Welke van deze twee past bij jou?
Kies de S25 Ultra bij een nieuwe aankoop voor meerdere jaren gebruik. Stap vanaf een S23 Ultra vooral over voor minder gewicht, het scherm en de langere ondersteuning. Gebruik je de pen als afstandsbediening of fotografeer je vaak op 10×, neem dat verlies dan nadrukkelijk mee in je keuze.
Samsung Galaxy S25 Ultra
Voor wie meerdere jaren updates wil en minder gewicht plus een vlak, minder spiegelend scherm belangrijk vindt.
Samsung Galaxy S23 Ultra
Voor bestaande bezitters die de Bluetooth-pen en de aparte 10×-camera gebruiken en nog geen vervanging nodig hebben.
Minder gewicht en een groter vlak scherm
De S25 Ultra heeft een 6,9-inch scherm en weegt 218 gram. De Europese S23 Ultra heeft 6,8 inch en weegt 233 gram. De nieuwere is bovendien iets smaller: 77,6 tegenover 78,1 mm. Het verschil maakt de S25 Ultra niet klein, maar vijftien gram minder kan prettig zijn als je hem lang vasthoudt.
Het scherm van de S25 Ultra is vlak en heeft een reflectiearme glaslaag. Daardoor zie je minder van de omgeving in het glas terug, wat buiten helpt bij lezen. De randen van het S23 Ultra-scherm zijn licht gebogen. Beide schermen kunnen tot 120 keer per seconde verversen en bij weinig verandering terugschakelen.
De verste aparte camera vergroot minder
Beide hebben een 200MP-hoofdcamera en een afzonderlijke 3×-camera. De S23 Ultra voegt daar een 10MP-camera met 10× vergroting aan toe; de S25 Ultra een 50MP-camera met 5×. Op 10× werkt de nieuwe telefoon dus anders, met een uitsnede en beeldverwerking. Het hogere aantal megapixels is geen bewijs van betere foto’s op iedere afstand.
De brede camera gaat van 12 naar 50 megapixels. Beide kunnen automatisch scherpstellen en kleine onderwerpen van dichtbij fotograferen. Voor de S23 Ultra beschreef de oorspronkelijke review sterke 10×-foto’s overdag en duidelijk meer beperkingen bij weinig licht. Beoordeel een overstap dus op de foto’s die je maakt, niet alleen op het nieuwste modelnummer.
De pen verliest de draadloze afstandsbediening
Schrijven, tekenen en nauwkeurig aanwijzen kan op beide met de ingebouwde S Pen. De S25 Ultra heeft echter geen Bluetooth in de pen. Je kunt hem niet meer gebruiken om op afstand de camera te bedienen. Wie op vakantie met de pen een groepsfoto maakt, verliest daarmee een concrete functie.
De Snapdragon 8 Elite for Galaxy van de S25 Ultra is nieuwer dan de 8 Gen 2 for Galaxy. Voor gewone apps en berichten is een goed werkende S23 Ultra niet ineens te traag. De S25 Ultra heeft altijd 12 GB werkgeheugen; bij de Europese 256GB-versie van de S23 Ultra is dat 8 GB. Beide bieden maximaal 1 TB opslag zonder geheugenkaartslot.
De batterij groeit niet, het verbruik kan wel veranderen
Beide hebben 5.000 mAh batterijcapaciteit. Het stroomverbruik van scherm, processor en apps bepaalt hoeveel gebruik je daarmee haalt. De oorspronkelijke metingen die hier zijn aangehaald gebruiken verschillende taken. We geven daarom geen berekend percentage waarmee de S25 Ultra langer zou meegaan dan de S23 Ultra.
Het maximale laadvermogen blijft 45 W bedraad en 15 W draadloos. Notebookcheck laadde de S25 Ultra in 56 minuten volledig op; GSMArena de S23 Ultra met Samsungs 45W-adapter in 59 minuten. Dat kleine verschil is geen sterke reden voor vervanging. De conditie van jouw gebruikte batterij kan in de praktijk veel meer verschil maken.
Vier jaar verschil in beveiligingsondersteuning
De S25 Ultra krijgt beveiligingsupdates tot en met 31 januari 2032. Voor de S23 Ultra noemt Samsung januari 2028. Bij aankoop in oktober 2026 is dat ruim vijf jaar tegenover ongeveer vijftien maanden. Voor langdurig gebruik is de S25 Ultra daardoor de betere nieuwe aankoop. Bevalt je S23 Ultra nog, dan kun je voorlopig doorgebruiken en later een opvolger kiezen die ook bij je gebruik van pen en camera past.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Samsung Galaxy S25 Ultra | Samsung Galaxy S23 Ultra |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,8 mm | 163,4 mm |
| Breedte | 77,6 mm | 78,1 mm |
| Dikte | 8,2 mm | 8,9 mm |
| Gewicht zonder hoes | 218 g | 233 g |
| Materiaal | Titanium frame; glazen achterkant | Aluminium frame en Gorilla Glass Victus 2 voor- en achterop |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,9 inch | 6,8 inch |
| Schermtechniek | Dynamic AMOLED 2X (1–120 Hz) | Dynamic AMOLED 2X (LTPO) |
| Resolutie | 3120 × 1440 | 3088 × 1440 |
| Pixeldichtheid | 498 ppi | 501 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1200 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 2600 nits | 1750 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Elite for Galaxy | Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB / 1 TB | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,3 inch | 1/1,3 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 5× optische vergroting; f/3,4; daarnaast 10 MP, 3×, f/2,4 | 10 MP 3× en 10 MP 10× |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 5 × | 10 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | 8K bij 30 fps; 4K tot 120 fps | Hoofdcamera: tot 8K/30; alle vijf camera’s tot 4K/60 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5000 mAh | 5000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 45 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Tot 65% in circa 30 minuten met 45W-adapter (Samsung-test) | 59 minuten tot vol en 68% na een half uur (GSMArena, Samsung 45W-adapter) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi / Samsung Fast Wireless Charging | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / One UI | Android / Samsung One UI |
| Software bij introductie | Android 15 One UI 7 | Android 13 / One UI 5.1 |
| Softwareondersteuning | 7 generaties OS-upgrades; beveiligingsupdates tot en met 31 januari 2032. | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 13, tot Android 17. Samsung Knox noemt januari 2028 als einde van de beveiligingsupdates. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1; beelduitvoer en Samsung DeX |
| Simconfiguratie | Twee nanosims, nanosim + eSIM of twee eSIMs | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 | 6E |
| Bluetooth | 5.4 | 5.3 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Samsung Galaxy S25 Ultra
256 GB opslag — vanaf € 879,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 Ultra 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 879,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 Ultra 256GB S938 BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 899,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 889,00.
512 GB opslag — vanaf € 1.015,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 Ultra 512GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.015,00
Samsung Galaxy S23 Ultra
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 729,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S23 Ultra 256 GB witGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 729,00
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 954,95
- bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy S23 Ultra 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 21 oktober 2026 in huis€ 954,95
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy S25 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Samsung Galaxy S25 Ultra: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm dat beter tegen weerspiegeling helpt: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Kies de camera op basis van de afstand: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- De pen schrijft nog, maar bedient niet meer op afstand: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Goede batterijduur bij lezen via wifi: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Een volle batterij in minder dan een uur in de test: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Ruimte voor video en updates tot 2032: Samsung: officiële productspecificaties.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Samsung Galaxy S23 Ultra: onderzoek en specificaties
- Veel ruimte om te schrijven, maar ook veel telefoon om vast te houden: Samsung: officiële Europese productspecificaties en GSMArena: ontwerp en bediening.
- Scherpe tekst en vloeiend scrollen: GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- De 10×-camera is vooral nuttig bij voldoende licht: GSMArena: camera en GSMArena: foto’s overdag en portretten en GSMArena: foto’s bij weinig licht.
- 200 megapixels zijn niet nodig voor iedere foto: GSMArena: camera en GSMArena: foto’s overdag en portretten en GSMArena: foto’s bij weinig licht en GSMArena: video en stabilisatie.
- De pen schrijft én bedient op afstand: GSMArena: software en prestaties.
- Een uur aan de geschikte lader: Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Opslag kiezen en rekening houden met het einde van updates: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en Samsung Knox: ondersteunde Android-versies en beveiligingstermijn.
Europese productspecificaties, Nederlandse introductie, actuele Knox-ondersteuning en oorspronkelijke reviewhoofdstukken gelezen; nieuw aanbod per Nederlandse winkel gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
S25 Ultra
S23 Ultra
