Welke van deze twee past bij jou?
Kies realme als je veel in 4K filmt, 512 GB opslag nodig hebt of een lichtere telefoon wilt. Nothing past beter als je een plat scherm, de aluminium afwerking en de Nothing-bediening prettig vindt. Alleen voor een echte zoomcamera hoef je geen van beide voor te trekken: die zit op allebei.
realme 16 Pro+
Voor 512 GB opslag, uitgebreidere 4K-video en minder gewicht. Geen permanente klokweergave.
Nothing Phone (4a) Pro
Voor een plat scherm, aluminium behuizing en het meldingsscherm achterop. De selfiecamera biedt geen 4K.
Beide hebben een aparte portret- en zoomcamera
De 3,5×-telecamera haalt onderwerpen verder weg groter in beeld en heeft bij beide optische stabilisatie. Voor een portret hoef je daardoor minder dicht op iemand te staan. Een verdere zoomstand gebruikt alsnog een uitsnede en digitale verwerking; niet iedere stand heeft een eigen lens.
realme gebruikt een 200MP-hoofdcamera en Nothing een 50MP-hoofdcamera. Dat getal alleen bewijst geen betere avondfoto’s. De oorspronkelijke Nothing-review zag soms wisselende belichting, terwijl realme bij de brede camera juist detail verloor bij weinig licht. Beide brede camera’s hebben 8 megapixels en zijn eenvoudiger dan de hoofdcamera.
realme biedt 4K met zestig beelden op meer camera’s
Bij realme kunnen de hoofd-, tele- en selfiecamera in 4K met zestig beelden per seconde opnemen. Nothing biedt met de hoofd- en telecamera 4K met dertig. Bij veel beweging kan de realme-opname daardoor vloeiender zijn. De grotere videobestanden vragen wel meer opslag.
De Nothing-selfiecamera blijft bij 1080p. Wie zichzelf vaak filmt en later wil bijsnijden, heeft aan de 4K-stand van realme meer. De brede camera blijft bij beide op 1080p. Ook is de stabilisatie bij lopen geen gegeven: de oorspronkelijke realme-test liet nog schokken zien.
Een plat aluminium toestel of een lichter model met gebogen glas
Nothing heeft een aluminium rand en achterkant en een plat scherm. realme gebruikt een kunststof frame, metaal rond de camera en licht gebogen schermranden. Dat is een verschil in materiaal en vorm, geen bewijs dat één van beide in iedere hand prettiger ligt.
realme is 76,27 mm breed en weegt 198 gram; Nothing is 76,6 mm breed en weegt 210 gram. De breedte verschilt weinig, het gewicht meer. De schermen zijn ongeveer even groot: 6,8 en 6,83 inch. Nothing kan daarnaast de klok permanent tonen en heeft achterop het Glyph Matrix-schermpje. De klok van realme blijft in de onderzochte software alleen tijdelijk staan.
realme heeft meer capaciteit, de testmethode blijft belangrijk
realme heeft 7000 mAh capaciteit tegenover 5080 mAh bij de Europese Nothing. Dat is een groot verschil, maar het bepaalt niet alleen de batterijduur. De aangehaalde realme-meting is een mix van taken; de Nothing-meting is voortdurend websites openen via wifi. De urencijfers rechtstreeks naast elkaar zetten zou daarom geen eerlijke winnaar geven.
realme ondersteunt 80 W via SuperVOOC; Nothing 50 W via een geschikte PPS-lader. Smartzone bereikte bij realme na 75 minuten een volle batterij en Notebookcheck bij Nothing na 67 minuten. Het zijn afzonderlijke tests. Ze laten wel zien waarom meer watt niet automatisch eerder klaar betekent: realme vult ook een grotere batterij. Beide missen draadloos laden.
De verschillen zitten vooral buiten de processor
Beide gebruiken de Snapdragon 7 Gen 4. Voor dagelijkse apps en veel games bieden ze daardoor een vergelijkbare klasse rekenkracht. realme heeft 256 of 512 GB opslag; Nothing 128 of 256 GB. Een geheugenkaart past bij geen van beide. Wie veel grote video’s bewaart, heeft dus een concrete reden voor de 512GB-realme.
realme belooft vijf grote Android-upgrades en Nothing drie, beide vanaf Android 16. De beveiliging loopt bij realme ongeveer tot begin 2032 en bij Nothing tot 30 januari 2032. Het verschil zit vooral in nieuwe Android-versies, niet in meerdere extra jaren beveiliging.
realme heeft onder meer IP68/IP69; Nothing IP65. De realme-classificaties omvatten een onderdompelingstest, die IP65 niet omvat. Bij beide gelden vaste testvoorwaarden en kan slijtage de bescherming verminderen. eSIM en USB 2.0 hebben ze allebei.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | realme 16 Pro+ | Nothing Phone (4a) Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,45 mm | 163,6 mm |
| Breedte | 76,27 mm | 76,6 mm |
| Dikte | 8,49 mm | 7,9 mm |
| Gewicht zonder hoes | 198 g | 210 g |
| Materiaal | Kunststof frame en achterkant; metalen camerabehuizing | Aluminium achterkant en frame; glas voor het scherm |
| Bescherming tegen stof en water | IP66/IP68/IP69/IP69K | IP65 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,8 inch | 6,83 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPS) | AMOLED |
| Resolutie | 1280 × 2800 | 1260 × 2800 |
| Pixeldichtheid | 453 ppi | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 144 Hz |
| Always-on display | Alleen tijdelijk; geen permanente klokweergave | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ | HDR10+ / HDR10 / HLG |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 600 nits | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1800 nits | 1600 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 6500 nits | 5000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 128 GB / 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 200 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,88 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; f/2,8; optische beeldstabilisatie | 50 MP; 3,5× optische vergroting; f/2,88; optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3,5 × | 3,5 × |
| Selfiecamera | 50 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd-, tele- en selfiecamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30 | Hoofd- en telecamera: 4K bij 30 fps; ultragroothoek: 1080p; selfiecamera: 1080p bij maximaal 60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 7000 mAh | 5080 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 50 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol na 75 minuten (Smartzone, SuperVOOC); 85 minuten met de geteste PPS-lader | Circa 67 minuten van leeg naar vol; 50% na 22 minuten (Notebookcheck, 5.080mAh-uitvoering) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / realme UI | Android / Nothing OS |
| Software bij introductie | Android 16 / realme UI 7 | Android 16 / Nothing OS 4.1 |
| Softwareondersteuning | Vijf grote Android-upgrades vanaf Android 16; zes jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2026 (tot ongeveer begin 2032) | 3 grote Android-upgrades. In de Britse beveiligingsverklaring staat ondersteuning tot 30 januari 2032. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 | 6; ook 6GHz-verbinding getest door Notebookcheck |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
realme 16 Pro+
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 459,99
- bol (Axis Tech)realme 16 Pro+ 512 GB, 12 GB werkgeheugen, goudGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 459,99
- Belsimpelrealme 16 Pro+ 512 GB, 12 GB werkgeheugen, grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag geleverd bij controle€ 489,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 474,50.
Nothing Phone (4a) Pro
128 GB opslag — vanaf € 521,00
- Mobiel.nlNothing Phone (4a) Pro 128GB ZilverGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 521,00
256 GB opslag — vanaf € 616,00
- Mobiel.nlNothing Phone (4a) Pro 256GB ZilverGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 616,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Nothing Phone (4a) Pro
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
realme 16 Pro+: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm met gebogen randen: realme: specificaties en Smartzone: oorspronkelijke review.
- Helder beeld, maar geen voortdurend zichtbare klok: realme: specificaties en Smartzone: oorspronkelijke review en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- De telecamera maakt het verschil met de gewone Pro: realme: specificaties en GSMArena: camera’s.
- Meer mogelijkheden voor video dan op de gewone Pro: realme: specificaties en GSMArena: camera’s.
- Een grote batterij, ook in Europa: realme: specificaties en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Hoe lang duurt volledig opladen?: realme: specificaties en Smartzone: oorspronkelijke review en GSMArena: scherm, batterij en opladen.
- Opslag, snelheid en dagelijkse functies: realme: specificaties en Smartzone: oorspronkelijke review en GSMArena: software en snelheid.
- Updates lopen ongeveer tot begin 2032: Smartzone: oorspronkelijke review.
Fabrikantspecificaties en de hieronder aangehaalde onderdelen van oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale batterij-, sim- en updateverschillen apart gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Nothing Phone (4a) Pro: onderzoek en specificaties
- Meer betalen geeft niet automatisch meer zoom: Nothing: productspecificaties en TechRadar: Phone (4a) Pro camera en dagelijks gebruik.
- De selfiecamera filmt niet in 4K: Notebookcheck.
- Aluminium en een afzonderlijk meldingsschermpje: Nothing: productspecificaties en Notebookcheck.
- Bijna dezelfde batterijduur als de gewone 4a: Notebookcheck.
- eSIM is een voordeel; draadloos laden ontbreekt: Notebookcheck en Nothing: productspecificaties.
- Vlot wisselen tussen apps op een groot scherm: Nothing: productspecificaties en TechRadar: Phone (4a) Pro camera en dagelijks gebruik.
- Hoe lang kun je op updates rekenen?: Nothing: officiële beveiligingsverklaring Phone (4a) Pro.
Europese Notebookcheck-test en afzonderlijke TechRadar-review, aangevuld met Nederlandse specificaties en de officiële beveiligingsverklaring. De door TechRadar geschatte videoduur is niet als volledig uitgevoerde accutest overgenomen.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Aanvullende modelspecifieke documentatie
- Nothing: veiligheidsinformatie voor smartphones
- Modelonderzoek: Nothing Phone (4a) Pro
- Nothing: officiële softwarewijzigingen
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
realme 16 Pro+
Phone (4a) Pro
