Welke van deze twee past bij jou?
Kies de 15 Pro Max als je vaak onderwerpen op afstand fotografeert, grote video’s overzet of de 13 Pro Max te zwaar vindt. De 13 Pro Max blijft bruikbaar als zijn 3×-camera en Lightning voor jou voldoen. Alleen voor een veel langere batterijduur is deze overstap minder overtuigend.
iPhone 13 Pro Max
Voor wie al tevreden is met de 3×-camera en zijn huidige telefoon wil blijven gebruiken.
iPhone 15 Pro Max
Voor 5×-zoom, minder gewicht en snelle USB-C-overdracht van grote bestanden.
Minder gewicht zonder minder scherm
De 13 Pro Max weegt 238 gram en is 78,1 mm breed. De 15 Pro Max komt op 221 gram en 76,7 mm. Daardoor neemt hij iets minder ruimte in je hand in en draag je zeventien gram minder mee. Het titanium buitenframe vervangt het staal van de oudere Pro Max.
Beide hebben een OLED-scherm van 6,7 inch dat tot 120 keer per seconde ververst. De 15 Pro Max kan buiten helderder worden en een klok op het vergrendelde scherm tonen. Wie vooral groot en vloeiend wil lezen, had de basis daarvan dus al op de 13.
Van 3× naar 5× verandert je opnameafstand
De 13 Pro Max heeft een aparte 3×-telecamera; de 15 Pro Max een 5×-telecamera. Vanaf dezelfde plek krijgt de 15 een kleiner deel van de omgeving groter in beeld. Dat helpt bij een gebouwdetail of onderwerp waar je niet dichterbij kunt komen. Voor een portret in een kleine kamer kan 5× juist te krap zijn; je gebruikt dan een andere camerastand.
De hoofdcamera groeit van 12 naar 48 megapixel. Beide hebben daarnaast een brede camera met scherpstelling voor macrofoto’s. De 15 Pro Max krijgt autofocus op de selfiecamera. De overstap biedt dus meer dan alleen extra zoom, maar een hoger megapixelgetal bewijst niet dat iedere foto automatisch beter wordt.
USB-C maakt groot videowerk praktischer
De 15 Pro Max ondersteunt via USB-C tot 10 Gbit/s voor bestanden; de 13 Pro Max blijft via Lightning bij USB 2.0. Voor die hoge snelheid zijn een geschikte kabel en computer nodig. De gewone laadkabel gebruikt die snelheid niet. Dit verschil merk je vooral als je regelmatig veel grote opnamen overzet.
De 15 kan ProRes in 4K met zestig beelden per seconde op geschikte externe opslag opnemen. De 13 blijft voor ProRes in 4K bij dertig beelden en vraagt minstens 256 GB interne opslag. ProRes is bedoeld voor verdere videobewerking en maakt grote bestanden. Voor een filmpje direct delen ondersteunen beide ook gewone 4K-video met zestig beelden.
Meer capaciteit levert geen enorme beloofde winst op
De 15 Pro Max heeft 4422 mAh tegenover 4352 mAh op de 13 Pro Max. Apple noemt voor zijn eigen videotaak maximaal 29 en 28 uur. Dat kleine verschil geeft geen reden om een veel langere gewone gebruiksdag te beloven. Scherminstellingen, verbindingen en batterijslijtage blijven meetellen.
Beide ondersteunen MagSafe tot 15 W. Laden met een kabel gaat op de 15 via USB-C in plaats van Lightning. In de afzonderlijke tests liep de laadsnelheid richting een volle batterij sterk terug. Als je 13 vooral door een versleten batterij snel leegraakt, kan een batterijreparatie een gerichtere oplossing zijn.
De 15 begint bij meer opslag
De kleinste 13 Pro Max heeft 128 GB; de 15 Pro Max begint bij 256 GB. Beide gaan tot 1 TB en hebben geen geheugenkaartslot. Vergelijk prijzen dus bij dezelfde capaciteit. De nieuwe 128GB-voorraad van de 13 kostte bij Belsimpel op 9 oktober 2026 nog € 996, waardoor ouder niet automatisch goedkoop is.
De 13 Pro Max kan iOS 27 draaien maar mist Apple Intelligence. De 15 Pro Max ondersteunt deze aanvullende tekst- en beeldfuncties wel. Apple publiceert geen vaste einddatum voor toekomstige ondersteuning. Voor bestaande gebruikers zijn de langere telelens, lagere massa en snellere aansluiting de concreetste redenen om te wisselen.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | iPhone 13 Pro Max | iPhone 15 Pro Max |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 160,8 mm | 159,9 mm |
| Breedte | 78,1 mm | 76,7 mm |
| Dikte | 7,65 mm | 8,25 mm |
| Gewicht zonder hoes | 238 g | 221 g |
| Materiaal | Roestvrijstalen frame en glazen achterkant | Titanium frame |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,7 inch |
| Schermtechniek | OLED met variabele verversing (ProMotion) | OLED |
| Resolutie | 2778 × 1284 | 2796 x 1290 |
| Pixeldichtheid | 458 ppi | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Nee | Ja |
| HDR-scherm | HDR10, Dolby Vision en HLG | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 1000 nits | 1000 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 2000 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 1200 nits | 1600 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 1200 nits | 2000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | A15 Bionic (5 grafische kernen) | A17 Pro |
| Fysiek werkgeheugen | 6 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 12 MP | 48 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,5 | f/1,78 |
| Sensorformaat hoofdcamera | ongeveer 1/1,7 inch | 1/1,28 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 12 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 12 MP; f/2,8; optische beeldstabilisatie | 12 MP, 5× optische vergroting, f/2,8 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 5 × |
| Selfiecamera | 12 MP | 12 MP |
| Videomogelijkheden | Camera’s voor en achter: 4K met maximaal 60 beelden per seconde; ProRes tot 4K/30 (128GB-uitvoering: maximaal 1080p/30) | 4K-video opnemen in Dolby Vision met tot 60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 4352 mAh | 4422 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Laadtijd en gebruikte lader | Volgens Apple ongeveer 50% in 30 minuten met een USB-C-adapter van 20 W of meer; adapter apart verkrijgbaar | Binnen 35 minuten tot 50% opgeladen met een adapter van 20 W of meer (afzonderlijk verkrijgbaar) in combinatie met een USB-C-oplaadkabel |
| Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur) | 28 uur | 29 uur |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | MagSafe / Qi2 / Qi | MagSafe / Qi2 / Qi |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | iOS | iOS |
| Software bij introductie | iOS 15 | iOS 17 |
| Softwareondersteuning | Geschikt voor iOS 27. Apple publiceert voor dit model geen vaste einddatum voor toekomstige updates. | Apple publiceert voor dit model geen vaste einddatum. |
| Aansluiting | Lightning | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 3, tot 10 Gbit/s |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM / dual eSIM | Nanosim + eSIM / dual eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 | 6E |
| Bluetooth | 5.0 | 5.3 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
iPhone 13 Pro Max
128 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 996,00
- BelsimpeliPhone 13 Pro Max 128 GB, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 996,00
iPhone 15 Pro Max
256 GB opslag — vanaf € 1.245,00
- BelsimpelApple iPhone 15 Pro Max 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.245,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
iPhone 15 Pro Max
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
iPhone 13 Pro Max: onderzoek en specificaties
- Veel schermruimte, flink gewicht: Apple: technische specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Geen betere camera’s dan de kleinere 13 Pro: Apple: technische specificaties en GSMArena: camera’s.
- Hoe lang gaat de batterij mee?: GSMArena: scherm, batterij en laden en Apple: batterij en slijtage.
- Laden: de adapter en instellingen maken verschil: Apple: technische specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Voor veel filmen: minstens 256 GB bij ProRes in 4K: Apple: technische specificaties en GSMArena: hardware.
- Nog ondersteund, maar niet alle nieuwe functies: Apple: technische specificaties en Apple: iOS 27-compatibiliteit en Apple: vereisten voor Apple Intelligence.
- Let op de prijs van de resterende voorraad: Belsimpel: voorraad en losse toestelprijs en Mobiel.nl: voorraad en losse toestelprijs.
Officiële Nederlandse specificaties, actuele iOS-compatibiliteit en de aangehaalde oorspronkelijke testhoofdstukken afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
iPhone 15 Pro Max: onderzoek en specificaties
- Veel schermruimte, ook veel telefoon: Apple: technische specificaties.
- Een 5×-camera om een onderwerp ver weg groter vast te leggen: Notebookcheck en Apple: technische specificaties.
- Grote videobestanden sneller naar je computer: Apple: technische specificaties.
- Ruim negentien uur in de wifi-test: Notebookcheck.
- Bijladen gaat sneller dan helemaal vol laden: Notebookcheck en Apple: technische specificaties.
- Let op zware games en bellen in veel rumoer: Notebookcheck.
- Opslag vanaf 256 GB en huidige systeemondersteuning: Apple: technische specificaties en Apple: iOS 27 en Apple: Apple Intelligence.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- GSMArena: cameraspecificaties
- Apple Nederland: officiële modelvergelijking
- iFixit — demontage en batterijgegevens iPhone 15 Pro en Pro Max
- GSMArena: onderzochte hardware iPhone 15 Pro Max
- Apple: technische specificaties iPhone 15 Pro Max
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
13 Pro Max
15 Pro Max
