Welke van deze twee past bij jou?
Kies de S24+ als je een grote Samsung nog meerdere jaren wilt gebruiken. Houd een goed werkende S23+ zolang hij bij je gebruik past en nog updates krijgt. Voor alleen gewone foto’s of sneller opladen is de overstap naar de S24+ geen grote stap.
Samsung Galaxy S24+
Voor een grote telefoon die vanaf 2026 nog meerdere jaren ondersteund wordt, met scherper scherm en meer werkgeheugen.
Samsung Galaxy S23+
Voor bestaande bezitters die tevreden zijn, of een kortere gebruiksperiode waarvoor de aankoopprijs duidelijk lager ligt.
Een scherper scherm in vrijwel hetzelfde formaat
De S24+ heeft een scherm van 6,7 inch met 3120 bij 1440 beeldpunten. De S23+ heeft 6,6 inch en 2340 bij 1080 beeldpunten. Kleine letters kunnen op de S24+ daardoor scherper worden weergegeven. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen, zodat scrollende tekst vloeiend beweegt.
De S24+ gebruikt LTPO om bij weinig verandering ver terug te schakelen in verversingssnelheid. Dat kan stroom besparen, maar zegt niet alles over de batterijduur. De behuizingen zijn vrijwel even groot en zwaar: de S24+ is 75,9 mm breed en 196 gram; de Europese S23+ 76,2 mm en 195 gram. Het is dus geen overstap naar een kleinere telefoon.
Geen extra camera om verder in te zoomen
Beide hebben een hoofdcamera van 50 megapixels, een brede camera en een aparte 3×-camera. Die laatste is nuttig voor een portret of een detail iets verder weg. Een losse 5×- of 10×-camera zit op geen van beide. Als juist verre onderwerpen je huidige S23+ beperken, lost de S24+ dat niet met een langere lens op.
Nieuwe beeldverwerking kan foto’s anders laten ogen, maar dezelfde cameraopstelling rechtvaardigt geen belofte dat elke foto beter wordt. Voor selfies hebben beide een 12MP-camera die automatisch kan scherpstellen. De meerprijs van de S24+ betaalt vooral voor andere onderdelen en de langere ondersteuning.
Meer werkgeheugen en een andere Europese processor
De Nederlandse S24+ heeft een Exynos 2400. De S23+ gebruikt de Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Buitenlandse S24+-reviews kunnen een andere uitvoering bespreken; een processorconclusie geldt daarom niet vanzelf voor het Nederlandse toestel. Beide zijn ruim krachtiger dan een eenvoudige budgettelefoon.
De S24+ heeft 12 GB werkgeheugen, de S23+ 8 GB. Werkgeheugen houdt actieve apps klaar en is vooral nuttig als je veel wisselt of zware apps gebruikt. De opslagkeuze is bij beide 256 of 512 GB. Een geheugenkaart toevoegen kan niet, dus kies voldoende ruimte voor de bestanden die je wilt bewaren.
Iets meer capaciteit, hetzelfde maximale laadvermogen
De S24+ heeft 4.900 mAh tegenover 4.700 mAh in de S23+. Het scherm en de processor verschillen ook, waardoor je dat niet rechtstreeks kunt vertalen naar langer gebruik. De aangehaalde batterijtests gebruikten verschillende taken. Hun aantallen uren zijn daarom niet geschikt om een precies voordeel uit te rekenen.
Beide ondersteunen maximaal 45 W bedraad en 15 W draadloos. Bij de S23+ leverde Samsungs geschikte krachtigere adapter in de test nauwelijks tijdwinst tegenover een 25W-adapter. De volledige laadbeurt zegt bovendien niet alles over kort bijladen. Wie vooral sneller wil laden heeft weinig reden om alleen voor het gelijke wattgetal over te stappen.
Drie jaar langer updates weegt zwaar bij een nieuwe aankoop
De S24+ krijgt beveiligingsupdates tot en met 31 januari 2031. Voor de S23+ noemt Samsung januari 2028. In oktober 2026 betekent dat ruim vier jaar tegenover ongeveer vijftien maanden resterende ondersteuning. Voor langdurig gebruik is de S24+ daardoor de betere keuze. De S23+ past alleen bij een kortere gebruiksperiode en een aankoopbedrag dat dat verschil rechtvaardigt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Samsung Galaxy S24+ | Samsung Galaxy S23+ |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 158,5 mm | 157,8 mm |
| Breedte | 75,9 mm | 76,2 mm |
| Dikte | 7,7 mm | 7,6 mm |
| Gewicht zonder hoes | 196 g | 195 g |
| Materiaal | Aluminium frame; glazen achterkant | Aluminium frame en Gorilla Glass Victus 2 voor- en achterop |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,6 inch |
| Schermtechniek | Dynamic AMOLED 2X (1–120 Hz) | Dynamic AMOLED 2X (geen LTPO) |
| Resolutie | 3120 × 1440 | 2340 × 1080 |
| Pixeldichtheid | 513 ppi | 393 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Ja | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1200 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 2600 nits | 1750 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Exynos 2400 (Nederland / Europa) | Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,57 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 10 MP; 3× optische vergroting; f/2,4 | 10 MP, 3× |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 3 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | 8K bij 24/30 fps; 4K bij 30/60 fps | Hoofdcamera: tot 8K met 30 beelden per seconde; ook 4K-video |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 4900 mAh | 4700 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 45 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Tot 65% in circa 30 minuten met Samsungs 45W-adapter (fabrikanttest) | 65 minuten tot vol en 58% na een half uur (GSMArena, Samsung 65W-adapter; telefoon maximaal 45 W) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi / Samsung Fast Wireless Charging | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / One UI | Android / Samsung One UI |
| Software bij introductie | Android 14 One UI 6.1 | Android 13 / One UI 5.1 |
| Softwareondersteuning | 7 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot en met 31 januari 2031. | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 13, tot Android 17. Samsung Knox noemt januari 2028 als einde van de beveiligingsupdates. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 (tot 5 Gbit/s); DisplayPort en bekabelde DeX | USB 3.2 Gen 1; beelduitvoer en Samsung DeX |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E | 6E |
| Bluetooth | 5.3 | 5.3 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Samsung Galaxy S24+
Voor dit model staat nog geen winkelprijs in het overzicht.
Samsung Galaxy S23+
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 449,00
- bolVerkoop door LIANCHUANG BOSamsung Galaxy S23+ 256 GB crèmeGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 21 oktober 2026 in huis€ 449,00
512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 914,95
- bolVerkoop door MyPhone B.V.Samsung Galaxy S23+ 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 21 oktober 2026 in huis€ 914,95
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Samsung Galaxy S23+
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Samsung Galaxy S24+: onderzoek en specificaties
- Meer ruimte voor grotere letters: Samsung: officiële productspecificaties.
- Dezelfde camera’s als de kleine S24: Samsung: officiële productspecificaties.
- Langere batterijduur in de wifi-test: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Dezelfde chip kan zich in een groter toestel anders gedragen: Notebookcheck.
- 45 W betekent niet dubbel zo snel als 25 W: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Opslag en ondersteuning voor de komende jaren: Samsung: officiële productspecificaties en Samsung: einddatum beveiligingsupdates Samsung Galaxy S24+.
De review betreft de Europese Exynos 2400-uitvoering. De vergelijking met de kleine S24 komt uit dezelfde testredactie.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Samsung Galaxy S23+: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm zonder het gewicht van de Ultra: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening.
- Helder genoeg voor veel gebruik buiten: GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Snel genoeg voor gewone apps, met minimaal 256 GB: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: software en prestaties.
- De 3×-camera helpt bij portretten en details op afstand: Samsung: officiële Europese productspecificaties en GSMArena: camera.
- Een voorcamera die zelf scherpstelt: GSMArena: camera.
- Een grotere lader maakt niet iedere laadbeurt sneller: Samsung Nederland: introductie, uitvoeringen en laadvoorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Ondersteuning tot januari 2028, ook bij aankoop uit oude voorraad: Samsung: officiële Europese productspecificaties en Samsung Knox: ondersteunde Android-versies en beveiligingstermijn.
Europese productspecificaties, Nederlandse introductie, actuele Knox-ondersteuning en oorspronkelijke reviewhoofdstukken gelezen; nieuw aanbod per Nederlandse winkel gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Samsung: Europese processor Galaxy S24 en S24+
- GSMArena: specificaties Samsung Galaxy S24+
- Specificaties Samsung Galaxy S24+
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
S24+
S23+
