Motorola Moto G57 Power of POCO M8: welke past bij jou?
Kies de POCO M8 als je een groot scherm in een lichte telefoon wilt, extra opslag met een geheugenkaart zoekt en lang updates belangrijk vindt. POCO geeft beveiligingsupdates tot 8 januari 2032, ruim 3 jaar langer dan Motorola bij de G57 Power. De G57 Power past beter als je eSIM, bedrade oortjes of een ultragroothoekcamera nodig hebt. Voor veeleisende fotografie is geen van beide een sterke keuze. De G57 Power is er alleen met 256 GB opslag, de M8 ook met 512 GB, dus vergelijk de prijzen hieronder bij 256 GB.
Waar ze verschillen
| Eigenschap | Motorola Moto G57 Power | POCO M8 5G |
|---|---|---|
| Schermdiagonaal | 6,72 inch | 6,77 inch |
| Breedte | 76,5 mm | 75,42 mmVoordeel: smaller in de hand |
| Gewicht | 210,6 g | 178 gVoordeel: lichter |
| Batterijcapaciteit | 7.000 mAh | 5.520 mAh |
| Bedraad laden (max.) | 30 W | 45 WVoordeel: hoger laadvermogen volgens de fabrikant |
| Stof en water | IP64 | IP65Voordeel: getest op zwaardere omstandigheden |
| Updates tot | juni 2028 | januari 2032Voordeel: langer beveiligingsupdates |
| Geheugenkaart | Nee | JaVoordeel: geheugenkaart past |
| 3,5-mm-aansluiting | JaVoordeel: koptelefoon met snoer past | Nee |
Prijs: Bij 256 GB is de POCO M8 op 16 oktober € 99 goedkoper dan de Motorola Moto G57 Power.
Motorola Moto G57 Power: € 298,54 bij Galaxus (16 oktober 2026) · POCO M8 5G: € 199,90 bij Xiaomi Nederland (16 oktober 2026). Nieuwe, losse toestellen. We controleren prijzen met de hand. Ze kunnen inmiddels anders zijn.
Motorola Moto G57 Power
Voor eSIM, bedrade oortjes en een ultragroothoekcamera.
POCO M8 5G
Voor een lichte OLED-telefoon, een geheugenkaartslot en updates tot januari 2032.
Formaat: de POCO M8 is ruim 30 gram lichter
De M8 weegt 178 gram en de G57 Power 210,6 gram. Dat scheelt ruim 30 gram, en met 75,42 mm is de M8 ook iets smaller dan de G57 Power met 76,5 mm. Bij lang lezen of bellen kan het lagere gewicht meer uitmaken dan het kleine verschil in schermgrootte: 6,77 tegen 6,72 inch.
Het scherm van de G57 Power is vlak, de randen van de M8 lopen rond. Dat bepaalt welke hoes en schermbeschermer goed passen. De POCO heeft IP65 en de Motorola IP64: dat is bescherming tegen stof en waterstralen of spatwater onder testvoorwaarden, en voor onderdompelen is geen van beide getest.
Scherm: het OLED-scherm van de M8 toont dieper zwart dan de lcd van de G57 Power
De M8 heeft een AMOLED-scherm van 6,77 inch. Daarop kunnen donkere beeldpunten uit, waardoor zwart diep donker blijft. Het lcd-scherm van 6,72 inch van de G57 Power heeft achtergrondverlichting, waardoor zwart grijzer oogt, en dat zie je het meest bij een donkere film.
Beide verversen tot 120 keer per seconde (120 Hz), wat scrollen vloeiender maakt. HDR-video toont lichte en donkere delen met meer detail. In de test van GSMArena ondersteunde de M8 dat niet. Notebookcheck testte de HDR-weergave van de G57 Power wel, maar welke HDR-formaten hij ondersteunt, is niet volledig bevestigd.
Geheugen: de G57 Power kan 12 GB werkgeheugen hebben, de M8 tot 512 GB opslag
De M8 heeft 8 GB werkgeheugen met 256 of 512 GB opslag, de G57 Power 8 of 12 GB met 256 GB. Met 12 GB kan de Motorola meer apps tegelijk openhouden. De M8 heeft meer ruimte voor bestanden. Virtueel geheugen uit de opslag telt niet als extra werkgeheugen.
De Snapdragon 6 Gen 3 in de M8 en de Snapdragon 6s Gen 4 in de G57 Power zijn allebei bedoeld voor gewone apps. Zware games draaien op beide met lagere instellingen, ook al kunnen de schermen 120 keer per seconde verversen.
Camera en video: de G57 Power heeft een ultragroothoekcamera, de M8 filmt in 4K
De G57 Power heeft naast de hoofdcamera een ultragroothoekcamera van 8 MP, waarmee je een groep of een hele kamer in beeld krijgt. Notebookcheck en Android Planet zagen bij deze telefoon regelmatig weinig fijne details. De M8 heeft geen ultragroothoekcamera. Zijn tweede sensor meet diepte en geeft geen tweede beeldhoek.
Beide hoofdcamera’s hebben 50 megapixels. Voor ver inzoomen of lastige avondfoto’s is geen van beide een sterke keuze. De M8 filmt in 4K met 30 beelden per seconde (30 fps), maar corrigeert in die stand handbewegingen niet elektronisch. Film je lopend, kies dan 1080p met 30 fps, want daar werkt de stabilisatie wel. De G57 Power filmt tot 2K met 30 fps en met de hoofdcamera ook in Full HD met 60 fps.
Batterij en laden: de testuren zijn niet te vergelijken, de M8 was na 61 minuten vol
De G57 Power heeft 7.000 mAh en de M8 5.520 mAh. In de wifi-test van Notebookcheck haalde de G57 Power 20 uur en 15 minuten. In de testmix van GSMArena, met bellen, websites, video en games, kwam de M8 op ongeveer 14 uur. Dat zijn verschillende tests, dus er valt geen winnaar aan te wijzen.
De M8 laadt met maximaal 45 W en de G57 Power met maximaal 30 W. GSMArena had met passende Xiaomi HyperCharge-apparatuur 61 minuten nodig om de M8 vol te krijgen. Notebookcheck noteerde bij de G57 Power ongeveer 105 minuten, zonder het adaptermodel te noemen. Draadloos laden kan bij geen van beide, en een lader zit in beide gevallen niet in de Nederlandse standaarddoos.
Aansluitingen: eSIM en een oortjesaansluiting bij Motorola, een geheugenkaart bij POCO
De G57 Power heeft een nanosimkaart en eSIM, zodat je twee nummers kunt gebruiken. De M8 gebruikt fysieke simkaarten en zijn geheugenkaart neemt de plek van de tweede simkaart in. Bij de G57 Power past een geheugenkaart niet. Bewaar je veel video’s, houd daar dan vóór de aankoop rekening mee.
Alleen de Motorola heeft een ronde 3,5mm-aansluiting voor oortjes. Bij de POCO gebruik je USB-C of Bluetooth. NFC voor contactloos betalen zit op beide Europese modellen, en bestanden gaan bij beide over met USB 2.0-snelheid, dus grote bestanden kosten meer tijd dan bij USB 3.
Updates: de M8 krijgt ze tot januari 2032, de G57 Power tot juni 2028
POCO belooft vier grote Android-upgrades vanaf Android 15 en beveiligingsupdates tot 8 januari 2032. Motorola bevestigt voor de G57 Power Android 17 na Android 16 en noemt juni 2028 op de Europese beveiligingspagina. Koop je in oktober 2026, dan houdt de M8 ruim 5 jaar updates over en de G57 Power ongeveer 1 jaar en 8 maanden. Daarnaast noemt het EU-productblad van de G57 Power 7 jaar beschikbaarheid, geteld vanaf de laatste marktintroductie en zonder eindmaand. Moet de telefoon nog 5 jaar mee, dan is de M8 de duidelijke keuze.
HyperOS op de M8 bevat volgens Smartzone veel extra apps en advertenties, die je bij het instellen moet verwijderen of beperken. De klok op het vergrendelde scherm bleef in die review slechts kort zichtbaar. Stap je van de G57 Power over op de M8, dan lever je eSIM en de ronde aansluiting voor oortjes in. Daar krijg je een lichtere OLED-telefoon, een kaartslot en veel langer updates voor terug.
Alle specificaties naast elkaar
Rijen met het label verschil verschillen tussen de toestellen. Een ontbrekend gegeven telt niet als verschil. In de tabel staat dan waarom het ontbreekt.
| Eigenschap | Motorola Moto G57 Power | POCO M8 5G |
|---|---|---|
| Ontwerp | ||
| Uitvoering | Niet-vouwbaar | Niet-vouwbaar |
| Hoogte verschil | 166,23 mm | 164 mm |
| Breedte verschil | 76,5 mm | 75,42 mm |
| Dikte verschil | 8,6 mm | 7,35 mm |
| Gewicht zonder hoes verschil | 210,6 g | 178 g |
| Materiaal verschil | Kunststof frame en leerachtig afgewerkte kunststof achterkant, Gorilla Glass 7i | Kunststof frame en achterkant, glazen voorkant |
| Bescherming tegen stof en water verschil | IP64 | IP65 |
| Batterij eenvoudig zelf te verwisselen | Nee, vervangen gaat via een reparatie | Nee, vervangen gaat via een reparatie |
| Scherm | ||
| Schermdiagonaal verschil | 6,72 inch | 6,77 inch |
| Schermtechniek verschil | Vlak IPS-lcd-scherm, maximaal 120 Hz | AMOLED (30, 60, 90 of 120 Hz) |
| Resolutie verschil | 2400 × 1080 | 2392 × 1080 |
| Pixeldichtheid verschil | 391 ppi | 388 ppi |
| Maximale verversingssnelheid bij normaal gebruik | 120 Hz | 120 Hz |
| Always-on display verschil | De tijd en meldingen kunnen kort verschijnen na aanraken, bewegen of optillen. Een klok die voortdurend zichtbaar blijft is niet bevestigd. | Klok maximaal tien seconden zichtbaar na aanraken in de onderzochte software. Niet permanent |
| HDR-scherm verschil | HDR-weergave getest door Notebookcheck, afzonderlijke formaten niet bevestigd | Nee |
| Maximale standaardhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 800 nits |
| Helderheid in buitenstand (fabrikant) verschil | 1050 nits | 1500 nits |
| Helderheid bij HDR (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | Niet vermeld door de fabrikant |
| Piekhelderheid (fabrikant) | Niet vermeld door de fabrikant | 3200 nits |
| Prestaties en opslag | ||
| Processor verschil | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 4 | Snapdragon 6 Gen 3 |
| Fysiek werkgeheugen verschil | 8 / 12 GB | 8 GB |
| Opslagvarianten verschil | 256 GB | 256 GB / 512 GB |
| Opslag uitbreidbaar met geheugenkaart verschil | Nee | Ja |
| Camera | ||
| Hoofdcamera | 50 MP | 50 MP |
| Diafragma hoofdcamera | f/1,8 | f/1,8 |
| Camerasensor en formaat verschil | Sony LYTIA 600, 1/1,95 inch | 1/2,88 inch |
| Optische stabilisatie hoofdcamera | Niet bevestigd | Nee |
| Ultragroothoekcamera verschil | Ja | Nee |
| Resolutie ultragroothoekcamera | 8 MP | Niet van toepassing |
| Afzonderlijke telecamera | Nee | Nee |
| Selfiecamera verschil | 8 MP | 20 MP |
| Videomogelijkheden verschil | Hoofd-, brede en selfiecamera: 2K met 30 beelden per seconde. Hoofdcamera ook Full HD met 60 beelden per seconde. | Hoofdcamera: 4K/30 zonder elektronische stabilisatie, of 1080p/30 met stabilisatie, voorcamera: 1080p/30 |
| Batterij en opladen | ||
| Batterijcapaciteit verschil | 7000 mAh | 5520 mAh |
| Maximaal bedraad laadvermogen van het toestel verschil | 30 W | 45 W |
| Laadtijd en gebruikte lader verschil | Ongeveer 105 minuten tot vol in de Notebookcheck-test, het precieze adaptermodel is niet vermeld. | Vol in 61 minuten, 63% na 30 minuten (GSMArena, 45W Xiaomi HyperCharge) |
| Draadloos opladen | Nee | Nee |
| Software en verbinding | ||
| Besturingssysteem verschil | Android | Android / Xiaomi HyperOS |
| Software bij introductie verschil | Android 16 | Android 15 / HyperOS 2 |
| In Nederland verkrijgbaar sinds verschil | december 2025 | januari 2026 |
| Softwareondersteuning verschil | Android 17 toegezegd vanaf Android 16. Motorola noemt juni 2028 als einde van de beveiligingsupdates. | 4 grote Android-upgrades vanaf Android 15. Het Xiaomi Security Center noemt 8 januari 2032 als einde van de beveiligingsupdates. |
| Beveiligingsupdates tot (fabrikant) verschil | juni 2028 | januari 2032 |
| Aansluiting | USB-C | USB-C |
| 3,5-mm-koptelefoonaansluiting verschil | Ja | Nee |
| USB-gegevensoverdracht verschil | USB 2.0, geen rechtstreekse beeldschermuitvoer | USB 2.0 |
| Simconfiguratie verschil | Nanosim + eSIM | Twee nanosimkaarten, of nanosim + microSD |
| eSIM verschil | Ja | Nee |
| NFC | Ja | Ja |
| Wifi verschil | 5 (2,4 / 5 GHz) | 5 (2,4 en 5 GHz) |
| Bluetooth | 5.1 | 5.1 |
| 5G | Ja | Ja |
| EU-energielabel | ||
| EU-energieklasse | B | Niet vermeld door de fabrikant |
| Accuduur per laadcyclus (EU-test) | 63 h 56 min | Niet vermeld door de fabrikant |
| Laadcycli tot 80% capaciteit (EU-opgave) | 1.000 cycli | Niet vermeld door de fabrikant |
| Repareerbaarheidsklasse (EU) | A | Niet vermeld door de fabrikant |
| Valbestendigheidsklasse (EU) | A | Niet vermeld door de fabrikant |
Alle begrippen uit de tabel staan uitgelegd in de begrippenlijst.
Formaat op schaal
De Motorola Moto G57 Power is 2,23 mm hoger en 1,08 mm breder dan de POCO M8 5G.
- Motorola Moto G57 Power: 76,5 × 166,23 mm
- POCO M8 5G: 75,42 × 164 mm
Begrippen bij deze vergelijking
- Laadvermogen via de kabel (W)
- Het hoogste vermogen in watt (W) waarmee de telefoon via de kabel kan laden.
- Bescherming tegen stof en water (IP-code)
- Een code van twee cijfers die zegt hoe goed de telefoon in een test bestand was tegen stof en water.
- eSIM
- Een digitale simkaart die je in de telefoon activeert in plaats van een kaartje in een lade.
- Beveiligingsupdates tot (fabrikant)
- De laatste maand waarin de fabrikant volgens zijn eigen opgave nog beveiligingsupdates belooft.
- Geheugenkaart
- Of je de opslag kunt uitbreiden met een microSD-kaart.
Wat zeggen reviewers?
Cijfers van onafhankelijke testers. We tonen ze naast elkaar en rekenen ze niet om.
Motorola Moto G57 Power
- 6,5 / 10
- 7,5 / 10
- 75 / 100
POCO M8 5G
- 5 / 10
- 76 / 100
Wat kosten deze telefoons?
Dit zijn prijzen van nieuwe, losse telefoons bij Nederlandse winkels, per opslagruimte. Bij elke prijs staat de datum waarop we hem controleerden. Bedragen zijn inclusief btw en zonder bezorgkosten. We werken ze bij met de hand, niet live.
Motorola Moto G57 Power
256 GB opslag · 12 GB werkgeheugen: vanaf € 298,54
- GalaxusMotorola Moto G57 Power (256 GB, PANTONE Corsair, 6.72, Dubbele SIM, 5G)Gecontroleerd 16 oktober 2026Meer dan 10 stuks op voorraad bij leverancier, levering tussen 4 en 11 november (bij controle)€ 298,54
- MediaMarktVerkoop door Maxmovil NLMOTOROLA Moto G57 Power - 256 GB Roze 5GGecontroleerd 16 oktober 2026Online op voorraad, bezorging tussen 21-10-2026 en 23-10-2026 (bij controle)€ 306,98
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 302,76.
POCO M8 5G
256 GB opslag · 8 GB werkgeheugen: vanaf € 199,90
- Xiaomi NederlandPOCO M8 5G 256 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, levering verwacht binnen 2-5 werkdagen (bij controle)€ 199,90
- bolVerkoop door Xiaomi NetherlandPOCO M8 5G 256 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, uiterlijk 23 oktober in huis bij controle (bij controle)€ 199,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 199,90.
512 GB opslag · 8 GB werkgeheugen: vanaf € 219,00
- bolVerkoop door Xiaomi NetherlandPOCO M8 5G 512 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, uiterlijk 23 oktober in huis bij controle (bij controle)€ 219,00
- Xiaomi NederlandPOCO M8 5G 512 GB ZwartGecontroleerd 16 oktober 2026Bestelbaar, levering verwacht binnen 2-5 werkdagen (bij controle)€ 219,90
Gemiddelde van deze 2 prijzen: € 219,45.
Vergelijk uitvoeringen met dezelfde opslagruimte én hetzelfde werkgeheugen. De kleur staat erbij, omdat een andere kleur meer of minder kan kosten. Een gemiddelde tonen we alleen voor vergelijkbare uitvoeringen die op dezelfde dag zijn gecontroleerd. Abonnementen, inruilkortingen, refurbished toestellen en verplichte bundels tellen niet mee. Meer over onze prijsvergelijking.
Wat vinden kopers van deze telefoons?
Dit zijn de beoordelingen van kopers bij verschillende winkels, elk op de schaal van die winkel. De datum geeft aan wanneer we het cijfer en het aantal beoordelingen controleerden. Winkels voegen soms reviews van verschillende kleuren en opslaguitvoeringen samen. Daarom tonen we elke winkel apart, zonder gezamenlijk cijfer.
Motorola Moto G57 Power
Een totaalcijfer laat niet zien over welk onderdeel kopers tevreden zijn. Lees voor de camera of de batterij daarom ook de tests hierboven.
Bronnen bij dit artikel
De specificaties en gebruikte praktijktests staan hieronder vermeld. We hebben de telefoons niet zelf getest. Winkelprijzen en gebruikersbeoordelingen hebben hun eigen datum bij het overzicht.
Motorola Moto G57 Power: onderzoek en specificaties
- Een zware telefoon die alleen tegen spatwater kan: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties, Motorola: Moto G57 Power-handleiding en Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest.
- Groot en vloeiend scherm, maar zwart is minder diep: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties, Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest en Android Planet: Moto G57 Power-praktijktest.
- Vlot genoeg voor berichten, te zwak voor zware games: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties, Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest en Android Planet: Moto G57 Power-praktijktest.
- Weinig detail in de foto’s, ook overdag: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties, Motorola: Moto G57 Power-handleiding, Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest en Android Planet: Moto G57 Power-praktijktest.
- 7.000 mAh, maar de G86 Power hield het langer vol: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties en Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest.
- Laden met maximaal 30 W, en de adapter koop je los: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties en Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest.
- eSIM en een 3,5mm-aansluiting, maar geen plek voor een geheugenkaart: Motorola Nederland: Moto G57 Power-specificaties, Motorola: Moto G57 Power-handleiding, Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest en Android Planet: Moto G57 Power-praktijktest.
- Beveiligingsupdates tot juni 2028, en dat is kort: Motorola: Moto G57 Power-handleiding, Notebookcheck: Moto G57 Power-praktijktest, Motorola Europa: beveiligingsupdates, selectie Moto G57 Power en EU-productregister: Moto G57 Power XT2537-5.
Nederlandse specificaties, Europese ondersteuning, modelspecifieke handleiding en oorspronkelijke praktijktests gelezen. Geen eigen fysieke toesteltest.
Geraadpleegd op 11 oktober 2026.
POCO M8 5G: onderzoek en specificaties
- Formaat: een scherm van 6,77 inch in een telefoon van 178 gram: POCO: Nederlandse specificaties, POCO: Nederlandse productinformatie en GSMArena: behuizing.
- Scherm: 1.473 nits in de test van GSMArena, maar geen HDR-video: POCO: Nederlandse specificaties, Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Camera: één hoofdcamera, zonder ultragroothoek- of telecamera: POCO: Nederlandse specificaties, GSMArena: camera en video en Smartzone: camera, software en klokweergave van de M8.
- Video: 4K zonder stabilisatie, 1080p met: Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: camera en video.
- Batterij: ongeveer 14 uur in de testmix van GSMArena, vol in 61 minuten: POCO: Nederlandse specificaties, POCO: Nederlandse productinformatie en GSMArena: scherm, batterij en laden.
- Processor en opslag: genoeg voor gewone apps, met plek voor een geheugenkaart: POCO: Nederlandse specificaties, Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en GSMArena: software en prestaties.
- Software: veel extra apps, en de klok verdwijnt na 10 seconden: POCO: Nederlandse specificaties, Xiaomi: veelgestelde vragen over dit model en Smartzone: camera, software en klokweergave van de M8.
- Updates: beveiliging tot 8 januari 2032: POCO: Nederlandse specificaties, GSMArena: software en prestaties en Xiaomi: officiële beveiligingsperiode.
Nederlandse documentatie, officieel beveiligingsregister, volledige oorspronkelijke GSMArena-reviewhoofdstukken en aanvullend onafhankelijk onderzoek, Nederlandse voorraad gecontroleerd. Geen eigen fysieke test.
Geraadpleegd op 9 oktober 2026.
Specificaties en overige informatie
- Motorola Europa (Rest of Europe): Software security update, productpagina (stopmaand beveiligingsupdates)
- Officiële specificaties
- Introductie in Nederland of de EU
De praktijktests zijn uitgevoerd door de genoemde publicaties. Hun uitkomsten gelden voor de geteste uitvoering, software en omstandigheden. Lees hoe ons advies tot stand komt.
Artikel bijgewerkt op . Een fout gezien? Zo geef je een correctie door.
Moto G57 Power
POCO M8 5G