Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Edge als je vooral een groot scherm zonder veel gewicht wilt. Kies de Ultra als je de pen, zoomcamera’s of grotere batterij echt gebruikt. Voor alleen berichten en gewone foto’s kunnen de extra omvang en het gewicht van de Ultra onnodig zijn.
Samsung Galaxy S25 Edge
Een grote telefoon met weinig gewicht, voor wie pen en aparte zoomcamera’s kan missen.
Samsung Galaxy S25 Ultra
Meer mogelijkheden voor schrijven en fotograferen op afstand, met extra gewicht en omvang.
55 gram verschil bij dagelijks vasthouden
De Edge weegt 163 gram, de Ultra 218 gram. De Ultra is ook breder: 77,6 tegenover 75,6 mm. Voor langdurig lezen zonder steun of meenemen in een lichte jas kan het lagere gewicht van de Edge prettig zijn. Beide blijven groot voor bediening met één hand.
Het scherm van de Ultra is 6,9 inch tegenover 6,7 inch. De Ultra heeft bovendien glas dat weerspiegelingen beperkt. Dat helpt om tekst te onderscheiden wanneer veel omgevingslicht op het scherm valt. De Edge is met 5,8 mm vooral veel dunner; de uitstekende camera’s vallen buiten dat getal.
Dezelfde hoofdcameraresolutie, veel meer zoom bij de Ultra
De Ultra heeft aparte camera’s met 3× en 5× vergroting. Daarmee kun je een onderwerp dichterbij halen zonder alleen uit de hoofdfoto te snijden. De Edge heeft geen telecamera. Zijn 2×-stand gebruikt een deel van de 200MP-sensor. Voor veel fotograferen op afstand is de Ultra daardoor de duidelijkere keuze.
Ook de brede camera verschilt: 50 megapixels bij de Ultra, 12 bij de Edge. Beide stellen automatisch scherp en kunnen daardoor kleine onderwerpen van dichtbij vastleggen. Verwacht niet dat iedere camera van de Ultra even sterk is: Notebookcheck vond juist de kleine 3×-camera het zwakkere onderdeel. Het gekozen zoomniveau blijft belangrijk.
Alleen de Ultra heeft een ingebouwde S Pen
De pen van de Ultra is handig om een notitie te schrijven, iets op een afbeelding te omcirkelen of nauwkeurig te tekenen. Hij zit in de behuizing, zodat je geen los accessoire hoeft mee te nemen. Wie zulke taken dagelijks doet, krijgt een mogelijkheid die de Edge niet biedt.
Deze S Pen heeft geen Bluetooth. Je kunt hem daarom niet als losse afstandsbediening voor de camera gebruiken, zoals bij sommige oudere Ultra-modellen. Voor gewoon schrijven op het scherm werkt hij wel. Koop de Ultra dus om de penfuncties die hij daadwerkelijk heeft.
Meer batterijreserve bij de Ultra
De Ultra heeft 5.000 mAh capaciteit tegenover 3.900 mAh bij de Edge. Het aantal mAh alleen bepaalt de duur niet, maar de oorspronkelijke GSMArena-review zag de Edge ook in de actieve test achterblijven bij de andere S25-topmodellen. Voor een dag veel navigeren en fotograferen zonder laadmogelijkheid is zijn dunne ontwerp daarom een nadeel.
De Ultra ondersteunt 45 W via de kabel, de Edge 25 W. Draadloos kunnen beide tot 15 W laden. Gebruik een passende adapter: een hoog wattgetal op de lader bewijst niet dat Samsungs hoogste laadstand wordt gehaald. Bij langdurige zware games dalen de prestaties door warmte; dezelfde processornaam geeft geen garantie voor dezelfde volgehouden snelheid.
Kies alleen extra omvang voor functies die je gebruikt
Wie van een Ultra naar de Edge gaat, kiest bewust voor minder gewicht en levert pen, zoomcamera’s en batterijcapaciteit in. Voor gewoon berichten lezen en foto’s op 1× kan dat een prettige ruil zijn. Gebruik je geregeld 5× of schrijf je met de pen, dan merk je die ontbrekende functies juist meteen.
Beide beginnen bij 256 GB opslag en hebben 12 GB werkgeheugen. Alleen de Ultra biedt ook 1 TB. De Edge krijgt beveiligingsupdates tot 31 mei 2032, de Ultra tot 31 januari 2032. Het verschil van vier maanden is veel kleiner dan het verschil in dagelijks gebruik.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Samsung Galaxy S25 Edge | Samsung Galaxy S25 Ultra |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 158,2 mm | 162,8 mm |
| Breedte | 75,6 mm | 77,6 mm |
| Dikte | 5,8 mm | 8,2 mm |
| Gewicht zonder hoes | 163 g | 218 g |
| Materiaal | Titanium frame; Gorilla Glass Ceramic 2 voorop en Victus 2 achterop | Titanium frame; glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,9 inch |
| Schermtechniek | Dynamic AMOLED 2X met LTPO, 1–120 Hz | Dynamic AMOLED 2X (1–120 Hz) |
| Resolutie | 3120 × 1440 | 3120 × 1440 |
| Pixeldichtheid | 513 ppi | 498 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 2600 nits | 2600 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Elite for Galaxy | Snapdragon 8 Elite for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,3 inch | 1/1,3 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | Niet van toepassing | 50 MP; 5× optische vergroting; f/3,4; daarnaast 10 MP, 3×, f/2,4 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | Niet van toepassing | 5 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera tot 8K/30; hoofdcamera, brede camera en voorcamera tot 4K/60 | 8K bij 30 fps; 4K tot 120 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 3900 mAh | 5000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 25 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 64 minuten van leeg tot vol met geschikte 25W-adapter (GSMArena) | Tot 65% in circa 30 minuten met 45W-adapter (Samsung-test) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi / Samsung Fast Wireless Charging | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Samsung One UI | Android / One UI |
| Software bij introductie | Android 15 / One UI 7 | Android 15 One UI 7 |
| Softwareondersteuning | Zeven grote Android-upgrades vanaf Android 15; beveiligingsupdates tot en met 31 mei 2032. | 7 generaties OS-upgrades; beveiligingsupdates tot en met 31 januari 2032. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1; Samsung DeX en beelduitvoer | USB 3.2 Gen 1 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk | Twee nanosims, nanosim + eSIM of twee eSIMs |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 | 7 |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Samsung Galaxy S25 Edge
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 531,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 Edge 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 531,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 Edge 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 531,00
- bolVerkoop door AlphaServiceSamsung Galaxy S25 Edge 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bezorging op maandag 12 oktober 2026€ 555,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 539,00.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 636,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 Edge 512 GB zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 636,00
- bolVerkoop door 2Call.nlSamsung Galaxy S25 Edge 512 GB zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 739,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 687,50.
Samsung Galaxy S25 Ultra
256 GB opslag — vanaf € 879,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 Ultra 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 879,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 Ultra 256GB S938 BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 899,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 889,00.
512 GB opslag — vanaf € 1.015,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 Ultra 512GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.015,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy S25 Edge
Samsung Galaxy S25 Ultra
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Samsung Galaxy S25 Edge: onderzoek en specificaties
- Dun en licht, maar nog steeds breed: Samsung Nederland: productspecificaties en einddatum beveiligingsupdates en GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: ontwerp en bediening.
- Een groot, scherp scherm voor lezen en video: GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: scherm, batterij, opladen en geluid en Samsung: scherm- en laadmogelijkheden.
- Een goede hoofdcamera, zonder aparte zoomlens: GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: foto- en videotest.
- In het donker kan de nachtstand helpen: GSMArena: foto- en videotest.
- Snel bij gewone taken, minder geschikt voor lang zwaar gamen: Samsung Nederland: productspecificaties en einddatum beveiligingsupdates en GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: software en prestaties.
- De kleinere batterij vraagt een bewuste keuze: Samsung: introductie en software bij verschijning en GSMArena: scherm, batterij, opladen en geluid.
- Updates en aansluitingen blijven uitgebreid: Samsung Nederland: productspecificaties en einddatum beveiligingsupdates en Samsung: introductie en software bij verschijning en GSMArena: scherm, batterij, opladen en geluid.
Nederlandse productspecificaties, oorspronkelijke reviewhoofdstukken, Nederlandse handleiding, ondersteuning en Nederlandse winkeluitvoeringen gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Samsung Galaxy S25 Ultra: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm dat beter tegen weerspiegeling helpt: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Kies de camera op basis van de afstand: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- De pen schrijft nog, maar bedient niet meer op afstand: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Goede batterijduur bij lezen via wifi: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Een volle batterij in minder dan een uur in de test: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Ruimte voor video en updates tot 2032: Samsung: officiële productspecificaties.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
S25 Edge
S25 Ultra
