Welke van deze twee past bij jou?
Kies de F7 als je veel opslag wilt: zijn 512GB-uitvoering kostte bij onze controle op 9 oktober € 299,90. Kies de Nord 5 voor selfies en video met de voorcamera. Automatisch scherpstellen en 4K-opname helpen vooral wanneer je jezelf filmt en de afstand tot de telefoon verandert.
POCO F7
Voor veel opslag en snelheid, een grote Europese batterij en een aluminium rand. Minder geschikt als selfies je belangrijkste cameraonderdeel zijn.
OnePlus Nord 5
Voor jezelf filmen in 4K en een voorcamera die automatisch scherpstelt. Ook geschikt als je OxygenOS prettiger vindt werken.
De voorcamera maakt het duidelijkste verschil
De Nord 5 kan met zijn voorcamera automatisch scherpstellen. Zet je hem verder weg om jezelf te filmen, dan kan de scherpstelling zich aan die afstand aanpassen. De F7 heeft een vaste scherpstelling. Hij heeft dus minder ruimte om zich aan verschillende afstanden tot je gezicht aan te passen.
Ook voor video biedt de Nord meer: maximaal 4K met zestig beelden per seconde aan de voorkant. De F7 blijft daar bij 1080p met zestig. Dat is niet alleen een getal in de tabel. 4K legt meer beeldpunten vast, wat helpt wanneer je een opname later bijsnijdt of op een groot scherm bekijkt.
Veel schermruimte, bij beide een flinke behuizing
Beide schermen meten 6,83 inch. De F7 is 77,9 mm breed en ongeveer 216 gram zwaar; de Nord 5 is 77,04 mm breed en 211 gram. De Nord is iets smaller en lichter, maar geen kleine telefoon. Wie vooral gemakkelijk met één hand wil typen, moet verder kijken dan deze twee.
De F7 heeft een aluminium rand en glazen achterkant. De Nord gebruikt meer kunststof. De F7 heeft IP68-bescherming en de Nord IP65. De laatste is getest tegen waterstralen, maar niet op onderdompeling volgens dat label. Geen van beide classificaties is een uitnodiging om de telefoon tijdens zwemmen te gebruiken.
Geen grote zoomsprong aan de achterkant
Beide hebben een gewone camera met optische stabilisatie en een brede camera van 8 megapixel. Een afzonderlijke telecamera ontbreekt. Als je ver wilt inzoomen, vergroot de telefoon een deel van de opname en neemt de hoeveelheid detail af.
De oorspronkelijke reviews waren bij beide minder enthousiast over de brede camera dan over de hoofdcamera. Dat is vooral van belang voor groepsfoto’s en landschappen. Laat de sterke voorcamera van de Nord dus niet de indruk wekken dat iedere camera op dat toestel even overtuigend is.
De F7 legt meer nadruk op rekenkracht en opslag
De F7 heeft een Snapdragon 8s Gen 4, de Nord 5 een 8s Gen 3. De F7 heeft daarmee de nieuwere processor, maar beide zijn snel voor gewone apps. Bij langdurige zware grafische belasting werd de F7 in de oorspronkelijke test onprettig heet. Dat nadeel moet je naast zijn snelheid zetten als je veel gamet.
De F7 heeft altijd 12 GB werkgeheugen en biedt 256 of 512 GB opslag. De Nord bestaat met 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag of 12 GB met 512 GB. Een geheugenkaart en eSIM ontbreken op beide. Vergelijk bij een aanbieding ook het werkgeheugen, zodat je dezelfde uitvoering tegenover elkaar zet.
Vergelijk de Europese batterijen
De Nederlandse F7 heeft 6.500 mAh, de Nord 5 5.200 mAh. Buitenlandse reviews kunnen uitvoeringen van respectievelijk 7.550 en 6.800 mAh bespreken. Die resultaten passen niet zonder meer bij wat je hier koopt. De F7 heeft meer capaciteit, maar uit dat verschil alleen volgt geen exact voordeel in uren.
De F7 was in de oorspronkelijke GSMArena-test na 39 minuten vol met een passende 90W-lader. Tech Advisor had voor de Europese Nord 5 minder dan vijftig minuten nodig met 80W SUPERVOOC. Omdat dit verschillende tests zijn, behandelen we dat niet als één onderlinge wedstrijd. Draadloos laden kan bij geen van beide.
Kies op camera, formaat en prijs
Beveiligingsupdates lopen bij de F7 tot 24 juni 2031 en bij de Nord 5 tot 8 juli 2031. Het verschil is maar twee weken. Voor een aankoop in oktober 2026 blijft bij beide ruim vierenhalf jaar over. De Nord heeft dus geen belangrijk voordeel in de lengte van de beveiligingsperiode.
Heb je een van deze telefoons al, dan is vervangen vooral zinvol als je een concrete beperking oplost. De Nord helpt bij betere voorcamera-opnamen; de F7 geeft meer batterijcapaciteit en een andere behuizing. Bij nieuw kopen weegt de € 299,90 voor de F7 met 512 GB uit onze controle zwaar mee, maar vergelijk de actuele prijzen voordat je die keuze maakt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | POCO F7 | OnePlus Nord 5 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 163,1 mm | 163,41 mm |
| Breedte | 77,9 mm | 77,04 mm |
| Dikte | 8,2 mm | 8,1 mm |
| Gewicht zonder hoes | 215,7 g | 211 g |
| Materiaal | Aluminium frame, glazen achterkant en Gorilla Glass 7i voorop | Kunststof frame en achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP68 | IP65 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,83 inch | 6,83 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (60 of 120 Hz; geen LTPO) | AMOLED (60/90/120/144 Hz) |
| Resolutie | 2772 × 1280 | 2800 × 1272 |
| Pixeldichtheid | 447 ppi | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Klok maximaal tien seconden zichtbaar na aanraken in de onderzochte software; niet permanent | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ en Dolby Vision | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 700 nits | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1700 nits | 1400 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3200 nits | 1800 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8s Gen 4 | Snapdragon 8s Gen 3 |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,5 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,95 inch | 1/1,56 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 20 MP | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K/60; brede camera: 1080p/30; voorcamera: 1080p/60 | 4K bij 30/60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6500 mAh | 5200 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 90 W | 80 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Vol in 39 minuten (GSMArena, passende 90W HyperCharge-lader en snellaadstand) | Helemaal vol in minder dan 50 minuten met 80W SUPERVOOC (Tech Advisor-test van de Europese versie met 5200 mAh) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / Xiaomi HyperOS | Android / OxygenOS |
| Software bij introductie | Android 15 / HyperOS 2 | Android 15 / OxygenOS 15 |
| Softwareondersteuning | Vier grote Android-upgrades vanaf Android 15; beveiligingsupdates tot 24 juni 2031 | 4 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 8 juli 2031. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen bedrade beelduitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten | Twee nanosimkaarten |
| eSIM | Nee | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 en 5 GHz; geen 6 GHz) | 6 |
| Bluetooth | 6.0 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
POCO F7
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 299,90
- Xiaomi NederlandPOCO F7 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Bestelbaar; verwachte levering binnen 2–5 werkdagen€ 299,90
- bol (Xiaomi Netherland)POCO F7 512 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 16 oktober 2026 in huis€ 299,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 299,90.
OnePlus Nord 5
256 GB opslag — vanaf € 389,00
- CoolblueOnePlus Nord 5 256 GB zwartGecontroleerd 8 oktober 2026Op voorraad bij controle€ 389,00
- BelsimpelOnePlus Nord 5 256GB GrijsGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 390,00
512 GB opslag — vanaf € 494,00
- BelsimpelOnePlus Nord 5 512GB BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 494,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
POCO F7
OnePlus Nord 5
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
POCO F7: onderzoek en specificaties
- Een groot scherm vraagt om een grote telefoon: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: behuizing en bediening.
- Helder beeld buiten, een klok die na tien seconden verdwijnt: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Snelle apps, maar warmte bij lang zwaar gamen: GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Fotografeer vooral met de hoofdcamera: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: camera en video.
- 4K-video is voor de hoofdcamera: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- Een grote Europese batterij en snel bijladen: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Veel opslag, zonder geheugenkaart of eSIM: POCO: Nederlandse specificaties en Xiaomi: veelgestelde vragen en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
- Ondersteuning tot juni 2031, met wat opruimwerk in de software: GSMArena: software en prestaties en Xiaomi: officiële beveiligingsperiode en Notebookcheck: oorspronkelijke toesteltest.
Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister, oorspronkelijke GSMArena-tests en aanvullende onafhankelijke reviews. Nederlandse winkelvoorraad gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
OnePlus Nord 5: onderzoek en specificaties
- Een frontcamera die zelf kan scherpstellen: Notebookcheck en OnePlus Nederland: specificaties.
- Een groot scherm, met 144 Hz voor bepaalde games: GSMArena: OnePlus Nord 5 scherm- en accutest en OnePlus Nederland: specificaties.
- De Nederlandse batterij verschilt van buitenlandse versies: Notebookcheck en OnePlus Nederland: specificaties.
- Een volle batterij in minder dan vijftig minuten: Tech Advisor: OnePlus Nord 5 en OnePlus Nederland: specificaties.
- Snelheid, opslag en functies die ontbreken: Notebookcheck en OnePlus Nederland: specificaties.
- Beveiligingsupdates tot juli 2031: OnePlus: gepubliceerde beveiligingsperiode en OnePlus: aankondiging over Europa.
Europese Notebookcheck- en Tech Advisor-tests, GSMArena-schermonderzoek en Nederlandse uitvoering gecontroleerd. Geen Indiase accuresultaten overgenomen.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
POCO F7
Nord 5
