 12 GB werkgeheugen en 256 GB opslag, plus een versie met 12 GB werkgeheugen en 512 GB opslag. Werkgeheugen houdt actieve apps beschikbaar; opslag bewaart je bestanden. Vergelijk daarom niet alleen de modelnaam als twee winkels een ander bedrag vragen.
Bij onze controle op 9 oktober kostte de groene 512GB-versie € 435,83 via MediaMarkt en € 449,95 via bol, bij de genoemde externe verkopers. Xiaomi zelf had geen bestelbare uitvoering. Een geheugenkaart en eSIM ontbreken. Je kunt twee nanosimkaarten plaatsen, maar het geheugen later niet uitbreiden.
Beveiligingsupdates lopen tot januari 2029
De X7 Pro begon met Android 15 en HyperOS 2. POCO belooft drie grote Android-upgrades; de officiële beveiligingsperiode eindigt op 7 januari 2029. Vanaf oktober 2026 resteert ongeveer twee jaar en drie maanden. Bij een nieuwe aankoop voor vier of vijf jaar is dat een duidelijk nadeel tegenover de F7 en X8 Pro.
Notebookcheck zag extra voorgeïnstalleerde apps en advertenties in systeemapps. Die zijn voor een groot deel op te ruimen of uit te zetten. Houd rekening met die instellingen als je meteen een rustig beginscherm wilt. Het vernieuwen van de software maakt de beveiligingstermijn niet langer dan de fabrikant heeft beloofd.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | POCO X7 Pro |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 160,75 mm |
| Breedte | 75,24 mm |
| Dikte | 8,29 mm |
| Gewicht zonder hoes | 195 g |
| Materiaal | Kunststof frame; kunststof achterkant in zwart/groen of kunstleer in geel; Gorilla Glass 7i voorop |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,67 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (tot 120 Hz; geen LTPO) |
| Resolutie | 2712 × 1220 |
| Pixeldichtheid | 446 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Klok maximaal tien seconden zichtbaar na aanraken in de onderzochte software; niet permanent |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 700 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1400 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3200 nits |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | Dimensity 8400-Ultra |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,5 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,95 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee |
| Selfiecamera | 20 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K/60; brede camera: 1080p/30; voorcamera: 1080p/30 |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 6000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 90 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol in 44 minuten (GSMArena, passende 90W HyperCharge-lader en snellaadstand) |
| Draadloos opladen | Nee |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie | Android 15 / HyperOS 2 |
| Softwareondersteuning | Drie grote Android-upgrades vanaf Android 15; beveiligingsupdates tot 7 januari 2029 |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen bedrade beelduitvoer |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten |
| eSIM | Nee |
| NFC | Ja |
| Wifi | 6 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) |
| Bluetooth | 6.0 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- POCO X8 Pro: Nieuwere generatie met ondersteuning tot maart 2032 en een grotere batterij, in een kortere behuizing.
- POCO F7: Meer schermruimte en langere ondersteuning. Bij onze controle kostte 512 GB minder, maar de telefoon is breder en zwaarder.
- Nothing Phone (3a): Een aparte 2× telecamera en langere beveiligingsondersteuning. Voor zware games is de processor minder krachtig.
Wat kost de POCO X7 Pro?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 435,83
- MediaMarkt (Maxmovil NL)POCO X7 Pro 512 GB groenGecontroleerd 9 oktober 2026Online op voorraad; levering 16–19 oktober 2026€ 435,83
- bol (Phoneclick.be)POCO X7 Pro 512 GB groenGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis€ 449,95
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 442,89.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van de POCO X7 Pro?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
POCO X7 Pro
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
POCO X7 Pro: onderzoek en specificaties
- Minder breed dan de F7, met een kunststof behuizing: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: behuizing en bediening.
- Een scherp scherm voor lezen en video: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden en Xiaomi: klokweergave maximaal tien seconden.
- Ook na langer gamen blijft veel snelheid over: GSMArena: software en prestaties.
- De gewone camera is sterker dan de selfiecamera: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- De hoofdcamera filmt in 4K, de andere camera’s niet: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- De batterijduur hangt ook af van de taak: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Controleer opslag én werkgeheugen bij een aanbieding: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest en Xiaomi: geen eSIM.
- Beveiligingsupdates lopen tot januari 2029: GSMArena: software en prestaties en Xiaomi: officiële beveiligingsperiode en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister, oorspronkelijke GSMArena-tests en aanvullende onafhankelijke reviews. Nederlandse winkelvoorraad gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.



