Voor wie is de OPPO A6 5G een goede keuze?
De A6 past vooral bij iemand die een groot scherm en veel batterijcapaciteit zoekt en weinig van de camera of snelheid vraagt. Vergelijk vóór aankoop ook de Galaxy A26 en Reno15 F: die hebben scherpere AMOLED-schermen en meer cameramogelijkheden. Voor veel foto’s, regelmatig gamen of snel tussen apps wisselen is de A6 moeilijker aan te raden.
Sterke en zwakke punten
Een groot scherm, maar kleine letters zijn minder scherp
Het scherm meet 6,75 inch. Dat geeft ruimte om tekst groter in te stellen, bijvoorbeeld als kleine letters lastig lezen. De resolutie is wel beperkt tot 1570 bij 720 beeldpunten. Op zo’n groot oppervlak worden randen van kleine letters daardoor minder fijn getekend dan op een scherm met meer beeldpunten.
Het is een LCD-scherm, waarbij een achtergrondlamp het hele beeld verlicht. Zwart blijft daardoor minder diep donker dan op AMOLED. De maximale 120 Hz kan beweging bij scrollen vloeiender weergeven, maar zegt niets over hoe snel apps openen. WhistleOut vond de automatische helderheid en zichtbaarheid buiten minder overtuigend. Voor veel lezen in zonlicht is dat een aandachtspunt.
Vertraging is ook bij gewone taken een aandachtspunt
De Dimensity 6300 en 6 GB werkgeheugen zijn bedoeld voor eenvoudiger taken. WhistleOut en Fnac Labo meldden dat het toestel ook bij dagelijks gebruik niet altijd vlot reageerde. Wie vaak snel tussen kaarten, de camera en berichten wisselt, moet dus rekening houden met wachttijd.
OPPO noemt een langdurige bescherming tegen verlies van soepelheid, gebaseerd op eigen tests. Dat is geen garantie dat de telefoon iedere app zonder haperen uitvoert. Extra virtueel werkgeheugen verandert dat niet: daarbij gebruikt de telefoon een deel van de opslag als tijdelijke ruimte. Het is geen vervanging voor meer fysiek werkgeheugen of een krachtigere processor.
De camera is vooral voor eenvoudige foto’s
De gewone camera heeft 50 MP. De tweede camera van 2 MP helpt bij beeldverwerking en is geen brede camera of zoomlens. Een groep in een kleine ruimte ruim in beeld krijgen is daardoor lastiger dan met een aparte brede camera. Voor inzoomen wordt een deel van het gewone beeld vergroot, waarbij detail kan verdwijnen.
De reviews kwamen niet tot hetzelfde oordeel over de camera. Fnac was positief over zijn fotometingen; WhistleOut was kritischer over sterke kleuren, grote contrasten en donkere foto’s. Er is dus geen basis om hem alleen vanwege de 50 megapixels als goede camerakeuze aan te wijzen. Optische stabilisatie ontbreekt. Vooral bij weinig licht helpt het om de telefoon goed stil te houden.
Filmen kan in Full HD, niet in 4K
Met de achtercamera kun je in Full HD filmen met maximaal zestig beelden per seconde. De voorcamera blijft op dertig. Full HD is voldoende voor gewone videoberichten, maar bewaart minder fijne details dan 4K. Wie opnames later groot op een televisie bekijkt of wil bijsnijden, heeft aan een telefoon met 4K meer ruimte.
De 8MP-voorcamera heeft een vaste scherpstelafstand. Hij kan die afstand niet automatisch aanpassen wanneer je de telefoon dichterbij of verder weg houdt. Maak daarom eerst een korte proefopname als je jezelf vanaf een tafel filmt, zodat je ziet of je gezicht scherp in beeld is.
De Nederlandse batterij heeft 6550 mAh
De A6 die OPPO in Nederland specificeert heeft 6550 mAh capaciteit. Er bestaan buitenlandse uitvoeringen met 7000 mAh. Hun batterijduur kun je niet rechtstreeks op dit Nederlandse model toepassen. Een grote capaciteit geeft ruimte voor opgeslagen energie, maar het scherm en de processor bepalen mede hoe snel die energie wordt verbruikt.
OPPO noemt in zijn eigen laadtest 39% na een halfuur, begonnen bij 1%, met een geschikte 45W-lader. Dat is een fabrikantmeting. De telefoon ondersteunt naast SuperVOOC ook PPS tot 45 W. Een gewone USB-PD-lader zonder passend PPS-profiel komt volgens OPPO tot 13,5 W. Een stekkeradapter ontbreekt in de Nederlandse doos; draadloos laden kan niet.
Veel opslag in een brede behuizing
Je krijgt 256 GB opslag en kunt een microSD-kaart toevoegen voor bijvoorbeeld foto’s en downloads. Dat is handig als je bestanden lokaal wilt bewaren. Een geheugenkaart deelt de beschikbare ruimte in de simlade met de tweede simkaart. Met een kaart erbij gebruik je dus één fysieke simkaart. eSIM wordt niet ondersteund.
De behuizing is 78,51 mm breed en weegt 209 gram. Voor kleine handen kan dat lastig zijn: met je duim naar de andere kant van het scherm reiken vraagt meer dan bij een smalle telefoon. De vingerafdruklezer zit in de zijknop. NFC voor contactloos betalen en stereo-luidsprekers zijn aanwezig.
Updates lopen ongeveer tot maart 2032
De A6 begon met Android 15 en ColorOS 15. Voor Nederland zijn drie nieuwe Android-versies aangekondigd, dus tot Android 18, en zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in maart 2026. De beveiligingsperiode loopt daarmee ongeveer tot maart 2032. Bij aankoop in oktober 2026 blijft zo’n vijf en een half jaar over.
Nieuwe Android-versies kunnen functies toevoegen; beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Langere ondersteuning is prettig als je een telefoon meerdere jaren wilt houden. Het neemt de beperkingen van de processor niet weg. Wie nu al merkt dat een toestel te langzaam reageert, hoeft daar niet jaren mee te blijven werken alleen omdat er nog updates komen.
De specificaties
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
| Eigenschap | OPPO A6 5G |
|---|---|
| Ontwerp | |
| Uitvoering | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 166,61 mm |
| Breedte | 78,51 mm |
| Dikte | 8,61 mm |
| Gewicht zonder hoes | 209 g |
| Materiaal | Kunststof behuizing |
| Bescherming tegen stof en water | IP66 / IP68 / IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | |
| Schermdiagonaal | 6,75 inch |
| Schermtechniek | LCD; tot 120 Hz |
| Resolutie | 1570 × 720 |
| Pixeldichtheid | 256 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz |
| Always-on display | Niet vermeld door de fabrikant |
| HDR-scherm | Niet vermeld door de fabrikant |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 900 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1125 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Prestaties en opslag | |
| Processor | MediaTek Dimensity 6300 |
| Fysiek werkgeheugen | 6 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Ja |
| Camera | |
| Hoofdcamera | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Niet vermeld door de fabrikant |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Nee |
| Ultragroothoekcamera | Nee |
| Afzonderlijke telecamera | Nee |
| Selfiecamera | 8 MP |
| Videomogelijkheden | Achtercamera: 1080p met maximaal 60 beelden per seconde; voorcamera: 1080p met 30 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | |
| Batterijcapaciteit | 6550 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Van 1% naar 39% in 30 minuten met een 45W-lader (OPPO-laboratoriumtest) |
| Draadloos opladen | Nee |
| Software en verbinding | |
| Besturingssysteem | Android / ColorOS |
| Software bij introductie | Android 15 / ColorOS 15 |
| Softwareondersteuning | Drie nieuwe Android-versies, tot Android 18; zes jaar beveiligingsupdates vanaf maart 2026, dus ongeveer tot maart 2032. |
| Aansluiting | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | Niet vermeld door de fabrikant |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + microSD-kaart |
| eSIM | Nee |
| NFC | Ja |
| Wifi | 5 |
| Bluetooth | 5.4 |
| 5G | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Welke andere telefoons passen bij je wensen?
- Samsung Galaxy A26 5G: Een scherper AMOLED-scherm, optische stabilisatie en een aparte brede camera. De batterij is kleiner en laden gaat langzamer.
- OPPO Reno15 F 5G: Een scherper AMOLED-scherm, uitgebreidere camera’s en sneller laden. Ook deze processor is beperkt voor zware games.
- OPPO Reno14: Meer rekenkracht, een aparte zoomcamera en uitgebreidere video in een smallere behuizing. Hij heeft geen geheugenkaartslot.
Wat kost de OPPO A6 5G?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
256 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 294,00
- bolVerkoop door MaxmovilOPPO A6 5G 256 GB goudGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 19 oktober bij controle€ 294,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van de OPPO A6 5G?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
OPPO A6 5G
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
OPPO A6 5G: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm, maar kleine letters zijn minder scherp: OPPO Nederland: specificaties en WhistleOut: OPPO A6 getest en Fnac Labo: OPPO A6 5G getest.
- Vertraging is ook bij gewone taken een aandachtspunt: OPPO Nederland: specificaties en OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden en WhistleOut: OPPO A6 getest en Fnac Labo: OPPO A6 5G getest.
- De camera is vooral voor eenvoudige foto’s: OPPO Nederland: specificaties en WhistleOut: OPPO A6 getest en Fnac Labo: OPPO A6 5G getest en Altroconsumo: geteste functies van de A6 5G.
- Filmen kan in Full HD, niet in 4K: OPPO Nederland: specificaties.
- De Nederlandse batterij heeft 6550 mAh: OPPO Nederland: specificaties en OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden en Altroconsumo: geteste functies van de A6 5G.
- Veel opslag in een brede behuizing: OPPO Nederland: specificaties en Altroconsumo: geteste functies van de A6 5G.
- Updates lopen ongeveer tot maart 2032: Android Planet: Nederlandse introductie en updatebeleid en WhistleOut: OPPO A6 getest.
Nederlandse primaire specificaties, oorspronkelijke reviews en regionale verschillen onderzocht. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.



