De keuze in het kort

Welke van deze twee past bij jou?

Kies de G86 Power voor lange dagen zonder stopcontact en meer rekenkracht. De G87 past beter als je minder gewicht en een jaar latere concrete beveiligingsdatum wilt. Voor lang filmen heeft de Power bovendien 4K-video.

Motorola Moto G87

Voor minder gewicht, meer schermruimte en de concrete beveiligingsdatum juni 2030. Minder krachtig en een veel kortere wifi-testduur.

    Motorola Moto G86 Power 5G

    Voor lang zonder stopcontact, meer rekenkracht en 4K-video. Dikker, zwaarder en langzaam volledig opgeladen in de test.

      De Power heeft een duidelijk voordeel bij lang internetten

      De G86 Power hield het bij Notebookcheck 27 uur en 2 minuten vol met websites openen via wifi. De G87 kwam op 17 uur en 26 minuten. Dat zijn dezelfde soort testtaken op vaste helderheid, waardoor het verschil meer zegt dan alleen de batterijcapaciteiten van 6720 en 5200 mAh.

      Wie lang onderweg is, heeft aan dat resultaat een goede reden voor de Power. Het blijft geen garantie voor evenveel uur navigeren: locatiebepaling, mobiel internet en een fel scherm kunnen meer stroom gebruiken. Bij weinig schermgebruik kan het verschil in een gewone dag anders uitvallen.

      De G87 was eerder vol in de gelezen tests

      De volledige laadbeurt duurde bij Notebookcheck ongeveer negentig minuten voor de G87 en ongeveer drie uur voor de Power. Beide telefoons ondersteunen maximaal 30 W. De exacte adaptermodellen staan niet bij de metingen, dus dit is geen zuivere vergelijking met dezelfde lader.

      De grote batterij van de Power is vooral aantrekkelijk als je hem rustig kunt opladen en daarna lang gebruikt. Voor korte laadpauzes is de gemeten volledige laadtijd een nadeel. Draadloos laden kan bij geen van beide en een stekkeradapter moet je zelf hebben of bijkopen.

      Minder gewicht of minder breedte?

      De G87 weegt 183 gram, de Power 198 gram. De G87 is ook dunner, maar met 77,37 millimeter juist breder dan de 74,74 millimeter van de Power. Een lichter toestel is dus niet automatisch makkelijker met één hand te bedienen.

      Het scherm is 6,78 inch bij de G87 en 6,67 inch bij de Power. Beide zijn vlakke OLED-schermen met maximaal 120 verversingen per seconde. Ze waren in de oorspronkelijke tests goed buiten bruikbaar. De hoge geadverteerde helderheidspieken gelden niet voor een hele witte webpagina.

      De Power heeft meer rekenkracht, ondanks zijn oudere naam

      De Dimensity 7300 in de G86 Power is krachtiger dan de Dimensity 6400 in de G87. Bij de G87 noemen de oorspronkelijke reviews beperkingen tijdens zwaardere apps en langere wachttijden. Voor berichten en simpele websites kan hij voldoende zijn, maar voor snel wisselen tussen apps is de Power logischer.

      Beide blijven beperkt voor grafisch zware games op hoge instellingen. De Power werd onder langdurige zware belasting warm. Zijn grote batterij voorkomt niet dat de processor en behuizing warmte moeten afvoeren.

      Meer megapixels tegenover uitgebreidere video

      De G87 heeft een 200MP-hoofdcamera, de Power een 50MP-camera. Beide stabiliseren kleine handtrillingen optisch. De G87 liet in de tests wisselende scherpte zien; het hogere getal is dus geen bewijs van betere foto’s. Beide hebben een eenvoudige brede camera en missen een aparte zoomlens.

      De Power kan in 4K filmen met dertig beelden per seconde. De G87 gaat maximaal tot 2K met dertig beelden per seconde. Wil je video later op een groot scherm bekijken of bijsnijden, dan is de extra resolutie van de Power nuttig. Voor heel vloeiende 4K/60-video zijn beide niet de aangewezen keuze.

      Meer kaartcapaciteit of meer beschikbare geheugenuitvoeringen?

      De G87 wordt hier onderzocht met 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslag. Voor de Power bestaan meerdere Europese combinaties, waaronder 12/256 en 8/512 GB. Een geheugenkaart kan bestanden toevoegen: maximaal 2 TB bij de G87 en 1 TB bij de Power. Beide ondersteunen eSIM en contactloos betalen.

      De Europese modelopgave noemt juni 2030 voor beveiligingsupdates van de G87 en juni 2029 voor de Power. De G87 krijgt drie Android-upgrades vanaf Android 16; de Power twee vanaf Android 15. Het EU-productblad van de G87 noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid met een ander startpunt. Dat levert geen eenduidige latere eindmaand op.

      Van Power naar G87 lever je het belangrijkste voordeel in

      Gebruik je een G86 Power vanwege de batterijduur, dan is de G87 geen logische opvolger. Je levert ook rekenkracht en 4K-video in. Omgekeerd kan de Power helpen als een G87 te weinig batterijduur biedt, maar de kortere concrete updateperiode maakt zo’n vervanging alleen voor dat ene probleem verstandig.

      Alle specificaties naast elkaar

      In de tabel staat het erbij als een gegeven ontbreekt of een eigenschap niet van toepassing is.

      Schuif de tabel opzij om alle telefoons te zien.

      Specificaties per toestel
      EigenschapGestileerde illustratie van Motorola Moto G87Motorola Moto G87Gestileerde illustratie van Motorola Moto G86 Power 5GMotorola Moto G86 Power 5G
      Ontwerp
      UitvoeringNiet-vouwbaarNiet-vouwbaar
      Hoogte164,58 mm161,21 mm
      Breedte77,37 mm74,74 mm
      Dikte7,38 mm8,65 mm
      Gewicht zonder hoes183 g198 g
      MateriaalKunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7iKunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant; Gorilla Glass 7i
      Bescherming tegen stof en waterIP66 / IP68 / IP69IP68 / IP69
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselenNee; vervangen is een reparatieNee; vervangen is een reparatie
      Scherm
      Schermdiagonaal6,78 inch6,67 inch
      SchermtechniekVlak AMOLED-scherm, maximaal 120 HzVlak pOLED-scherm, maximaal 120 Hz
      Resolutie2772 × 12722712 × 1220
      Pixeldichtheid450 ppi446 ppi
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik120 Hz120 Hz
      Always-on displayDe klok en meldingen kunnen kort verschijnen wanneer je het vergrendelde scherm aantikt of de telefoon beweegt. Dat is geen bevestiging dat de klok voortdurend zichtbaar kan blijven.De klok en meldingen kunnen kort verschijnen wanneer je het vergrendelde scherm aantikt of de telefoon beweegt. Dat is geen bevestiging dat de klok voortdurend zichtbaar kan blijven.
      HDR-schermHDR-weergave bevestigd in de schermtest; niet ieder HDR-formaat afzonderlijk vermeldHDR10+
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Helderheid bij HDR (fabrikant)Niet vermeld door de fabrikantNiet vermeld door de fabrikant
      Piekhelderheid (fabrikant)5000 nits4500 nits
      Prestaties en opslag
      ProcessorMediaTek Dimensity 6400MediaTek Dimensity 7300
      Fysiek werkgeheugen8 GB8 / 12 GB
      Opslagvarianten256 GB256 GB / 512 GB
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaartJaJa
      Camera
      Hoofdcamera200 MP50 MP
      Diafragma hoofdcameraf/1,8f/1,88
      Sensorformaat hoofdcamera200 MP; beeldpunten van 0,5 micrometerSony LYT-600
      Optische stabilisatie hoofdcameraJaJa
      UltragroothoekcameraJaJa
      Resolutie ultragroothoekcamera8 MP8 MP
      Afzonderlijke telecameraNeeNee
      Selfiecamera32 MP32 MP
      VideomogelijkhedenHoofd-, brede en selfiecamera: maximaal 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde.4K-video met maximaal 30 beelden per seconde.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit5200 mAh6720 mAh
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel30 W30 W
      Laadtijd en gebruikte laderOngeveer 90 minuten tot volledig vol in de Notebookcheck-test; het precieze adaptermodel is niet vermeld.Ongeveer drie uur tot volledig vol in de Notebookcheck-test; de gebruikte adaptermodellen zijn niet vermeld.
      Draadloos opladenNeeNee
      Software en verbinding
      BesturingssysteemAndroidAndroid
      Software bij introductieAndroid 16Android 15
      SoftwareondersteuningDrie Android-upgrades vanaf Android 16. De huidige Europese modelpagina noemt beveiligingsupdates tot juni 2030. Het EU-productblad noemt daarnaast zes jaar beschikbaarheid van updates, met een ander startpunt.Twee Android-upgrades vanaf Android 15; Motorola noemt beveiligingsupdates tot juni 2029.
      AansluitingUSB-CUSB-C
      USB-gegevensoverdrachtUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoerUSB 2.0; geen rechtstreekse beeldschermuitvoer
      SimconfiguratieNanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaartNanosim + eSIM; daarnaast een microSD-kaart
      eSIMJaJa
      NFCJaJa
      Wifi5 (2,4 / 5 GHz)6 (2,4 / 5 GHz)
      Bluetooth5.45.4
      5GJaJa

      Wat betekenen deze specificaties?

      Van nits en pixels tot opslag en opladen: hieronder lees je wat de begrippen betekenen en wanneer je er iets van merkt.

      Ontwerp
      Uitvoering
      Een gewone telefoon heeft één vaste behuizing. Een Fold klap je open tot een breder scherm, bijvoorbeeld voor twee apps naast elkaar. Een Flip vouw je juist dubbel om hem kleiner op te bergen.
      Hoogte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand van de bovenkant tot de onderkant van de telefoon. Een hoog toestel steekt verder uit je broekzak. Bij vouwtelefoons noemen we hier de hoogte als de telefoon dicht is.
      Breedte (gesloten bij vouwbaar)
      De afstand tussen de linker- en rechterrand. Dit bepaalt mede hoe ver je vingers om de telefoon moeten reiken. Een hoes maakt het toestel nog iets breder.
      Dikte (gesloten bij vouwbaar)
      Hoe dik de behuizing is. Een uitstekende camera kan extra ruimte innemen; die telt niet bij iedere fabrikant mee in de opgegeven dikte. Een vouwtelefoon meten we hier dichtgeklapt.
      Gewicht zonder hoes
      Het gewicht van de telefoon zonder hoes. Een verschil van enkele grammen merk je meestal minder dan een verschil van enkele tientallen grammen, vooral als je lang leest of videobelt.
      Materiaal
      Waarvan de behuizing is gemaakt, zoals glas, kunststof of aluminium. Het materiaal beïnvloedt het gewicht en hoe de telefoon aanvoelt. Een glazen achterkant kan breken bij een val, ook als de rand van metaal is.
      Bescherming tegen stof en water
      Een IP-code beschrijft geteste bescherming tegen stof en water. Het eerste cijfer gaat over stof: 6 betekent stofdicht. Het tweede gaat over water: 4 betreft spatwater, 7 tijdelijk onderdompelen en 8 onderdompelen volgens de voorwaarden van de fabrikant. Een 9 betreft waterstralen en vervangt een 8 niet. Bescherming kan door slijtage afnemen; de code is geen garantie tegen iedere vorm van waterschade.
      Batterij eenvoudig zelf te verwisselen
      Bij “ja” kun je de batterij zelf verwisselen zonder de telefoon als reparatie open te maken. Bij “nee” is vervanging vaak nog wel mogelijk, maar moet een reparateur bijvoorbeeld de gelijmde behuizing openen.
      Scherm
      Schermdiagonaal (binnen bij vouwbaar)
      De schermmaat wordt schuin gemeten, van de ene hoek naar de tegenoverliggende hoek. Eén inch is 2,54 centimeter. Twee schermen van dezelfde maat kunnen anders gevormd zijn; bekijk daarom ook de breedte van de telefoon.
      Buitenscherm
      Het scherm aan de buitenkant van een vouwtelefoon. Daarop kun je informatie bekijken zonder de telefoon open te klappen. Welke apps erop werken, verschilt per model.
      Schermtechniek
      Bij OLED geven de beeldpunten zelf licht. Zwarte beeldpunten kunnen uit blijven, waardoor zwart diep oogt. AMOLED is een veelgebruikte uitvoering van OLED. LTPO beschrijft de aansturing: het scherm kan heel weinig verversen wanneer het beeld stil staat. Een LCD gebruikt achtergrondverlichting.
      Resolutie
      Het aantal beeldpunten in de breedte en hoogte, bijvoorbeeld 1080 × 2400. Die kleine punten vormen samen de tekst en afbeeldingen. Meer punten kunnen meer detail tonen, maar de scherpte hangt ook af van hoe groot het scherm is.
      Pixeldichtheid
      Ppi staat voor pixels per inch: hoeveel beeldpunten in een stukje scherm van 2,54 centimeter passen. Hoe dichter de punten op elkaar zitten, hoe moeilijker je ze afzonderlijk ziet. Op een telefoonscherm ziet tekst rond 400 ppi er bij een gewone kijkafstand doorgaans al scherp uit; een hoger getal is niet voor iedereen zichtbaar beter.
      Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik
      Hoe vaak het scherm het beeld per seconde kan verversen. De eenheid is hertz, afgekort Hz. Bij 120 Hz kan dat 120 keer per seconde. Daardoor kan scrollen vloeiender ogen dan bij 60 Hz. Een game moet zelf ook genoeg nieuwe beelden maken om die extra verversingen te benutten.
      Always-on display
      De tijd of meldingen blijven zichtbaar terwijl je de telefoon niet gebruikt. Zo hoef je hem niet steeds te ontgrendelen. Sommige modellen tonen dit alleen kort na aanraken; dat vermelden we dan in de tabel.
      HDR-scherm
      HDR helpt om heldere en donkere delen van een foto of video tegelijk met meer detail te tonen, bijvoorbeeld een felle lucht boven een schaduwrijke straat. Zowel het scherm als de video en de gebruikte app moeten de betreffende HDR-weergave ondersteunen.
      Maximale standaardhelderheid (fabrikant)
      Helderheid is de hoeveelheid licht die het scherm uitstraalt. We drukken dit uit in nits: een hoger getal betekent meer licht. Deze regel gaat over de door de fabrikant opgegeven standaardhelderheid. Dat is niet altijd hetzelfde als de hoogste helderheid die buiten automatisch beschikbaar komt.
      Helderheid in buitenstand (fabrikant)
      In fel omgevingslicht kan een telefoon de schermhelderheid tijdelijk extra verhogen, zodat tekst beter zichtbaar blijft. Dit werkt vaak alleen met automatische helderheid. Ook spiegelingen en de temperatuur van de telefoon beïnvloeden wat je buiten kunt lezen.
      Helderheid bij HDR (fabrikant)
      De helderheid die de fabrikant opgeeft voor HDR-beelden. Vooral lichte delen, zoals een lamp of zon, kunnen extra fel worden. Het hele scherm is dan niet noodzakelijk zo helder.
      Piekhelderheid (fabrikant)
      De hoogste helderheid onder de testvoorwaarden van de fabrikant, vaak op een klein stukje scherm en voor korte tijd. Een piek van 3.000 nits betekent dus niet dat een hele webpagina steeds zo fel wordt. Voor gebruik buiten zijn metingen met een groter helder beeldvlak nuttiger.
      Prestaties en opslag
      Processor
      De processor voert de opdrachten van apps uit; de bijbehorende grafische chip tekent onder meer gamebeelden. Snelle chips helpen bij zware games en videobewerking. Voor berichten lezen en bellen is meestal veel minder rekenkracht nodig. Koeling en software beïnvloeden hoe snel een telefoon blijft werken.
      Fysiek werkgeheugen
      Het werkgeheugen bewaart tijdelijk de apps en gegevens die de telefoon op dat moment gebruikt. Meer werkgeheugen kan helpen om tussen meerdere zware apps te wisselen. Dit is iets anders dan opslag voor foto’s. We noemen fysiek geheugen; ruimte die met software uit de opslag wordt geleend telt niet als extra fysiek werkgeheugen.
      Opslagvarianten
      De ruimte voor apps, foto’s, video’s en bestanden. GB betekent gigabyte; TB is terabyte. Bij 256 GB heb je ongeveer tweemaal zoveel opgegeven ruimte als bij 128 GB. Android of iOS en meegeleverde apps gebruiken een deel daarvan. Kies meer ruimte als je veel filmt of grote games bewaart.
      Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart
      Met een geheugenkaart kun je extra bestanden bewaren als de telefoon daarvoor een kaartslot heeft. Dat maakt het werkgeheugen niet groter en niet iedere app kan op de kaart staan. Soms gebruikt de geheugenkaart de plaats van een tweede simkaart.
      Camera
      Hoofdcamera
      De camera waarmee je meestal fotografeert zonder in te zoomen. MP betekent megapixel: één miljoen beeldpunten. Meer megapixels kunnen extra detail mogelijk maken, maar licht, lens en beeldverwerking bepalen mede hoe goed de foto wordt.
      Diafragma hoofdcamera
      Het diafragma is de opening waardoor licht de camera binnenkomt. Het f-getal beschrijft die opening in verhouding tot de lens. Bij een vergelijkbare lens laat f/1,8 meer licht door dan f/2,4. Het getal alleen zegt niet welke complete camera de beste foto maakt.
      Sensorformaat hoofdcamera
      De beeldsensor vangt het licht op. Een grotere sensor kan, bij vergelijkbare techniek, helpen bij weinig licht. De inch-notatie is een historische maataanduiding en geen rechtstreeks op te meten diagonaal. Binnen deze notatie is 1/1,3 inch groter dan 1/2 inch.
      Optische stabilisatie hoofdcamera
      Bij optische beeldstabilisatie beweegt een onderdeel van de camera mee om kleine trillingen van je hand te compenseren. Dat helpt bij foto’s met weinig licht en rustiger video. Het houdt een bewegend kind of huisdier niet stil.
      Ultragroothoekcamera
      Een camera die een groter deel van de omgeving vastlegt dan de hoofdcamera. Handig voor een groep mensen of een kleine kamer wanneer je niet verder achteruit kunt.
      Resolutie ultragroothoekcamera
      Het aantal megapixels van de ultragroothoekcamera. Dat zegt hoeveel beeldpunten de sensor heeft. Voor de kwaliteit telt ook of details aan de randen scherp blijven en hoe de camera bij weinig licht presteert.
      Afzonderlijke telecamera
      Een aparte camera waarmee onderwerpen verder weg groter in beeld komen. Dat kan meer detail opleveren dan alleen een stukje van de hoofdfoto uitvergroten. Het bereik en de kwaliteit verschillen per telecamera.
      Telecamera: resolutie en bereik
      Hier staan de afzonderlijke telecamera’s en hun vergroting. Sommige telefoons hebben er twee, bijvoorbeeld voor 3× en 5×. Meerdere camera’s betekenen niet dat alle tussenliggende zoomstanden volledig optisch zijn.
      Langste afzonderlijke telelens (t.o.v. 1×)
      De vergroting ten opzichte van de gewone 1× camera. Met een 5× telelens komt een onderwerp sterker vergroot in beeld dan met een 2× lens. Een hoog digitaal zoomgetal betekent dat de telefoon verder uitsnijdt en rekent; het is geen extra lens.
      Selfiecamera
      De camera aan de voorkant gebruik je voor selfies en videobellen. Naast het aantal megapixels zijn de beeldhoek en scherpstelling nuttig: een brede beeldhoek helpt bij groepen, autofocus stelt opnieuw scherp als je afstand verandert.
      Videomogelijkheden
      4K en 1080p beschrijven hoeveel detail een video kan bevatten. Beelden per seconde, ook fps genoemd, beschrijven hoe vaak een nieuw videobeeld wordt opgenomen. 60 beelden per seconde kunnen beweging vloeiender tonen dan 30. Niet iedere camera ondersteunt dezelfde standen; 4K-bestanden nemen ook meer ruimte in.
      Batterij en opladen
      Batterijcapaciteit
      De batterijcapaciteit wordt uitgedrukt in milliampère-uur, afgekort mAh. Bij vergelijkbare batterijen betekent meer mAh een grotere voorraad elektrische lading. Hoe lang je daarmee doet, hangt ook af van het verbruik van scherm, processor en apps. Een grotere batterij betekent daarom niet automatisch een langere gebruiksduur.
      Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel
      Watt, afgekort W, geeft het laadvermogen aan. Meer vermogen kan helpen om sneller te laden, maar de telefoon gebruikt dat maximum niet de hele laadbeurt. Ook de lader, kabel, temperatuur en grootte van de batterij tellen mee. Kijk voor de wachttijd naar een gemeten laadtijd.
      Laadtijd en gebruikte lader
      Hoe lang het opladen duurde en tot welk percentage. Een tijd tot 50% is niet de helft van de tijd tot helemaal vol: de laatste procenten gaan doorgaans langzamer. De gebruikte lader en de herkomst van de meting staan erbij.
      Video afspelen (Apple-test; geen algemene accuduur)
      Apple meet hoeveel uur de telefoon een video kan afspelen onder zijn testvoorwaarden. Dit is geen voorspelling voor een dag met navigatie, foto’s en bellen. Vergelijk dit cijfer alleen met dezelfde soort Apple-test.
      Draadloos opladen
      Je laadt op door de telefoon op een geschikte laadmat of houder te leggen. Je hoeft dan geen kabel in de telefoon te steken; de lader zelf heeft wel stroom nodig. Een dikke of ongeschikte hoes kan het laden belemmeren.
      Maximaal draadloos laadvermogen
      Het hoogste draadloze laadvermogen dat met geschikte accessoires mogelijk is. Daarvoor is vaak een specifieke laadmat en voeding nodig. Een gewone draadloze lader kan langzamer laden.
      Draadloze laadstandaard
      Qi is een standaard voor draadloos laden. Qi2 gebruikt onder meer magnetische uitlijning, zodat telefoon en lader goed op elkaar liggen. MagSafe is Apples magnetische systeem; Pixelsnap is Googles naam voor zijn magnetische accessoires. Het laadvermogen blijft afhankelijk van telefoon én lader.
      Software en verbinding
      Besturingssysteem
      Het besturingssysteem regelt de bediening en voert apps uit. iPhones gebruiken iOS; de meeste andere smartphones Android. Merken voegen bij Android hun eigen uiterlijk en functies toe, bijvoorbeeld Samsung One UI of Nothing OS.
      Software bij introductie
      De software waarmee het model oorspronkelijk werd uitgebracht. Een toestel dat je nu koopt kan na het installeren van updates een nieuwere versie hebben. Dit veld beschrijft dus niet automatisch de huidige software.
      Softwareondersteuning
      Android- of iOS-updates kunnen nieuwe functies brengen. Beveiligingsupdates verhelpen kwetsbaarheden. Een toegezegde periode begint doorgaans bij de introductie van het model en niet wanneer jij het koopt. Een genoemde einddatum maakt duidelijk hoeveel ondersteuning nog resteert.
      Aansluiting
      De aansluiting voor opladen en bijvoorbeeld een kabel naar je computer. USB-C beschrijft de vorm van de stekker, niet de snelheid. Twee telefoons met USB-C kunnen dus heel verschillend snel bestanden overzetten.
      USB-gegevensoverdracht
      De USB-versie geeft aan welke gegevensoverdracht mogelijk is. USB 3 kan grote bestanden sneller overzetten dan USB 2 als de telefoon, kabel en computer die snelheid ondersteunen. Beeld naar een extern scherm sturen is een aparte functie en volgt niet automatisch uit de USB-versie.
      Simconfiguratie
      Welke simkaarten je kunt gebruiken. Een nanosim is het kleine fysieke kaartje; een eSIM activeer je digitaal. Twee simkaarten zijn handig voor bijvoorbeeld werk en privé. Dat betekent niet automatisch dat je op beide tegelijk kunt bellen.
      eSIM
      Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert, vaak met een QR-code. Je hebt dan geen plastic kaartje nodig. Zowel de telefoon als je aanbieder moeten eSIM ondersteunen.
      NFC
      Een draadloze verbinding voor heel korte afstand. Hiermee kun je bijvoorbeeld contactloos betalen door de telefoon bij een betaalterminal te houden. Voor betalen heb je ook een ondersteunde betaalapp en bank nodig.
      Wifi
      De draadloze verbinding met bijvoorbeeld je router thuis. Nieuwere wifi-versies kunnen sneller werken of meer apparaten tegelijk ondersteunen. Je router en omgeving bepalen mede wat je daarvan merkt. Wifi 6E voegt onder meer de 6GHz-band toe; die is niet met iedere router beschikbaar.
      Bluetooth
      De draadloze verbinding met apparaten dichtbij, zoals oordopjes, een horloge of een autosysteem. Een nieuwere versie maakt niet automatisch iedere functie beschikbaar: telefoon en accessoire moeten die allebei ondersteunen.
      5G
      5G is een generatie van mobiele netwerken waarmee je buiten wifi kunt internetten. Het kan hogere snelheden bieden dan 4G, maar dekking, drukte en je locatie bepalen de werkelijke snelheid.

      Wat kosten deze telefoons?

      Hieronder staan prijzen voor nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. De controledatum staat bij elke prijs. Bedragen zijn inclusief btw en exclusief eventuele bezorgkosten; de prijzen worden niet live bijgewerkt.

      Motorola Moto G87

      256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen — vanaf € 289,00
      • BelsimpelMotorola Moto G87 256 GB grijsGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
        € 289,00
      • MediaMarktMotorola Moto G87 256 GB overtureGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; volgende dag leverbaar bij controle
        € 319,00
      • bolVerkoop door DIGITALYSMotorola Moto G87 256 GB overtureGecontroleerd 11 oktober 2026Levering uiterlijk 15 oktober bij controle
        € 329,00

      Gemiddelde van deze 3 prijzen: € 312,33.

      Motorola Moto G86 Power 5G

      256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen — vanaf € 349,00
      • bolVerkoop door WebDigitaalMotorola Moto G86 Power 5G 256 GB rozeGecontroleerd 11 oktober 2026Op voorraad; dinsdag 13 oktober leverbaar bij controle
        € 349,00
      • GalaxusMotorola Moto G86 Power 5G 256 GB spellboundGecontroleerd 11 oktober 2026Zeven op voorraad; woensdag 14 oktober leverbaar bij controle
        € 374,13

      Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 361,57.

      Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.

      Wat vinden gebruikers van deze telefoons?

      Hier zie je de beoordelingen van gebruikers bij verschillende winkels. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen hebben gecontroleerd. Winkels kunnen reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samenvoegen. Daarom tonen we de winkels apart, zonder gezamenlijk cijfer.

      Motorola Moto G87

      • Belsimpel: 8,5 / 10 bij 16 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.
      • MediaMarkt: 3 / 5 bij 2 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      Motorola Moto G86 Power 5G

      • Galaxus: 4,7 / 5 bij 35 beoordelingen. Gecontroleerd 11 oktober 2026.

      Een totaalcijfer laat niet zien welk onderdeel gebruikers goed of minder goed vinden. Je kunt er bijvoorbeeld niet uit afleiden hoeveel mensen tevreden zijn over de camera.

      Bronnen bij dit artikel

      De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.

      Motorola Moto G87: onderzoek en specificaties

      Primaire Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleidingen en beide oorspronkelijke volledige praktijktests gelezen. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      Motorola Moto G86 Power 5G: onderzoek en specificaties

      Primaire Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, handleidingen en beide oorspronkelijke volledige praktijktests gelezen. Geen eigen fysieke test.

      Geraadpleegd op 11 oktober 2026.

      De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.

      Artikel bijgewerkt op 11 oktober 2026. Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.