Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Edge voor een licht toestel met een scherp groot scherm. Kies de FE als je de aparte zoomcamera en grotere batterij belangrijker vindt. Vergelijk de winkelprijzen voor dezelfde opslag; de naam FE garandeert niet bij iedere aanbieding de laagste prijs.
Samsung Galaxy S25 Edge
Een licht toestel met een scherp groot scherm en een brede camera voor opnamen van dichtbij.
Samsung Galaxy S25 FE
Een aparte 3×-camera, grotere batterij en hogere bedrade laadstand in een zwaardere telefoon.
Evenveel schermruimte, minder gewicht bij de Edge
Beide schermen zijn 6,7 inch. De Edge weegt 163 gram, de FE 190 gram. Dat merk je eerder bij lang vasthouden dan het kleine verschil in breedte: 75,6 tegenover 76,6 mm. Geen van beide is een echt kleine telefoon voor bediening met één hand.
De Edge is 5,8 mm dik en de FE 7,4 mm, zonder de uitstekende camera’s. De Edge heeft ook een hogere resolutie: 3120 bij 1440 tegenover 2340 bij 1080 beeldpunten. Daardoor kan hij fijne letters scherper tekenen. Beide verversen tot 120 keer per seconde voor vloeiend scrollen; de Edge kan dankzij LTPO bij stilstaand beeld verder terugschakelen om stroom te besparen.
De FE heeft een telecamera, de Edge een grotere hoofdsensor
De FE heeft naast de gewone en brede camera een afzonderlijke 3×-camera. Die is nuttig voor portretten en details waar je niet dichtbij kunt komen. De sensor is klein, waardoor weinig licht lastig blijft. De Edge heeft helemaal geen telecamera: bij inzoomen maakt hij een uitsnede van zijn hoofdcamera.
De 200MP-hoofdcamera van de Edge leverde in de oorspronkelijke test veel detail bij daglicht. De brede camera stelt ook automatisch scherp, zodat je er kleine voorwerpen van dichtbij mee kunt fotograferen. De FE heeft 50 megapixels op de hoofdcamera en een brede camera met vaste scherpstelling. Het hogere megapixelgetal van de Edge maakt hem dus niet automatisch beter op iedere afstand.
Meer werkgeheugen en een krachtigere processor bij de Edge
De Edge heeft de Snapdragon 8 Elite for Galaxy met 12 GB werkgeheugen. De FE gebruikt de Exynos 2400 en 8 GB. Meer werkgeheugen geeft apps meer ruimte om actief te blijven. Voor berichten, internetbankieren en kaarten kunnen beide telefoons hun werk doen; het verschil telt meer bij zware apps en games.
De Edge houdt zijn maximale snelheid niet onbeperkt vast. GSMArena zag bij langdurige belasting een sterke terugval. Een krachtige processor in een dun toestel is dus niet vanzelf de beste combinatie voor urenlang zwaar gamen. Beide ondersteunen DeX om geschikte Android-apps op een aangesloten monitor in vensters te gebruiken.
De FE heeft meer capaciteit, maar capaciteit vertelt niet alles
De FE heeft 4.900 mAh en de Edge 3.900 mAh. Toch kun je daar geen vast verschil in gebruiksuren uit berekenen. Scherm, processor en software bepalen hoeveel stroom opgaat. De FE deed het in de wifi-test duidelijk minder goed dan de S25+ met dezelfde capaciteit; de Edge bleef in de andere, gemengde GSMArena-test achter bij de overige S25-topmodellen. Die twee verschillende tests zijn geen rechtstreekse wedstrijd tussen FE en Edge.
De FE ondersteunt 45 W via de kabel, de Edge 25 W. De stekkeradapter moet de juiste laadstand ondersteunen. Beide kunnen ook draadloos tot 15 W laden. Voor korte laadpauzes is vooral van belang hoeveel lading de gekozen adapter in bijvoorbeeld een halfuur toevoegt.
Kijk naar gewicht, zoom en de juiste opslaguitvoering
Heb je al een FE, dan geeft de Edge een lager gewicht en fijner scherm. Je levert de 3×-camera in. Een overstap alleen omdat de processor sneller heet, is voor gewone apps moeilijk te rechtvaardigen. Kies de Edge vooral wanneer het gewicht van je huidige grote telefoon je echt stoort.
De Edge begint bij 256 GB opslag, de FE bij 128 GB. Voor veel filmen geeft minimaal 256 GB meer ruimte; een geheugenkaart werkt bij geen van beide. Updates lopen tot 31 mei 2032 voor de Edge en 30 september 2032 voor de FE. De FE krijgt dus vier maanden langer beveiligingsupdates, ondanks zijn eenvoudiger positionering.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Samsung Galaxy S25 Edge | Samsung Galaxy S25 FE |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 158,2 mm | 161,3 mm |
| Breedte | 75,6 mm | 76,6 mm |
| Dikte | 5,8 mm | 7,4 mm |
| Gewicht zonder hoes | 163 g | 190 g |
| Materiaal | Titanium frame; Gorilla Glass Ceramic 2 voorop en Victus 2 achterop | Aluminium frame; glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,7 inch |
| Schermtechniek | Dynamic AMOLED 2X met LTPO, 1–120 Hz | Dynamic AMOLED 2X (60/120 Hz) |
| Resolutie | 3120 × 1440 | 2340 × 1080 |
| Pixeldichtheid | 513 ppi | 385 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 2600 nits | 1900 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Elite for Galaxy | Exynos 2400 |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 128 GB / 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,3 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | Niet van toepassing | 8 MP; 3× optische vergroting; f/2,4 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | Niet van toepassing | 3 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera tot 8K/30; hoofdcamera, brede camera en voorcamera tot 4K/60 | 8K bij 30 fps; 4K bij 60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 3900 mAh | 4900 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 25 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 64 minuten van leeg tot vol met geschikte 25W-adapter (GSMArena) | Tot 65% in circa 30 minuten met Samsungs 45W-adapter (fabrikanttest) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi / Samsung Fast Wireless Charging | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Samsung One UI | Android / One UI |
| Software bij introductie | Android 15 / One UI 7 | Android 16 / One UI 8 |
| Softwareondersteuning | Zeven grote Android-upgrades vanaf Android 15; beveiligingsupdates tot en met 31 mei 2032. | 7 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot en met 30 september 2032. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1; Samsung DeX en beelduitvoer | USB 3.2 Gen 1 (tot 5 Gbit/s) |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 | 6E |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Samsung Galaxy S25 Edge
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 531,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 Edge 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 531,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 Edge 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 531,00
- bolVerkoop door AlphaServiceSamsung Galaxy S25 Edge 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bezorging op maandag 12 oktober 2026€ 555,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 539,00.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 636,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 Edge 512 GB zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 636,00
- bolVerkoop door 2Call.nlSamsung Galaxy S25 Edge 512 GB zilverGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd€ 739,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 687,50.
Samsung Galaxy S25 FE
128 GB opslag — vanaf € 498,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 FE 128GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 498,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 FE 128GB BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 508,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 503,00.
256 GB opslag — vanaf € 549,00
- BelsimpelSamsung Galaxy S25 FE 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 549,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy S25 FE 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 550,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 549,50.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy S25 Edge
Samsung Galaxy S25 FE
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Samsung Galaxy S25 Edge: onderzoek en specificaties
- Dun en licht, maar nog steeds breed: Samsung Nederland: productspecificaties en einddatum beveiligingsupdates en GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: ontwerp en bediening.
- Een groot, scherp scherm voor lezen en video: GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: scherm, batterij, opladen en geluid en Samsung: scherm- en laadmogelijkheden.
- Een goede hoofdcamera, zonder aparte zoomlens: GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: foto- en videotest.
- In het donker kan de nachtstand helpen: GSMArena: foto- en videotest.
- Snel bij gewone taken, minder geschikt voor lang zwaar gamen: Samsung Nederland: productspecificaties en einddatum beveiligingsupdates en GSMArena: onderzochte uitvoering en hardware en GSMArena: software en prestaties.
- De kleinere batterij vraagt een bewuste keuze: Samsung: introductie en software bij verschijning en GSMArena: scherm, batterij, opladen en geluid.
- Updates en aansluitingen blijven uitgebreid: Samsung Nederland: productspecificaties en einddatum beveiligingsupdates en Samsung: introductie en software bij verschijning en GSMArena: scherm, batterij, opladen en geluid.
Nederlandse productspecificaties, oorspronkelijke reviewhoofdstukken, Nederlandse handleiding, ondersteuning en Nederlandse winkeluitvoeringen gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Samsung Galaxy S25 FE: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm zonder het gewicht van de vorige FE: Samsung: officiële productspecificaties.
- Een zoomcamera voor portretten en details: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- De batterij is niet de sterkste reden om deze te kiezen: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Voor snel laden moet ook de adapter passen: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Met DeX kun je op een groter scherm werken: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Kies voldoende opslag voordat je koopt: Samsung: officiële productspecificaties en Samsung: Nederlandse specificaties Samsung Galaxy S25 FE.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
S25 Edge
S25 FE
