Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Nord 6 als een grote batterij, zware games en jarenlang updates belangrijk zijn. Voor een kleinere en lichtere telefoon is dit geen verbetering. Heb je geen zware gebruikswensen, dan is ook een jonger model met minder rekenkracht het vergelijken waard.
OnePlus Nord 3
Voor bestaande eigenaren die het lichtere toestel prettig vinden en tot juli 2027 genoeg ondersteuning hebben.
OnePlus Nord 6
Voor een grote Europese batterij, zware games en ondersteuning tot 2032.
De nieuwere Nord vraagt meer ruimte in je hand
De Nord 3 is 75,1 mm breed en weegt 193,5 gram. De Europese Nord 6 is 77,45 mm breed en weegt 210 gram. Hun schermdiagonalen liggen met 6,74 en 6,78 inch dicht bij elkaar, maar de behuizing van de 6 is duidelijk breder.
Beide OLED-schermen verversen gewone apps tot 120 keer per seconde. De Nord 6 kan in geselecteerde games 165 Hz gebruiken. Dat geeft alleen voordeel als jouw spel en instellingen die stand ondersteunen. De schuifknop voor geluid, trillen en stil van de Nord 3 maakt op de 6 plaats voor een instelbare Plus Key.
Voor jezelf filmen biedt de Nord 6 meer
De Nord 6 heeft een 32MP-voorcamera met automatische scherpstelling en 4K-video tot dertig beelden per seconde. De Nord 3 heeft een 16MP-voorcamera met vaste scherpstelling en maximaal 1080p/30. Als je jezelf regelmatig opneemt, maakt dat meer verschil dan het identieke getal van vijftig megapixel bij hun gewone achtercamera’s.
Beide hebben achterop optische stabilisatie en een brede 8MP-camera. Geen van beide heeft een aparte zoomlens. De grotere hoofdsensor van de Nord 3 is op papier interessant, maar bewijst niet dat hij in alle situaties betere foto’s maakt: de nieuwere verwerking telt ook mee. Voor veel inzoomen blijven beide beperkt.
Van 5.000 naar 7.500 mAh
De Europese Nord 6 kan aanzienlijk meer lading opslaan dan de Nord 3: 7.500 tegenover 5.000 mAh. Dat is een belangrijk verschil voor iemand die vaak lang van een stopcontact weg is. Het betekent niet automatisch vijftig procent langer gebruik, omdat het stroomverbruik per toestel en taak verschilt.
Beide ondersteunen 80W-SUPERVOOC. De Nord 3 was bij GSMArena met de meegeleverde adapter in 32 minuten vol. De Europese Nord 6 bevat geen adapter. De gelezen buitenlandse laadtest gebruikte bovendien een 9.000mAh-versie; die tijd zetten we niet neer als resultaat voor de 7.500mAh-telefoon. Draadloos laden ontbreekt op beide.
Meer ruimte voor games en een veel latere einddatum
De Nord 6 gebruikt een Snapdragon 8s Gen 4 en biedt 256 of 512 GB opslag. De Nord 3 heeft een Dimensity 9000 met 128 of 256 GB. De nieuwere chip past beter bij zware games, maar voor een paar dagelijkse apps is extra opslag of langere ondersteuning vaak nuttiger.
De Nord 3 krijgt beveiligingsupdates tot 1 juli 2027. Voor de Nord 6 belooft OnePlus zes jaar vanaf april 2026, dus tot 2032. Geen van beide heeft een geheugenkaartslot of eSIM. Koop vooraf genoeg opslag voor de games en video’s die je wilt bewaren.
Een duidelijke stap voor batterij en lange ondersteuning
Voor een eigenaar van de Nord 3 zijn de grotere batterij en ongeveer vijf jaar langere beveiligingsperiode goede redenen om naar de Nord 6 te kijken. Alleen vanwege het hogere schermgetal hoef je niet te vervangen. De 165Hz-stand werkt niet in alle apps en maakt het grotere toestel niet gemakkelijker met één hand te bedienen.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | OnePlus Nord 3 | OnePlus Nord 6 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 162,6 mm | 162,46 mm |
| Breedte | 75,1 mm | 77,45 mm |
| Dikte | 8,1 mm | 8,5 mm |
| Gewicht zonder hoes | 193,5 g | 210 g |
| Materiaal | Kunststof frame; Gorilla Glass 5 achterkant; Dragontrail voorop | Kunststof frame en achterkant; Crystal Guard-glas voorop |
| Bescherming tegen stof en water | IP54 | IP66, IP68, IP69 en IP69K |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,74 inch | 6,78 inch |
| Schermtechniek | AMOLED (40–120 Hz volgens OnePlus) | AMOLED (60–120 Hz in gewone apps; tot 165 Hz in ondersteunde games) |
| Resolutie | 2772 × 1240 | 2772 × 1272 |
| Pixeldichtheid | 450 ppi | 450 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Klokweergave bij vergrendeling; voortdurend zichtbaar blijven is niet bevestigd |
| HDR-scherm | HDR10+ | HDR10 |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1800 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 3600 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Dimensity 9000 | Snapdragon 8s Gen 4 |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 16 GB | 8 / 12 GB |
| Opslagvarianten | 128 GB / 256 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,953 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | 8 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 16 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 4K/60; brede camera en voorcamera: maximaal 1080p/30. Elektronische videostabilisatie in de oorspronkelijke test alleen bij 1080p. | Hoofdcamera: 4K/60; brede camera: 1080p/30; voorcamera met autofocus: 4K/30 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5000 mAh | 7500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 80 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Van 0% naar 100% in 32 minuten; 98% na een halfuur met de meegeleverde 80W-adapter (GSMArena-test) | Niet vermeld door de fabrikant |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / OxygenOS | Android / OxygenOS |
| Software bij introductie | Android 13 / OxygenOS 13.1 | Android 16 / OxygenOS 16 |
| Softwareondersteuning | 3 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 1 juli 2027. | 4 nieuwe Android-versies; 6 jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie in april 2026, dus tot 2032. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 2.0 |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten | Twee nanosimkaarten |
| eSIM | Nee | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6 | 7 (2,4 en 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.3 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
OnePlus Nord 3
128 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 219,00
- BelsimpelOnePlus Nord 3 128 GB groenGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 219,00
- bol (Maxmovil)OnePlus Nord 3 128 GB groenGecontroleerd 9 oktober 2026Uiterlijk 19 oktober 2026 in huis€ 244,36
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 231,68.
OnePlus Nord 6
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 465,00
- bol (SuperTech)OnePlus Nord 6 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 465,00
- BelsimpelOnePlus Nord 6 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 475,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 470,00.
512 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 509,00
- bol (SuperTech)OnePlus Nord 6 512 GB groenGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 509,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
OnePlus Nord 3: onderzoek en specificaties
- Een vlak en helder scherm om op te lezen: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Glazen achterkant en een knop voor de stille stand: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: ontwerp en GSMArena: software en prestaties.
- De hoofdcamera is belangrijker dan het aantal lenzen: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- Bij lopen filmen is de gekozen videostand van belang: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- Snelle gewone bediening, met grenzen bij lang gamen: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- Een korte laadpauze met de meegeleverde adapter: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- De lage prijs moet opwegen tegen updates tot juli 2027: OnePlus: Europese specificaties en OnePlus: einddatum beveiligingsupdates en Android Authority: eigen review en eSIM-bevestiging.
Europese officiële specificaties, ondersteuning en oorspronkelijke afzonderlijke testhoofdstukken gelezen; geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
OnePlus Nord 6: onderzoek en specificaties
- De Europese versie heeft 7.500 mAh: OnePlus: Europese specificaties.
- 165 Hz werkt alleen in bepaalde games: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: ontwerp en GSMArena: software en prestaties.
- Veel rekenkracht, maar geen kleine telefoon: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: ontwerp en GSMArena: software en prestaties.
- Goede gewone foto’s; verder inzoomen blijft een beperking: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- De voorcamera stelt scherp, maar filmt in 4K tot dertig beelden: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: camera’s.
- Snelladen vraagt een losse adapter: OnePlus: Europese specificaties.
- Kies vooraf voldoende opslag en let op de uitvoering: OnePlus: Europese specificaties en bol / SuperTech: uitvoering en opgegeven garantie en Belsimpel: Europese uitvoering en garantie.
- Zes jaar beveiligingsupdates vanaf de introductie: OnePlus: Europese specificaties en OnePlus: einddatum beveiligingsupdates en OnePlus: wijzigingen in Europa.
Europese officiële specificaties, ondersteuning en oorspronkelijke afzonderlijke testhoofdstukken gelezen; geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- GSMArena: hardware
- Belsimpel: simmogelijkheden
- GSMArena: hardware
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Nord 3
Nord 6