De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de F8 Ultra als je veel zonder oordopjes kijkt en grote video’s naar een computer kopieert. De 15T Pro past beter als je een lager gewicht en extra mogelijkheden voor vertraagde video belangrijk vindt.

POCO F8 Ultra

Voor voller speakergeluid, een grotere batterij en sneller kopiëren via USB.

    Xiaomi 15T Pro

    Voor minder gewicht, optioneel 1 TB en 4K/120-opnamen met de hoofdcamera.

      Bijna even breed, maar verschillend in gewicht

      De F8 Ultra is 77,82 mm breed, de 15T Pro 77,9 mm. Voor typen met één hand maakt dat nauwelijks verschil. Beide zijn grote telefoons. Wel weegt de Xiaomi 210 gram, tegenover 218 of 220 gram voor de POCO, afhankelijk van de kleur.

      De POCO heeft een scherm van ongeveer 6,9 inch, de Xiaomi 6,83 inch. Beide geven veel ruimte aan tekst en video. De 15T Pro heeft een hogere schermresolutie en kan tot 144 keer per seconde verversen, tegenover 120 bij de POCO. Of een app dat maximum gebruikt, verschilt; de hogere stand maakt een stilstaande foto niet scherper.

      Voor verre onderwerpen bieden beide een 5× telecamera

      Met de aparte telecamera halen beide een onderwerp ongeveer vijf keer dichterbij dan de hoofdcamera. Optische stabilisatie helpt handtrillingen op te vangen. Wie vooral voor die zoomstand een andere telefoon zoekt, krijgt hem dus op beide. De beeldsensor van de hoofdcamera heeft ook hetzelfde opgegeven formaat van 1/1,31 inch. Dat is het onderdeel dat het licht opvangt.

      De brede camera is anders: de POCO gebruikt 50 megapixels, de Xiaomi twaalf. De POCO kan met alle achtercamera’s in 4K/60 filmen. Dat is nuttig als je tijdens opnemen van beeldhoek wisselt. Zijn brede camera is ’s avonds wel duidelijk zwakker dan de hoofdcamera. Meer megapixels nemen dat nadeel niet weg.

      Vertraagde video of sneller bestanden kopiëren

      De hoofdcamera van de 15T Pro kan 4K met 120 beelden per seconde opnemen. Speel je die beelden langzamer af, dan kun je beweging vloeiend vertragen. Dat maximum geldt niet voor iedere lens en instelling. Bij de POCO ligt het 4K-maximum op zestig beelden.

      Voor grote bestanden overzetten heeft de F8 Ultra juist het voordeel. Hij ondersteunt USB 3.2; de 15T Pro blijft bij USB 2.0. Met een geschikte computer en datakabel kan kopiëren op de POCO sneller gaan. De meegeleverde POCO-kabel ondersteunt alleen USB 2.0-data, zodat je voor dat voordeel een andere kabel kunt nodig hebben.

      De POCO heeft meer capaciteit; beide laden snel

      De POCO heeft 6.500 mAh en de Xiaomi 5.500 mAh. Dat verschil vertelt hoeveel energie de batterij kan opslaan, maar niet rechtstreeks hoe lang jouw gebruiksdag wordt. In Notebookchecks wifi-test kwam de POCO op ongeveer 21,9 uur en de Xiaomi op bijna 21 uur. Bij voortdurend websites openen was het verschil dus kleiner dan het capaciteitsverschil doet vermoeden.

      Beide kunnen draadloos laden tot 50 W met geschikte Xiaomi-apparatuur. Via de kabel ondersteunen ze respectievelijk 100 en 90 W. De POCO was in GSMArena’s test na 39 minuten vol; Notebookcheck mat voor de Xiaomi 37 minuten. Omdat dit verschillende testopstellingen zijn, gebruiken we die twee minuten niet om een winnaar aan te wijzen.

      Het verschil zit vooral in wat je dagelijks gebruikt

      De F8 Ultra heeft een extra speaker voor lage tonen en meer rekenkracht op papier. Bij langdurige zware belasting nam zijn snelheid wel af door warmte. Voor berichten, foto’s en websites zijn beide krachtig. Beide bieden ook eSIM en kunnen geen geheugenkaart gebruiken.

      De 15T Pro is er met maximaal 1 TB opslag, de F8 Ultra tot 512 GB. Beveiligingsondersteuning loopt bij beide tot ongeveer 2031, met voor de POCO 26 november als vastgelegde einddatum. Heb je een van deze telefoons al, dan rechtvaardigen de gedeelde 5× zoom en draadloze laadfunctie op zichzelf geen vervanging.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van POCO F8 UltraPOCO F8 UltraGestileerde illustratie van Xiaomi 15T ProXiaomi 15T Pro
      Ontwerp
      UitvoeringNiet-vouwbaarNiet-vouwbaar
      Hoogte163,33 mm162,7 mm
      Breedte77,82 mm77,9 mm
      Dikte7,9 mm7,96 mm
      Gewicht zonder hoes218 g210 g
      MateriaalAluminium frame; zwarte achterkant van glasvezelcomposiet of blauwe kunststof met denimstructuur; POCO Shield Glass vooropAluminium frame en achterkant van glasvezelcomposiet
      Bescherming tegen stof en waterIP68IP68
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal6,85 inch6,83 inch
      SchermtechniekAMOLED (60 of 120 Hz; geen LTPO)AMOLED
      Resolutie2608 × 12002772 × 1280
      Pixeldichtheid419 ppi447 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz144 Hz
      Always-on displayJaJa
      HDR-schermHDR10+ en Dolby VisionHDR10+ / Dolby Vision
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)600 nitsNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)2000 nitsNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)3500 nits3200 nits
      Prestaties en opslag
      ProcessorSnapdragon 8 Elite Gen 5MediaTek Dimensity 9400+
      Fysiek werkgeheugen12 / 16 GB12 GB
      Opslagvarianten256 GB / 512 GB256 GB / 512 GB / 1 TB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNeeNee
      Camera
      Hoofdcamera50 MP50 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,67f/1,62
      Sensorformaat hoofdcamera1/1,31 inchLight Fusion 900, 1/1,31 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera50 MP12 MP
      Afzonderlijke telecameraJaJa
      Telecamera: resolutie en bereik5050 MP (115 mm; 5×; met optische stabilisatie)
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)5 ×5 ×
      Selfiecamera32 MP32 MP
      VideomogelijkhedenAlle achtercamera’s: 4K/60; hoofdcamera ook 8K/30; voorcamera: 4K/30Achtercamera: maximaal 8K30 of 4K120; voorcamera: maximaal 4K30
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit6500 mAh5500 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel100 W90 W
      Laadtijd en gebruikte laderVol in 39 minuten (GSMArena, Xiaomi HyperCharge); met de geteste USB-PD-lader 60 minuten37 minuten tot 100%; 50% na 15 minuten, gemeten door Notebookcheck met een geschikte 90W-lader
      Draadloos opladenJaJa
      Maximaal draadloos laadvermogen50 W50 W
      Draadloze laadstandaardXiaomi HyperCharge tot 50 W; passende Xiaomi-lader nodigXiaomi draadloos snelladen; 50 W met geschikte Xiaomi-lader
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroid / Xiaomi HyperOSAndroid / Xiaomi HyperOS
      Software bij introductieAndroid 16 / HyperOS 3Android 15 / HyperOS 2
      SoftwareondersteuningVier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 26 november 20314 grote Android-upgrades en 6 jaar beveiligingsupdates vanaf introductie in 2025 (ongeveer tot 2031)
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 3.2 met bedrade beelduitvoerUSB 2.0
      SimconfiguratieTwee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIM-profielen; maximaal twee actiefTwee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs
      eSIMJaJa
      NFCJaJa
      Wifi7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz)7
      Bluetooth6.06.0
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      POCO F8 Ultra

      256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 669,00
      • bol (Xiaomi Netherland)POCO F8 Ultra 256 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis
        € 669,00
      • BelsimpelPOCO F8 Ultra 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; voor 23:59 besteld, morgen in huis
        € 689,00

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 679,00.

      512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 779,00
      • BelsimpelPOCO F8 Ultra 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
        € 779,00

      Xiaomi 15T Pro

      256 GB opslag — vanaf € 599,00
      • BelsimpelXiaomi 15T Pro 12GB/256GB GoudGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad
        € 599,00
      512 GB opslag — vanaf € 664,00
      • Mobiel.nlXiaomi 15T Pro 512GB GrijsGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad
        € 664,00

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      POCO F8 Ultra

      • Belsimpel: 9,4 / 10 bij 76 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.
      • bol: 4,6 / 5 bij 8 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.

      Xiaomi 15T Pro

      • Belsimpel: 9,4 / 10 bij 270 beoordelingen. Gecontroleerd 7 oktober 2026.
      • Mobiel.nl: 10 / 10 bij 5 beoordelingen. Gecontroleerd 7 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      POCO F8 Ultra: onderzoek en specificaties

      Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister en oorspronkelijke GSMArena-reviews; aanvullende Notebookcheck-test en Nederlandse winkelcontrole. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

      Xiaomi 15T Pro: onderzoek en specificaties

      Nederlandse/Europese uitvoering. Officiële gegevens en oorspronkelijke reviews afzonderlijk gelezen; Chinese of Indiase batterij- en camera-uitvoeringen niet stilzwijgend gelijkgesteld. Geen eigen fysieke toesteltest.

      Geraadpleegd op 8 oktober 2026.

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.