Welke van deze twee past bij jou?
Kies de POCO als je vooral snelle apps wilt en de kleinere behuizing prettig vindt. Kies de HONOR als je ook met de brede camera en de voorcamera in 4K wilt filmen of draadloos wilt bijladen.
POCO F8 Pro
Voor veel snelheid en batterijcapaciteit in een iets smallere, lichtere telefoon.
HONOR 400 Pro
Voor gestabiliseerde 3× zoom, uitgebreidere video en draadloos laden.
De POCO is iets smaller en lichter
De F8 Pro is 75,25 mm breed en weegt 199 gram. De HONOR is 76,1 mm breed en 205 gram zwaar. De verschillen zijn beperkt, maar de POCO is van deze twee gemakkelijker met één hand te omvatten. Zijn aluminium frame heeft platte zijkanten; de HONOR gebruikt een kunststof frame en glas dat langs de randen rondloopt.
De schermen meten 6,59 en 6,7 inch. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen en hebben geen LTPO-techniek. De HONOR heeft een hogere resolutie, wat kleine letters en lijnen wat fijner kan weergeven. Voor video kijken en normaal lezen bieden beide veel schermruimte.
De HONOR geeft je meer mogelijkheden met de extra camera’s
De POCO heeft een 2,5× telecamera zonder optische stabilisatie. De HONOR vergroot met zijn telecamera 3× en vangt kleine handtrillingen wel optisch op. Dat is nuttig wanneer je een detail vanaf enige afstand fotografeert. De hoofdcamera’s van beide hebben eveneens optische stabilisatie.
De brede 12MP-camera van de HONOR kan automatisch scherpstellen, ook dichtbij. De eenvoudige 8MP-camera van de POCO heeft vaste scherpstelling. De HONOR-hoofdcamera heeft bovendien 200 megapixels tegenover vijftig, maar dat maakt elke foto niet vanzelf beter. In zijn oorspronkelijke review konden fel verlichte delen te wit worden en waren standaardkleuren nadrukkelijk.
Voor brede video en zelfvideo is de HONOR beter uitgerust
Beide filmen met de hoofd- en telecamera in 4K met zestig beelden per seconde. Bij de brede en voorcamera gaan de mogelijkheden uiteen. De HONOR haalt daar 4K met dertig beelden; de POCO blijft bij 1080p. Wie zichzelf filmt en later een deel van het beeld wil uitsnijden, heeft meer ruimte met de HONOR-opname.
De voorcamera’s hebben wel allebei een vaste scherpstelafstand. Ze passen de scherpte dus niet automatisch aan wanneer je de telefoon veel dichterbij houdt. De extra dieptesensor voorop de HONOR verandert dat niet en maakt de gezichtsontgrendeling ook niet gelijk aan een systeem met volledige 3D-gezichtsherkenning.
Meer batterijcapaciteit bij POCO, draadloos laden bij HONOR
De F8 Pro heeft 6.210 mAh tegenover 5.300 mAh in de Europese HONOR. Alleen met die capaciteiten kun je niet bepalen welke telefoon bij jouw gebruik langer meegaat: scherm, processor en instellingen verbruiken ook stroom. De POCO haalde in GSMArena’s vaste actieve test 17 uur en 35 minuten. Dat is geen voorspelling van een vast aantal gebruiksdagen.
Met de passende merkladers waren de POCO en HONOR in die testreeks na respectievelijk 39 en 38 minuten vol. Dat kleine verschil is geen sterke reden om te kiezen. Draadloos laden is dat wel: de HONOR ondersteunt tot 50 W met geschikte HONOR-apparatuur; de POCO kan het helemaal niet. Geen van beide levert standaard een adapter mee.
Vergelijk dezelfde hoeveelheid opslag
De Nederlandse HONOR 400 Pro heeft 512 GB opslag en 12 GB werkgeheugen. De POCO biedt naast 512 ook 256 GB, eveneens met 12 GB werkgeheugen. Vergelijk bij prijzen dus dezelfde opslagruimte. Op geen van beide kun je later een geheugenkaart toevoegen en beide hebben een relatief langzame USB 2.0-poort.
De POCO heeft de krachtigere processor, maar beide verliezen bij lang maximaal belasten snelheid door warmte. Voor gewone apps zijn ze ruim snel genoeg. POCO noemt beveiligingsupdates tot 26 november 2031; de Europese HONOR-belofte loopt vanaf mei 2025 zes jaar. De keuze draait daarom vooral om de camera’s, draadloos laden, formaat en de prijs voor dezelfde opslagvariant.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | POCO F8 Pro | HONOR 400 Pro |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 157,49 mm | 160,8 mm |
| Breedte | 75,25 mm | 76,1 mm |
| Dikte | 8 mm | 8,1 mm |
| Gewicht zonder hoes | 199 g | 205 g |
| Materiaal | Aluminium frame, glazen achterkant en Gorilla Glass 7i voorop | Kunststof frame; glazen voor- en achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP68 en IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,59 inch | 6,7 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (60 of 120 Hz; geen LTPO) | AMOLED (60, 90 of 120 Hz) |
| Resolutie | 2510 × 1156 | 2800 × 1280 |
| Pixeldichtheid | 419 ppi | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Klok na aanraken bevestigd; voortdurend zichtbaar blijven niet bevestigd voor de Europese software |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision | HDR10 en HDR10+ |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 600 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 2000 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 5000 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3500 nits | 5000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Elite | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,88 | f/1,9 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,55 inch | 1/1,4 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 | 50 MP; 3× optische vergroting; f/2,4; optische stabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 2,5 × | 3 × |
| Selfiecamera | 20 MP | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd- en telecamera: 4K/60 of 8K/30; brede en voorcamera: 1080p/60 | Hoofd- en telecamera: 4K/60; brede camera en voorcamera: 4K/30 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6210 mAh | 5300 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 100 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol in 39 minuten (GSMArena, Xiaomi HyperCharge); met de geteste USB-PD-lader 58 minuten | Vol in 38 minuten; 93% na een halfuur (GSMArena, Europese 5300mAh-versie, HONOR 100W-lader) |
| Draadloos opladen | Nee | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | Niet van toepassing | 50 W |
| Draadloze laadstandaard | Niet van toepassing | HONOR Wireless SuperCharge |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS | Android / MagicOS |
| Software bij introductie | Android 16 / HyperOS 3 | Android 15 / MagicOS 9 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot 26 november 2031 | Zes jaar Android- en beveiligingsupdates voor Europa vanaf de introductie in mei 2025; tot 2031. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen bedrade beelduitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIM-profielen; maximaal twee actief | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) | 7 (2,4, 5 en 6 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
POCO F8 Pro
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 459,90
- bol (Xiaomi Netherland)POCO F8 Pro 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis€ 459,90
- Xiaomi NederlandPOCO F8 Pro 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; verwachte levering binnen 2–5 werkdagen€ 469,90
- BelsimpelPOCO F8 Pro 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 20262–4 werkdagen€ 542,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 490,60.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 499,90
- bol (Xiaomi Netherland)POCO F8 Pro 512 GB blauwGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis€ 499,90
- Xiaomi NederlandPOCO F8 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; verwachte levering binnen 2–5 werkdagen€ 519,90
- BelsimpelPOCO F8 Pro 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad€ 553,00
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 524,27.
HONOR 400 Pro
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 479,00
- bol (Super Tech)HONOR 400 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 479,00
- BelsimpelHONOR 400 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 586,00
- MediaMarkt (Maxmovil NL)HONOR 400 Pro 512 GB grijsGecontroleerd 9 oktober 2026Online op voorraad; bezorging 16–19 oktober 2026€ 729,90
Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 598,30.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
POCO F8 Pro
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
POCO F8 Pro: onderzoek en specificaties
- Kleiner dan veel krachtige telefoons, maar geen minitoestel: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: behuizing.
- Een vloeiend scherm voor lezen en films: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- De hoofdcamera is de beste keuze bij weinig licht: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- Uitgebreide video achterop, eenvoudige selfiecamera: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- Een grote batterij in de kleinere behuizing: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Veel snelheid, maar niet onbeperkt op volle kracht: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- eSIM is aanwezig; snel video’s kopiëren niet: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Nog ruim vijf jaar beveiligingsupdates bij aankoop in oktober 2026: GSMArena: software en prestaties en Xiaomi: officiële beveiligingsperiode en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister en oorspronkelijke GSMArena-reviews; aanvullende Notebookcheck-test en Nederlandse winkelcontrole. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
HONOR 400 Pro: onderzoek en specificaties
- Groter dan de 400, met afgeronde glasranden: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: behuizing.
- Een scherp scherm zonder LTPO: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: scherm, batterij en laadtest.
- De extra camera helpt als je onderwerp verder weg is: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: camera’s.
- 4K/60 achterop, 4K/30 aan de voorkant: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- Snel laden met de juiste adapter: HONOR: Europese specificaties en HONOR: camera, scherm en laden en GSMArena: scherm, batterij en laadtest.
- Veel snelheid en 512 GB opslag: HONOR: Europese specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- Zes jaar updates gerekend vanaf 2025: HONOR: Europese specificaties en HONOR: Europese updatebelofte en HONOR: beveiligingsupdates per model.
Europese documentatie, actuele ondersteuning, oorspronkelijke reviewhoofdstukken en Nederlandse winkels onderzocht; geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
POCO F8 Pro
HONOR 400 Pro
