Welke van deze twee past bij jou?
Kies de M8 Pro als je een groot scherm, snel laden en een goede gewone camera wilt, tegen de lagere prijs in onze peiling. Kies de Note 15 Pro+ voor eSIM en meer mogelijkheden om uit de hoofdcamera in te zoomen. Zoek je vooral een kleinere telefoon of een aparte zoomlens, dan lost geen van beide dat op.
POCO M8 Pro 5G
Voor de gedeelde scherm- en batterijvoordelen als je eSIM en extra digitale zoom niet nodig hebt.
REDMI Note 15 Pro+ 5G
Voor eSIM en meer detail bij digitaal inzoomen met de hoofdcamera.
Even breed en vrijwel hetzelfde scherm
Beide telefoons zijn 78,31 mm breed en hebben een 6,83-inch AMOLED-scherm van 2772 × 1280 beeldpunten. Het gewicht ligt bij de Nederlandse uitvoeringen rond 206 à 207 gram. Dat kleine gewichtsverschil is veel minder belangrijk dan de gedeelde breedte: voor bediening met één hand zijn dit allebei grote toestellen.
De schermen ondersteunen maximaal 120 verversingen per seconde, HDR10+ en Dolby Vision. Daardoor kunnen geschikte films felle en donkere delen uitgebreider laten zien. Het zijn geen LTPO-schermen die bij een stilstaande foto tot één verversing per seconde terugschakelen. Voor schermruimte of films kijken hoef je de REDMI dus niet alleen vanwege de Pro+-naam te kiezen.
De hoofdcamera vormt het grootste verschil
De M8 Pro gebruikt een 50MP-hoofdcamera met een sensor van 1/1,55 inch. De REDMI gebruikt 200 megapixels op een grotere 1/1,4-inch sensor. Beide hebben optische stabilisatie tegen kleine handbewegingen. De REDMI heeft daarmee meer beeldpunten om een kleiner deel van de foto te gebruiken bij inzoomen, maar geen aparte zoomlens.
In de oorspronkelijke M8 Pro-test was 2× digitaal inzoomen behoorlijk bruikbaar; bij 4× hield de Note 15 Pro+ meer detail over. Dat is een nuttiger onderscheid dan alleen 200 tegenover 50 megapixels. Fotografeer je vooral mensen en voorwerpen dichtbij, dan is de gewone M8 Pro-camera al geschikt. Voor heel verre onderwerpen blijft een echte telecamera wenselijk.
Geen van beide biedt 4K voor de voorcamera
Naast de hoofdcamera hebben beide een eenvoudige brede 8MP-camera en een 32MP-voorcamera. De brede camera krijgt meer van een groep in beeld, maar levert minder detail dan de hoofdcamera. Verwacht bij weinig licht vooral van die gewone camera de beste resultaten.
Achterop filmen beide maximaal in 4K met dertig beelden per seconde. De voorcamera blijft bij 1080p met maximaal zestig beelden per seconde. De hogere naam en het grotere aantal megapixels achterop geven de REDMI dus niet automatisch uitgebreidere selfievideo. Voor 4K aan de voorkant heb je een ander model nodig.
Dezelfde batterijcapaciteit en 100W-laden
Beide hebben 6.500 mAh en ondersteunen 100W HyperCharge. In dezelfde GSMArena-reviewreeks was de M8 Pro na 47 minuten vol en de Note 15 Pro+ na 48 minuten. Dat verschil is te klein om je keuze op te baseren. Voor deze snelheid waren een geschikte Xiaomi-adapter, een passende kabel en de snelste laadstand nodig.
Een adapter zit niet standaard in de Nederlandse doos. Beide kunnen ook stroom via een kabel aan een ander apparaat geven, maar niet draadloos opladen. Omdat scherm en processor sterk overeenkomen, is een grote batterijduurwinst van de REDMI bovendien geen logische aanname op basis van de specificaties.
eSIM kan de doorslag geven
De REDMI ondersteunt eSIM; de M8 Pro gebruikt alleen fysieke simkaartjes. Wil je een digitaal profiel voor je eigen nummer of tijdens reizen, dan is dit een duidelijk voordeel van de Note 15 Pro+. De opslag is bij beide niet met een geheugenkaart uit te breiden. Kies vooraf voldoende ruimte voor foto’s en video’s.
Beide krijgen vier grote Android-upgrades vanaf Android 15 en beveiligingsupdates tot begin 2032. De resterende ondersteuning is daarom geen sterke reden om van de een naar de ander over te stappen. Vergelijk bij een nieuwe aankoop dezelfde opslag en hetzelfde werkgeheugen, en betaal alleen extra voor de REDMI als zijn camera of eSIM je daadwerkelijk helpt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | POCO M8 Pro 5G | REDMI Note 15 Pro+ 5G |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 163,34 mm | 163,34 mm |
| Breedte | 78,31 mm | 78,31 mm |
| Dikte | 8,31 mm | 8,19 mm |
| Gewicht zonder hoes | 205,9 g | 207,1 g |
| Materiaal | Kunststof frame en achterkant; Gorilla Glass Victus 2 voorop | Kunststof frame met interne aluminiumversterking; glasvezelcomposiet achterop, bruin kunstleer |
| Bescherming tegen stof en water | IP66 en IP68 | IP66 / IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,83 inch | 6,83 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (60 of 120 Hz) | AMOLED |
| Resolutie | 2772 × 1280 | 2772 × 1280 |
| Pixeldichtheid | 447 ppi | 447 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Klok maximaal tien seconden zichtbaar na aanraken in de onderzochte software; niet permanent | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision | HDR10+ / Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 600 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1800 nits | 1800 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3200 nits | 3200 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 7s Gen 4 | Snapdragon® 7s Gen 4 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 12 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,6 | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,55 inch | 1/1,4 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 32 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K/30 of 1080p/60; brede camera: 1080p/30; voorcamera: 1080p/60 | Achtercamera: maximaal 4K30; voorcamera: maximaal 1080p60 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6500 mAh | 6500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 100 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol in 47 minuten; 83% na 30 minuten (GSMArena, Xiaomi 100W-lader, 6A-kabel en Top Speed-stand) | Ongeveer 45 minuten tot volledig opgeladen in de 100W-laadtest van Notebookcheck |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie | Android 15 / HyperOS 2 | Android 15 / HyperOS 2 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 15; beveiligingsupdates tot 8 januari 2032 | 4 grote Android-upgrades (tot Android 19); beveiligingsupdates tot januari 2032 |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM |
| eSIM | Nee | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 (2,4 en 5 GHz); 6E-ondersteuning verschilt per regio | Wi-Fi 6E (afhankelijk van regio en netwerk) |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
POCO M8 Pro 5G
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 249,00
- bol (Xiaomi Netherland)POCO M8 Pro 5G 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis€ 249,00
- Xiaomi NederlandPOCO M8 Pro 5G 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; verwachte levering binnen 2–5 werkdagen€ 249,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 249,45.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 299,90
- Xiaomi NederlandPOCO M8 Pro 5G 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; verwachte levering binnen 2–5 werkdagen€ 299,90
- bol (Xiaomi Netherland)POCO M8 Pro 5G 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis€ 369,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 334,90.
REDMI Note 15 Pro+ 5G
256 GB opslag — vanaf € 362,00
- Mobiel.nlXiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G 256GB ZwartGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 362,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
REDMI Note 15 Pro+ 5G
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
POCO M8 Pro 5G: onderzoek en specificaties
- Een breed toestel met bescherming tegen water: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: Nederlandse productinformatie en GSMArena: behuizing.
- Een scherp scherm voor films en grote letters: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- De hoofdcamera is sterker dan de brede camera: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- Rustige 4K-video achterop, minder mogelijkheden voor selfies: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: camera en video.
- Lange batterijduur en in 47 minuten weer vol: POCO: Nederlandse specificaties en POCO: Nederlandse productinformatie en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Vlot voor gewone apps, met grenzen bij zware games: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: software en prestaties.
- Extra apps en advertenties vragen aandacht: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: klokweergave van de M8 Pro en Tech Spurt: oorspronkelijke M8- en M8 Pro-review.
- Updates tot 2032; vergelijk de prijs per geheugenvariant: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: software en prestaties en Xiaomi: officiële beveiligingsperiode.
Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister, volledige oorspronkelijke GSMArena-reviewhoofdstukken en aanvullend onafhankelijk onderzoek; Nederlandse voorraad gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
REDMI Note 15 Pro+ 5G: onderzoek en specificaties
- De hoofdcamera is uitgebreider dan de brede camera: Xiaomi Nederland en Xiaomi: technische toelichting en Notebookcheck.
- Meer megapixels voor selfies, dezelfde hoogste videoresolutie: Xiaomi Nederland en Xiaomi: technische toelichting.
- De hoogste helderheid blijft niet steeds beschikbaar: Xiaomi Nederland en Xiaomi: technische toelichting en Notebookcheck.
- Korter wachten op een volle batterij: Xiaomi Nederland en Notebookcheck.
- Snelladen betekent geen snelle bestandsoverdracht: Xiaomi Nederland en Xiaomi: technische toelichting en Notebookcheck.
- Updates tot begin 2032: Notebookcheck.
Nederlandse/Europese uitvoering; officiële specificaties, technische FAQ en oorspronkelijke reviews afzonderlijk gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest. Regionale verschillen en tegenstrijdige opgaven blijven expliciet.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
POCO M8 Pro 5G
Note 15 Pro+ 5G
