Welke van deze twee past bij jou?
Kies Nothing als je regelmatig portretten of onderwerpen op afstand maakt. De POCO past beter als je veel games speelt, veel bestanden bewaart of snel wilt bijladen. Beide missen eSIM en draadloos opladen, dus voor die functies moet je een ander model kiezen.
POCO X8 Pro
Voor snelheid, 512 GB opslag en sneller bijladen. Een aparte zoomcamera ontbreekt.
Nothing Phone (4a)
Voor portretten en onderwerpen op afstand met de echte 3,5×-telecamera. Minder opslagkeuze en alleen spatwaterbescherming.
Nothing heeft een echte camera om in te zoomen
De aparte 3,5×-telecamera van Nothing haalt een kleiner deel van de omgeving groter in beeld. Dat is handig voor een portret zonder vlak op iemand te staan of voor een detail aan de overkant van een plein. De POCO heeft alleen de gewone en brede camera. Zijn 2×-stand maakt een uitsnede van de hoofdcamera.
Nothing kan verder inzoomen door weer een deel van de telefoto te gebruiken, maar krijgt daarmee geen tweede zoomlens. Op beide telefoons is de brede 8MP-camera eenvoudiger dan de hoofdcamera. Het grootste cameravoordeel van Nothing zit daarom in de aparte telecamera, niet in de veronderstelling dat elke lens beter is.
De POCO kan met zijn hoofdcamera 4K filmen met zestig beelden per seconde. Nothing biedt 4K met dertig op de hoofd- en telecamera. Voor vloeiende beweging van dichtbij heeft POCO dus een hogere stand; voor een onderwerp verder weg heeft Nothing de echte telelens.
POCO is smaller, Nothing biedt meer schermruimte
De POCO is 75,19 mm breed en heeft een scherm van 6,59 inch. Nothing is 77,5 mm breed en heeft 6,78 inch. Dat extra scherm geeft ruimte voor tekst en video, maar vraagt meer bereik van je duim. Hun gewichten liggen dichter bij elkaar: ongeveer 201 tegenover 205 gram.
Beide schermen kunnen tot 120 keer per seconde verversen. Nothing heeft een permanente always-on weergave; de POCO toont de klok tijdelijk. De lichtjes op de achterkant hebben bij beide vooral nut wanneer de telefoon met zijn achterkant naar boven ligt.
POCO heeft meer capaciteit en laadde eerder volledig op
De Nederlandse POCO heeft 6500 mAh capaciteit; de Europese Nothing 5080 mAh. Notebookcheck kwam in zijn wifi-webtest op 19 uur en 24 minuten voor de POCO en 17 uur en 58 minuten voor Nothing. De POCO ging in deze taak langer mee, maar niet in dezelfde verhouding als de batterijcapaciteiten suggereren. Ook het stroomverbruik telt mee.
POCO ondersteunt maximaal 100 W en Nothing 50 W via de kabel. GSMArena had bij de POCO 41 minuten nodig voor een volle batterij, Notebookcheck bij Nothing 65 minuten. Dit zijn afzonderlijke tests met hun eigen laders en omstandigheden. Het geeft meer houvast dan het wattgetal alleen, maar geen garantie voor elke adapter die je thuis hebt.
Veel video’s bewaren kan beter met 512 GB
Nothing heeft 128 of 256 GB opslag. POCO heeft 256 of 512 GB. Een geheugenkaart past bij geen van beide. Als je veel grote video’s op de telefoon laat staan, is de extra opslag van POCO dus een concreet voordeel. Extra werkgeheugen is iets anders: dat ondersteunt actieve apps en maakt geen ruimte vrij voor bestanden.
POCO heeft IP68, een classificatie die ook een onderdompelingstest omvat. Nothing heeft IP64, voor stof en spatwater. Dat maakt de Nothing minder geschikt als je juist extra bescherming tegen een ongeluk met water zoekt. Ook IP68 is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
Een extra Android-upgrade bij POCO
POCO belooft vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; Nothing drie. De beveiligingsdata liggen dichter bij elkaar: 17 maart 2032 voor POCO en 30 januari 2032 voor Nothing. Beide houden bij aankoop in oktober 2026 nog ruim vijf jaar beveiligingsondersteuning over.
Heb je al een werkende telefoon zonder zoomcamera, dan geeft Nothing je een nieuwe fotografiemogelijkheid. Gebruik je de camera vooral op de gewone stand, dan kunnen de grotere opslagoptie en het snellere laden van POCO nuttiger zijn. Vergelijk de prijzen bij 256 GB, zodat de 128GB-instapversie van Nothing de vergelijking niet scheef trekt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | POCO X8 Pro | Nothing Phone (4a) |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 157,53 mm | 163,9 mm |
| Breedte | 75,19 mm | 77,5 mm |
| Dikte | 8,38 mm | 8,5 mm |
| Gewicht zonder hoes | 201,47 g | 205 g |
| Materiaal | Aluminium frame; glazen achterkant | Glazen achterkant en kunststof frame |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP64 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,59 inch | 6,78 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (LTPS) | AMOLED |
| Resolutie | 1268 × 2756 | 1224 × 2720 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi | 440 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Alleen tijdelijk; geen permanente klokweergave | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision | HDR10+ / HDR10 / HLG |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 800 nits | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 2000 nits | 1600 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3500 nits | 4500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 8500-Ultra | Qualcomm Snapdragon 7S Gen 4 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 128 GB / 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,5 | f/1,88 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,95 inch | 1/1,57 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | Niet van toepassing | 50 MP; 3,5× optische vergroting; f/2,88; optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | Niet van toepassing | 3,5 × |
| Selfiecamera | 20 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K met 60 beelden per seconde; brede camera: 1080p met 30; selfiecamera: 1080p met 60 | Hoofd- en telecamera: 4K met 30 of 1080p met 60 beelden per seconde. Ultragroothoek: 1080p met 30. Selfiecamera: 1080p met maximaal 60. |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6500 mAh | 5080 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 100 W | 50 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 75% na 30 minuten; vol na 41 minuten (GSMArena, Xiaomi 100W-lader, Top Speed-stand) | Circa 64 minuten van leeg naar vol met een PPS-lader, scherm uit en 25 ± 3 °C (Nothing-test) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS | Android / Nothing OS |
| Software bij introductie | Android 16 / HyperOS 3 | Android 16 / Nothing OS 4.1 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 17 maart 2032 | 3 grote Android-upgrades. In de Britse beveiligingsverklaring staat ondersteuning tot 30 januari 2032. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten | Dual nanosim |
| eSIM | Nee | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 (2,4 en 5 GHz) | 6 |
| Bluetooth | 6.0 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
POCO X8 Pro
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 384,00
- BelsimpelPOCO X8 Pro 256 GB, 8 GB werkgeheugen, groenGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 384,00
512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 409,90
- Xiaomi NederlandPOCO X8 Pro 512 GB, 8 GB werkgeheugen, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 409,90
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 429,00
- BelsimpelPOCO X8 Pro 512 GB, 12 GB werkgeheugen, witGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 429,00
- Xiaomi NederlandPOCO X8 Pro 512 GB, 12 GB werkgeheugen, zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar€ 439,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 434,45.
Nothing Phone (4a)
128 GB opslag — vanaf € 359,00
- BelsimpelNothing Phone (4a) 128GB WitGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 359,00
- Mobiel.nlNothing Phone (4a) 128GB WitGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 383,00
256 GB opslag — vanaf € 474,00
- BelsimpelNothing Phone (4a) 256GB BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 474,00
- Mobiel.nlNothing Phone (4a) 256GB BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 474,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Nothing Phone (4a)
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
POCO X8 Pro: onderzoek en specificaties
- Kleiner dan de Max, maar nog steeds een flinke telefoon: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en ChinaMobileMag: Europese behuizing en klokweergave.
- Wat heb je aan het scherm?: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Een goede gewone camera, met beperkingen bij inzoomen: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera’s en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Filmen met de juiste camera: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera’s.
- Een grotere batterij zegt niet alles over de gebruiksduur: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Snel bijladen met een passende lader: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Vlot in gebruik, minder snel na lang maximaal belasten: GSMArena: software en snelheid en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Let bij 512 GB ook op het werkgeheugen: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: veelgestelde vragen en Notebookcheck: oorspronkelijke test.
- Updates en functies die je vooraf moet kennen: POCO: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden en GSMArena: software en snelheid en Xiaomi Security Center.
Nederlandse uitvoering, primaire specificaties en FAQ, oorspronkelijke camera-, scherm-, laad-, batterij- en prestatietests afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Nothing Phone (4a): onderzoek en specificaties
- Een aparte camera om verder weg te fotograferen: Nothing: productspecificaties en Notebookcheck.
- 4K-video met de hoofd- en telecamera: Notebookcheck.
- Bijna achttien uur websites openen via wifi: Notebookcheck en Nothing: productspecificaties.
- Ongeveer een uur voor volledig laden: Notebookcheck en Nothing: productspecificaties.
- Knoppen en lichtjes op de achterkant: Nothing: productspecificaties en TechRadar: Phone (4a) gebruikservaring.
- Updates tot 2032, maar geen eSIM: Nothing: officiële beveiligingsverklaring Phone (4a) en Nothing: productspecificaties.
- Een groot scherm dat vloeiend kan scrollen: GSMArena: Phone (4a) ontwerp en uitvoering en Nothing: productspecificaties.
Europese Notebookcheck-metingen, GSMArena en TechRadar als afzonderlijke oorspronkelijke reviews. Nederlandse productinformatie, handleiding en formele beveiligingsverklaring zijn apart gecontroleerd.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Nothing: veiligheidsinformatie voor smartphones
- Modelonderzoek: Nothing Phone (4a)
- Nothing: officiële softwarewijzigingen
- Nothing: laadtijd Phone (4a)
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
POCO X8 Pro
Phone (4a)