Welke van deze twee past bij jou?
Kies de 70 als je nu koopt en de nieuwere softwarebasis en bescheiden batterijverbetering belangrijk vindt. De 60 past bij een kleiner budget en een kortere geplande gebruiksperiode. Een goed werkende 60 vervangen alleen voor meer snelheid is niet zinvol.
Motorola razr 70
Voor de nieuwere softwarebasis en een iets langere batterijduur in dezelfde test.
Motorola razr 60
Voor een kleiner aanschafbudget, als beveiligingsondersteuning tot juni 2029 voldoende is.
Ze nemen vrijwel evenveel ruimte in
Beide wegen 188 gram en zijn dicht ongeveer 88 bij 74 bij 15,9 millimeter. Open krijg je bij allebei een lang scherm van 6,9 inch. De 70 lost dus niet op dat je met één hand moeilijk bovenaan komt. Het voordeel van beide is dat je die lengte voor vervoer kunt halveren.
Het buitenscherm blijft ongeveer 3,6 inch. Binnen kan het beeld tot 120 keer per seconde verversen, buiten tot 90 keer. Beide laten veel apps op het buitenscherm toe. Voor een uitgebreider bericht of formulier blijft openklappen prettiger; een hoger modelnummer geeft hier geen extra ruimte.
De brede camera verandert, de zoommogelijkheden niet
Beide hebben een gewone 50MP-camera met optische stabilisatie. Die vangt kleine handtrillingen op. De brede camera groeit van 13 naar 50 megapixels. Dat betekent niet dat iedere foto vier keer zoveel echte details krijgt: de lens, het licht en de verwerking tellen ook mee. De gelezen tests blijven bij beide kritisch over de brede camera in het donker.
Met het buitenscherm als voorbeeld kun je bij allebei selfies maken met de achtercamera. Een aparte telelens ontbreekt. Verder inzoomen betekent een kleiner stuk van de gewone foto vergroten. Ook video blijft op beide beperkt tot 4K met dertig beelden per seconde. Voor 4K/60 is de Plus een duidelijkere stap.
De nieuwe chip verandert weinig aan gewone apps
De Dimensity 7450X van de 70 lijkt sterk op de 7400X van de 60. In de oorspronkelijke tests was de winst klein. Berichten sturen, navigeren en internetten gingen op beide vlot, terwijl zware games lagere instellingen kunnen vragen.
De 70 heeft sneller intern opslaggeheugen. Dat kan helpen bij het laden van grotere bestanden, maar geeft geen extra opslagruimte: de Nederlandse uitvoeringen hebben allebei 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag. Een geheugenkaart past niet. Beide gebruiken USB 2.0, zonder directe beeldschermuitvoer via een kabel.
De batterijwinst is meetbaar, maar bescheiden
De 70 heeft 4800 mAh capaciteit, de 60 heeft 4500 mAh. In Notebookchecks Europese wifi-test kwamen ze op 14 uur en 19 minuten en 13 uur en 34 minuten. Daarbij worden voortdurend websites geopend via wifi. Het verschil ondersteunt iets langer werken, niet een extra volle dag voor iedere gebruiker.
Beide ondersteunen 30 W via de kabel en 15 W draadloos. GSMArena mat een volle 70 na 53 minuten. Bij de Amerikaanse Razr 2025, de verwante uitvoering van de 60, was dat 55 minuten. Omdat die laatste meting niet op een Nederlands toestel is uitgevoerd, gebruiken we die niet om een zeker verschil van twee minuten te beloven. Een geschikte adapter is bij beide nodig en ontbreekt in de Nederlandse doos.
De 60 heeft een kortere, concreet genoemde eindtermijn
De modelverklaring van de 60 noemt juni 2029 voor beveiligingsupdates. In oktober 2026 blijft ongeveer twee jaar en acht maanden over. De 70 begon een Android-versie later en krijgt eveneens drie grote upgrades. Het ondersteuningsregister noemt juni 2030.
Voor de 70 noemt de verkoopsite daarnaast tot vijf jaar en EPREL zes jaar beschikbaarheid vanaf de laatste verkoop door de fabrikant. Die opgaven hebben verschillende startpunten en leveren geen eenduidige latere eindmaand op. Een langer verwacht gebruik is dus een reden om naar de 70 te kijken, maar niet om zonder voorbehoud zes zekere jaren toe te zeggen.
De prijsbesparing moet bij je gebruiksperiode passen
Op 11 oktober 2026 begon nieuw 256GB-aanbod bij de gecontroleerde winkels op € 469 voor de 60 en € 575 voor de 70. Dat zijn gedateerde prijzen, geen vaste marktgrens. Voor eenvoudige taken bespaart de 60 geld zonder veel snelheid op te geven. Wil je al een goed werkende 60 vervangen, wacht dan liever tot een concrete beperking speelt, zoals de batterijconditie of de resterende ondersteuning.
Alle specificaties naast elkaar
In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.
Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.
| Eigenschap | Motorola razr 70 | Motorola razr 60 |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Flip | Flip |
| Hoogte (gesloten bij vouwbaar) | 88,08 mm | 88,08 mm |
| Breedte (gesloten bij vouwbaar) | 73,99 mm | 73,99 mm |
| Dikte (gesloten bij vouwbaar) | 15,85 mm | 15,85 mm |
| Gewicht zonder hoes | 188 g | 188 g |
| Materiaal | Aluminium frame; Gorilla Glass Victus op het buitenscherm; kunststof achterkant en buigbaar binnenscherm | Aluminium frame; Gorilla Glass Victus op het buitenscherm; kunststof achterkant en buigbaar binnenscherm |
| Bescherming tegen stof en water | IP48 | IP48 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee; vervangen is een reparatie | Nee; vervangen is een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar) | 6,9 inch | 6,9 inch |
| Buitenscherm | 3,63 inch | 3,6 inch |
| Schermtechniek | LTPO AMOLED binnen, tot 120 Hz; AMOLED buiten, tot 90 Hz | LTPO AMOLED binnen, tot 120 Hz; AMOLED buiten, tot 90 Hz |
| Resolutie | 2640 × 1080 (binnen); 1056 × 1066 (buiten) | 2640 × 1080 (binnen); 1056 × 1066 (buiten) |
| Pixeldichtheid | 413 ppi | 413 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display | Het buitenscherm kan de tijd en meldingen blijven tonen wanneer de telefoon dicht en vergrendeld is. | Het buitenscherm kan de tijd en meldingen blijven tonen wanneer de telefoon dicht en vergrendeld is. |
| HDR-scherm | HDR10+ | HDR10+ |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | 500 nits | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | 3000 nits | 3000 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor | MediaTek Dimensity 7450X | MediaTek Dimensity 7400X |
| Fysiek werkgeheugen | 8 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten | 256 GB | 256 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart | Nee | Nee |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,7 | f/1,7 |
| Sensorformaat hoofdcamera | Samsung GN8, 1/1,95 inch | Samsung GN8, 1/1,95 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Ja | Ja |
| Ultragroothoekcamera | Ja | Ja |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 50 MP | 13 MP |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera | 32 MP | 32 MP |
| Videomogelijkheden | Alle camera’s: 4K met 30 of Full HD met 60 beelden per seconde; geen HDR-video | Alle camera’s: 4K met 30 of Full HD met 60 beelden per seconde; geen HDR-video |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit | 4800 mAh | 4500 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel | 30 W | 30 W |
| Laadtijd en gebruikte lader | 35% na 15 minuten, 63% na 30 minuten; volledig in 53 minuten met passende USB-PD-lader (GSMArena-test) | 61% na 30 minuten; volledig in 55 minuten met passende USB-PD-lader (GSMArena, Amerikaanse Razr 2025 met 4500 mAh) |
| Draadloos opladen | Ja | Ja |
| Maximaal draadloos laadvermogen | 15 W | 15 W |
| Draadloze laadstandaard | Qi | Qi |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem | Android | Android |
| Software bij introductie | Android 16 | Android 15 |
| Softwareondersteuning | Drie Android-upgrades vanaf Android 16. De ondersteuningspagina noemt juni 2030; EPREL vermeldt zes jaar updatebeschikbaarheid vanaf de laatste verkoop door de fabrikant, zonder concrete einddatum. De opgaven zijn niet eenduidig. | Drie Android-upgrades vanaf Android 15, tot Android 18; beveiligingsupdates tot juni 2029 volgens de modelverklaring. |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| USB-gegevensoverdracht | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer |
| Simconfiguratie | Nanosim + eSIM | Nanosim + eSIM |
| eSIM | Ja | Ja |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi | 6E (2,4 / 5 / 6 GHz) | 6E (2,4 / 5 / 6 GHz) |
| Bluetooth | 5.4 | 5.4 |
| 5G | Ja | Ja |
Wat betekenen deze specificaties?
Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.
Ontwerp
- Uitvoering
- Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
- Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
- Breedte (gesloten bij vouwbaar)
- De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
- Dikte (gesloten bij vouwbaar)
- Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
- Gewicht zonder hoes
- Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
- Materiaal
- Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
- Bescherming tegen stof en water
- Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
- Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
- Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
Scherm
- Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
- De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
- Buitenscherm
- Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
- Schermtechniek
- Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
- Resolutie
- Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
- Pixeldichtheid
- Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
- Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
- Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
- Always-on display
- De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
- HDR-scherm
- HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
- Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
- Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
- Helderheid in buitenstand (fabrikant)
- In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
- Helderheid bij HDR (fabrikant)
- De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
- Piekhelderheid (fabrikant)
- De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
Prestaties en opslag
- Processor
- De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
- Fysiek werkgeheugen
- Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
- Opslagvarianten
- De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
- Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
- Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
Camera
- Hoofdcamera
- De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
- Diafragma hoofdcamera
- Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
- Sensorformaat hoofdcamera
- De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
- Optische stabilisatie hoofdcamera
- Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
- Ultragroothoekcamera
- Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
- Resolutie ultragroothoekcamera
- Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
- Afzonderlijke telecamera
- Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
- Telecamera: resolutie en bereik
- Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
- Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
- De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
- Selfiecamera
- De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
- Videomogelijkheden
- 4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
Batterij en opladen
- Batterijcapaciteit
- De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
- Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
- Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
- Laadtijd en gebruikte lader
- Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
- Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
- Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
- Draadloos opladen
- Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
- Maximaal draadloos laadvermogen
- Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
- Draadloze laadstandaard
- Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
Software en verbinding
- Besturingssysteem
- Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
- Software bij introductie
- De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
- Softwareondersteuning
- Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
- Aansluiting
- De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
- USB-gegevensoverdracht
- De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
- Simconfiguratie
- Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
- NFC
- Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
- Wifi
- De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
- Bluetooth
- De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
- 5G
- 5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.
Wat kosten deze telefoons?
Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.
Motorola razr 70
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 575,00
- BelsimpelMotorola razr 70 256 GB grijsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; levering de volgende dag bij controle€ 575,00
- bolVerkoop door MaxBlMotorola razr 70 256 GB grijsGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 599,99
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 587,50.
Motorola razr 60
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 469,00
- bolVerkoop door MaxBlMotorola razr 60 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 22 oktober bij controle€ 469,00
- BelsimpelMotorola razr 60 256 GB blauwGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; levering de volgende dag bij controle€ 479,00
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 474,00.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden gebruikers van deze telefoons?
Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola razr 70
Motorola razr 60
Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola razr 70: onderzoek en specificaties
- Kort opbergen, groot gebruiken: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en Notebookcheck: Europese praktijktest en Mezha: Razr 70 getest, bediening en always-on display.
- Veel korte taken kunnen op het buitenscherm: GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en Mezha: Razr 70 getest, bediening en always-on display.
- Selfies zijn een sterkere reden dan ver inzoomen: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en Notebookcheck: Europese praktijktest.
- Voor video blijft de grens 4K met dertig beelden per seconde: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest.
- Vloeiend scrollen en voldoende helderheid voor buiten: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese praktijktest.
- Iets langer doorwerken dan met de voorganger: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese praktijktest.
- Gewone apps gaan goed, zware games vragen meer: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese praktijktest.
- Tot wanneer krijgt de Razr 70 updates?: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en Motorola: beveiligingsperiode Razr 70 en EPREL: Europese productregistratie XT2657-1.
Nederlandse fabrikantgegevens, Europese tests en oorspronkelijke reviewhoofdstukken gelezen. Regionale meetverschillen en tegenstrijdige ondersteuning apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
Motorola razr 60: onderzoek en specificaties
- Een korte telefoon in je zak, een lang scherm in je hand: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en Notebookcheck: Europese praktijktest.
- Het buitenscherm kan meer dan alleen meldingen tonen: GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: software en prestaties en Mobil: Europese Razr 60-test en always-on display.
- Het grote scherm is vloeiender dan het kleine: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese praktijktest en Mobil: Europese Razr 60-test en always-on display.
- Maak selfies met de hoofdcamera: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: foto- en videotest en Notebookcheck: Europese praktijktest en Motorola: specificaties Razr 60.
- Film bij weinig licht liever met de gewone camera: GSMArena: foto- en videotest.
- Een Europese batterijtest geeft het duidelijkste aanknopingspunt: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: scherm, batterij en laden en Notebookcheck: Europese praktijktest.
- Draadloos laden kan, een geheugenkaart toevoegen niet: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en GSMArena: scherm, batterij en laden en GSMArena: software en prestaties en Notebookcheck: Europese praktijktest en Motorola: specificaties Razr 60.
- Beveiligingsupdates tot juni 2029: Motorola Nederland: specificaties en voorwaarden en GSMArena: ontwerp en bediening en Notebookcheck: Europese praktijktest en Motorola: beveiligingsverklaring XT2553-1.
Nederlandse fabrikantgegevens, Europese tests en oorspronkelijke reviewhoofdstukken gelezen. Regionale meetverschillen en tegenstrijdige ondersteuning apart beoordeeld. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
razr 70
razr 60
