OPPO A7 Pro of POCO M8 Pro: welke past bij jou?
Kies de POCO M8 Pro als rekenkracht, achtercamera’s, films en zekerheid over updates belangrijk zijn. POCO belooft vier grote Android-upgrades en beveiligingsupdates tot 8 januari 2032, terwijl voor de OPPO geen Nederlandse einddatum bekend is. De A7 Pro past beter als je eSIM, uitbreidbare opslag en de brede selfiecamera nodig hebt. Alleen voor een grote batterij hoef je niet naar de OPPO, want de POCO heeft ook een grote batterij van 6.500 mAh en laadt met 100 W. Vergelijk de prijzen hieronder bij de 256GB-uitvoeringen.
Waar ze verschillen
| Eigenschap | OPPO A7 Pro 5G | POCO M8 Pro 5G |
|---|---|---|
| Schermdiagonaal | 6,57 inch | 6,83 inch |
| Breedte | 75,81 mmVoordeel: smaller in de hand | 78,31 mm |
| Batterijcapaciteit | 7.400 mAh | 6.500 mAh |
| Bedraad laden (max.) | 80 W | 100 WVoordeel: hoger laadvermogen volgens de fabrikant |
| Stof en water | IP66 / IP68 / IP69 / IP69KVoordeel: getest op zwaardere omstandigheden | IP66 en IP68 |
| Geheugenkaart | JaVoordeel: geheugenkaart past | Nee |
| Grootste opslag | 256 GB | 512 GBVoordeel: meer opslag mogelijk |
Prijs: Bij 256 GB is de POCO M8 Pro op 16 oktober € 250 goedkoper dan de OPPO A7 Pro.
OPPO A7 Pro 5G: € 499 bij Coolblue (16 oktober 2026) · POCO M8 Pro 5G: € 249 bij bol (16 oktober 2026). Nieuwe, losse toestellen. We controleren prijzen met de hand. Ze kunnen inmiddels anders zijn.
OPPO A7 Pro 5G
Voor eSIM, een kaartslot, groepsselfies en minder breedte.
POCO M8 Pro 5G
Voor meer rekenkracht, een groter scherm, optische stabilisatie, 4K en updates tot januari 2032.
Snelheid: de POCO M8 Pro heeft meer rekenkracht en meer werkgeheugen
De Snapdragon 7s Gen 4 van de POCO is krachtiger dan de Dimensity 6360 MAX in de OPPO, en dat helpt bij games en grotere apps. De POCO begint bovendien met 8 GB werkgeheugen en is er ook met 12 GB, de Nederlandse A7 Pro heeft 6 GB. Virtueel geheugen uit de opslag vervangt echt werkgeheugen niet.
Bel en lees je vooral berichten, dan benut je die extra rekenkracht minder. Wissel je vaak tussen navigatie, camera en andere apps, dan is de POCO de ruimere keuze. Zware games draaien ook op de POCO met lagere instellingen.
Scherm en formaat: de POCO heeft het grotere, scherpere scherm, de OPPO is smaller
De POCO heeft een AMOLED-scherm van 6,83 inch met 2772 bij 1280 beeldpunten, de A7 Pro een van 6,57 inch met 2372 bij 1080. Het grotere en scherpere scherm van de POCO geeft meer ruimte voor video en websites. HDR10+ en Dolby Vision zijn bij POCO bevestigd en werkten in de test van GSMArena onder meer bij Netflix en YouTube. Bij OPPO zijn specifieke HDR-formaten niet bevestigd.
Daar staat een grotere behuizing tegenover: de POCO is 78,31 mm breed en weegt ongeveer 205,9 gram, de OPPO is 75,81 mm breed en weegt 200 gram. Vind je brede telefoons lastig, dan heb je meer aan het kleinere scherm van de OPPO dan aan extra kijkruimte.
Camera: de POCO stabiliseert en heeft een ultragroothoekcamera, de OPPO een bredere selfiecamera
De POCO heeft een hoofdcamera van 50 megapixels met optische stabilisatie en een ultragroothoekcamera van 8 MP. De stabilisatie vangt kleine handtrillingen op, de ultragroothoekcamera legt meer omgeving vast. De OPPO heeft achterop geen ultragroothoekcamera en optische stabilisatie is niet bevestigd. Een aparte telecamera heeft geen van beide.
De OPPO richt zich op groepsselfies, met een brede voorcamera van 50 MP en automatische scherpstelling. De POCO heeft een voorcamera van 32 MP met vaste scherpstelling. Voor fotograferen met de achterkant is de POCO uitgebreider.
Video en opslag: 4K bij de POCO, een kaartslot en eSIM bij de OPPO
De POCO filmt met de hoofdcamera in 4K met 30 beelden per seconde (30 fps). De Nederlandse OPPO-specificaties noemen Full HD, en 2,5K is alleen als update aangekondigd. Voor groot terugkijken en uitsnijden heeft de POCO dus meer bevestigde mogelijkheden.
De A7 Pro heeft 256 GB opslag en een geheugenkaartslot. De POCO is er met 256 of 512 GB, en bij hem past een geheugenkaart niet. Film je veel, dan is de grotere uitvoering van de POCO daarom handig. De OPPO ondersteunt ook eSIM, de POCO alleen fysieke nanosimkaarten. Beide hebben NFC, en de POCO heeft wifi 6 waar de OPPO wifi 5 heeft.
Batterij en laden: de OPPO heeft 7.400 mAh, de POCO laadt met 100 W
De Nederlandse OPPO heeft 7.400 mAh, de POCO 6.500 mAh. Welke van de twee het langst meegaat, is niet te zeggen. Reviews van The Cornea Impression en Absolute Geeks gaan over een andere A7 Pro met 8.000 mAh en 45W-laden, dus hun cijfers gelden niet voor het Nederlandse toestel.
De Nederlandse A7 Pro laadt met maximaal 80 W, de POCO met 100 W. GSMArena had met een 100W-lader van Xiaomi, een 6A-kabel en de snelste laadstand 47 minuten nodig om de POCO vol te krijgen. Voor de Nederlandse OPPO is geen vergelijkbare onafhankelijke laadtest bevestigd. Geen van beide kan draadloos laden.
Updates: de POCO krijgt ze tot 8 januari 2032, voor de OPPO staat geen datum vast
POCO belooft vier grote Android-upgrades vanaf Android 15 en beveiligingsupdates tot 8 januari 2032. In oktober 2026 blijft er dan ruim 5 jaar over. De OPPO begon met Android 16, maar een vastgelegde Nederlandse einddatum en het totale aantal upgrades ontbreken nog. OPPO’s ‘5 jaar soepelheid’ is een eigen laboratoriumproef en geen updatebelofte.
Heb je al een M8 Pro, dan levert overstappen naar de A7 Pro vooral eSIM, een kaartslot en een smallere behuizing op. Je levert rekenkracht en achtercamerafuncties in. Bij een nieuwe aankoop zijn dat concrete keuzes.
Alle specificaties naast elkaar
Rijen met het label verschil verschillen tussen de toestellen. Een ontbrekend gegeven telt niet als verschil. In de tabel staat dan waarom het ontbreekt.
| Eigenschap | OPPO A7 Pro 5G | POCO M8 Pro 5G |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte verschil | 159,08 mm | 163,34 mm |
| Breedte verschil | 75,81 mm | 78,31 mm |
| Dikte verschil | 8,8 mm | 8,31 mm |
| Gewicht zonder hoes verschil | 200 g | 205,9 g |
| Materiaal verschil | Kunststof behuizing, Crystal Guard-glas voorop | Kunststof frame en achterkant, Gorilla Glass Victus 2 voorop |
| Bescherming tegen stof en water verschil | IP66 / IP68 / IP69 / IP69K | IP66 en IP68 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee, vervangen gaat via een reparatie | Nee, vervangen gaat via een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal verschil | 6,57 inch | 6,83 inch |
| Schermtechniek verschil | Vlak AMOLED-scherm, tot 120 Hz | AMOLED (60 of 120 Hz) |
| Resolutie verschil | 2372 × 1080 | 2772 × 1280 |
| Pixeldichtheid verschil | 397 ppi | 447 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display verschil | In de Indonesische test verschijnt de klok enkele seconden. Een voortdurend zichtbare klok op de Nederlandse uitvoering is niet bevestigd. | Klok maximaal tien seconden zichtbaar na aanraken in de onderzochte software. Niet permanent |
| HDR-scherm | Niet bevestigd | HDR10+ en Dolby Vision |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) verschil | 800 nits | 600 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) verschil | 1400 nits | 1800 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 3200 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor verschil | MediaTek Dimensity 6360 MAX | Snapdragon 7s Gen 4 |
| Fysiek werkgeheugen verschil | 6 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten verschil | 256 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart verschil | Ja | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera verschil | f/1,9 | f/1,6 |
| Camerasensor en formaat verschil | 1/2 inch volgens het Nederlandse OPPO-introductiebericht | 1/1,55 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Niet bevestigd | Ja |
| Ultragroothoekcamera verschil | Nee | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | Niet van toepassing | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera verschil | 50 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden verschil | Achtercamera: Full HD tot 60 beelden per seconde. Voorcamera: Full HD tot 30. OPPO kondigt 2,5K met 30 beelden per seconde aan via een software-update. | Hoofdcamera: 4K/30 of 1080p/60, ultragroothoekcamera: 1080p/30, voorcamera: 1080p/60 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit verschil | 7400 mAh | 6500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel verschil | 80 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader verschil | Van 1% naar 21% in 10 minuten en naar 51% in 30 minuten, volgens OPPO met 80W-SUPERVOOC. Geen onafhankelijke Europese laadtest beschikbaar. | Vol in 47 minuten, 83% na 30 minuten (GSMArena, Xiaomi 100W-lader, 6A-kabel en Top Speed-stand) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem verschil | Android | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie verschil | Android 16 | Android 15 / HyperOS 2 |
| In Nederland verkrijgbaar sinds verschil | oktober 2026 | januari 2026 |
| Softwareondersteuning verschil | Android 16 bij introductie. OPPO noemt geen aantal Android-upgrades en geen einddatum, en op de Britse opgave van OPPO stond hij op 16 oktober 2026 niet. | 4 grote Android-upgrades vanaf Android 15. Het Xiaomi Security Center noemt 8 januari 2032 als einde van de beveiligingsupdates. |
| Beveiligingsupdates tot (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | januari 2032 |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| 3,5-mm-koptelefoonaansluiting | Nee | Nee |
| USB-gegevensoverdracht verschil | USB 2.0, geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie verschil | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM, microSD wordt ondersteund | Twee nanosimkaarten |
| eSIM verschil | Ja | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi verschil | 5 (2,4 / 5 GHz) | 6 (2,4 en 5 GHz), 6E-ondersteuning verschilt per regio |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
| EU-energielabel | ||
| EU-energieklasse | A | Niet vermeld door de fabrikant |
| Accuduur per laadcyclus (EU-test) | 79 h 06 min | Niet vermeld door de fabrikant |
| Laadcycli tot 80% capaciteit (EU-opgave) | 1.800 cycli | Niet vermeld door de fabrikant |
| Repareerbaarheidsklasse (EU) | B | Niet vermeld door de fabrikant |
| Valbestendigheidsklasse (EU) | A | Niet vermeld door de fabrikant |
Alle begrippen uit de tabel staan uitgelegd in de begrippenlijst.
Formaat op schaal
De OPPO A7 Pro 5G is 4,26 mm lager en 2,5 mm smaller dan de POCO M8 Pro 5G.
- OPPO A7 Pro 5G: 75,81 × 159,08 mm
- POCO M8 Pro 5G: 78,31 × 163,34 mm
Begrippen bij deze vergelijking
- Laadvermogen via de kabel (W)
- Het hoogste vermogen in watt (W) waarmee de telefoon via de kabel kan laden.
- Bescherming tegen stof en water (IP-code)
- Een code van twee cijfers die zegt hoe goed de telefoon in een test bestand was tegen stof en water.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert in plaats van een kaartje in een lade.
- Geheugenkaart
- Of je de opslag kunt uitbreiden met een microSD-kaart.
- Camerasensor en sensorformaat
- Het onderdeel dat het licht opvangt, en hoe groot het is.
Wat zeggen reviewers?
Cijfers van onafhankelijke testers. We tonen ze naast elkaar en rekenen ze niet om.
POCO M8 Pro 5G
- 7,2 / 10
- 79 / 100
Wat kosten deze telefoons?
Dit zijn prijzen van nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. Bij elke prijs staat de datum waarop we hem controleerden. Bedragen zijn inclusief btw en zonder bezorgkosten. We werken ze bij met de hand, niet live.
OPPO A7 Pro 5G
256 GB opslag · 6 GB werkgeheugen: vanaf € 499,00
- CoolblueOPPO A7 Pro 256GB Blauw 5GGecontroleerd 16 oktober 2026Op voorraad (bij controle)€ 499,00
- MediaMarktVerkoop door OPPO OfficialOPPO A7 Pro 5G - 256 GB Surfing Blue 5GGecontroleerd 16 oktober 2026Online op voorraad (bij controle)€ 499,00
- bolVerkoop door bolOPPO A7 Pro 5G 6 + 256GB Surfing Blue - Extra GarantieGecontroleerd 16 oktober 2026Op voorraad. Voor 23:59 uur besteld, morgen in huis (bij controle)€ 499,00
- OPPO StoreOPPO A7 Pro 5G - Surfing BlueGecontroleerd 16 oktober 2026Beschikbaar (variant op voorraad volgens winkel) (bij controle)€ 499,00
Gemiddelde van deze 4 prijzen: € 499,00.
POCO M8 Pro 5G
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen: vanaf € 249,00
- bolVerkoop door Xiaomi NetherlandPOCO M8 Pro 5G 256 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, uiterlijk 23 oktober in huis bij controle (bij controle)€ 249,00
- Xiaomi NederlandPOCO M8 Pro 5G 256 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, levering verwacht binnen 2-5 werkdagen (bij controle)€ 249,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 249,45.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen: vanaf € 299,90
- Xiaomi NederlandPOCO M8 Pro 5G 512 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, levering verwacht binnen 2-5 werkdagen (bij controle)€ 299,90
- bolVerkoop door Xiaomi NetherlandPOCO M8 Pro 5G 512 GB ZilverGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, uiterlijk 23 oktober in huis bij controle (bij controle)€ 299,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 299,90.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
OPPO A7 Pro 5G: onderzoek en specificaties
- Formaat: niet te hoog, wel 200 gram en goed beschermd tegen water: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden, Jagat Review: behuizing en scherm, Indonesische uitvoering en bol: Nederlandse uitvoering en verkoopgegevens.
- Scherm: scherp AMOLED met 120 Hz, een klok die zichtbaar blijft is onzeker: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden en Jagat Review: behuizing en scherm, Indonesische uitvoering.
- Selfies: de brede voorcamera van 50 MP krijgt groepen goed in beeld: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden en The Cornea Impression: A7 Pro in dagelijks gebruik, uitvoering VAE.
- Achtercamera’s: geen ultragroothoekcamera en geen telecamera: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, The Cornea Impression: A7 Pro in dagelijks gebruik, uitvoering VAE, Absolute Geeks: oorspronkelijke review, uitvoering VAE en OPPO: Nederlands introductiebericht, gepubliceerd bij Emerce.
- Video: nu Full HD, 2,5K komt later met een update: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties.
- Batterij: 7.400 mAh en 80 W, maar nog geen Europese duurtest: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden, The Cornea Impression: A7 Pro in dagelijks gebruik, uitvoering VAE en bol: Nederlandse uitvoering en verkoopgegevens.
- Snelheid: genoeg voor gewone apps, geen gametelefoon: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, Jagat Review: behuizing en scherm, Indonesische uitvoering, Jagat Review: aansluitingen en software en The Cornea Impression: A7 Pro in dagelijks gebruik, uitvoering VAE.
- Updates: einddatum nog onbekend, ‘5 jaar soepelheid’ is een andere belofte: OPPO Nederland: A7 Pro 5G-specificaties, OPPO Nederland: functies en testvoorwaarden en OPPO Verenigd Koninkrijk: beveiligingsperioden.
Primaire Europese specificaties en oorspronkelijke reviews gelezen. Regionale verschillen bij de bevindingen vermeld. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
POCO M8 Pro 5G: onderzoek en specificaties
- Formaat: breed en 205,9 gram, met IP66 en IP68: POCO: Nederlandse specificaties, POCO: Nederlandse productinformatie en GSMArena: behuizing.
- Scherm: scherper dan de M8 en met HDR-video bij Netflix en YouTube: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Camera: de hoofdcamera is goed, de ultragroothoekcamera duidelijk minder: POCO: Nederlandse specificaties en GSMArena: camera en video.
- Video: rustige 4K-opnamen achterop, voorop maximaal 1080p: POCO: Nederlandse specificaties, Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: camera en video.
- Batterij: ruim 16 uur in de testmix van GSMArena, in 47 minuten vol: POCO: Nederlandse specificaties, POCO: Nederlandse productinformatie en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Prestaties: vlot in gewone apps, zware 3D-games vragen lagere instellingen: POCO: Nederlandse specificaties, Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: software en prestaties.
- Software: extra apps en advertenties, en een klok die na 10 seconden verdwijnt: POCO: Nederlandse specificaties, Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model, GSMArena: software en prestaties, Notebookcheck: klokweergave van de M8 Pro en Tech Spurt: oorspronkelijke M8- en M8 Pro-review.
- Updates: beveiliging tot 8 januari 2032: POCO: Nederlandse specificaties, GSMArena: software en prestaties en Xiaomi: officiële beveiligingsperiode.
Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister, volledige oorspronkelijke GSMArena-reviewhoofdstukken en aanvullend onafhankelijk onderzoek, Nederlandse voorraad gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op . Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
A7 Pro 5G
POCO M8 Pro 5G