Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Neo voor het kleinere formaat, de langere wifi-testduur en ondersteuning tot juni 2031. Kies de gewone Edge 60 voor veel lokale opslag en het grotere scherm. De namen lijken sterk op elkaar, maar geen van beide is op elk onderdeel uitgebreider.
Motorola edge 60 neo
Voor een kleiner vlak scherm, draadloos laden en langer ondersteuning. Minder standaardopslag en geen geheugenkaart.
Motorola edge 60
Voor meer schermruimte, 512 GB en uitbreidbare opslag. Geen draadloos laden en korter updates.
Een kleiner vlak scherm of meer ruimte met ronde randen?
De Neo meet ongeveer 15,4 bij 7,1 centimeter en weegt 174,5 gram. De gewone Edge 60 is ongeveer 16,1 bij 7,3 centimeter en weegt 179 gram. Het verschil zit vooral in de hoogte en schermruimte, minder in het gewicht. Bij de Neo kom je met je duim gemakkelijker in de buurt van de bovenkant.
Het scherm van de Neo is vlak en meet 6,36 inch. De gewone Edge heeft 6,67 inch met afgeronde zijkanten. Meer scherm geeft ruimte voor grotere tekst en video; vlak glas is doorgaans eenvoudiger van passend beschermglas te voorzien. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen voor vloeiender scrollen.
Bij beide een echte 3×-camera
Beide hebben een aparte 10MP-camera die drie keer optisch vergroot. Daarmee kun je een portret vanaf enige afstand maken zonder alleen een kleiner stukje van de gewone foto uit te snijden. De hoofdcamera’s hebben beide 50 megapixels en optische stabilisatie. De tests geven geen basis om alleen vanwege de naam Neo of het introductiejaar een algemene camerawinnaar aan te wijzen.
De gewone Edge 60 heeft een brede camera van 50 megapixels en een selfiecamera van 50, tegenover 13 en 32 bij de Neo. Toch zag de oorspronkelijke Edge 60-review ook afwijkende kleuren en zachtere randen bij brede foto’s. Bij de Neo was de brede camera eveneens een zwakker punt. Voor de hoofdcamera blijft de hoogste videostand bij beide 4K met dertig beelden per seconde.
Een nieuwere processor lost niet ieder probleem op
De Neo gebruikt de Dimensity 7400, de gewone Edge 60 de Europese Dimensity 7300. Het verschil tussen die namen is geen grote sprong in rekenkracht. De gewone Edge past bij berichten, kaarten en video; geen van beide is de eerste keuze voor zware games op hoge instellingen.
Bij de Neo zag Notebookcheck ook haperingen in gewone bediening. Een andere gebruikstest was positiever, maar we kunnen niet vaststellen dat een software-update het probleem voor iedereen heeft opgelost. Wie vooral soepel tussen apps wil wisselen moet dat punt zwaarder laten wegen dan de iets nieuwere processor.
De Neo hield langer vol met een kleinere batterij
De Neo heeft 5000 mAh, de gewone Edge 60 5200 mAh. Toch hield de Neo het bij Notebookcheck 24 uur en 24 minuten vol met websites openen via wifi, tegenover 20 uur en 17 minuten voor de gewone Edge. De kleinere telefoon gebruikte bij die taak dus minder energie. Dit is een concreet voorbeeld waarom je batterijduur niet alleen uit mAh kunt afleiden.
Beide ondersteunen 68 W laden via kabel. De gewone Edge was in de test met een geschikte Anker-adapter na vijftig minuten vol. Voor de Europese Neo hebben we geen even goed gespecificeerde volledige laadmeting. Alleen de Neo ondersteunt draadloos opladen, tot 15 W. Geen van beide levert in de Nederlandse doos een stekkeradapter mee.
De gewone Edge geeft meer ruimte voor bestanden
De Nederlandse Edge 60 heeft 12 GB werkgeheugen en 512 GB opslag. Met een microSD-kaart kun je extra bestanden bewaren. De onderzochte Neo-uitvoering heeft 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag, zonder geheugenkaartslot. Wie veel muziek en video offline bewaart heeft daardoor een duidelijke reden voor de gewone Edge.
Beide ondersteunen eSIM en NFC voor betalen. USB 2.0 maakt grote bestanden via een kabel kopiëren minder snel dan bij een telefoon met USB 3. Ook rechtstreekse beeldschermuitvoer via kabel ontbreekt bij allebei.
Voor lang gebruik heeft de Neo een belangrijk voordeel
De Europese ondersteuning loopt bij de Neo volgens het modelregister tot juni 2031, bij de gewone Edge tot maart 2029. Bij aankoop in oktober 2026 scheelt dat ruim twee jaar resterende beveiligingsondersteuning. Een overstap is daarmee te onderbouwen als je kleiner wilt én de telefoon langer wilt houden. Voor alleen snelheid of dezelfde 3×-camera is vervangen geen overtuigende stap.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola edge 60 neo | Motorola edge 60 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 154,11 mm | 161 mm |
| Breedte | 71,24 mm | 73 mm |
| Dikte | 8,09 mm | 7,9 mm |
| Gewicht zonder hoes | 174,5 g | 179 g |
| Materiaal | Kunststof frame, achterkant met geweven of leerachtige siliconenafwerking; Gorilla Glass 7i | Kunststof frame; achterkant met canvas- of leerachtige siliconenafwerking |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 / IP69 | IP68 / IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,36 inch | 6,67 inch |
| Schermtechniek | Vlak pOLED-scherm met LTPO, 1–120 Hz | OLED |
| Resolutie | 2670 × 1200 | 2712 × 1220 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi | 446 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | De tijd, datum en meldingsicoontjes kunnen zichtbaar blijven wanneer de telefoon vergrendeld is. | Nee |
| HDR-scherm | HDR10+ | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3000 nits | 4500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 7400 | MediaTek Dimensity 7300 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Ja |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-700C, 1/1,56 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 13 MP | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 10 MP; 3× optische vergroting; f/2,0; optische beeldstabilisatie | 10 MP, 3× |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 3 × |
| Selfiecamera | 32 MP | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K met 30 of Full HD met 60 beelden per seconde. Ultragroothoek: 4K of Full HD met 30 beelden per seconde. | Achtercamera’s en selfiecamera: 4K met 30 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5000 mAh | 5200 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 68 W | 68 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Niet vermeld door de fabrikant | 50% in 18 minuten; 80% in 31 minuten; volledig in 50 minuten met Anker 317 van 100 W (Notebookcheck-test) |
| Draadloos opladen | Ja | Nee |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | Niet van toepassing |
| Draadloze laadstandaard | Qi | Niet van toepassing |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android |
| Software bij introductie | Android 15 | Android 15 |
| Softwareondersteuning | Motorola noemt vier jaar Android-upgrades. De Europese ondersteuningspagina noemt beveiligingsupdates tot juni 2031; EPREL vermeldt daarnaast zeven jaar beschikbaarheid vanaf de laatste marktintroductie, zonder eindmaand. | Drie grote Android-upgrades vanaf Android 15 en beveiligingsupdates tot maart 2029. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0, geen bekabelde beelduitvoer |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM | Nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E (2,4 / 5 / 6 GHz) | 6 |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola edge 60 neo
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 279,00
- BelsimpelMotorola edge 60 neo 256 GB roodGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle€ 279,00
- bolVerkoop door MaxBlMotorola edge 60 neo 256 GB roodGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 285,00
- LenovoMotorola edge 60 neo 256 GB lichtblauwGecontroleerd 11 oktober 2026Verzendklaar; verwachte levering 13 oktober bij controlePrijs vóór kortingscode. Op 11 oktober adverteerde Lenovo € 250 met de code SEPTEMBER26. De actie is tijdelijk; controleer vóór betaling of de code nog geldig is en de korting wordt toegepast.€ 350,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 304,67.
Motorola edge 60
Voor dit model staat nog geen winkelprijs in het overzicht.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola edge 60 neo
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola edge 60 neo: onderzoek en specificaties
- Kleiner en lichter zonder te hoeven vouwen: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Notebookcheck: Europese Edge 60 neo-praktijktest.
- Een scherp scherm dat ook buiten bruikbaar blijft: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Notebookcheck: Europese Edge 60 neo-praktijktest en Batista70: Edge 60 neo-gebruikstest en always-on display.
- De gewone camera en zoomlens zijn de sterkste combinatie: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Notebookcheck: Europese Edge 60 neo-praktijktest en Batista70: Edge 60 neo-gebruikstest en always-on display.
- 4K-video vraagt een keuze tussen detail en beweging: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Lenovo Nederland: technische gegevens Edge 60 neo.
- Lange batterijduur in de Europese wifi-test: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Notebookcheck: Europese Edge 60 neo-praktijktest en Lenovo Nederland: technische gegevens Edge 60 neo en EU-productregister: Edge 60 neo XT2509-1.
- Snel bedraad laden en een laadmat gebruiken: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Notebookcheck: Europese Edge 60 neo-praktijktest en Lenovo Nederland: technische gegevens Edge 60 neo.
- De snelheid is de belangrijkste reden om verder te vergelijken: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Notebookcheck: Europese Edge 60 neo-praktijktest en Batista70: Edge 60 neo-gebruikstest en always-on display en Lenovo Nederland: technische gegevens Edge 60 neo.
- Langere ondersteuning dan bij de gewone Edge 60: Motorola Nederland: Edge 60 neo-specificaties en Motorola Europa: beveiligingsupdates Edge 60 neo en EU-productregister: Edge 60 neo XT2509-1.
Nederlandse fabrikantgegevens, oorspronkelijke Europese reviews, handleidingen en modelspecifieke ondersteuning gelezen. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Motorola edge 60: onderzoek en specificaties
- Een aparte camera om dichterbij te komen: TechRadar en Motorola Nederland.
- Kijk ook naar kleur en belichting: Notebookcheck en TechRadar en Motorola Nederland.
- Lange batterijduur bij internetten en snel bijladen: Notebookcheck.
- Veel opslag in een lichte behuizing: Motorola Nederland.
- Dagelijkse apps en de resterende levensduur: Notebookcheck en Motorola Nederland.
Nederlandse/Europese uitvoering; geen Indiase specificaties overgenomen. Fabrikantgegevens en oorspronkelijke reviews zijn afzonderlijk gelezen. Geen fysieke toesteltest door ons.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
edge 60 neo
edge 60
