De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de A27 als je dezelfde telefoon lang wilt houden of 4K-video belangrijk vindt. De G87 past beter als eSIM, stereogeluid en een lichtere behuizing belangrijker zijn. Koop hem niet alleen vanwege de 200MP-camera.

Motorola Moto G87

Voor eSIM, stereogeluid en minder gewicht. Kortere concrete beveiligingsperiode en geen 4K-video.

    Samsung Galaxy A27 5G

    Voor langer toegezegde updates en 4K-video. Zwaarder, geen eSIM en één luidspreker.

      Samsung geeft meer houvast voor jarenlang gebruik

      Samsung noemt 31 juli 2032 als einde van de beveiligingsupdates en belooft zes Android-upgrades vanaf Android 16. Bij aankoop in oktober 2026 resteert bijna zes jaar beveiliging. Dat is een duidelijk voordeel wanneer je een telefoon niet snel wilt vervangen.

      Motorola noemt juni 2030 op de Europese modelpagina en drie Android-upgrades vanaf Android 16. Het EU-productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid vanaf de laatste marktintroductie, zonder vaste eindmaand. We rekenen die anders bepaalde periode niet om naar een verzonnen latere datum. Samsung geeft voor lang gebruik daardoor meer duidelijkheid.

      De Motorola is lichter, beide blijven breed

      De G87 weegt 183 gram en is 77,37 millimeter breed. De A27 weegt 200 gram en is 78,2 millimeter breed. Motorola is dus lichter, maar geen kleine telefoon. Bij beide moet je je duim ver verplaatsen om de andere schermrand te bereiken.

      Motorola heeft IP68 en IP69 naast IP66; Samsung heeft IP64. Die laatste classificatie gaat over stof en spatwater, niet onderdompelen. Ook de uitgebreidere Motorola-classificaties gelden onder testvoorwaarden en maken zwemmen of vallen niet zonder risico.

      Grote OLED-schermen, maar verschillend geluid

      De G87 heeft een vlak OLED-scherm van 6,78 inch, de A27 van 6,7 inch. Beide kunnen tot 120 keer per seconde verversen. Dat helpt bij vloeiend scrollen als de app en processor de beelden op tijd leveren. De G87 was in de oorspronkelijke schermtest helder genoeg om buiten goed bruikbaar te blijven.

      De G87 heeft twee luidsprekers voor stereo. Bij de A27 komt mediageluid uit één luidspreker. Dat maakt Motorola aantrekkelijker als je vaak zonder oortjes video kijkt. Met een koptelefoon weegt dit verschil veel minder zwaar.

      200 megapixels zijn geen automatische fotowinst

      Motorola heeft een 200MP-hoofdcamera, Samsung een 50MP-camera. Beide hebben optische stabilisatie tegen kleine handtrillingen. In de G87-tests wisselde de scherpte en konden lichte delen detail verliezen. Alleen de aantallen beeldpunten geven dus geen onderbouwde winnaar voor foto’s.

      Een aparte zoomlens ontbreekt bij beide. De brede camera heeft bij Motorola 8 en bij Samsung 5 megapixels; vooral kleine details en weinig licht blijven beperkingen. Voor video is de A27 concreet uitgebreider: de hoofdcamera kan 4K/30 opnemen. De G87 stopt bij 2K/30. Beide hoofdcamera’s kunnen Full HD/60 voor vloeiendere beweging.

      Een geheugenkaart kan bij beide, eSIM alleen bij Motorola

      De G87 gebruikt de Dimensity 6400, de A27 de Snapdragon 6 Gen 3. De G87-reviews noemen merkbare beperkingen bij zwaardere apps. Ook de A27 is bedoeld voor gewone taken en niet voor maximale prestaties in zware games. Kies bij beide voldoende fysiek werkgeheugen; geleende opslag via RAM Boost is geen gelijkwaardige vervanging.

      Beide accepteren een geheugenkaart tot 2 TB. Bij de A27 neemt die de plek van de tweede fysieke simkaart in. De G87 kan een fysieke simkaart, eSIM en geheugenkaart combineren. Een eSIM is een digitaal telefoonnummerprofiel van je provider; de A27 ondersteunt dat niet.

      Kijk verder dan het kleine capaciteitsverschil

      Motorola heeft 5200 mAh en Samsung 5000 mAh. Daaruit volgt geen zekere winnaar, omdat scherm en processor anders stroom gebruiken. De G87 hield het bij Notebookcheck 17 uur en 26 minuten vol met voortdurend websites openen via wifi. Zonder dezelfde meting voor de A27 maken we daar geen directe batterijvergelijking van.

      Laden kan tot 30 W bij Motorola en 25 W bij Samsung. De gelezen volledige tests kwamen op ongeveer negentig en 88 minuten, maar met verschillende of niet volledig beschreven laders. Dat is geen bewezen klein snelheidsvoordeel voor een van beide. Draadloos laden ontbreekt.

      Bepaal eerst welk probleem de andere telefoon oplost

      Vanaf een goed werkend toestel uit deze twee is wisselen alleen voor een hoger cameragetal niet verstandig. Samsung helpt als langere ondersteuning of 4K ontbreekt. Motorola helpt als je eSIM nodig hebt of minder gewicht wilt. Voor een grote sprong in camerasnelheid of zware games moet je uitgebreider vergelijken.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van Motorola Moto G87Motorola Moto G87Gestileerde illustratie van Samsung Galaxy A27 5GSamsung Galaxy A27 5G
      Ontwerp
      UitvoeringNiet-vouwbaarNiet-vouwbaar
      Hoogte164,58 mm162,4 mm
      Breedte77,37 mm78,2 mm
      Dikte7,38 mm7,8 mm
      Gewicht zonder hoes183 g200 g
      MateriaalKunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7iKunststof frame, glazen achterkant en Gorilla Glass Victus+ voorop
      Bescherming tegen stof en waterIP66 / IP68 / IP69IP64
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal6,78 inch6,7 inch
      SchermtechniekVlak AMOLED-scherm, maximaal 120 HzSuper AMOLED (60 of 120 Hz; geen LTPO)
      Resolutie2772 × 12722340 × 1080
      Pixeldichtheid450 ppi385 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz120 Hz
      Always-on displayDe klok en meldingen kunnen kort verschijnen wanneer je het vergrendelde scherm aantikt of de telefoon beweegt. Dat is geen bevestiging dat de klok voortdurend zichtbaar kan blijven.Nee
      HDR-schermHDR-weergave bevestigd in de schermtest; niet ieder HDR-formaat afzonderlijk vermeldNee
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)5000 nitsNiet vermeld door de fabrikant
      Prestaties en opslag
      ProcessorMediaTek Dimensity 6400Snapdragon 6 Gen 3
      Fysiek werkgeheugen8 GB6 / 8 GB
      Opslagvarianten256 GB128 GB / 256 GB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartJaJa
      Camera
      Hoofdcamera200 MP50 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,8f/1,8
      Sensorformaat hoofdcamera200 MP; beeldpunten van 0,5 micrometer1/2,76 inch
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera8 MP5 MP
      Afzonderlijke telecameraNeeNee
      Selfiecamera32 MP12 MP
      VideomogelijkhedenHoofd-, brede en selfiecamera: maximaal 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde.Hoofdcamera: 4K/30 en 1080p/60; brede camera en voorcamera: 1080p/30
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit5200 mAh5000 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel30 W25 W
      Laadtijd en gebruikte laderOngeveer 90 minuten tot volledig vol in de Notebookcheck-test; het precieze adaptermodel is niet vermeld.88 minuten tot vol (GSMArena, passende 25W USB PD PPS-lader)
      Draadloos opladenNeeNee
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroidAndroid / Samsung One UI
      Software bij introductieAndroid 16Android 16 / One UI 8.5
      SoftwareondersteuningDrie Android-upgrades vanaf Android 16. De huidige Europese modelpagina noemt beveiligingsupdates tot juni 2030. Het EU-productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid van updates, met een ander startpunt.Zes grote Android-upgrades vanaf Android 16; beveiligingsupdates volgens Samsung tot 31 juli 2032
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoerUSB 2.0; geen bedrade beelduitvoer
      SimconfiguratieNanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaartTwee nanosimkaarten, of één nanosimkaart en een microSD-kaart
      eSIMJaNee
      NFCJaJa
      Wifi5 (2,4 / 5 GHz)5 (2,4 en 5 GHz)
      Bluetooth5.45.1
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      Motorola Moto G87

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 289,00
      • BelsimpelMotorola Moto G87 256 GB grijsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
        € 289,00
      • MediaMarktMotorola Moto G87 256 GB overtureGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
        € 319,00
      • bolVerkoop door DIGITALYSMotorola Moto G87 256 GB overtureGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 15 oktober bij controle
        € 329,00

      Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 312,33.

      Samsung Galaxy A27 5G

      128 GB opslag · 6 GB werkgeheugen — vanaf € 249,00
      • BelsimpelSamsung Galaxy A27 5G 128 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
        € 249,00
      • Mobiel.nlSamsung Galaxy A27 5G 128 GB zwartGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
        € 267,00

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 258,00.

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 329,00
      • BelsimpelSamsung Galaxy A27 5G 256 GB rozeGecontroleerd 9 oktober 2026Op voorraad
        € 329,00

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      Motorola Moto G87

      • Belsimpel: 8,5 / 10 bij 16 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
      • MediaMarkt: 3 / 5 bij 2 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      Samsung Galaxy A27 5G

      • Belsimpel: 9,5 / 10 bij 11 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.
      • Mobiel.nl: 10 / 10 bij 2 beoordelingen. Gecontroleerd 9 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      Motorola Moto G87: onderzoek en specificaties

      Primaire Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleidingen en beide oorspronkelijke volledige praktijktests gelezen. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      Samsung Galaxy A27 5G: onderzoek en specificaties

      Officiële Europese specificaties en oorspronkelijke scherm-, batterij-, camera- en prestatietests gelezen. Nederlandse winkelvoorraad gecontroleerd. Geen eigen fysieke toesteltest.

      Geraadpleegd op 9 oktober 2026.

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.