Welke van deze twee past bij jou?
Kies Motorola voor schrijven met een pen en kortere laadpauzes. Kies de Pixel voor Googles bediening, magnetische accessoires en het langere optische zoombereik. De naam Pro betekent bij de Pixel Fold niet dat hij dezelfde camera’s heeft als een gewone Pixel Pro.
Motorola razr fold
Voor pengebruik, minder gewicht en de kortere volledige laadtest. Geen ingebouwde magneten voor Qi2.
Google Pixel 10 Pro Fold
Voor Pixelsnap en een aparte 5×-camera. Zwaarder en langzamer volledig opladen in de gelezen test.
Motorola is lichter en iets smaller
De Razr Fold weegt 243 gram en is dicht 73,6 millimeter breed. De Pixel komt op 258 gram en 76,3 millimeter. Motorola is ook iets dunner: 9,89 tegenover 10,8 millimeter. Beide zijn zware grote telefoons, maar dat verschil kan prettig zijn als je vaak lang leest terwijl je het toestel vasthoudt.
De binnenschermen meten ongeveer 8,1 en 8 inch. Ze geven een kaart of twee apps veel ruimte. Een brede film benut het bijna vierkante scherm minder volledig. Buiten heeft Motorola ongeveer 6,6 inch en Google 6,4 inch. Bij beide kun je een kort bericht beantwoorden zonder uitklappen.
De pen is een extra mogelijkheid bij Motorola
Motorola ondersteunt de Moto Pen Ultra op beide schermen. Daarmee kun je een notitie schrijven of een schets maken. De pen zit in de huidige Nederlandse fabrikantverpakking, maar heeft geen opbergvak in de telefoon. De Pixel biedt geen overeenkomstige ondersteuning voor zo’n actieve schrijfpen.
Beide kunnen twee apps naast elkaar tonen. Motorola voegt onder meer een laptopachtige stand en Smart Connect voor een groter extern scherm toe. De Tensor G5 van de Pixel blijft in rekenkracht achter bij de snelste concurrenten. Dat zegt niet dat berichten traag gaan, maar maakt hem minder aantrekkelijk wanneer zware toepassingen de belangrijkste reden voor je aankoop zijn.
3× en 5× helpen bij verschillende afstanden
Motorola heeft een aparte 3×-zoomcamera. Google gebruikt een 5×-camera, die een verder gelegen onderwerp groter in beeld brengt. Voor een portret op kleinere afstand kan 3× juist beter passen. Tweakers vond de Pixel overtuigender bij verder inzoomen dan rond 2× en 3×.
De Razr Fold kreeg in de oorspronkelijke tests een positief oordeel voor gewone foto’s en stabiele video. Hij kan met de telecamera ook dichtbij scherpstellen. Bij beide is een camera met veel digitaal bereik niet hetzelfde als een lens voor iedere tussenstand. Voor selfies kun je de achtercamera gebruiken terwijl je jezelf buitenop ziet. Beide ondersteunen 4K/60-video met de achtercamera’s.
Vergelijk de tests niet alsof ze dezelfde taak meten
De Razr Fold heeft 6000 mAh en de Pixel 5015 mAh. Motorola kwam bij Notebookcheck op 18 uur en 22 minuten internetten via wifi. Tweakers mat bij de Pixel 15 uur en 30 minuten binnen en 18 uur en 8 minuten buiten, met een andere vaste schermhelderheid.
Die cijfers zijn geen rechtstreekse wedstrijd. Ze laten wel zien waarom het gekozen scherm belangrijk is. Wie vooral korte taken buitenop doet kan een andere batterijduur ervaren dan iemand die het grote scherm de hele middag gebruikt. Capaciteit alleen geeft geen betrouwbare voorspelling van het aantal gebruiksdagen.
Motorola laadt sneller; de Pixel klikt magnetisch vast
GSMArena laadde de Razr Fold open in zestig minuten volledig met een passende Motorola-adapter en de snellere laadstand. Tweakers kwam bij de Pixel op 103 minuten. De meetopzet verschilt, maar het verschil is groot genoeg om kort bijladen als duidelijker argument voor Motorola te zien. De maximale bedrade vermogens zijn respectievelijk 80 en 30 W.
De Pixel heeft Pixelsnap: ingebouwde magneten voor geschikte Qi2-accessoires en draadloos laden tot 15 W. Motorola heeft die magneten niet. Hij kan wel draadloos tot 50 W halen met een speciale Motorola-lader. Voor gemak op een magnetische houder en voor zo snel mogelijk laden kies je dus op verschillende eigenschappen.
Opslag, bescherming en updates
De Pixel biedt 256 GB, 512 GB of 1 TB; Motorola hier 512 GB. Geen van beide heeft een geheugenkaartslot. Google noemt beveiligingsupdates tot oktober 2032, Motorola’s huidige Europese register maart 2033. Google vermeldt voor de Nederlandse Pixel IP67, Motorola IP48/IP49: de Pixel heeft daarmee een stofdichte classificatie. Bij beide vraagt de buigbare binnenkant zorg. Vervang een goed werkende Pixel vooral als pengebruik of het laadtempo een probleem oplost dat je nu echt ervaart.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola razr fold | |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Fold | Fold |
| Hoogte (gesloten bij vouwbaar) | 160,05 mm | 155,2 mm |
| Breedte (gesloten bij vouwbaar) | 73,6 mm | 76,3 mm |
| Dikte (gesloten bij vouwbaar) | 9,89 mm | 10,8 mm |
| Gewicht zonder hoes | 243 g | 258 g |
| Materiaal | Aluminium frame, stalen scharnier en kunststof achterkant; Gorilla Glass Ceramic 3 buiten, buigbaar scherm binnen | Aluminium frame; glazen achterkant; scharnier met staal |
| Bescherming tegen stof en water | IP48 / IP49 | IP67 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar) | 8,09 inch | 8 inch |
| Buitenscherm | 6,56 inch | 6,4 inch |
| Schermtechniek | LTPO OLED; binnen tot 120 Hz, buiten tot 165 Hz in ondersteunde games | OLED |
| Resolutie | 2484 × 2232 (binnen); 2520 × 1080 (buiten) | 2076 x 2152 |
| Pixeldichtheid | 412 ppi | 373 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Het buitenscherm kan de klok, datum en meldingsicoontjes blijven tonen wanneer de telefoon vergrendeld is. | Ja |
| HDR-scherm | HDR10+ / Dolby Vision | Ja |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 500 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 1800 nits |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 6200 nits | 3000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | Snapdragon 8 Gen 5 | Google Tensor G5 |
| Fysiek werkgeheugen | 16 GB | 16 GB |
| Opslagvarianten | 512 GB | 256 GB / 512 GB / 1 TB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 48 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,6 | f/1,70 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Sony LYT-828, 1/1,28 inch | 1/2 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 10,5 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Ja | Ja |
| Telecamera: resolutie en bereik | 50 MP; 3× optische vergroting; f/2,4; optische beeldstabilisatie | 10,8 MP; 5× optische vergroting |
| Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×) | 3 × | 5 × |
| Selfiecamera | 32 MP | 10 MP |
| Videomogelijkheden | Achtercamera’s: 4K tot 60 beelden per seconde; hoofd- en telecamera ook 8K/30. Selfiecamera binnen: 4K/60; buiten: Full HD/60. | 4K met 24, 30 of 60 beelden per seconde |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 6000 mAh | 5015 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 80 W | 30 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | Met Motorola 125W USB-PD-lader en sneller laden ingeschakeld: open 66% na 30 minuten en vol na 60 minuten; dicht 55% na 30 minuten en vol na 66 minuten (GSMArena). | tot 50% in ongeveer 30 minuten met een 30W USB-C PPS-oplader of hoger (los verkrijgbaar) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 50 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi tot 15 W; Motorola TurboPower tot 50 W met passende draadloze lader; geen magnetische Qi2 | Qi2 / Pixelsnap |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android |
| Software bij introductie | Android 16 | Android 16 |
| Softwareondersteuning | Zeven Android-upgrades vanaf Android 16; de huidige Europese ondersteuningspagina noemt beveiligingsupdates tot maart 2033. | Android- en beveiligingsupdates tot oktober 2032; zeven jaar vanaf oktober 2025. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 3.2 Gen 1; DisplayPort 1.2 voor beeld via kabel | USB 3.2 |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM | Nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 7 (2,4 / 5 / 6 GHz) | 7 |
| Bluetooth | 6.0 | 6.0 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola razr fold
512 GB opslag · 16 GB werkgeheugen — vanaf € 1.560,10
- bolVerkoop door DigitalBayMotorola razr fold 512 GB zwartGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 1.560,10
Google Pixel 10 Pro Fold
512 GB opslag — vanaf € 1.389,00
- BelsimpelGoogle Pixel 10 Pro Fold 512GB GrijsGecontroleerd 7 oktober 2026Op voorraad€ 1.389,00
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola razr fold
Google Pixel 10 Pro Fold
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola razr fold: onderzoek en specificaties
- Open voor meer werkruimte, dicht nog steeds een grote telefoon: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Twee apps en een pen maken het grote scherm nuttig: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Heldere schermen zonder voortdurend het geadverteerde maximum: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Motorola: handleiding Razr Fold, always-on display op pagina 47.
- Drie bruikbare camera’s, ook om dichtbij te fotograferen: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: camera’s en video en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Goede video en verschillende manieren om selfies te maken: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: camera’s en video.
- Hoe vaak je openklapt beïnvloedt de batterijduur: GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Een volle batterij in ongeveer een uur met de juiste lader: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Veel snelheid en snelle aansluitingen, met warmte als grens: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese Razr Fold-praktijktest.
- Updates tot 2033, maar blijf zorgvuldig met het scherm: Motorola Nederland: uitvoering, specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en Motorola Europa: beveiligingsupdates Razr Fold en Motorola: handleiding Razr Fold, always-on display op pagina 47.
Nederlandse fabrikantgegevens, oorspronkelijke Europese reviews, handleidingen en modelspecifieke ondersteuning gelezen. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Google Pixel 10 Pro Fold: onderzoek en specificaties
- Een klein scherm voor snel iets doen, een groot scherm voor meer overzicht: Google: technische specificaties.
- De vouw en het gewicht horen bij het dagelijks gebruik: Google: technische specificaties en Tweakers.
- Een 5×-camera is niet hetzelfde als goed portretbereik: Google: technische specificaties en Tweakers.
- Het gebruikte scherm beïnvloedt de batterijduur: Tweakers.
- Laden blijft een langere pauze: Tweakers en Google: technische specificaties.
- Gebruik het scherm voor je eigen apps: Tweakers en Google: technische specificaties en Google: updateperiode per Pixel.
Geraadpleegd op 8 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Google: eerste verkoop in de Amerikaanse Google Store
- Google: instellingen van het altijd-aan-scherm
- Google: batterij verwijderen en laten vervangen
- Onderzoek aansluitingen en opslag: Google Pixel 10 Pro Fold
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
razr fold
