Welke van deze twee past bij jou?
Kies de S23 voor het kleine formaat en de S23+ voor een groter, vlak scherm. Vervang een goed werkend exemplaar niet voor alleen de Plus-naam: camera en processor liggen dicht bij elkaar. Wie vanaf 2026 nog meerdere jaren vooruit wil, heeft meer aan de langere ondersteuning van een nieuwere generatie.
Samsung Galaxy S23
Voor wie een kleine, lichte Samsung met een aparte 3×-camera zoekt en geen jarenlange ondersteuning meer nodig heeft.
Samsung Galaxy S23+
Voor wie groter wil lezen en minimaal 256 GB opslag wil, zonder een zware Ultra met pen.
Het grootste verschil voel je in je hand
De S23 is 70,9 mm breed en weegt 168 gram. De S23+ is 76,2 mm breed en volgens de Europese opgave 195 gram. Die extra breedte merk je wanneer je met je duim naar de andere kant van het toetsenbord reikt. Voor vaak één hand gebruiken is de kleine S23 dus de logische keuze.
De Plus geeft met 6,6 inch meer schermruimte dan de 6,1-inch S23. Beide tonen evenveel beeldpunten: 2340 bij 1080. De Plus laat die op een groter oppervlak zien. Dat helpt bij grotere letters of video, maar betekent niet dat hij meer detail kan weergeven. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen voor vloeiend scrollen.
De Plus koopt vooral schermruimte, geen extra zoom
Beide hebben een gewone 50MP-camera, een brede camera voor groepen en een aparte 3×-camera. Daarmee haal je bijvoorbeeld een detail aan de overkant van een straat dichterbij. De Plus heeft geen extra 10×-camera zoals de Ultra. Betaal voor dit verschil dus niet meer als juist verder inzoomen je doel is.
Ook de 12MP-voorcamera kan bij beide automatisch scherpstellen. De oorspronkelijke reviews waren positief over de camera’s, maar dat maakt iedere foto niet vanzelf geslaagd. Voor bewegende kinderen of een donkere ruimte blijven licht en sluitertijd belangrijker dan het grotere scherm van de Plus.
Meer batterijcapaciteit en een hogere laadstand
De Plus heeft 4.700 mAh, tegenover 3.900 mAh in de S23. Dat is meer beschikbare lading, maar het grotere scherm verbruikt ook stroom. De geraadpleegde batterijmetingen gebruiken verschillende taken en testmethoden. Hun aantallen uren zijn daarom geen eerlijke rechtstreekse wedstrijd tussen deze twee telefoons.
De Plus ondersteunt tot 45 W via de kabel en de S23 tot 25 W. Bij de Plus leverde een geschikte krachtigere adapter in de GSMArena-test nauwelijks winst tegenover Samsungs 25W-lader: 65 in plaats van 66 minuten tot vol. Een hoger wattgetal is hier dus geen garantie op een veel kortere laadpauze. Draadloos laden kan bij beide.
Dezelfde processor, een andere kleinste opslag
Beide gebruiken de Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy en 8 GB werkgeheugen. Voor berichten, navigatie en gewone apps is de Plus daardoor geen heel andere categorie telefoon. Een groter toestel kan warmte anders afvoeren, maar daaruit volgt zonder een gelijke test geen vaste snelheidswinst.
De S23 begint bij 128 GB; de Plus bij 256 GB. Bij veel filmen is die extra ruimte nuttig. Je kunt bij geen van beide een geheugenkaart toevoegen. Vergelijk winkelprijzen daarom eerst met dezelfde opslag, anders lijkt de S23 vooral goedkoper doordat je minder ruimte koopt.
Een andere maat is de voornaamste reden om te wisselen
Heb je al een S23 of S23+, stap dan alleen binnen deze generatie over als het formaat je dagelijks stoort. Je krijgt er geen lange nieuwe updateperiode voor terug. De S23 wordt tot begin 2028 ondersteund; voor de Plus noemt Samsung januari 2028. Voor een nieuwe aankoop die vier of vijf jaar mee moet is een S24 of nieuwer verstandiger.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Samsung Galaxy S23 | Samsung Galaxy S23+ |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 146,3 mm | 157,8 mm |
| Breedte | 70,9 mm | 76,2 mm |
| Dikte | 7,6 mm | 7,6 mm |
| Gewicht zonder hoes | 168 g | 195 g |
| Materiaal | Aluminium frame; glazen achterkant | Aluminium frame en Gorilla Glass Victus 2 voor- en achterop |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,1 inch | 6,6 inch |
| Schermtechniek | AMOLED | Dynamic AMOLED 2X (geen LTPO) |
| Resolutie | 2340 × 1080 | 2340 × 1080 |
| Pixeldichtheid | 425 ppi | 393 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1200 nits | 1200 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 1750 nits | 1750 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy | Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 8 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 128 GB / 256 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,57 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 10 MP, 3× | 10 MP, 3× |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 3 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Tot 8K bij 30 fps | Hoofdcamera: tot 8K met 30 beelden per seconde; ook 4K-video |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 3900 mAh | 4700 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 25 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Tot 50% in circa 30 minuten met Samsungs 25W-adapter en 3A USB-C-kabel (fabrikanttest) | 65 minuten tot vol en 58% na een half uur (GSMArena, Samsung 65W-adapter; telefoon maximaal 45 W) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi / Samsung Fast Wireless Charging | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / One UI | Android / Samsung One UI |
| Software bij introductie | Android 13 / One UI 5.1 | Android 13 / One UI 5.1 |
| Softwareondersteuning | 4 nieuwe Android-versies en 5 jaar beveiligingsupdates vanaf februari 2023: ondersteuning tot begin 2028. | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 13, tot Android 17. Samsung Knox noemt januari 2028 als einde van de beveiligingsupdates. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1; beelduitvoer en Samsung DeX |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E | 6E |
| Bluetooth | 5.3 | 5.3 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Samsung Galaxy S23
Voor dit model staat nog geen winkelprijs in het overzicht.
Samsung Galaxy S23+
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 449,00
- bolVerkoop door LIANCHUANG BOSamsung Galaxy S23+ 256 GB crèmeGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 21 oktober 2026 in huis€ 449,00
512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 914,95
- bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy S23+ 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 21 oktober 2026 in huis€ 914,95
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23+
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Samsung Galaxy S23: onderzoek en specificaties
- Klein en licht genoeg voor dagelijks meenemen: Samsung: Europese Galaxy S23-specificaties en Notebookcheck.
- Drie camera’s zonder een grote telefoon: Samsung: Europese Galaxy S23-specificaties en Notebookcheck.
- De oude batterijtest zegt niet alles over een gebruikt toestel: Notebookcheck.
- Volledig opladen duurde tachtig minuten: Notebookcheck en Samsung: Europese Galaxy S23-specificaties.
- Neem voldoende opslag voor foto’s en video: Notebookcheck en Samsung: Europese Galaxy S23-specificaties.
- De resterende ondersteuning is de belangrijkste afweging: Samsung: Europese Galaxy S23-specificaties en Specificaties Samsung Galaxy S23.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Samsung Galaxy S23+: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm zonder het gewicht van de Ultra: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening.
- Helder genoeg voor veel gebruik buiten: GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Snel genoeg voor gewone apps, met minimaal 256 GB: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: software en prestaties.
- De 3×-camera helpt bij portretten en details op afstand: Samsung: officiële Europese productspecificaties en GSMArena: camera.
- Een voorcamera die zelf scherpstelt: GSMArena: camera.
- Een grotere lader maakt niet iedere laadbeurt sneller: Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Ondersteuning tot januari 2028, ook bij aankoop uit oude voorraad: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Knox: ondersteunde Android-versies en beveiligingstermijn.
Europese productspecificaties, Nederlandse introductie, actuele Knox-ondersteuning en oorspronkelijke reviewhoofdstukken gelezen; nieuw aanbod per Nederlandse winkel gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Samsung: technische S23-factsheet (controle van hardware; Amerikaanse netwerken niet overgenomen)
- Technische specificaties Samsung Galaxy S23
- Specificaties Samsung Galaxy S23
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
S23
S23+
