Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Reno15 als batterijduur en direct 512 GB opslag het zwaarst wegen. De Reno14 is aantrekkelijk als je dezelfde soorten camera’s in een lichter toestel wilt. Vervang een goed werkende Reno14 niet alleen vanwege het nieuwere modelnummer.
OPPO Reno14
Voor vergelijkbare cameramogelijkheden met minder gewicht en 12 GB werkgeheugen.
OPPO Reno15
Voor meer batterijduur in de vergelijkende wifitest en standaard 512 GB opslag.
De Reno14 weegt minder
Beide hebben een 6,59inch-scherm en zijn ongeveer 75 mm breed. De Reno14 weegt 187 gram; de Reno15 197 gram. Je wint met de opvolger dus nauwelijks schermruimte, maar draagt wel een wat zwaardere telefoon. De Reno14 is bovendien dunner. Wie met een hoesje werkt, telt de extra dikte en het gewicht daarvan er nog bij op.
De belangrijkste cameramogelijkheden blijven gelijk
Beide combineren een 50MP-hoofdcamera met een 3,5×-telecamera en een brede camera van 8 MP. Die zoomlens is bruikbaar voor portretten op afstand en details op gebouwen. Voor zo’n toepassing voegt de Reno15 geen langere lens toe.
De voorcamera heeft bij beide 50 MP en automatische scherpstelling. De beeldverwerking kan verschillen, maar dezelfde camera-indeling geeft geen basis om de nieuwere telefoon in iedere situatie als beter aan te wijzen. Bij veel avondfotografie zeggen oorspronkelijke voorbeeldfoto’s meer dan de modelnaam.
Voor selfie- en gewone video verandert weinig
Beide kunnen met hoofd- en voorcamera in 4K filmen met maximaal zestig beelden per seconde. Dat helpt bij fijne details en vloeiende beweging. De schermen hebben allebei 460 beeldpunten per inch en maximaal 120 Hz. Voor de scherpte van kleine tekst of de ruimte op een webpagina is de overstap daardoor beperkt.
Een nieuwere naam betekent hier geen snellere game
De Reno14 gebruikt een Dimensity 8350 en de Reno15 een Snapdragon 7 Gen 4. In de vergelijkende gametest van Tweakers haalde de Reno14 een hogere beeldsnelheid. Wie veel speelt, moet de opvolger dus niet automatisch als upgrade zien. Bij langdurige zware belasting kan de Reno14 wel warmte opbouwen en terugschakelen, zoals FoneArena vaststelde.
Nederlandse Reno14-uitvoeringen hebben 12 GB werkgeheugen, de Reno15 8 GB. Dat is ruimte voor actieve apps, niet de opslag voor foto’s. Meer werkgeheugen kan helpen bij zware multitasking, maar voorspelt niet op zichzelf hoe snel iedere app opent.
De Reno15 hield langer vol in dezelfde test
De capaciteit groeit van 6000 naar 6500 mAh. In dezelfde wifitest van Tweakers kwam de Reno14 op 18 uur en 26 minuten, de Reno15 op 23 uur en 4 minuten. Er werden continu websites geopend met een vaste schermhelderheid. Dat ondersteunt het batterijvoordeel bij die taak; het is geen voorspelling van hetzelfde verschil tijdens navigeren of gamen.
Beide ondersteunen 80W-SuperVOOC en missen draadloos laden. De stekkeradapter zit in Nederland niet in de doos. Het hogere modelnummer geeft je dus geen nieuwe laadfunctie.
De Reno15 begint met meer interne ruimte
De Reno14 bestaat met 256 en 512 GB, de Nederlandse Reno15 heeft 512 GB. Beide missen een geheugenkaartslot. Vergelijk voor de prijs daarom dezelfde opslag als je die nodig hebt. De Reno14 krijgt ongeveer tot augustus 2031 beveiligingsupdates; de Reno15 tot januari 2032. De opvolger voegt daarmee enkele maanden toe, geen nieuwe zes jaar vanaf nu.
Een nieuwe batterij kan belangrijker zijn dan een nieuwe telefoon
Werkt je Reno14 nog prettig, dan zijn camera’s, scherm en prestaties geen sterke algemene reden om over te stappen. Een Reno15 is vooral interessant als je meer batterijduur nodig hebt of nu te weinig opslag hebt. Laat bij een versleten batterij ook uitzoeken wat vervanging kost, zodat je niet voor een grotendeels vergelijkbare telefoon betaalt.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | OPPO Reno14 | OPPO Reno15 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 157,9 mm | 158 mm |
| Breedte | 74,73 mm | 74,83 mm |
| Dikte | 7,42 mm | 7,77 mm |
| Gewicht zonder hoes | 187 g | 197 g |
| Materiaal | Aluminium frame en glazen achterkant; Gorilla Glass 7i op het scherm | Aluminium frame en glazen achterkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP66 / IP68 / IP69 | IP68 / IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,59 inch | 6,59 inch |
| Schermtechniek | AMOLED; 60 / 90 / 120 Hz | AMOLED (60–120 Hz; geen LTPO) |
| Resolutie | 2760 × 1256 | 2760 × 1256 |
| Pixeldichtheid | 460 ppi | 460 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Niet vermeld door de fabrikant | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ | HDR10+ |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 600 nits | 600 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | 1200 nits | 1200 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | 1600 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 8350 | Qualcomm Snapdragon®7 Gen 4 Mobile Platform |
| Fysiek werkgeheugen | 12 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB / 512 GB | 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-600, 1/1,95 inch | Sony LYT-600, 1/1,95 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3,5×; f/2,8; optische stabilisatie | 50 MP (3,5×) |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3,5 × | 3,5 × |
| Selfiecamera | 50 MP | 50 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofd-, tele- en voorcamera: maximaal 4K met 60 beelden per seconde; HDR-video mogelijk | Hoofd-, tele- en selfiecamera: maximaal 4K60; ultragroothoek: maximaal 1080p30 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6000 mAh | 6500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 80 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 65% na 30 minuten met 80W-SuperVOOC (Tweakers-test) | Van 1% naar 100% in 57 minuten; 68% na 30 minuten (GSMArena, 80W-SuperVOOC, Smart Rapid Charging aan) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / ColorOS | Android / ColorOS |
| Software bij introductie | Android 15 / ColorOS 15 | Android 16 / ColorOS 16 |
| Softwareondersteuning | Vijf jaar Android-updates en zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in augustus 2025, dus ongeveer tot augustus 2031. | Vijf jaar Android-updates en zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in januari 2026. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee actief | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E (2,4 / 5 / 6 GHz) | Wi-Fi 6 |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
OPPO Reno14
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 421,00
- bolVerkoop door 2Call.nlOPPO Reno14 256 GB groenGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; levering 13 oktober bij controle€ 421,00
- MediaMarktVerkoop door Maxmovil NLOPPO Reno14 256 GB groenGecontroleerd 11 oktober 2026Nieuw; levering 19–21 oktober bij controle€ 556,38
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 488,69.
OPPO Reno15
512 GB opslag — vanaf € 469,00
- BelsimpelOPPO Reno15 5G 512GB DonkerblauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 469,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
OPPO Reno14
OPPO Reno15
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
OPPO Reno14: onderzoek en specificaties
- Een relatief lichte telefoon met een aluminium rand: OPPO Nederland: specificaties en OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden en OPPO: Europees productinformatieblad Reno14 en GadgetGear: Nederlandse Reno14 getest.
- De zoomcamera helpt bij portretten en details op afstand: OPPO Nederland: specificaties en OPPO: Europees productinformatieblad Reno14 en GadgetGear: Nederlandse Reno14 getest en FoneArena: Reno14 getest.
- Ook de voorcamera kan in 4K met zestig beelden per seconde filmen: OPPO Nederland: specificaties en OPPO: Europees productinformatieblad Reno14.
- Scherpe tekst, zonder extreem hoge buitenhelderheid: OPPO Nederland: specificaties en OPPO: Europees productinformatieblad Reno14.
- Batterijduur en opladen zijn afzonderlijke voordelen: OPPO Nederland: specificaties en Tweakers: Reno15-serie en vergelijkende Reno14-metingen en LesMobiles: Reno14 getest.
- Ruim werkgeheugen, maar warmte begrenst langdurig gamen: OPPO Nederland: specificaties en FoneArena: Reno14 getest en Tweakers: Reno15-serie en vergelijkende Reno14-metingen.
- eSIM en updates voor meerdere jaren: OPPO Nederland: specificaties en OPPO: Europees productinformatieblad Reno14.
Nederlandse primaire specificaties, oorspronkelijke reviews en regionale verschillen onderzocht. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
OPPO Reno15: onderzoek en specificaties
- Een complete selfiecamera en een aparte portretlens: OPPO Nederland en GSMArena: camera.
- De brede camera is duidelijk eenvoudiger: OPPO Nederland en GSMArena: camera.
- Ruime batterij en een volle lading in minder dan een uur: OPPO Nederland en GSMArena: gecorrigeerde accutest en laden en Tweakers.
- De gewone Reno15 is groter dan de Europese Pro: OPPO Nederland en GSMArena: gecorrigeerde accutest en laden.
- Veel ruimte voor video, langzamer kopiëren via een kabel: OPPO Nederland en Tweakers.
- Updates tot ongeveer januari 2032: Tweakers.
Nederlandse/Europese uitvoering. Fabrikantgegevens en oorspronkelijke reviews afzonderlijk gelezen. Geen fysieke toesteltest door ons.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Batista70: Reno15 dagelijks getest
- OPPO Nederland: officiële informatie over reparatie en batterijvervanging
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Reno14
Reno15
