De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de Razr voor korte taken zonder vaak openklappen. De Flip7 FE past beter als je een smallere telefoon en een lange, duidelijk beschreven updateperiode wilt. Voor gewone apps is de extra rekenkracht van de Samsung niet altijd nodig.

Motorola razr 70

Voor veel apps op het buitenscherm, langere gemengde testduur en sneller laden.

    Samsung Galaxy Z Flip7 FE

    Voor de smallere vorm, meer rekenkracht en duidelijke updates tot juli 2032.

      De Samsung is smaller en korter

      Dicht is de Flip7 FE 85,1 bij 71,9 millimeter, tegenover ongeveer 88,1 bij 74 millimeter voor de Razr. Ook is de Samsung iets dunner. De gewichten liggen dicht bij elkaar: 187 en 188 gram. Klein opbergen is bij beide het voordeel, maar de Samsung neemt nog wat minder ruimte in.

      Open hebben ze schermen van 6,7 en 6,9 inch. De Razr is langer. Beide zijn dus grote telefoons zodra je gaat lezen of typen; de vouwvorm maakt bediening met één hand niet vanzelf eenvoudig.

      De Razr laat meer apps rechtstreeks toe

      De Motorola heeft ongeveer 3,6 inch buiten tegenover 3,4 inch op de FE. Op de Razr kun je veel apps via de gewone scherminstellingen gebruiken. Bij de oorspronkelijke Samsung-software was de selectie beperkter en vroeg uitbreiding om Good Lock en MultiStar. Dat zijn extra Samsung-onderdelen die je moet instellen.

      Het kleine scherm van beide blijft vooral geschikt voor korte handelingen. Een snel antwoord of muziekkeuze past beter dan een lang formulier. De Razr ververst buiten tot 90 keer per seconde; de Samsung tot zestig. Binnen halen beide 120 Hz voor vloeiend scrollen.

      De FE kan vloeiendere 4K-video opnemen

      Beide hebben een gewone 50MP-camera met optische stabilisatie en een brede camera. Die brede lens laat meer omgeving zien, maar haalt een onderwerp niet dichterbij. Een aparte zoomcamera ontbreekt op allebei. Voor selfies kun je het buitenscherm gebruiken om met de gewone achtercamera te fotograferen.

      De FE filmt met alle camera’s in 4K met zestig beelden per seconde; de Razr blijft op dertig. Bij de FE werkt de elektronische stabilisatie volgens de oorspronkelijke test juist bij 4K/30. Voor lopend filmen kan die rustigere stand dus nuttiger zijn dan het hogere getal. De brede camera’s verliezen bij beide kwaliteit in het donker.

      Meer rekenkracht is iets anders dan meer opslag

      De Exynos 2400 van de Samsung is krachtiger dan de Dimensity 7450X van de Razr. Dat helpt bij zware apps en games, al daalde de Samsung-snelheid tijdens langdurige belasting door warmte. Voor berichten en internet heeft de Motorola voldoende rekenkracht.

      Beide hebben 8 GB werkgeheugen. De Razr komt met 256 GB opslag, de FE met 128 of 256 GB. Vergelijk voor de prijs dus dezelfde opslagruimte. Uitbreiden met een geheugenkaart kan niet. Samsung heeft een snellere USB 3-poort voor bestanden, maar geen DeX; de Razr gebruikt USB 2.0.

      De Razr is sterker in de gemengde batterijtest

      De Razr heeft 4800 mAh en de FE 4000 mAh. Capaciteit alleen is geen bewijs van batterijduur. GSMArena kwam bij de Razr op dertien uur in zijn gemengde test van bellen, internet, video en games; de FE op iets meer dan tien uur. Dat ondersteunt een voordeel voor Motorola in die testmix, niet een vast aantal extra gebruiksuren voor iedereen.

      Met passende adapters mat dezelfde reviewsite een volle Razr na 53 minuten en een volle FE na 89 minuten. Na een halfuur waren ze op 63% en 54%. Beide kunnen tot 15 W draadloos laden. De Nederlandse dozen bevatten geen stekkeradapter.

      Samsung geeft een duidelijker antwoord voor lang gebruik

      De FE krijgt zeven Android-upgrades vanaf Android 16 en beveiligingsupdates tot juli 2032. Motorola noemt drie upgrades en juni 2030 in het aparte register, maar elders langere perioden met andere startpunten. Die tegenstrijdige opgaven maken een zekere latere einddatum voor de Razr onmogelijk.

      Wie jarenlang dezelfde telefoon wil houden, heeft aan Samsungs concrete termijn meer houvast. Wie vooral veel gesloten doet, heeft nu meer aan de eenvoudige appkeuze van de Razr. Beide vragen zorg voor het vouwscherm: IP48 beschermt niet tegen fijn zand. Een goed werkende telefoon vervangen is pas zinvol als juist een van deze verschillen je huidige gebruik beperkt.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van Motorola razr 70Motorola razr 70Gestileerde illustratie van Samsung Galaxy Z Flip7 FESamsung Galaxy Z Flip7 FE
      Ontwerp
      UitvoeringFlipFlip
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)88,08 mm85,1 mm
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)73,99 mm71,9 mm
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)15,85 mm14,9 mm
      Gewicht zonder hoes188 g187 g
      MateriaalAluminium frame; Gorilla Glass Victus op het buitenscherm; kunststof achterkant en buigbaar binnenschermAluminium frame; Gorilla Glass Victus 2 buitenop; vouwbaar binnenscherm met kunststof toplaag
      Bescherming tegen stof en waterIP48IP48
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)6,9 inch6,7 inch
      Buitenscherm3,63 inch3,4 inch
      SchermtechniekLTPO AMOLED binnen, tot 120 Hz; AMOLED buiten, tot 90 HzDynamic AMOLED 2X met LTPO, 1–120 Hz
      Resolutie2640 × 1080 (binnen); 1056 × 1066 (buiten)2640 × 1080
      Pixeldichtheid413 ppi426 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz120 Hz
      Always-on displayHet buitenscherm kan de tijd en meldingen blijven tonen wanneer de telefoon dicht en vergrendeld is.Ja
      HDR-schermHDR10+Ja
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)500 nitsNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)3000 nits2600 nits
      Prestaties en opslag
      ProcessorMediaTek Dimensity 7450XExynos 2400
      Fysiek werkgeheugen8 GB8 GB
      Opslagvarianten256 GB128 GB / 256 GB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartNeeNee
      Camera
      Hoofdcamera50 MP50 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,7f/1,8
      Sensorformaat hoofdcameraSamsung GN8, 1/1,95 inch1/1,57 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera50 MP12 MP
      Afzonderlijke telecameraNeeNee
      Selfiecamera32 MP10 MP
      VideomogelijkhedenAlle camera’s: 4K met 30 of Full HD met 60 beelden per seconde; geen HDR-videoAlle camera’s tot 4K/60; elektronische videostabilisatie bij 4K/30
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit4800 mAh4000 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel30 W25 W
      Laadtijd en gebruikte lader35% na 15 minuten, 63% na 30 minuten; volledig in 53 minuten met passende USB-PD-lader (GSMArena-test)89 minuten tot vol en 54% na een halfuur met geschikte 25W-adapter (GSMArena)
      Draadloos opladenJaJa
      Maximaal draadloos laadvermogen15 W15 W
      Draadloze laadstandaardQiQi / Samsung Fast Wireless Charging
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroidAndroid / Samsung One UI
      Software bij introductieAndroid 16Android 16 / One UI 8
      SoftwareondersteuningDrie Android-upgrades vanaf Android 16. De ondersteuningspagina noemt juni 2030; EPREL vermeldt zes jaar updatebeschikbaarheid vanaf de laatste verkoop door de fabrikant, zonder concrete einddatum. De opgaven zijn niet eenduidig.Zeven grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates tot en met 31 juli 2032.
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoerUSB 3.2 Gen 1; geen Samsung DeX
      SimconfiguratieNanosim + eSIMNanosim + eSIM of twee eSIMs; maximaal twee tegelijk
      eSIMJaJa
      NFCJaJa
      Wifi6E (2,4 / 5 / 6 GHz)6E
      Bluetooth5.45.4
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      Motorola razr 70

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 575,00
      • BelsimpelMotorola razr 70 256 GB grijsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; levering de volgende dag bij controle
        € 575,00
      • bolVerkoop door MaxBlMotorola razr 70 256 GB grijsGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle
        € 599,99

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 587,50.

      Samsung Galaxy Z Flip7 FE

      128 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 600,00
      • BelsimpelSamsung Galaxy Z Flip7 FE 128 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
        € 600,00
      • Mobiel.nlSamsung Galaxy Z Flip7 FE 128 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd
        € 616,00
      • bolVerkoop door 2Call.nlSamsung Galaxy Z Flip7 FE 128 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd
        € 659,00

      Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 625,00.

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 685,00
      • BelsimpelSamsung Galaxy Z Flip7 FE 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Leverbaar in 5 tot 7 werkdagen
        € 685,00
      • bolVerkoop door 2Call.nlSamsung Galaxy Z Flip7 FE 256 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad; volgende dag bezorgd
        € 749,00

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 717,00.

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      Motorola razr 70

      • Belsimpel: 9,3 / 10 bij 9 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      Samsung Galaxy Z Flip7 FE

      • Belsimpel: 8,8 / 10 bij 17 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.
      • Mobiel.nl: 9,4 / 10 bij 3 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      Motorola razr 70: onderzoek en specificaties

      Nederlandse fabrikantgegevens, Europese tests en oorspronkelijke reviewhoofdstukken gelezen. Regionale meetverschillen en tegenstrijdige ondersteuning apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      Samsung Galaxy Z Flip7 FE: onderzoek en specificaties

      Nederlandse productspecificaties, oorspronkelijke reviewhoofdstukken, Nederlandse handleiding, ondersteuning en Nederlandse winkeluitvoeringen gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.