Welke van deze twee past bij jou?
Kies realme als je de 2×-camera voor portretten gebruikt of jezelf in 4K wilt filmen. POCO past beter als je veel schermruimte, een grote batterij en een lagere gecontroleerde aanschafprijs zoekt. De GT 7 is ouder, maar was bij de beschikbare Nederlandse aanbieders niet de goedkoopste.
realme GT 7
Voor een aparte 2×-camera, meer videostanden en een smallere behuizing. Beperkt en duurder leverbaar bij de prijscontrole.
POCO X8 Pro Max
Voor een grote batterij, een lagere gecontroleerde prijs en langere resterende beveiliging. Geen echte zoomcamera.
realme is smaller en lichter
De GT 7 is 76,13 mm breed en weegt 206 gram. De X8 Pro Max is 77,9 mm breed en weegt 218 gram. Het verschil in breedte helpt wanneer je met één hand typt; minder gewicht is prettig bij lang lezen of filmen. Beide blijven grote telefoons.
De schermen meten 6,78 inch bij realme en 6,83 inch bij POCO. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen. realme gebruikt LTPO om de verversing verder te verlagen bij stilstaand beeld. Bij POCO blijft de klok op het vergrendelde scherm in de onderzochte software niet permanent zichtbaar.
realme heeft een echte portretlens
De GT 7 heeft naast zijn gewone en brede camera een aparte 2×-telecamera. Daarmee kun je een gezicht groter fotograferen zonder er vlak voor te gaan staan. POCO heeft geen telecamera: zijn 2×-stand gebruikt een deel van de hoofdcamera. Die opname kan goed bruikbaar zijn, maar ontstaat op een andere manier.
De telecamera van realme mist optische stabilisatie. Vooral bij weinig licht blijft rustig vasthouden daarom belangrijk. De gewone camera heeft op beide wel optische stabilisatie. Hun brede 8MP-camera’s zijn eenvoudiger en verliezen meer detail in het donker.
Meer videomogelijkheden bij realme
De GT 7 kan met zijn hoofdcamera in 4K met maximaal 120 beelden per seconde filmen. Zijn tele- en selfiecamera ondersteunen 4K met zestig. De POCO-hoofdcamera gaat tot 4K met zestig en zijn selfiecamera blijft bij 1080p. Voor iemand die zichzelf filmt of een onderwerp met de echte telelens wil opnemen, is realme dus uitgebreider.
De brede camera blijft bij beide op 1080p met dertig beelden per seconde. Ook maakt een hoge videostand een wandelende opname niet vanzelf stabiel. De oorspronkelijke POCO-test liet bij lopen nog schokken zien. Kies daarom op de camera en opnamevorm die je werkelijk gebruikt.
De grotere POCO-batterij is geen vaste extra tijd
POCO heeft 8500 mAh capaciteit tegenover 7000 mAh bij realme. In de gemengde GSMArena-test behaalde POCO 25 uur en 22 minuten. Dat is een sterke uitkomst voor de combinatie van bellen, internetten, video en games, maar niet hetzelfde als een belofte van meerdere gewone gebruiksdagen.
Bij de wifi-webtest van Notebookcheck bereikte realme 23 uur en 45 minuten. Voor POCO staan 19 uur en 49 minuten met Chrome 146 en 23 uur en 10 minuten met Chrome 150 vermeld. De verschillende browserversies en resultaten laten zien waarom de grotere capaciteit niet in iedere taak een even groot voordeel oplevert. We maken van die uren geen algemene winnaar voor elk gebruik.
Beide vragen een kabel en voldoende opslag vooraf
realme ondersteunt maximaal 120W SuperVOOC; POCO 100W HyperCharge. POCO was in de oorspronkelijke GSMArena-test na 52 minuten vol. De hoogste wattwaarde blijft niet de hele laadbeurt gelijk en een willekeurige USB-C-adapter haalt niet automatisch de snelste stand. Draadloos laden ontbreekt bij beide.
Beide gewone Europese modellen hebben 12 GB werkgeheugen en 256 of 512 GB opslag. De USB-C-poort werkt op USB 2.0-snelheid en een geheugenkaart past niet. Veel 4K-video bewaren vraagt daarom een grotere opslagkeuze of regelmatig bestanden overzetten.
POCO was goedkoper en heeft een latere beveiligingsdatum
Op 9 oktober 2026 stond de POCO met 256 GB en 12 GB werkgeheugen bij Belsimpel voor € 481. Dezelfde geheugenuitvoering van de GT 7 kostte bij Proshop € 749, met negen tot tien werkdagen levertijd. Dat verschil van € 268 maakt de GT 7 geen vanzelfsprekend budgetalternatief. Kijk bij een nieuwe aankoop goed of zijn extra camera- en videofuncties die meerprijs voor jou waard zijn.
Beide beloven vier grote Android-upgrades. De GT 7 begon met Android 15 en krijgt ongeveer tot mei 2031 beveiligingsupdates. POCO begon met Android 16 en noemt 17 maart 2032 als einddatum. Voor een nieuwe aankoop heeft POCO dus een nieuwere softwarebasis en langere resterende beveiliging. Heb je al een GT 7, dan geven alleen een groter batterijgetal en een nieuwer modelnummer weinig reden om een goed werkend toestel te vervangen.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | realme GT 7 | POCO X8 Pro Max |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,42 mm | 162,9 mm |
| Breedte | 76,13 mm | 77,9 mm |
| Dikte | 8,3 mm | 8,2 mm |
| Gewicht zonder hoes | 206 g | 218 g |
| Materiaal | Kunststof frame; glasvezel/grafeen-achterkant; Gorilla Glass 7i voorop | Aluminium frame; achterkant van vezelversterkte kunststof |
| Bescherming tegen stof en water | IP69 | IP66/IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,78 inch | 6,83 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPO) | AMOLED (LTPS) |
| Resolutie | 1264 × 2780 | 1280 × 2772 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi | 447 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Nog niet vastgesteld | Alleen tijdelijk; geen permanente klokweergave |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision | HDR10+ en Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Nog niet vastgesteld | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Nog niet vastgesteld | 2000 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 6000 nits | 3500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 9400e | MediaTek Dimensity 9500s |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,5 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,95 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Nee |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; f/2,0; geen optische beeldstabilisatie | Niet van toepassing |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 2 × | Niet van toepassing |
| Selfiecamera | 32 MP | 20 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 8K met 30 of 4K met 120 beelden per seconde; tele- en selfiecamera: 4K met 60; brede camera: 1080p met 30 | Hoofdcamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30; selfiecamera: 1080p met 60 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 7000 mAh | 8500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 120 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Fabrikantopgave: 50% in 14 minuten en vol in 40 minuten met een geschikte 120W-lader | 65% na 30 minuten; vol na 52 minuten (GSMArena, Xiaomi 100W-lader) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / realme UI | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie | Android 15 / realme UI 6 | Android 16 / HyperOS 3 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 15; zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in mei 2025 (ongeveer tot mei 2031) | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 17 maart 2032 |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
realme GT 7
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 749,00
- Proshoprealme GT 7 256 GB, 12 GB werkgeheugen, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelproduct; 9–10 werkdagen levertijd€ 749,00
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 1.169,00
- Galaxusrealme GT 7 512 GB, 12 GB werkgeheugen, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Bij leverancier op voorraad; bezorging 28–31 oktober 2026€ 1.169,00
POCO X8 Pro Max
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 481,00
- BelsimpelPOCO X8 Pro Max 256 GB, 12 GB werkgeheugen, witGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 481,00
- Xiaomi NederlandPOCO X8 Pro Max 256 GB, 12 GB werkgeheugen, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 499,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 490,45.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 539,90
- Xiaomi NederlandPOCO X8 Pro Max 512 GB, 12 GB werkgeheugen, witGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 539,90
- BelsimpelPOCO X8 Pro Max 512 GB, 12 GB werkgeheugen, blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 545,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 542,45.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
realme GT 7: onderzoek en specificaties
- Een plat scherm in een flinke behuizing: realme: specificaties en GSMArena en realme.
- Een helder scherm voor lezen en films: realme: specificaties en Smartzone en Notebookcheck: oorspronkelijke review.
- Gewone foto’s en portretten lukken beter dan ver inzoomen: realme: specificaties en GSMArena: camera’s.
- Vlot genoeg voor zware apps: realme: specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke review en GSMArena: software en snelheid.
- Batterijduur: ruim 23 uur in de wifi-test: realme: specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke review.
- Snel opladen, maar alleen met een kabel: realme: specificaties en Notebookcheck: oorspronkelijke review en realme: laadopgave.
- eSIM en ondersteuning tot ongeveer 2031: Notebookcheck: oorspronkelijke review en GSMArena: software en snelheid.
Fabrikantspecificaties en de hieronder aangehaalde onderdelen van oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale batterij-, sim- en updateverschillen apart gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
POCO X8 Pro Max: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm vraagt ruimte in je hand: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en ChinaMobileMag: Europese behuizing en klokweergave.
- Een scherp scherm, zonder voortdurende klokweergave: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en ChinaMobileMag: Europese behuizing en klokweergave.
- De hoogste helderheid geldt voor een deel van het beeld: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- De gewone camera is het beste uitgangspunt: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera’s.
- Niet iedere camera kan in 4K filmen: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera’s.
- Wat zeggen de tests over de batterij?: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Een volle batterij in ongeveer een uur: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Snelheid, geheugen en aansluitingen: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en GSMArena: software en snelheid en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- eSIM en beveiligingsupdates tot maart 2032: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: software en snelheid en Xiaomi Security Center.
Nederlandse uitvoering, primaire specificaties en FAQ, oorspronkelijke camera-, scherm-, laad-, batterij- en prestatietests afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 7 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
realme GT 7
POCO X8 Pro Max
