Welke van deze twee past bij jou?
Kies de Razr Fold als je de pen gaat gebruiken of vaak lang op het grote scherm werkt. Kies de Fold7 als je vooral twee apps wilt openen en de telefoon zo licht mogelijk wilt meenemen. Een goed werkende Fold7 vervangen is vooral logisch als je nu een pen mist.
Motorola razr fold
Voor een pen op beide schermen en de langere gemeten wifi-batterijduur. Zwaarder en dikker dan Samsung.
Samsung Galaxy Z Fold7
Voor het lichtere, dunnere toestel met groot binnenscherm. Geen S Pen en kortere wifi-testduur.
Hoe groot zijn ze dichtgeklapt?
De Razr Fold weegt 243 gram en is dicht 9,89 millimeter dik. De Fold7 komt op 215 gram en 8,9 millimeter. Bij lang vasthouden kan dat verschil in gewicht meer opvallen dan het kleine verschil tussen de binnenschermen van ongeveer 8,1 en 8 inch. Beide blijven hoge telefoons met een groot buitenscherm voor korte taken.
Open hebben de schermen een bijna vierkante vorm. Een kaart of document krijgt daardoor veel ruimte, terwijl een brede film zwarte balken houdt. Bij allebei blijft een vouw aanwezig. Geen van beide is stofdicht: fijn zand moet uit het scharnier en tussen de schermhelften blijven.
Motorola ondersteunt een pen, de Fold7 niet
Met beide telefoons kun je informatie uit twee apps tegelijk bekijken. Denk aan een e-mail naast je agenda, zodat je een datum kunt overnemen zonder steeds te wisselen. De Razr Fold kan daarnaast met de Moto Pen Ultra worden bediend, op zowel het binnen- als buitenscherm. De huidige Nederlandse fabrikantverpakking bevat die pen; controleer de inhoud bij een andere winkel.
De Fold7 ondersteunt geen S Pen. Een oudere Samsung-pen meenemen naar dit model werkt dus niet. Beide telefoons kunnen wel beeld via USB-C uitvoeren naar een geschikte monitor. Daarvoor heb je een videokabel nodig; niet iedere kabel waarmee je oplaadt kan dat.
Vergelijk de camera’s op de foto die je wilt maken
Beide hebben een gewone camera, een brede camera en een aparte 3×-zoomcamera. Bij Motorola heeft elke achtercamera 50 megapixels; Samsung combineert 200, 12 en 10 megapixels. Daaruit kun je niet afleiden dat Samsung iedere gewone foto beter maakt of Motorola iedere zoomfoto wint.
De Razr Fold liet in de oorspronkelijke cameratest goede resultaten bij daglicht zien en kan met zijn telecamera vanaf ongeveer veertien centimeter scherpstellen. De Fold7 kreeg eveneens een positief cameraoordeel. Voor sterke digitale vergroting blijven beide beperkter dan een gewone telefoon met extra zoomlenzen. Allebei kunnen ze 4K met zestig beelden per seconde filmen.
Motorola hield langer vol in de wifi-test
Notebookcheck mat bij de Razr Fold 18 uur en 22 minuten voortdurend websites openen via wifi. De Fold7 haalde in dezelfde testreeks 14 uur en 15 minuten. Dat ondersteunt Motorola als keuze voor lang lezen en internetten. Het is geen belofte van vier extra uren bij iedere taak: veel filmen of een fel binnenscherm gebruiken verandert het verbruik.
Motorola ondersteunt 80 W bedraad laden. In de afzonderlijke GSMArena-test duurde een volle laadbeurt open zestig minuten met een passende adapter en snellere laadstand. Samsung ondersteunt 25 W en noemt zelf tot 50% in ongeveer een halfuur. Die fabrikantclaim is een andere meting. Draadloos kan Motorola sneller laden met zijn speciale lader; gewone Qi-matten halen dat hoogste vermogen niet.
Opslag en de resterende ondersteuning
De Nederlandse Razr Fold heeft 512 GB opslag en 16 GB werkgeheugen. Bij de Fold7 kun je onder meer 256 GB, 512 GB en 1 TB kiezen. Geen van beide accepteert een geheugenkaart. Vergelijk winkelprijzen dus bij dezelfde opslag, zeker wanneer je veel video wilt bewaren.
Motorola’s huidige Europese register noemt maart 2033 voor beveiliging; Samsung noemt 31 juli 2032. Beide kregen zeven nieuwe Android-versies toegezegd. De Fold7 heeft veel rekenkracht, maar het gewicht, de pen en de gemeten batterijduur geven hier duidelijkere koopargumenten dan alleen de naam van de processor.
Heeft overstappen vanaf de Fold7 zin?
Een overstap is vooral te onderbouwen als je dagelijks met een pen wilt schrijven of de batterijduur van je Fold7 tekortschiet. Voor dezelfde berichten en twee apps naast elkaar is vervangen niet vanzelf nodig. Je neemt met de Razr Fold ook meer gewicht mee en moet opnieuw wennen aan de software.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola razr fold | Samsung Galaxy Z Fold7 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Fold | Fold |
| Hoogte (gesloten bij vouwbaar) | 160,05 mm | 158,4 mm |
| Breedte (gesloten bij vouwbaar) | 73,6 mm | 72,8 mm |
| Dikte (gesloten bij vouwbaar) | 9,89 mm | 8,9 mm |
| Gewicht zonder hoes | 243 g | 215 g |
| Materiaal | Aluminium frame, stalen scharnier en kunststof achterkant; Gorilla Glass Ceramic 3 buiten, buigbaar scherm binnen | Aluminium frame en scharnier; glazen buitenkant |
| Bescherming tegen stof en water | IP48 / IP49 | IP48 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar) | 8,09 inch | 8 inch |
| Buitenscherm | 6,56 inch | 6,5 inch |
| Schermtechniek | LTPO OLED; binnen tot 120 Hz, buiten tot 165 Hz in ondersteunde games | Dynamic AMOLED 2X (1–120 Hz) |
| Resolutie | 2484 × 2232 (binnen); 2520 × 1080 (buiten) | 2184 × 1968 |
| Pixeldichtheid | 412 ppi | 368 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Het buitenscherm kan de klok, datum en meldingsicoontjes blijven tonen wanneer de telefoon vergrendeld is. | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ / Dolby Vision | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 500 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 6200 nits | 2600 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Gen 5 | Snapdragon 8 Elite for Galaxy |
| Fysiek werkgeheugen | 16 GB | 12 / 16 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 200 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,6 | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-828, 1/1,28 inch | 1/1,3 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 12 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3× optische vergroting; f/2,4; optische beeldstabilisatie | 10 MP; 3× optische vergroting; f/2,4 |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 3 × |
| Selfiecamera | 32 MP | 10 MP |
| Videomogelijkheden | Achtercamera’s: 4K tot 60 beelden per seconde; hoofd- en telecamera ook 8K/30. Selfiecamera binnen: 4K/60; buiten: Full HD/60. | 8K bij 30 fps; 4K bij 30/60 fps |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6000 mAh | 4400 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 25 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Met Motorola 125W USB-PD-lader en sneller laden ingeschakeld: open 66% na 30 minuten en vol na 60 minuten; dicht 55% na 30 minuten en vol na 66 minuten (GSMArena). | Tot 50% in circa 30 minuten met Samsungs 25W-adapter en 3A USB-C-kabel (fabrikanttest) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 50 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi tot 15 W; Motorola TurboPower tot 50 W met passende draadloze lader; geen magnetische Qi2 | Qi / Samsung Fast Wireless Charging |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android / One UI |
| Software bij introductie | Android 16 | Android 16 / One UI 8 |
| Softwareondersteuning | Zeven Android-upgrades vanaf Android 16; de huidige Europese ondersteuningspagina noemt beveiligingsupdates tot maart 2033. | 7 nieuwe Android-versies; beveiligingsupdates tot en met 31 juli 2032. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1; DisplayPort 1.2 voor beeld via kabel | USB 3.2 Gen 1 (tot 5 Gbit/s) |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM | Twee nanosimkaarten, nanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 / 5 / 6 GHz) | 7 |
| Bluetooth | 6.0 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola razr fold
512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 1.560,10
- bolVerkoop door DigitalBayMotorola razr fold 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 1.560,10
Samsung Galaxy Z Fold7
512 GB opslag — vanaf € 1.851,00
- Mobiel.nlSamsung Galaxy Z Fold7 5G 512GB BlauwGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.851,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola razr fold
Samsung Galaxy Z Fold7
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola razr fold: onderzoek en specificaties
- Open voor meer werkruimte, dicht nog steeds een grote telefoon: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Twee apps en een pen maken het grote scherm nuttig: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Heldere schermen zonder voortdurend het geadverteerde maximum: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Motorola: handleiding Razr Fold, always-on display op pagina 47.
- Drie bruikbare camera’s, ook om dichtbij te fotograferen: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: camera’s en video en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Goede video en verschillende manieren om selfies te maken: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: camera’s en video.
- Hoe vaak je openklapt beïnvloedt de batterijduur: GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Een volle batterij in ongeveer een uur met de juiste lader: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Veel snelheid en snelle aansluitingen, met warmte als grens: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Updates tot 2033, maar blijf zorgvuldig met het scherm: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en Motorola Europa: beveiligingsupdates Razr Fold en Motorola: handleiding Razr Fold, always-on display op pagina 47.
Nederlandse fabrikantgegevens, oorspronkelijke Europese reviews, handleidingen en modelspecifieke ondersteuning gelezen. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Samsung Galaxy Z Fold7: onderzoek en specificaties
- Het grote scherm moet iets toevoegen aan jouw gebruik: Samsung: officiële productspecificaties.
- Dunner meenemen, voorzichtig blijven met het binnenscherm: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Een goede hoofdcamera maakt dit geen S Ultra: Samsung: officiële productspecificaties en Notebookcheck.
- Batterijduur en laden blijven aandachtspunten: Notebookcheck en Samsung: officiële productspecificaties.
- Geen S Pen, wel ruimte voor bestanden: Samsung: officiële productspecificaties.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
razr fold
Z Fold7
