Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Redmi voor lange dagen zonder stopcontact en een digitaal opgeslagen simkaart. Kies de POCO voor zware apps, games en kort bijladen. Je krijgt bij geen van beide een aparte zoomlens of draadloos opladen.
REDMI Note 17 Pro 5G
Voor batterijduur, een groter scherm en eSIM.
POCO X8 Pro
Voor games, een kleinere behuizing, 4K-video en sneller bijladen.
Het grootste verschil zit in de processor
De POCO gebruikt de Dimensity 8500-Ultra, de Redmi de Snapdragon 6s Gen 4. Dat zijn verschillende prestatieniveaus. De POCO heeft veel meer rekenkracht voor grafisch zware games en videobewerking. De Redmi past eerder bij berichten, kaarten en lezen dan bij spelen op hoge instellingen.
Meer werkgeheugen verandert de processor niet. Bij Redmi krijg je 6 GB bij 256 GB opslag of 8 GB bij 512 GB. De POCO is er met 8 of 12 GB werkgeheugen. Voor gewone apps is de snellere chip niet altijd doorslaggevend, maar wie nu vaak op zijn telefoon moet wachten heeft aan de POCO de krachtigere basis.
De POCO is korter en smaller
De POCO heeft een 6,59-inch scherm en is 75,19 mm breed; de Redmi 6,83 inch en 78,27 mm. Daardoor is de andere schermrand op de POCO makkelijker met je duim te bereiken. Het gewicht daalt van 223 naar ongeveer 201 gram. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen voor vloeiende beweging.
De grotere Redmi geeft meer ruimte voor tekst en kaarten. Dat voordeel hoort wel bij een telefoon die je met twee handen makkelijker bedient. Kies dus niet alleen de grootste schermdiagonaal zonder te bedenken hoe je de telefoon vasthoudt.
Capaciteit tegenover sneller bijladen
De Redmi heeft 8340 mAh, de POCO 6500 mAh. De Redmi slaat meer lading op en haalde bij Notebookcheck 29 uur en 9 minuten websites openen via wifi. Dat resultaat ondersteunt zijn batterijduur, maar is geen bewijs van hetzelfde voordeel bij iedere game.
De POCO kan met een geschikte 100 W-lader sneller energie aanvullen. GSMArena mat in de snelste laadstand 75% na een halfuur en vol na 41 minuten. Notebookcheck mat ongeveer 65 minuten tot vol voor de Redmi met een geschikte 67 W-Xiaomi-powerbank. De stroombronnen en testomstandigheden verschillen. Voor korte laadpauzes heeft de POCO in elk geval meer laadvermogen en een gemeten snelle laadbeurt.
Meer videomogelijkheden bij POCO
Beide hebben een 50 MP-hoofdcamera met optische stabilisatie en een 8 MP-brede camera. Een aparte telecamera ontbreekt. Ver inzoomen betekent daarom digitaal uitvergroten, met verlies van detail. De gelijke aantallen megapixels zeggen bovendien niet dat de foto’s even goed zijn.
De POCO-hoofdcamera kan 4K met zestig beelden per seconde opnemen. Bij de Redmi is 1080p met dertig het maximum. Wie veel filmt of later wil uitsnijden, heeft daardoor meer mogelijkheden met POCO. De brede POCO-camera filmt zelf ook alleen in 1080p; de hoogste stand geldt niet voor iedere lens.
Alleen de Redmi ondersteunt eSIM
De Redmi kan een fysieke simkaart combineren met een eSIM, een digitaal opgeslagen simkaart. De POCO heeft twee fysieke nanosimplekken. Beide missen een geheugenkaartslot en gebruiken USB 2.0 voor relatief langzame overdracht naar een computer.
Beide beginnen met Android 16 en krijgen vier grote Android-upgrades. De beveiligingsondersteuning loopt tot 27 augustus 2032 bij Redmi en 17 maart 2032 bij POCO. Dat verschil van enkele maanden is voor de keuze minder groot dan het verschil in snelheid, formaat en simmogelijkheden.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | REDMI Note 17 Pro 5G | POCO X8 Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 163,45 mm | 157,53 mm |
| Breedte | 78,27 mm | 75,19 mm |
| Dikte | 8,6 mm | 8,38 mm |
| Gewicht zonder hoes | 223 g | 201,47 g |
| Materiaal | Kunststof frame en achterkant; Gorilla Glass Victus 2 voorop | Aluminium frame; glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP66 / IP68 / IP69 / IP69K | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,83 inch | 6,59 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPS); tot 120 Hz; geen LTPO | AMOLED (LTPS) |
| Resolutie | 2772 × 1280 | 1268 × 2756 |
| Pixeldichtheid | 447 ppi | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Niet vermeld door de fabrikant | Alleen tijdelijk; geen permanente klokweergave |
| HDR-scherm | Bronnen spreken elkaar tegen | HDR10+ en Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 800 nits | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1060 nits | 2000 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3500 nits | 3500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 | MediaTek Dimensity 8500-Ultra |
| Fysiek werkgeheugen | 6 / 8 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,5 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/2,76 inch | 1/1,95 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 16 MP | 20 MP |
| Videomogelijkheden | Alle camera’s: maximaal 1080p met 30 beelden per seconde; geen 4K | Hoofdcamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30; selfiecamera: 1080p met 60 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 8340 mAh | 6500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 67 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Ongeveer 65 minuten tot vol met een Xiaomi 2500-powerbank (Notebookcheck) | 75% na 30 minuten; vol na 41 minuten (GSMArena, Xiaomi 100W-lader, Top Speed-stand) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie | Android 16 / HyperOS 3 | Android 16 / HyperOS 3 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16, tot Android 20. Beveiligingsupdates tot 27 augustus 2032. | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 17 maart 2032 |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen bedrade beelduitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM | Twee nanosimkaarten |
| eSIM | Ja | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 5 (2,4 en 5 GHz) | 6 (2,4 en 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.1 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
REDMI Note 17 Pro 5G
256 GB opslag — vanaf € 479,00
- BelsimpelREDMI Note 17 Pro 5G 256 GB paarsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraadPrijs vóór € 100 cashback. Die moet je na aankoop zelf aanvragen. De actie geldt voor aankopen tot en met 17 oktober 2026; aanvragen kan tot en met 1 november 2026.€ 479,00
- Mobiel.nlREDMI Note 17 Pro 5G 256 GB paarsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraadPrijs vóór € 100 cashback. Die moet je na aankoop zelf aanvragen. De actie geldt voor aankopen tot en met 17 oktober 2026; aanvragen kan tot en met 1 november 2026.€ 499,00
512 GB opslag — vanaf € 579,00
- BelsimpelREDMI Note 17 Pro 5G 512 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraadPrijs vóór € 100 cashback. Die moet je na aankoop zelf aanvragen. De actie geldt voor aankopen tot en met 17 oktober 2026; aanvragen kan tot en met 1 november 2026.€ 579,00
- Mobiel.nlREDMI Note 17 Pro 5G 512 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraadPrijs vóór € 100 cashback. Die moet je na aankoop zelf aanvragen. De actie geldt voor aankopen tot en met 17 oktober 2026; aanvragen kan tot en met 1 november 2026.€ 579,00
POCO X8 Pro
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 384,00
- BelsimpelPOCO X8 Pro 256 GB, 8 GB werkgeheugen, groenGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 384,00
512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 409,90
- Xiaomi NederlandPOCO X8 Pro 512 GB, 8 GB werkgeheugen, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 409,90
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 429,00
- BelsimpelPOCO X8 Pro 512 GB, 12 GB werkgeheugen, witGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 429,00
- Xiaomi NederlandPOCO X8 Pro 512 GB, 12 GB werkgeheugen, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 439,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 434,45.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
REDMI Note 17 Pro 5G: onderzoek en specificaties
- De batterijduur is het sterkste argument: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Laden met een geschikte adapter: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Ruim om te lezen, groot om vast te houden: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- De camera is geen verbetering op ieder ouder model: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Filmen kan niet in 4K: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Xiaomi: technische vragen en antwoorden en Xiaomi: technische vragen en antwoorden.
- Dagelijkse apps gaan voor zware games: Xiaomi: Nederlandse specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Updates tot augustus 2032: Xiaomi: technische vragen en antwoorden en Xiaomi: technische vragen en antwoorden en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest en Xiaomi: beloofde Android-versies en Xiaomi: einddatum beveiligingsupdates.
Nederlandse specificaties, oorspronkelijke reviews, technische FAQ en updatebeloften afzonderlijk onderzocht. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
POCO X8 Pro: onderzoek en specificaties
- Kleiner dan de Max, maar nog steeds een flinke telefoon: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en ChinaMobileMag: Europese behuizing en klokweergave.
- Wat heb je aan het scherm?: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Een goede gewone camera, met beperkingen bij inzoomen: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera’s en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Filmen met de juiste camera: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera’s.
- Een grotere batterij zegt niet alles over de gebruiksduur: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Snel bijladen met een passende lader: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Vlot in gebruik, minder snel na lang maximaal belasten: GSMArena: software en snelheid en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Let bij 512 GB ook op het werkgeheugen: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Updates en functies die je vooraf moet kennen: POCO: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden en GSMArena: software en snelheid en Xiaomi Security Center.
Nederlandse uitvoering, primaire specificaties en FAQ, oorspronkelijke camera-, scherm-, laad-, batterij- en prestatietests afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Note 17 Pro 5G
POCO X8 Pro
