Welke van deze twee past bij jou?
Kies de 13 als je een grote telefoon voor meerdere jaren zoekt en 3× zoom of draadloos laden wilt. Blijf bij de 11 zolang hij goed voldoet als je die extra’s niet nodig hebt. De ondersteuning tot februari 2028 blijft dan wel een duidelijke eindgrens om mee te plannen.
OnePlus 11
Voor bestaande eigenaren die een smaller toestel prettig vinden en voorlopig genoeg hebben aan 2× zoom.
OnePlus 13
Voor langer gebruik, meer batterijcapaciteit, 3× zoom en draadloos opladen.
De 11 is gemakkelijker met één hand te omvatten
De breedte neemt toe van 74,1 mm bij de 11 naar 76,5 mm bij de 13. Het scherm groeit van 6,7 naar 6,82 inch. Vooral tijdens typen merk je dat je duim verder moet reiken. De zwarte en witte 13 wegen 213 gram; de 11 weegt 205 gram.
Beide schermen zijn OLED met maximaal 120 verversingen per seconde voor vloeiend scrollen. De 13 heeft een hogere opgegeven buitenhelderheid. De 11 bleek in de gelezen langetermijnreview juist niet altijd prettig in directe zon. Voor veel navigeren buiten is dat een betekenisvoller verschil dan alleen het aantal beeldpunten.
Meer bereik voor onderwerpen op afstand
De 11 heeft een aparte 2×-camera, terwijl de 13 tot 3× optisch vergroot. Voor een detail aan een gebouw of iemand aan de andere kant van een speelveld geeft de 13 daardoor een smaller, verder ingezoomd beeld. Voor portretten in een kleine kamer kan 2× juist voldoende zijn.
De brede camera van de 11 kan ook dichtbij scherpstellen. Zijn voorcamera blijft echter bij 1080p-video met dertig beelden per seconde. Kijk bij je keuze dus niet alleen naar de telelens: wie vooral zichzelf opneemt, gebruikt een ander deel van de camera-uitrusting.
Meer capaciteit en ook draadloos opladen
De 13 heeft 6.000 mAh tegenover 5.000 mAh in de 11. Dat is een grotere voorraad lading, maar geen garantie voor precies twintig procent langer gebruik. Een scherm dat vaak fel staat of een zware game kan dat voordeel anders laten uitpakken. Bij een oudere 11 telt ook batterijslijtage mee.
Beide kunnen via SUPERVOOC tot 100 W laden. De 11 was in de oorspronkelijke GSMArena-test in 22 minuten vol. De 13 voegt draadloos laden tot 50 W met een geschikte AIRVOOC-lader toe. Heb je graag een laadplek op je bureau, dan hoef je met de 13 niet telkens een kabel in te steken.
Het verschil in resterende ondersteuning is groot
OnePlus ondersteunt de 11 met beveiligingsupdates tot 1 februari 2028 en de 13 tot 7 januari 2031. Bij aankoop in oktober 2026 betekent dat ongeveer zestien maanden tegenover ruim vier jaar. Die periode begint niet opnieuw wanneer je een ongebruikt toestel koopt.
De 13 heeft een snellere Snapdragon 8 Elite en biedt 256 of 512 GB opslag. De 11 gebruikt een Snapdragon 8 Gen 2 en gaat in Nederland tot 256 GB. Beide ondersteunen eSIM. De 13 heeft daarnaast een snellere USB-poort voor grote bestanden; een geheugenkaart past in geen van beide.
Vervang voor een concrete verbetering
Een goed werkende 11 hoeft niet weg omdat de 13 sneller is. De overstap is vooral te onderbouwen met langere ondersteuning, draadloos laden, meer opslag of verder inzoomen. Zoek je juist een smallere telefoon, dan helpt deze stap niet: de 13 is duidelijk breder.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | OnePlus 11 | OnePlus 13 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte | 163,1 mm | 162,9 mm |
| Breedte | 74,1 mm | 76,5 mm |
| Dikte | 8,53 mm | 8,5 mm |
| Gewicht zonder hoes | 205 g | 213 g |
| Materiaal | Aluminium frame; Gorilla Glass 5 achterkant; Gorilla Glass Victus voorop | Aluminium frame; glazen achterkant (zwart/wit) of kunstleer (blauw) |
| Bescherming tegen stof en water | IP64 | IP68 en IP69 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal | 6,7 inch | 6,82 inch |
| Schermtechniek | LTPO AMOLED (1–120 Hz) | LTPO AMOLED (1–120 Hz) |
| Resolutie | 3216 × 1440 | 3168 × 1440 |
| Pixeldichtheid | 525 ppi | 510 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Ja | Ja |
| HDR-scherm | Dolby Vision, HDR10 en HDR10+ | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1600 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 4500 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Gen 2 | Snapdragon 8 Elite |
| Fysiek werkgeheugen | 8 / 16 GB | 12 / 16 GB |
| Opslagvarianten | 128 GB / 256 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,6 |
| Sensorformaat hoofdcamera | 1/1,56 inch | 1/1,4 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 48 MP | 50 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 32 MP; 2× optische vergroting; f/2,0 | 50 MP; 3× optische vergroting; f/2,6; optische beeldstabilisatie |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 2 × | 3 × |
| Selfiecamera | 16 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Hoofdcamera: 8K/24 of 4K/60; brede camera: 4K/60; telecamera en voorcamera: maximaal 1080p/30 | 8K bij 30 fps; 4K bij 30/60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 5000 mAh | 6000 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 100 W | 100 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Van 0% naar 100% in 22 minuten met de meegeleverde 100W-adapter (GSMArena-test) | Van 1% naar 100% in circa 36 minuten met een 100W SUPERVOOC-adapter (OnePlus-test) |
| Draadloos opladen | Nee | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | Niet van toepassing | 50 W |
| Draadloze laadstandaard | Niet van toepassing | Qi 1.3.3 en AIRVOOC; magnetische bevestiging met geschikt hoesje |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android / OxygenOS | Android / OxygenOS |
| Software bij introductie | Android 13 / OxygenOS 13 | Android 15 / OxygenOS 15 |
| Softwareondersteuning | 4 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 1 februari 2028. | 4 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot 7 januari 2031. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0 | USB 3.2 (tot 5 Gbit/s) |
| Simconfiguratie | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee actief | Twee nanosimkaarten of nanosim + eSIM; maximaal twee actief |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 en 5 GHz) | 7 |
| Bluetooth | 5.3 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
OnePlus 11
256 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 578,47
- MediaMarkt (Vehe Shop)OnePlus 11 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Online op voorraad; bezorging 15–16 oktober 2026€ 578,47
OnePlus 13
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 997,00
- BelsimpelOnePlus 13 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; 10 oktober 2026 in huis€ 997,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
OnePlus 13
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
OnePlus 11: onderzoek en specificaties
- Een grote telefoon die smaller is dan zijn opvolgers: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: ontwerp.
- Scherpe tekst, maar in felle zon zijn er betere schermen: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden en GSMArena: scherm bij langdurig gebruik.
- De 2×-camera is nuttig voor portretten: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: cameraresultaten.
- Voor jezelf filmen is de voorcamera beperkt: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: cameraresultaten.
- Let op het verschil tussen 128 en 256 GB: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: software en prestaties.
- Volledig opladen in 22 minuten bij de test: OnePlus: Europese specificaties en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Ondersteuning tot 1 februari 2028: OnePlus: Europese specificaties en OnePlus: einddatum beveiligingsupdates.
Europese officiële specificaties, ondersteuning en oorspronkelijke afzonderlijke testhoofdstukken gelezen; geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
OnePlus 13: onderzoek en specificaties
- De batterij gaat in de test langer mee dan die van de 12: GSMArena: scherm, batterij en laden.
- De zoomcamera helpt vooral op enige afstand: GSMArena.
- Een groot scherm met verschillende afwerkingen: OnePlus Nederland: specificaties en Expert Reviews: OnePlus 13.
- Snel laden via een kabel of draadloos: GSMArena: scherm, batterij en laden en GSMArena: ontwerp en draadloos laden en OnePlus Nederland: specificaties.
- Ruimte voor bestanden en ondersteuning tot 2031: OnePlus Nederland: specificaties en OnePlus: gepubliceerde beveiligingsperiode en OnePlus: aankondiging over Europa.
Internationale GSMArena-review, Britse gebruikstest en officiële Nederlandse uitvoeringen; geen Chinese importsoftware als Nederlandse test gebruikt.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 9 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
11
13
